45 45 I^KVO Speelgoed- en kinderkledingmarkt I Dankbetuiging Mien Mulders-Op 't Hoog Een dankbare herinnering aan een fantastische tante. Theatervoorstelling Kinderboekenweek Indisch eten Brief van Theo Raaijmakers Herfstwandeling Steunpunt Mantelzorg Avond over de Psalmen Woensdag 6 oktober ver zorgt Herman van den Broek, oud-pastoor van de parochie Moergestel, bij het Huis voor Zinge ving een avond over de Psalmen. Oude joodse gedichten vol menselij ke emoties. Soms lees je erin hoe geweldig het leven is. Maar ook hoe moedeloos je ervan kunt worden. Lachen en huilen, maar ook vloeken en smeken. Vele menselijke emoties zijn door de verschillende dichters uitgewerkt. Toneelvereniging ’Die Naemloose Speelers’ bestaat 45 jaar X Het bestuur Op deze wijze willen wij u hiervoor hartelijk bedanken. FAMILIE MULDERS Moergestel, september 2010 Qulinair: Lieve vrouw, en je hoeft het niet alleen te doen! de vele kaarten, de mooie bloemen en de grote belangstelling bij haar overlijden is voor ons als familie een grote steun geweest. Hoe zou het zijn om samen naar die zaken te kijken waar jij als een berg tegenop ziet? Ik nodig je uit om te reageren. De warme belangstelling die er steeds was tijdens het ziekteproces van ons moeder, Lekker met Qulinair Met liefdevolle groet, Marjolein Burgers-Schilte 013-5136060 of 06-43448689 Resiuenz/xM Cochabamba, september 2010 Beste mensen van Moergestel en omstreken, Er zijn alweer een paar weken voorbij sinds de 30e Toermee, en ik heb nog geen tijd gehad om even te schrijven.... Ik wil er niet meer tijd overheen laten gaan, en dus er nu maar even voor gaan zitten. Ik hoorde dat jullie heel slecht weer hadden op die zondag - wij hebben hier toch kaarsen opgestoken en gebeden naar boven gestuurd voor goed weer.... Dat was vroeg op de zondagmorgen dat we dat gedaan hebben - vroeg hier in Bolivia, maar toen was het bij jullie al zes uur later, dus misschien dat het daarom verkeerd is gegaan...? Ik hoop dat, ondanks het slechte weer, velen van jullie toch hebben kunnen genieten, niet van het mooie weer dus, maar ik denk toch wel van wederom een mooie route, zoals gebruikelijk, en goed gezelschap onderweg en lekkere soep en kof fie! Ik wil graag iedereen heel hartelijk bedanken voor zijn/haar inzet bij deze 30e Toermee!! Dertig jaar al dat jullie dat daar vieren en organiseren, dat is fantastisch! En er zijn ook een aantal mensen die al dertig jaar meehel pen en organiseren of meedoen; dat is fan tastisch en ik ben daar heel dankbaar voor, dat ik zo'n geweldig thuisfront heb daar in Brabant! Jullie leven met ons mee, jullie hel pen ons, jullie staan altijd weer klaar voor onze ken aan andere gevangenissen, ouden-van-da- gen hier uit de buurt, onze jongeren op de twee huizen waar ik werk, alle leerlingen op de school, andere scholen waar ze me uitnodigen, ucharistievieringen op veel plaatsen, doopjes, huwelijken, biechten (gebeurt hier nog veel), we gaan zeer binnenkort beginnen met het (ver)bouwen van een van onze huizen en daar ben ik direct bij betrokken, natuurlijk hebben we ook veel (teveel) vergaderingen, en ga zo maar door; er zijn heel weinig momenten dat ik me verveel! Dank zij jullie allen en andere mensen die ons helpen, kunnen we veel dingen doen voor en met mensen hier, en daarom nogmaals dank aan jullie allemaal! Ik hoop dat we samen nog veel jaren zullen kun nen doorgaan! Met veel hartelijke groeten en de allerbeste wensen en tot een volgende keer! