I TOPWEEKEND met vele leuke aanbiedingen vrijdag 17 en zaterdag 18 september <1kvo NIEUW! Laco Zwem ABC Ai Nog twee dagen expositie Piërre Wolfs Gratis uitmarkt in Tiliander Oisterwijk het rNïJ Zondagmiddagconcert in conferentieoord Zonnewende Agenda Vision Spoed! Maretak houdt vertelwandeling Alzheimercafé Oisterwijk- Moergestel 60 minuten zwemles op woensdag middag in 10 stappen naar het ABC-diploma C Uw speciaalzaak Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl LA CO F> F Loop komend weekend daarom maar eens binnen, er is van alles te proeven en er zijn leuke, interessante koopjes! Vrijdag 17 september Afterschool Vanaf 8 jaar 15:30 - 17:30 uur Open inloop vanaf 16 jaar 19:00 - 01:00 uur Dinsdag 21 september Buurtsport 15:30-17:00 Gratis sporten bij het molenveldje Open inloop vanaf 16 jaar 19:00 - 23:00 uur Woensdag 22 september Filmmiddag 14:00-16:00 uur Entree 1,50 (vip plaatsen 2,00) Grappige film over een hond Kleine meidenavond! Vakantieverhalen en agenda maken voor ko mend seizoen 19:00 - 20:30 uur Vanaf 10 jaar entree 1,- euro Donderdag 23 september Afterschool Vanaf 8 jaar 15:30- 17:30 uur Open inloop Vanaf 16 jaar 19:00 - 23:00 uur Tijd om te feesten,want dankzij uw steun en vertrouwen in ons bedrijf hebben we met trots dit prachtige resultaat kunnen behalen en daarvoor willen we jullie van harte bedanken! Rootven 23, Moergestel, Tel. (013) 513 1806 Vrijwilligers gezocht voor dieren verzorging Op een kinderboerderij in Oisterwijk wordt er met spoed een vrijwilliger gezocht voor het verzorgen van dieren en hun leefomgeving. Ben u geïnteresseerd of nieuwsgierig naar wat het werk inhoudt? Neem dan contact op met Noortje Bijvelt. Coördinator van het steunpunt voor vrijwilligerswerk. Noortjebijvelt@regio. twern.nl 528 4080. Vertelkring De Maretak organiseert dit najaar een bijzondere wandeltocht in de Oisterwijkse natuur. De „Maretakkers” Marleen Groenland, Corrie Leermakers, Anne-Margriet Veldhorst en Joost van Beek „lijmen” al wandelend het publiek met verhalen. De maretak is ook bekend als mistletoe en vogellijm. Zittend op een omgevallen boom kan men luisteren naar mooie verhalen. Het zijn verhalen die opborrelen uit de eigen bron van de Maretakkers of het zijn bestaande verha len: mythes, sprookjes, volksverhalen. Altijd zijn het verhalen die hart en ziel raken. Aldus betekent deelnemen aan een vertelwan deling van de Maretak: genieten van prachti ge verhalen, genieten van de stilte, het bos, de vennen en het zijn met anderen. Een rijke erva ring. De wandeling is zondag 19 september 2010 van 13.30 uur tot 15.30 uur. De afstand is onge veer 4 kilometer. Kosten 6 euro inclusief kof fie of thee en iets lekkers. VertrekpuntTheater Het Idee. (Dit theater ligt op het terrein van Natuurtheater Oisterwijk, nabij boscafé De Rode Lelie). Voor informatie en/of reserveringen: Anne- Margriet Veldhorst 06 - 43 16 93 37. Ook verloten we nog eens 10 levensmiddelen pakketten onder onze klanten en voor iedere klant hebben we, bij een besteding van 10,- euro of meer, een leuke attentie! Zondag 26 september a.s. zal er 's middags in Zonnewende weer een huisconcert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door het Krinos Duo, bestaande uit de harpiste Renske Tjoelker en de violist Angel Marote. Zij bieden een gevarieerd programma met werken van Mozart, Rust, Badings, Bach, Granados, e.a. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SO KA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (inter)natio- nale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Kaarten (10,- euro p.p.; kinderen t/m 16 jaar gra tis) zijn telefonisch te bestellen bij het Secre tariaat van Stichting SOKA te Amsterdam: 020 - 679 36 50 of via e-mail: secretariaat@soka.nl Dit jaar zou hij 75 zijn geworden. Piërre Wolfs, huisschilder van beroep maar met een tomeloze passie voor de schil derkunst en bewondering voor de schil ders van de Haagse School. Dankzij zijn oog voor vergankelijke land schappelijke pareltjes kan ook de hui dige generatie nog genieten van hoe ons Brabant was. Op de oproep om werk van Pierre ter beschik king te stellen voor een overzichtsexpositie van deze Moergestelse kunstenaar kwamen tien tallen reacties. Zijn sepias, pastels, aquarellen en olieverven bleken gekoesterd te worden in menig Moergestelse huiskamer en ver daar buiten. De spontane medewerking van de geluk kige bezitters maakte het mogelijk een zeer volledig beeld te scheppen van het werk van Pierre. De bijzondere combinatie met een rijk geïllustreerd boek van de hand van schilder- vriend Jan van de Wouw en een indringende documentaire, vervaardigd door Moergestel-TV, maakt een bezoek aan deze tentoonstelling in Galerie de Verdieping een absolute aanrader. De expositie is nog te zien op zaterdag 18 september van 13.00 tot 17.00 uur en op zon dag 19 september van 11.00 tot 17.00 uur. U vindt Galerie de Verdieping aan de Indus trieweg 16. Meer informatie op www.galeriede- verdieping.nl Op dinsdag 21 september a.s, is er weer een Alzheimercafé. Thema: Wereld Alzheimer Dag Bij deze nodigen wij U allen van harte uit om samen met ons Wereld Alzheimer dag te vie ren. Onze gast van deze avond is Suzy Lichtenberg: Muziektherapeute. Muziek is sprekend voor haar manier van werken en omgaan met men sen. Het is vaak moeilijk om contact te maken met de dementerende, dat is waar veel mensen tegen aan lopen. Dat maakt iedereen machteloos, niet alleen de mantelzorger, maar ook de demente rende ervaart het gebrek. Suzy heeft ervaring met mensen met dementie, ze gebruikt de muziek, maar ook de stiltes tussen de tonen, waardoor er contact ontstaat. Onder het genot van een gratis hapje en drank je willen wij samen met u er een feestelijke avond van maken. De avond is bedoeld voor mensen met demen tie, hun partners, familieleden, vrienden ,en iedereen met affiniteit voor dementie. Na afloop is er nog een leuke attentie. Aanvang program ma van 19.30 - 22.00.uur Locatie De Coppele, Prunusstraat 69 5061 AS Oisterwijk. Vooraf aanmelden is niet nodig U bent allen van harte welkom! Voor meer informatie: Jeanne Verberk tel. 528 4571. 11.30 uur Factorium dans demonstratie 12.00 uur Demodans Zuivelfabriek 12.30 uur Musivo preview Jane Eyre 13.00 uur Demodans door Danserswijk 13.15 uur Demodans door Mecaro 13.30 uur Jasper van Kuyk (cabaret poel) 14.00 uur Zanggroep Polyfonie 14.15 uur Zanggroep Joy 14.40 uur Piepschuim Muziektheater 15.00 uur Marée/Hoogenboom/Winkel 15.30 uur Ellen Dikker (Cabaret) 16.00 uur Theatergroep De Kern 16.15 uur Demodans door Mecaro 16.30 uur Nessarose preview Scrooge 17.00 uur Einde Op de uitmarkt presenteren zich: Asterius, Ambrosius (gym), Danserswijk, Europrof, Factorium, Ghesellen, HOEDADSO, HOO, Muziekvereniging Prinses Juliana, LOVO, Me caro, Musivo, OisterwijkNieuws, Parelproms, Nessarose, Revue, Stadsgidsen, Taxandria, VW- agentschap Moergestel en de Zuivelfabriek. De VVV Oisterwijk is die dag geopend tot 15.30 uur. De Bibliotheek staat die dag in het teken van Roodkapje en is