(e>OEF! Audacia- nieuws J Geslaagde Open Monumenten Dag Moergestelnaar komt de thuisclub weer terug in de wedstrijd 1 m f\ i f\ door andermaal een doelnunt van Anita Tim- golikampioen 2010 Ron Zwart Optiek 35+ dubbeltoernooi Informatieavond GOED Wonen Familiesoftbaltoernooi Een week lang feest rond het kinderboek Moergestelse dartcompetitie 2010 A 10-17 11-4 17.00 17.30 10.00 10.00 buren, familie zijn het maakt niet uit. Het is een tief dan bent u welkom op 28 september. Voor 11 tot en met 24 oktober. Uiteraard stellen wij jullie aanwezigheid op ons mooie tenniscomplex zeer op prijs en hopen we u in oktober te verwelkomen. het seizoen een familietoernooi softbal gehou den. Je kunt een team opgeven voor de volgen de klassen: gevorderden, half gevorderden, beginners. Een team moet minimaal uit 9 spe lers bestaan, dit mogen collega’s, vrienden, - toernooi wat vooral voor de gezelligheid wordt gespeeld. Je kunt je opgeven voor donderdag 1 oktober bij: Ruud Hekker liefst per e-mail: Lhekker @home.nl of via een briefje in de bus bij Burg. Poortstraat 22, 5066GG Moergestel. Oirschot V. Dl - Audacia Dl Hilvaria D4 - Audacia D2 Audacia D3 - ZIGO D4 Audacia D4 - SC ’t Zand D9 SC ’t Zand E2 - Audacia El .Vertrek 14.00 .Vertrek 13.45 ...Aanw. 11.30 ...Aanw. 13.30 De 56e Kinderboekenweek vindt plaats van woensdag 6 t/m zaterdag 16 oktober 2010. Het thema van de kinderboeken week is De Grote TekenTentoonstelling - beeldtaal in kinderboeken. op terugkijken. En ondanks de regen trok de jaarlijkse Open Monumenten Dag op de diverse locaties veel bezoekers. ROEF HONK- EN SOFTBAL Zaterdag 25 september: Bee ballPSV - Roef! - Cardinals Opgooi: 11:00u Ducks - Roef! Hb pup 10:30u Roef. - Cardinals Hb asp ll:00u Roef - Stags Sb2 17:00u Roef-Twins Zondag 26 september: Sb pup 11:00u Roef - GHophers Hb 1 14:00u Roef - Indians ...Aanw. 11.45 ...Aanw. 11.45 Vertrek 10.30 ...Vertrek 8.00 Aanw. 8.15 ...Vertrek 7.45 Aanw. 8.30 ...Vertrek 9.45 Aanw. 9.45 Toegang: gratis (schrijf je wel even in Weet jij hoe Jip en Janneke eruit zien? En Pippi Langkous en de GVR? Ja? Dat heb je aan tekenaars te danken. Zij hebben er voor gezorgd dat deze figuren een gezicht kregen! De tekenaars hebben een belangrijke rol in kinderboeken. En daarom is het thema van de Kinderboekenweek 2010: “De Grote TekenTentoonstelling - beeldtaal in kinder boeken”. De Kinderboekenweek wordt elk jaar in okto ber gehouden. Tijdens het tien dagen durende evenement zijn er in het hele land allerlei acti viteiten rond het kinderboek. Informatie over de kinderboekenweek: www.kinderboeken- week.nl. Op zondag 12 september j.l. was weer de jaar lijkse OMD. Met een treintje kon de bezoeker tussen Moergestel en Oisterwijk heen en weer pendelen om de diverse monumenten te bezoe ken. In Moergestel kon men in dit kader een drietal lokaties bezoeken. Huize Nieuwenhof: hier werd de bezoeker door Jaap Drubbel en Ton van Elsdingen in de kapel ontvangen. In deze kapel was een kleine tentoonstelling ingericht over hoe de Zusters ihet aan tal plaatsen is beperkt). Voor kinderen van 9 tot 12 jaar. Audacia 3 - Wilhelmina Boys 54 - 1 Audacia 4 - Sarto 132 - 7 Beerse Boys 12 - Audacia 63 - 0 Audacia 7 - Reuselsport 121 - 0 Dames: SVSOS - Audacia0 -1 Programma zondag 26 september 2010 Audacia 1 - Broekhoven 114.30 n j Nemelaer 3 - Audacia 212.00 I i 12.00 I 11.00 Op zondag 10 oktober wordt er op de velden j van Roef in Moergestel weer als afsluiting van van Liefde - het midden van de 19de eeuw in Moergestel vestigden. Hierna werd de bezoeker rondgeleid rond huize Nieuwenhof waarbij Ton uitleg gaf over een aantal wetens- waardigeheden betreffende het gebouw, de tuin en het kerkhof. Het hele verhaal was door de beide heren in een keurig boekje