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail. com Oktober is de leukste maand, het is de Kinder- boekenmaand. Zondag 3 oktober trappen we in jeugdtheater van Niks van Alles te Óisterwijk alvast af naar de kinderboekweek, met de leuke liedjesvoorstelling: Liedjes uit de oude teken doos. De voorstelling is een reis door ieders kin- derboektijd en daar komen dus allerlei boeken langs. Vooral staan we stil bij de plaatjes! Zo kijken we binnen bij de bekende schrijfster Annie MG Schmidt. Die bedacht o.a. Jip Janneke, Pluk van de Petteflet en nog veel meer, maar haar verhalen waren zonder plaatjes wel ’n beet je saai. Daarom ging ze op de thee bij Fiep, haar vriendin. Na de thee tekende Fiep hele mooie plaatjes. De voorstelling begint om 11.00 uur, duurt ongeveer 50 minuten en is heel interactief. Bij elk lied is een dramaspelletje bedacht. De kin deren voeren dus actief mee uit. Na afloop (zoals altijd) lekker drinken, spelen, koffie en thee én we vragen alle kinderen hun illustra tie bij deze ochtend te maken. Eindtijd plm. 12.30 uur. Geschikte leeftijd: 4 tot 8 jaar We hebben plaats voor 50 kontjes, reserveer dus: www.vanniksenvanalles.nl of 509 3612. over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zater dag 2 oktober vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk aan de Bosstraat. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers. Wij maken dan een andere afspraak met u of halen de spul len gratis bij u op. Wij hopen dat de markt net zo succesvol wordt als die van vorig jaar! Voor info of afspraak: Peter van de Wouw 06-22171727, Jan Jonkers 06-23932361 (na 17.00 uur) of e-mail: speelgoedmarkt.scouting@gmail.com Op maandag 4 oktober gaat Steunpunt Mantel zorg Óisterwijk nog even van de buitenlucht genieten met een herfstwandeling voor mantel- zorgers. We vertrekken om 13.30 uur bij De Herberg van Óisterwijk (voorheen De Blauwe Kei’. Mantelzorgers zijn van harte welkom om mee te wandelen. Er wordt voor een korte, verhar de route en een langere route gezorgd, dus iedereen kan meedoen. Bij slecht weer is er een vervangend program ma, ook in de Herberg van Óisterwijk. Voor info belt u Freke Schoemaker 06 4045 2425. Op zondag 3 oktober a.s. organiseert Scouting St. Jan Moergestel alweer voor de zesde keer een speelgoed- en kinderkledingmarkt. De markt vindt zoals gebruikelijk plaats in het vereni gingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat in Moergestel, van 10.00 tot 14.00 uur. Alle be schikbare tafels zijn verhuurd, waardoor weer sprake is van een gevarieerd aanbod van speel goed en kinderkleding voor een zeer vriende lijke prijs. De opbrengst van de markt komt vol ledig ten goede aan Scouting Moergestel. Scouting Moergestel nodigt u daarom van harte uit de markt te bezoeken. Voor de entreeprijs hoeft het niet te laten, want die bedraagt slechts 1 euro. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Ook bij slecht weer kunt u onze markt gerust komen bezoeken, want de markt is binnen en dus onafhankelijk van het weer. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkleding Aan alle dames van Moergestel, Het nieuwe jaarprogramma van de KVO is weer begonnen. Alle leden hebben het pro grammaboekje ontvangen, achter in het boek je is een opgave lijst. Als u ook graag wil deel nemen aan activiteiten dient u zich tijdig op te geven bij het bestuur. Woensdag 6 oktober is de winterwandeling in Heukelom, vertrek per fiets om 12.30uur. Na de uitleg door de boswachter over de Pierenberg is er een wandeling van ongeveer 5 km. Als u snel bent, kunt u zich nog opgeven. U bent van harte welkom. kinderen en jongeren; heel veel dank daar voor! Mijn dank gaat speciaal naar de men sen van de M.O.V.-groep, alle vrijwilligers en vrijwilligsters die steeds weer klaarstaan, de sponsors, alle mensen die meegefïetst heb ben, iedereen die op de eén of andere manier heeft meegewerkt aan deze Toermee! Dank namens alle kinderen en jongeren en natuur lijk ook van mij! Wat zou ik doen zonder jul lie allemaal? We blijven het hier druk houden, zoals gewoon lijk; af en toe probeer ik wel eens even te ont snappen, maar dat is niet altijd even gemakke lijk; er zijn altijd wel mensen die me weten te vinden; vandaag heb ik al een tijd mijn gsm uit staan, maar ze vinden me toch wel! En er zijn soms ook dingen die niet