GEALAN brengt kunststof in vorm Lezers Moergestel Nieuws kunnen top-3 van favoriete onderwerpen samenstellen Geboorte... Informatieavond Brede School Van den Meijdenberg ’Broodpater’ Gerrit Poels eerste gast van ’Hartkracht 7’ Indisch eten Lijst met tien 1 keuzerubrieken Expositie hobby in bibliotheek ’Vrede’ voor ’t hele gezin Lekker Indisch eten met Qulinair... MTV doet met ‘Wè Wilde Zien?' ook mee aan Gèèsel Verzamelt Qulinair De Biest Een laatste groet aan onze lieve tante en oma, Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Verdrietig hebben wij afscheid genomen van Tante Leen Smits en ook onze Oma Leen Smits. Ze maakte deel uit van het geheel, uniek en vol herkenbaarheid. De schakel is verbroken, de lege plaats een feit. Verdriet vermengd met dankbaarheid, want ze hoorde er zo bij. Ans en Jan Klinckenberg-van Poppel Time en Daniëlle, Jitske en Fiene Remko en Suzie, Aimée en Casper Bregje en Koen, Imre en Hidde AB is voor een veilige en complete Brede School aan de Industrieweg, Met aula, interne centrale verkeersruimte en 300 m. van de sporthal. U wilt toch ook dat de (klein)kinderen naar een veilige en complete school kunnen gaan? Kom dan op maandag 27 september om 19.30 uur naar Den Boogaard en geef uw mening! Ruud van de Ven Fractievoorzitter van Algemeen Belang Als erfgoedorganisatie onderschrijft WieKent- Kunst het grote belang van deze collectie. “In feite zijn wij ook verzamelaars”, zeggen Leon Verhoeven en Eddie Hurkmans bij de kast met dertig jaar bewegende beelden van Moergestel. Het feit dat deze beeldverslagen samen ook een verzameling vormen, inspireerde MTV tot deel name aan Gèèsel Verzamelt op 9 en 10 oktober. Onder de titel ’Wè Wilde Zien?’ worden lezers van Moergestel Nieuws uitgenodigd aan te Maandag 27 september wordt het voorlopig ontwerp gepresenteerd. Nu een school voor plm. 280 leerlingen, straks voor plm. 600 kinderen aan de Kloosterlaan. 1. 2. 4. - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Lekker met Qulinair BOUWBEDRIJF Hild 20, Moergestel Tel. (013)513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) 1 1 24 September wordt deze spetter 18 jaar! PROFICIAT KEV! geven wat ze nog eens graag zouden willen zien van wat in de afgelopen dertig jaar op MTV was. Om de keuze te vergemakkelijken is een lijst samengesteld van onderwerpen/ thema’s waaruit gekozen kan worden. De meest gekozen thema’s uit dit lijstje leveren samen een top-3 op. Op basis daarvan wordt een samenvatting gemaakt van de onderwer pen uit de top-3. Deze film wordt op 9 en 10 oktober gedraaid in de bioscoop T9 Toen’ bij de studio van MTV. Meedoen kan door een mailtje te sturen aan info@moergesteltv.nl of door een briefje in de brievenbus van MTV te stoppen. Industrieweg Rieki van de Meijdenberg en Ineke van Kneg- sel geven kleur aan hun hobby in Bibliotheek Moergestel: Vilten en schilderen... Rieki van de Meijdenberg en Ineke van Knegsel (beiden uit Moergestel) begonnen 3 jaar gele den door middel van een workshop met vilten. Zij waren meteen enthousiast over de prachti ge kleuren van de Merino-wol. De combinatie van het pure materiaal met de op zich eenvou dige techniek van het natvilten resulteerde meteen in een paar mooie sjaals en vooral: het smaakte naar meer. Inmiddels hebben ze er allebei heel wat creatieve uren opzitten en zijn alleen nog maar nieuwsgieriger geworden naar de vele mogelijkheden. Naast sjaals behoren o.a. tassen, bloemen, sieraden, handpoppen tot hun collectie. Bovendien is Ineke, die ook schil dert, begonnen met een nieuwe uitdaging: het vervaardigen van vilten schilderijen. U kunt ’n kijkje komen nemen tijdens de ope ningstijden van de Bibliotheek. Op de koffie bij Sport Toonbeeld (Muziek) Natuur (2 mogelijkheden: De Natuur in met Gerard Kuijpers of Natuurlijk Ties) We gaon te veld (Met Jaones en Noud) In Gèèsel staat een huis (Historisch rondje Moergestel) D'n boer op (burgers in het buiten gebied) Spijkerpot (hobby's) Een beeld van een herder (documentaire met Herman Jozef van de Broek) 10. Algemeen De twee gaan voor naar een brandkast in de stu dio van MTV aan de Industrieweg. Daarin staat een deel van de videobanden en dvd’s met daar op de televisieprogramma’s die ooit zijn ge maakt. Het totale bestand van vele honderden uren Moergestelse televisie wordt op drie ver schillende plaatsen bewaard, zodat het materi aal voor de toekomst is veiliggesteld. De soci- aal-maatschappelijke en culturele waarde van dit materiaal is zeer hoog omdat het dertig jaar ontwikkelingen in Moergestel beslaat. De lokale televisie MTV doet ook mee aan Gèèsel Verzamelt van WieKentKunst. De lezers van Moergestel Nieuws kunnen een Top-3 samenstellen uit de 3.000 onderwerpen die in de dertig jaar van het bestaan van MTV op de Moergestelse televisie te zien zijn geweest. De onderwerpen/thema’s waaruit gekozen kan wor den bij het samenstellen van de Top-3 staan hierbij afgedrukt. MTV noemt de actie ‘Wè Wilde Zien?’ De vrijwilligers van MTV doen al dertig jaar consequent en contentieus met hun camera’s verslag van het reilen en zeilen van de Moer gestelse samenleving. In totaal zijn al 3.000 items gemaakt, rekenen Leon Verhoeven en Eddie Hurkmans snel uit. De laatste was der tig jaar geleden een van de oprichters van MTV, maar Leon Verhoeven is er ook al Tl jaar bij. Wij nodigen iedereen uit om samen met ons “de Week van Vrede” af te sluiten. Dit vindt plaats om 10:00 uur in de kerk d.m.v. een speciale gezinsviering met als thema: “Vre de”. De viering is zo in elkaar gezet dat klein of groot, jong of oud, wel of niet communie gedaan enz. mee kunnen vieren. De kinderen van het kinderkoor de St. Janszangertjes zin gen tijdens deze viering, Een aantal kinderen van de basisschool helpen mee met voorlezen, collecteren en met het uitdelen van het brood. De afsluiting van de viering vindt plaats bui ten de kerk, want dan laten we het symbool van de vrede wegvliegen. (Wat zou dat toch zijn?) Kom kijken en geniet van deze mooie gezins viering. Tot dan! Irene, Monique, Pastor Theo en Judith samenwerking met buurtparochies en ande re initiatieven op dit vlak.” vult Te Wierik aan. De eerste activiteit van ‘Hartkracht 7’ is een lezing door Gerrit Poels. Elke nacht fietst de ‘broodpater’ (1929) door de straten van Tilburg, om brood te bezorgen bij mensen die kortere of langere tijd in de problemen zitten. En zes dagen per week ontvangt hij thuis mensen die brood nodig hebben, wat geld, goede raad of gewoon wat vriendelijkheid. De voormalige pater is voor vele honderden ‘opa’; een kleine oude man die om raadselachtige redenen zijn leven lang anderen helpt en daar zichtbaar van geniet. Tijdens zijn lezing zal Gerrit Poels oprecht en geestig vertellen over zijn leven en zijn werkwijze, en over zijn bestaan als ‘broodpa ter’. Over zijn pijnlijke jeugdervaringen en zijn moeizame jaren als priester, en hoe hij zijn bestemming vond tussen de armen, verslaaf den, verwarden en wanhopigen. “Ik ben geen hulpverlener”, zegt Poels, “ik help”. De lezing van Gerrit Poels op zondag 3 okto ber begint om 1130 en duurt tot 13:00 uur. De deur van het parochiecentrum aan het St. Jansplein 9 in Moergestel is vanaf 11:00 uur geo pend. Iedereen is van harte welkom. U wordt ontvangen met koffie/thee. Inschrijven is niet nodig en de toegang is gratis. Een vrijwillige bij drage t.g.v. Stichting Broodnodig (Gerrit Poels) wordt echter op prijs gesteld. Voor meer infor matie: www.parochiemoergestel.nl. Bij Qulinair kan men terecht voor au thentieke Indische gerechten, bezorgd aan huis of bij bedrijven. Indische ge rechten met een rijke keus aan supple menten en buffetten. De Indische cateraar bezorgt Indische gerech ten voor elke gelegenheid tot en met de verzor ging van een compleet feest. Alle gerechten zijn ambachtelijk en uit eigen keuken. Eigenaren Soraya en David Schilleman ver zorgen alles wat iemand voor een feest nodig heeft. ‘Of het nu gaat om een verjaardag, jubi leum, bruiloft, receptie, kraamborrel, een gezellig avondje met vrienden of bedrijfs feest; wij bieden een oplossing en denken graag mee. Als het om eten gaat, dan verzor gen we gerechten uit de authentieke Indische keuken’, begint Soraya, die zelf van Indische komaf is en het koken van haar Oma de Pina leerde. ‘Wij zijn ook in staat om ook vegetarische ge rechten of specifieke dieetgerechten te leve ren’, legt chef de cuisine Soraya uit. ‘Niets is onmogelijk. Van klein tot groot zoals saté voor bij de borrel tot een uitgebreide rijsttafel. Ons cateringaanbod passen wij geheel aan naar de wens van de klant.’ ‘Goed luisteren is essentieel in ons vak’, geeft David aan. ‘Daarom gaan wij eerst met de klant om de tafel zitten om goed te luisteren naar wat de wensen zijn en indien gewenst zullen wij ook suggesties doen. Op de dag van het evenement zien wij erop toe dat alles op rolletjes loopt’. Voor de meest uiteenlopende feesten is Qulinair de geschikte partner, actief vanuit gemeente Oisterwijk in de geografische driehoek tussen Tilburg, ’s Hertogenbosch en Eindhoven. ‘Zo wel zakelijke als privéfeesten zijn ons niet vreemd. Onze partyservice heeft alle benodigd heden in huis’. ‘Zorgeloos op de eigen gekozen locatie genie ten van traditioneel Indisch eten’, besluit So raya. Voor meer informatie: www.Qulinair.nl of bel naar 013-2114250. Zondag 3 oktober geeft Gerrit Poels een lezing over zijn leven als ‘broodpater’ uit Tilburg in het parochiecentrum van de RK Parochie St. Jans Onthoofding in Moergestel. De lezing is de eerste acti viteit georganiseerd door de nieuwe werkgroep ‘Hartkracht 7’. “Mensen zijn de hardheid in de samenleving beu. De parochie Moergestel is zich hiervan bewust. Daarom willen wij ons inzetten voor een samen leven en beleven waar voor alle men sen plaats is.”, vertelt pastor Theo te Wierik, ini tiator van de werkgroep bestaande uit nog vier andere personen uit Moergestel en Goirle. “Wij willen dit met elkaar delen, samen een tegen stroom vormen. Vanuit de innerlijke overtui ging er voor iedereen te willen zijn, ongeacht geloof of afkomst. Om samen te bouwen aan een samenleving waarin omgekeken wordt naar elkaar en met respect wordt omgegaan met de aarde. Iedereen die zich hierbij wil aansluiten is welkom.” ‘Hartkracht 7’ wil mensen bewust maken van problemen dichtbij of ver weg. Voor honger, milieu, mensenrechten, verslaving, dak- en thuislozen, criminaliteit, etc. Dit, door het regelmatig organiseren van lezingen, infor matiebijeenkomsten, excursies en filmver toningen en door bestaande organisaties in contact te brengen met de lokale en regiona le gemeenschap. “We zoeken zeker ook de PAGINA 3 7. Qulinair bezorgt heerlijke Indische gerechten aan huis of bij bedrijven. 3. 5. 6. 8. 9. Indisch eten van klein tot groot zoals saté voor bij de borrel of een uitgebreide rijsttafel. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Indische catering Partyservice Voor uw thuis- of bedrijfsfeest www.qulinair.nl Tel. 013 211 42 50 Tilburgseweg 30 Moergestel Zorgeloos genieten van traditioneel Indisch eten. Qulinair verzorgt ook feestbenodigdheden of organiseert uw complete evenement. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3