samengevat j hetgeen men als aandenken mee mocht nemen. De Veerkes: hier vertelde stadsgids Karei van der Straaten aan de bezoekers de geschiedenis van het pand en z'n bewoners. In het zaaltje werd verder nog een beeldpresentatie getoond over de opening van de Veerkes als horecagelegen- Nog niet écht getest SC Elshout - Audacia Als je met een flink overwicht en een stevige wind in de rug bij rust nog maar met 0-1 voorstaat vraag je je af wat zij (Elshout) met dat voordeel in de tweede helft gaan doen. Gelukkig viel de thuisclub door de mand en bleek niet Kinderboekenweek 2010: 6 t/m 16 oktober Kinderboekenweek in bibliotheek Moergestel: Voorlezen uit het bekroonde boek “Aadje Pi raatje”. Woensdag 6 oktober van 14.30-15.00 uur. Toe- In het Oisterwijkse raadhuis zal op dinsdag 28 september een informatieavond gehou den worden van de vereniging GOED Wonen Oisterwijk (Gezamenlijk Onder Een Dak). De avond begint om 20.00 uur, inloop vanaf 19.45 uur. I GOED wonen Oisterwijk is een initiatief van ouders van jong volwassenen met een verstan- j delijke en/of lichamelijke beperking uit Oister wijk en omliggende gemeentes. In het centrum van Oisterwijk (bij de nieuw te bouwen brede school aan de Schoolstraat) zal binnen nu en twee jaar een prachtig apparte mentencomplex gebouwd worden. Een groot heid. Hierbij kwamen veel Moergestelse gezich- ^Jrde bewCnS v^S ten voorbij uit de eind zeventiger jaren van de Het gaat om zorgwoningen waarbij de app^r. vorige eeuw. tementen worden gehuurd van een woning- De molen: deze stond helemaal in het teken van het motto van dit jaar: "de smaken van de dehrzo^ tTn i j worden ingekocht bii een zorgaanbieder* In het woonproject zal 24 uur zorg geboden wor- den. Naast het eigen appartement komen er een aan tal collectieve voorzieningen waaronder geza menlijke woonkamers, algemene ruimtes voor w- personeel, kledingverzorging en een tuin. Dinsdagavond 28 september houdt vereniging GOED wonen Oisterwijk i.s.m. alle betrokken partijen een informatieve bijeenkomst in het raadhuis van de Gemeente Oisterwijk. Tijdens deze bijeenkomst zullen alle partijen was het die zondag rond de molen een echte ver- u informeren en is er gelegenheid tot het stel- wennerij waar de vele vrijwilligers met plezier len van vragen. Als u belangstelling heeft voor dit wooninitia- tief dan bent u welkom op 28 september. Voor meer informatie kunt u alvast een kijkje nemen I op de website: www.goedwonenoisterwijk.nl negentiende eeuw". Een dorscombinatie aange dreven door een stoomlocomobiel liet zien hoe men in die tijd het graan dorste. In de molen kon de bezoeker zien hoe het graan vervolgens werd gemalen. Als laatste in deze keten werd op de molenberg het meel gebakken tot heer- j lijk brood dat belegd met een plakje gebakken spek prima smaakte. Verder kon de bezoeker kennis maken met jams en sapjes gemaakt van ouderwetse vruchten, met het roken van paling en met vergeten groenten en kruiden. Uiteraard kon men van dit alles ook proeven. Voor velen Plok Epi is dit jaar kampioen geworden, ze waren op de finaledag te sterk voor Plok Klaore. Triple One I is derde geworden gevolgd door de nieuwkomer de Vrijbuiter. Jan Snoeys heeft de hoogste uitworp gegooid, 117. De finaledag was op 17 september, een geslaagde avond. Verdere info zie http://www.plok.it Uitslag week 16: Plok Epi- Plok klaore 8-4; Veerkes BZ- miss Plok 8-4; de vrijbuiter- Triple One II7-5; Triple One I-Veerkes AZ 8-4. Einduitslag: 1 Plok Epi 14-123; 2 Plok Klaore 14-116; 3 Triple One 114-109 4 de vrijbuiter 14-79; 5 Triple One II14-76; 6 Veerkes BZ 14- 69 7 Veerkes AZ 14-65; 8 Miss Plok 14-33 180 score: Twan Vugts Leon Viellevoye en Maarten Traa Hoogste finish: 1 Jan Snoeys 117;2 Harrie Strijbosch 115;3 