al te lang kunnen wachten; voor mensen hier zijn er steeds din gen die volgens en 'dringend' zijn, maar die dingen zijn er meestal morgen ook nog wel, en ik ben, net zo min als wie dan ook, zeker niet onmisbaar; ze overleven het wel zonder mij!! Maar meestal ben ik graag druk bezig met van alles en nog wat: de studenten, de zieken, de parochie, de vrouwen in de gevangenis, bezoe- Huis voor Zingeving: Door alle tijden heen hebben kunstenaars en musici zich laten meevoeren door de zeggings kracht van deze psalmen. We kijken deze avond naar afbeeldingen die iets van deze emoties laten zien Ook luisteren we hoe deze gedich ten klinken in de joodse synagoge, in onze ker ken, en in nieuwe toonzettingen van moderne componisten die zich door deze oude psalmen nog steeds laten inspireren. Enkele leden van het koor van de parochie Moergestel zullen onder begeleiding van Maaike Horsten hun medewerking geven aan deze avond. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Inschrijven is niet nodig. De entree bedraagt vijf euro p.p., incl. koffie. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef en op www.huisvoorzingeving.nl. Team Huis voor Zingeving Jeanne Ketelaars, Hans Pijnaker, Michelle van de Wiel en Rob van Tilburg Zondag 3 oktober En dat gaan we dit jaar vieren met een ouder wets gezellig en grappig toneelstuk zoals je van Die Naemloose Speelers gewend bent. Schrijf alvast op de kalender of in je agenda: vrijdag 5 november 19.00 uur en/of zondag 7 november 15.00 uur naar Den Boogaard voor de familievoorstelling: De prinses en de kik kerprins. Alle verdere bijzonderheden over onze jubi leum voorstelling krijg je binnenkort in Moer gestel Nieuws te lezen. Dus hou ons in de gaten. PAGINA 3 “Een berg verplaatsen begint met HET VERLEGGEN VAN KLEINE STENEN..." Op 10 september 2010 is onze tante Leen overleden, in haar honderdste levensjaar. Wat hebben we van haar genoten. Je hebt vrouwen met een natuurtalent voor tante- zijn. Ze weten intuïtief wat je op welk moment nodig hebt. Wanneer je iemand in hun waardigheid moet laten. Wanneer er tekenen van genegenheid uitgezonden moeten worden. Wanneer ze moeten zingen en wanneer luisteren. Wanneer medeleven betonen en delen in iemands verdriet. Iemand die verhalen vertelt. Iemand met een voorliefde voor spelletjes en liedjes. Iemand die gegarandeerd op de goede momenten verbijsterd of blij is. Zulke tantes zijn zeldzaam, maar ze kunnen veel hebben. Ze gaan gegarandeerd een leven mee. Tante Leen Smits (27-05-1911/10-09-2010) was voor ons zo'n tante. Wij zullen haar missen. Zij is nu verenigd met haar beste maatje, tante Jo. Wij willen iedereen van harte danken voor de spontane aanloop in de Hogenackerstraat en later op Stanislaus, voor de getoonde belangstelling, voor het medeleven en voor de vriendschap tijdens haar leven. Haar vriendenkring kende geen grenzen. Een speciaal woord van dank aan de artsen Terwindt en Blessing, aan de liefdevolle verpleegkundigen Yvonne, Rachel en Anne, aan het team Verzorging afd. 1 van Park Stanislaus, aan pastor Herman van den Broek, die haar wensen vervulde bij zowel de bediening als in de uitvaart en aan Uitvaartverzorging Will Pellis voor het stijlvolle afscheid. Neven en nichten, achterneven en achternichten, achterachterneven en achterachternichten. Indisch eten van klein tot groot zoals saté voor bij de borrel of een uitgebreide rijsttafel. Qulinair bezorgt heerlijke Indische gerechten aan huis of bij bedrijven. Online coaching Teamtraining Cursussen Indische catering Partyservice Voor uw thuis- of bedrijfsfeest www.qulinair.nl Tel. 013 211 42 50 Tilburgseweg 30 Moergestel 06-43448689 www.resilienza.nl info@resilienza.nl Coaching Teamtraining Zorgeloos genieten van fc. traditioneel Indisch eten. I Qulinair verzorgt ook feestbenodigdheden of organiseert uw complete evenement. 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3