ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Gèèsel Opa leert twee kleinzonen wat verzamelen is Spaanse demonen en vuurwerk in Oisterwijk Verzamelt Dader vernieling ’Moergestel’ wil schade vergoeden B Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Expositie in De Verdieping I Verloedering openbare ruimte aangepakt? *5 Workshops KIKU V/iekerrt. J H 9*10 oktober 2010 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Spectaculair optreden met veel vuur, rook en kabaal op zaterdagavond Over De Lind in Oisterwijk trekt zater dagavond 25 september een stoet Spaan se demomen en duivels. Dit optreden gaat gepaard met veel vuur en rook en vuurwerk. Twee groepen van in totaal 37 inwoners van Mallorca gaan met veel kabaal en speciale effecten vanaf 22.00 uur door het centrum van Oisterwijk. Het spectaculaire optreden is gratis toe gankelijk. Deze demonenshow is een indrukwekkend onderdeel van de Mallorcaanse bijdrage aan het dit weekeinde te houden reuzenfestival in Oisterwijk. De apotheose van de tocht van de demonen over De Lind is een vuurwerkshow bij het historisch raadhuis. Tijdens het optre den worden de twee groepen begeleid door een 24 man/vrouw sterke drumband. De artiesten zijn prachtig geschminkt en verkleed. Tijdens hun gang door Oisterwijk voeren ze een draak mee. Ze slepen enorme brandende ballen voort. Deze vuurfblklore is kenmerkend voor de volks cultuur van Mallorca. Ook op de andere eilan den van de Balearen, Menorca en Ibiza, is dit cultureel erfgoed springlevend. Op Mallorca alleen al bestaan 24 van deze groepen. Er zijn zelfs speciale festivals. Deze cultuur is zeer oud, zelfs voorchristelijk. Prehistorische mensen op Mallorca aanbaden vuur en ze zagen in stieren een god. Op Mallorca zijn archeologische vond sten gedaan die getuigen van de verering van vuur en stieren. De show zaterdagavond in Oisterwijk is daar een bijzonder overblijfsel van. Op 25 en 26 september en 2 en 3 oktober is er een expositie van Cristine Bauman in Galerie de Verdieping. Cristine schildert al vanaf haar jeugd met veel passie mensen en landschappen. Zij heeft haar opleiding genoten aan de academie van de Schone kunsten in Arendonk Belgie. En deze met specialisatie afgerond in 2009. Haar werk is expressief met veel beweging waarin zij het moment en de emotie vastlegt. Daarom de naam van deze expositie Beweging. De openingstijden zijn op zaterdag van 13.00- 17.00 en zondag van 11.00-17.00 uur. Een inwoner uit Moergestel heeft zich gemeld als de man die vorige week met zijn auto in het met buxusplanten uitgevoerd woord Moergestel bij de molen is gereden. De man, die anoniem wil blijven, is bereid de volledi ge schade te vergoeden. Deze is geschat op 300 euro. Met het herstel is vorige week al begonnen door Adry Hoeven. De dader heeft zich gemeld bij Peter Sebregts, die in maart samen met Adry Hoeven en met andere vrijwilligers de ‘groene groet’ heeft aangelegd. Moergestel Nieuws be steedde vorige week aandacht aan deze kwes tie. Volgens de persoon in kwestie was er sprake van een ongeval. Hij rondde met zijn oldtimer de rotonde bij de molen. Onder het rijden sprong een remleiding. Hi j kon de auto niet meer hou den en belandde in ‘Moergestel’. Naar zijn zeggen zou hij meteen al van plan zijn geweest de schade te vergoeden, maar hij kwam pas in actie nadat het voorval in de publiciteit was gekomen. De Stichting WieKentKunst is ver heugd dat de dader zich heeft gemeld en dat de schade wordt vergoed. De vrijwilligers van WieKentKunst zijn vaker gedupeerd door ver nielingen. De daders hebben nog nooit een cent schade betaald. De onbekenden liggen, zoals dat heet, op het kerkhof. De afdeling winkeliers van Ondernemend Moergestel hebben een inventarisatie (in beeld) gemaakt van de verloedering van de openbare ruimte in onze dorpskern. Mark van Hulten toonde de beelden tijdens de ledenvergadering van Ondernemend Moergestel:veel zwerfvuil, vieze lantaarnpalen, veel onkruid op St. Jans- plein, scheefhangende (verkeers)borden en palen etc. De vergadering was het van harte eens met deze noodkreet richting de gemeente. Ech ter, hier is ook een grote rol weggelegd voor de gebruikers van de openbare ruimten. De winkeliers willen samen met de gemeente deze problematiek aanpakken en op korte ter mijn een aantal maatregelen treffen om de ver dere verloedering tegen te gaan. Geert-Jan Wingelaar, directeur van het bureau Wingelaar Reineke, uit de Bosstraat hield een zeer leerzame inleiding over nut en noodzaak van een goed personeelsbeleid bij het midden- en kleinbedrijf. Het bestuur wordt versterkt door benoeming van architect Pieter van Gisbergen. Op 2 oktober starten we