Mark Hamelink 113. Persoonlijk klassement: 1 Kees van der Brug gen; 2 Eric van Eyl; 3 Robert Wolfs. gang: gratis. Voor kinderen van 3-6 jaar. Workshop striptekenen Een tekening zegt meer dan 1000 woorden. In deze stripworkshop leer je stap voor stap hoe je de basis van o.a. hoofden en uitdrukkin gen, kijkrichtingen, emoties en houdingen in actie kunt tekenen. Hoe creëer je je eigen te gekke personage. Waar moet je rekening mee houden, hoe bouw je je personage op. Deze workshop biedt je een sleutel om de deur van je creatieve talent te openen. Stap binnen in de grenzeloze wereld van Cartoon/Strip- figuren tekenen. We behandelen Disney figu ren, Pokémon figuren, Spongebob, enz. Aan het einde van deze workshop zul je geheel zelfstan dig een aantal prachtige cartoon kunnen maken. Woensdag 13 oktober van 14.00-15.00 uur. Sla Raak Oisterwijk organiseert dit jaar de derde editie van haar dubbeltoernooi voor de 35 plussers. Dit jaar hebben we op speci aal verzoek een 50 plus categorie toegevoegd. Kenmerkend voor dit toernooi is dat het zowel het sportieve als het gezellige element in zich heeft. Dit past volledig bij de traditie van de ver eniging Sla Raak waar u de combinatie van beide elementen het hele jaar door ervaart. Om de spelers voldoende speeltijd te gunnen heb ben we gekozen voor het poulesysteem waar door in ieder geval meerdere wedstrijden voor elke speler gegarandeerd zijn. Het toernooi vindt volledig plaats in de dubbelcategorie en wel in de speelsterkte 4 tot en met 8. Het gezellige aspect zullen we vooral invullen met speciale hapjes van lokale restaurants voor zien van bijpassende muziek. Kortom, wij zor gen voor de randvoorwaarden waarbinnen u een fantastische sportieve prestatie neer kunt zet ten. Nog enkele belangrijke data om te weten: 24 Hilvaria 2 - Audacia 312.00 Jong Brabant 5 - Audacia 411.00 ROEF HANDBAL Audacia6-SVSOS 210.00 HA HVM-Roef RKDSV 5 - Audacia 710.00 DA HMC-Roef6-24 Dames: Audacia - Spoordonkse Boys....12.30 MB RHV-Roef de tegenstander te zijn wat de stand op de rang- AUDACIA JEUGD lijst (ook 2 overwinningen) deed vermoeden. In Zaterdag 25 september een weinig beschutte omgeving had de wind een V O AB A1 - Audacia Al grote invloed op het spel. De eerste die door- I VOAB A3 - Audacia A2 had dat schoten uit de tweede lij n de beste kans Audacia Bl-UnoAnimoBl van slagen zouden hebben was in de 20e minuut Audacia B2 - Were Di B3 Sander Janssen en dat was meteen raak: 0-1. SC Olympus Cl - Audacia Cl ...Vertrek 12.00 Verschillende aanvallers wilden dat nadoen Audacia C2 - VOAB C3Aanw. 11.45 maar het vizier was niet zuiver afgesteld al werd Audacia C3 - ZIGO C4 weliswaar drie keer de lat getroffen, vandaar die onzekerheid of het voldoende zou zijn. En dat was het, er kon zelfs een tweede doelpunt wor den toegevoegd door Niek Op ’t Hoog die wei nig in de weg werd gelegd om met een beke ken schot 0-2 te scoren (61e minuut). Dat lever- I Audacia E2 - TSV Gudok E3 de bij de thuisclub allerlei frustraties op, waar- Hilvaria E4 - Audacia E3 op Audacia volkomen onnodig in meeging en i Audacia E4 - SC 't Zand E6... nare situaties veroorzaakten. Pas na de laatste LONGA E3 - Audacia E5 wissel (Richard van den Meijdenberg kwam Helvoirt E5 - Audacia E6 in het veld en was nog dicht bij een doelpunt) Audacia Fl - Nevelo F1 werd de wedstrijd tot een “normaal” einde Audacia F2 - Nevelo F2Aanw. 10.45 gebracht. Sarto F6 - Audacia F3Vertrek 10.15 Jong Brabant F6 - Audacia F4..Vertrek 10.00 Audacia F5 - RKDSV F5Aanw. 9.45 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. Op vrijdag 17 september j.l. zijn de 14e Ois terwijkse Golfkampioenschappen gehouden. Ruim 160 golfers uit Oisterwijk, Heukelom en Moergestel hadden zich hiervoor aangemeld. De