open tot 15.00 uur met een aan tal voorleesactiviteiten en een kleurwedstrijd. Factorium organiseert diverse workshops muziek en dans voor zowel kinderden als hun ouders en de Big Band houdt een openbare repetitie van 11.00 tot 13.00 uur. Op dinsdag 21 september 2010 is jaarvergade ring om 19.30 in ‘Den Donk’. Dit staat niet geheel juist op uw uitnodiging. Het programmaboekje is bijgevoegd met de opgave lijst achterin. Er is bestuursverkiezing en nieuwe leden kun nen tot aan de vergadering worden aangedra gen. U bent van harte uitgenodigd. Tijdens de avond zal mevr. Hanneke de Brouwer een presentatie geven over kruiden, planten en de eigenschappen ervan. Het belang en de in stand houding van de plantengroei. Het belooft een interessante avond te worden. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Het KVO bestuur b&e voor kwaliteit b&e voor eerlijkheid b&E voor gastvrijheid b&e voor service b&e voor B&E-producten i a.s. Zaterdag 18 september is het theater en i zijn alle andere zalen en de foyer van 11.00 tot 17.00 uur open om het publiek de hele dag door gratis te voorzien van cultuur. Op deze dag zullen verenigingen en instellin gen die met cultuur en uitgaan te maken heb ben zich presenteren middels een marktkraam in de foyer. Er worden hapjes gepresenteerd door Europrof, de Moergestelse Horeca Hospitality opleiding. In het theater zijn er doorlopend voorstellin gen van cabaret en muziek. Een aantal cabaretiers zoals Ellen Dikker, Jasper van Kuyk, Bas Maree en Johan Hoogenboom treedt in het theater op. Theatergroep de Kern geeft een lezing en muzikale invulling wordt verzorgd door o.a. Piepschuim, Factorium, Nessarose, Musivo en de zanggroepen Joy en Polyfonie. Tussen de cabaret en muziek uit voeringen door worden er dansdemonstraties verzorgd door de Zuivelfabriek, Danserswijk, Mecaro en het Factorium. In de bibliotheek is een voorleesact voor kinderen. En bij het Factorium zou je een workshops Braziliaanse percussie of drama kunnen volgen of je gaat ins trumenten maken terwijl je ouders zitten te trommelen. De entree voor de uitmarkt is gra tis. Het programma voor die dag: 11.00 uur Factorium Leukste Liedjes Band Voor een leven lang veilig waterplezier! sportief genieten X |k uui sportcentrum Kroonenburg De Kemmer 1 5688 GK Oirschot Tel. (0499) 57 19 51 PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2010 www.laco.eu Het unieke Laco 10-stappenplan. Stap voor stap leren de kinderen zwemmen. Elke keer als ze een stapje verder komen, verdienen ze een krokobillie. Die plakken ze in hun eigen krokobillie opplakbord. De kinderen kunnen zo zelf bijhouden hoe ver ze zijn. Bovendien krijgen ze voor elke stap een kadootje. s Op deze manier blijven de kids gemotiveerd. Water en kinderen: dat trekt elkaar aan. Kinderen spelen graag in en rond het water. Daarom is het een veilig idee jUj als je weet dat je kind zich kan redden. Ouders van nu willen dan ook graag dat hun kinderen al op jonge leeftijd leren zwemmen. Want een zwemdiploma is het paspoort voor een leven lang veilig waterplezier. Leren zwemmen voor het Laco Zwem ABC. Samen met hun vriend Krokobill leren kinderen vanaf 4 jaar zwemmen. Op een leuke, afwisse- lende en spannende manier. Veiligheid en kwaliteit staan daarbij voorop* De Laco zwemlessen voldoen aan dekwaliteitseisen van het NationaaLa Platform Zwembaden NRZ. De zwemlessen zijn altijd onder J begeleiding van professionele en enthousiaste zweminstructeurs.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3