weer met verschillen de workshops. De volgende workshops zullen er het komende seizoen zijn: pop-art; mo zaïek; schilderen met gesso; glas in lood; beelden (van speksteen); sieradenfvan spek steen); papiermaché; linoleum; glas bes childeren. Sommige workshops zitten al vol. Voor meer informatie/ aanmelden kun je terecht bij Karin Verbakel, tel: 513 1321. Jaarlijks houden we een expositie in galerie “De Verdieping”. Deze zal plaats vinden in februari 2011. Heb je zin om jou werk hier ten toon te stellen dan is het al mogelijk om je hier voor aan te melden. Voor meer informatie kun je ook terecht op onze website www.kikumoergestel.nl mee aan Gèèsel Verzamelt op 9 en 10 oktober. Bij een postzegelverzamelaar heb je het beeld voor ogen van een man/vrouw die door een vergrootglas in een album loert en met een pincet aan een post zegel pietepeutert. Als je bij Dion Rijnen op bezoek bent geweest, moetje dat klassieke beeld 180 graden kantelen. Hij stelt beeldverhalen van zeer uiteenlo pende onderwerpen samen van postzegels en andere postattributen zoals stempels. De in 1942 geboren Moergestelaar heeft twee kleinzonen die hij heeft geïnfecteerd met de verzamelaarsmicrobe. Bas Rijnen (12) en Roel Denissen (12) maken niet alleen postzegelbeeldverhalen, ze nebben ook mooie collecties stenen, fossielen en schelpen. Opa en zijn kleinzonen doen samen ’MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2010 Dion Rijnen vertelt beeldverhalen aan de hand van postzegels zamelen. PAGINA 5 Deze week: Dion Rijnen. Opa Dion Rijnen met Bas (links) en Roel (rechts). Dion Rijnen toont het begin van zijn beeldverhaal over de bossen. Duidelijk is te zien dat hij daar- LOMBARTSSTRAAT 18, DIESSEN Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 FOB-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl trappen, hij kan zijn tijd overdag naar belie ven indelen. Bas en Roel daarentegen zijn dit jaar voor het eerst naar de middelbare school gegaan en daar heb je je aan uur en tijd te houden. Maar goed, ze zijn er en het ‘POSTZECELEN’ Op zijn werkkamer heeft hij enige voorbeel den staan die hij ook tijdens Gèèsel Verzamelt van WieKentKunst laat zien. En het moet gezegd worden: dit is wel heel spe ciaal. Een voorbeeld. Op 72 A-4-vellen vertelt hij alles over bossen, over de planten en de bomen die daarin groeien, de vogels en de dieren die er leven en dat alles en nog veel meer in binnen- en buitenland. De vellen zijn bevestigd op grote panelen. Het onderwerp bossen is letterlijk uitgebeeld met postzegels. Zo krijgen post zegels een totaal andere dimensie; zo neb je er nog nooit naar gekeken. Deze vorm van postzegels verzamelen is de laatste tijd sterk opgekomen, aldus Dion Rijnen, maar in Moergestel is hij vermoedelijk de enige die dit zo doet. De twee kleinzonen komen om beurten bij opa ‘postzegelen’. Dit nieuwe werkwoord leidde tot een aantal postzegelbeeldverhalen van aankomend Moergestels verzamelaarsta lent. De neven raakten helemaal verslingerd aan verzamelen; ze verzamelen stenen, fos sielen en schelpen. Opa heeft ze geholpen bij het maken van een paar mooie vitrinekas ten waarin ze hun collecties tonen tijdens Gèèsel Verzamelt. Nadat ze hebben verteld hoe loeidruk ze het hebben met school en snowboarden en wal al niet meer, toch maar even de vraag wat ze in het aanleggen van verzamelingen aanspreekt. Roel: "gewoon leuk.” Bas. 'Ziet er vet uit.” t postzegels ging hij de sport van het com pleet krijgen van een serie die hem bij de postzegeTles hield. Jarenlang was hij een klassiek postzegelverzamelaar. Een jaar of vijftien geleden begon hij thematisch te ver zamelen. Met andere woorden: hij ging verhalen uit beelden met postzegels en andere postvoor- werpen. Onder de titel 'WieKent Gèèsel verzamelt' organiseert de Stichting WieKentKunst op 9 en 10 oktober het jaarlijkse evenement. Dit staat in het teken van Moergestelse verzamelaars en hun verzamelingen. Moergestel Nieuws besteedt in een serie verhalen aandacht aan een aantal verzamelaars. De twee jongeheren hebben nog moeten haasten voor de afspraak op vrijdagmiddag. Opa is gepensioneerd en ofschoon hij het nog drukker heeft dan toen hij als timmer man was gespecialiseerd in het maken van voor postzegels gebruikt. verhaal kan beginnen (terwijl oma Sjan limo nade maakt). Dion Rijnen begon met verzamelen zoals een kind dat vroeger deed: “Ik verzamelde alles”, zegt hij kort en goed en zijn leeftijdge noten zullen dat herkennen. Maar de siga renbandjes en lucifermerken verloren zijn belangstelling en met door. Het was vooral pleet krijgi postzegeïl klassiek postzege reledenoi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5