wedstrijd werd gespeeld op de golfbaan van Prise d’Eau te Tilburg. Er stond een vrij straffe wind en er vielen gedu rende de dag een paar fikse buien, waardoor de baan op sommige plaatsen vrij drassig werd, maar niemand liet zich door deze elementen ontmoedigen en iedereen probeerde zijn beste spel naar boven te halen. Óp het eind van de dag bleek Loet van Dam uit Moergestel de beste golfer uit de gemeen te Oisterwijk te zijn. Omdat Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk de hoofdsponsor van dit hele gebeuren is, overhan digde waarnemend directeur Bowien Janssens, tijdens de feestavond op Landgoed de Rosep, de prijs en de wisselbeker en reikte wethouder Joost Wagemakers de wisseltroffee “De beste golfer van Oisterwijk” uit aan deze overall- september sluit de inschrijving (via www.toer kampioen. nooi.nl) en het toernooi zelf vindt plaats van Alle lof aan bestuur en vrijwilligers van de Stichting Oisterwijkse Golfkampioenschappen voor deze perfect georganiseerde dag. Uitslagen zondag 19 september 2010 SC Elshout 1 - Audacia 1 0 - 2 Audacia 2 - Nevelo 44 - 0 Dinsdag 21 september: GDJ 18.00 uur GHV-Roef Donderdag 23 september: MCJ 18.30 uur GHV-Roef Zaterdag 25 september: GDJ 10.30 uur Roef-HMC3 MCJ 11.20 uur Roef-HVM 3 GCJ 10.30 uur Roef-Artemis Zondag 26 september: MBJ 10.30 uur Roef=Elshout 2 HA 10.30 uur Roef-Dongen 2 DA 11.30 uur Roef-Taxandria .Aanw. 8.15 i mermans. Na de 2 - 5 weet ook Geke Denissen te scoren en Roef! weer dichterbij te brengen. Dan breekt het feit dat Roef! slechts één wis sel heeft en de tegenstander een vijftal de thuis club op. De tegenstander weet optimaal te pro fiteren, mede doordat een strafworp door Roef! wordt gemist, en loopt uit tot 3 - 9 met nog vijf I minuten op de klok. De laatste score is echter voor Roef! dat via een door Kim Vrijhoeven benutte strafworp op 4 - 9 komt. Op zich een goed gespeelde wedstrijd, die mede in de 2de helft door het ontbreken van wissels een te grote uitslag heeft gekregen. Ook de Pupillen hebben afgelopen weekend hun eerste wedstrijden gespeeld. Met 7 speel sters maar goed gespeeld hebben de D-pupil- len met 3 - 0 van Rietvogels verloren. De aller- I kleinsten speelden hun eerste wedstrijd ook tegen Rietvogels. Ondanks gezonde spanning p bleven de speelsters kalm en hebben een prima wedstrijd gespeeld. Door een doelpunt van Daphne is het 1 -1 geworden. De strafworpen- 10 00 serie *s ze^s met - 2 gewonnen. 10.00 Programma 25-9-2010: 11.00 Pup. Roef! El- Eyckelkorf El 10.00 aanw. 9.30 Iedereen weer veel succes en vooral sportpie- I Pup. Roef! Dl - DSV D2 11.00 aanw. 10.30 zier! Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrainen, pas Handbal is altijd raak! na zes trainingen hoef je te beslissen of je er eventu- eel bij komt. De trainingen worden gegeven op ons ROEF KORFBAL i sportveld aan het Stokeind (naast de sporthal) elke o 45 BLESSUREGOLF maandag vanaf 18.00 uur. Wil je meer informatie Vertrek 8 15 Als gevolg van meerdere geblesseerde speel- bel 06-51530853. Aerrej0 45 sters blijkt Roef! slechts met moeite een volle- Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! dig team in het veld te kunnen brengen. Na enige improvisatie lukt dat uiteindelijk toch en start Roef! goed aan de wedstrijd tegen Storm vogels uit Luyksgestel. Binnen twee minuten komt de score op 1 - 1, waarbij namens Roef! Anita Timmermans de gelijkmaker scoort. De wedstrijd gaat weliswaar gelijk op maar de tegenstander springt zorgvuldiger om met de komt de thuisclub weer terug in de wedstrijd door andermaal een doelpunt van Anita Tim- ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2010 npcpntipnnpppiiw ben nnrcrnmhinatip aanap- PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7