DE DALRUS Nieuwe ’ballon’winnaars bij EPI (©ilbeljuis ‘t ^btokske Terugblik op de Toer-Mee van 2010 Huis voor Zingeving breidt uit dit najaar Zumba voor kids in Moergestel i HEEL VEEL DANK I Cees, het was geweldig. Bedankt! Adrie laat jullie groeten vanuit het revalidatiecentrum. De Blitzclub Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 Zo te zien was 't fis fJe heftig, maar nou is ze écht pas uèftig! Sarah: proficiat! DE ZATERDAGMIDDAGCLUB Ook heel veel dank aan iedereen voor de steun, in welke vorm dan ook, tijdens de ziekte van Adrie. Wij waren er zeer door verrast en het heeft ons goed gedaan. Langs deze weg willen wij onze klanten hartelijk danken voor de vele, vele kaarten, bloemen en cadeautjes bij het (helaas) sobere afscheid van onze zaak. ADRIE, ELS EN DE KINDEREN KOUWENBERG i- Doe gratis mee op 22 september Fl.n.r.: Epi Denissen, Frans en (onder) Jesse van der Donk en Fer Kuijpers. MOV-groep Moergestel T JL info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl ei n ig e- t. id te :h af 1- d ’t i. i- )- :e n is n n :r t- t. a. i- le le ’t s. te P g n te MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 8 SEPTEMBER 2010 PAGINA 3 Wat was het jammer van het weer, dat de der tigste Toer Mee op zondag 29 augustus flink dwars zat. Regen en wind teisterden de jaar lijkse sponsortocht voor het straatkinderen project van pater Theo Raaijmakers in Boli via. Het weerbericht op die ochtend voor spelde niet veel goeds. Dit was aanleiding voor veel mensen, waaronder jonge gezin nen met kinderen, toen het nog droog was, om 11 uur direct te vertrekken vanaf de start post. Maar ook zij hielden het onderweg niet droog en toch zeker niet iedereen die zo’n uur tje later startte en de buien over Moergestel en onderweg niet meer kon ontwijken. Hulde en dank aan de plm. 250 deelnemers, die zich niet hebben laten weerhouden om op de De families Kuijpers en Van der Donk zijn de respectievelijke winnaars in de maanden juli en augustus geworden van de ballonvaarten van Cafetaria Epi. Steeds op de eerste van een nieu we maand wordt de winnaar getrokken uit de ingeleverde spaarkaarten van de voorafgaande maand. De familie Kuijpers, Vonderhof 3, werd de winnaar van de maand juli; Frans van der Donk, Burg. Bardoelstraat 27, werd dat van de maand augustus. De ballonvaart vindt begin 2011 plaats wanneer alle winnaars bekend zijn. Bij Cafetaria Epi krijgt men nog dit hele jaar chure die gratis verkrijgbaar is bij Novy. De eerste avond van het tweede seizoen wordt muzikaal geopend door de Moergestelse samba reggaeband Samoeba, gevolgd door een korte presentatie van het programma van het Huis voor Zingeving dit najaar, met aansluitend een lezing door Wal ter de Zeeuw over engelen. Wat is de betekenis van engelen op ons levenspad? Hoe kunnen wij hen (her)kennen? Hoe doen zij hun werk? Wat doen ze niet? Hoe komen wij met hen in contact? En wat is de betekenis van je “eigen” beschermengel in je leven? Wal ter de Zeeuw (1958) begon ruim 10 jaar geleden zijn spiritueel ontwaken nadat hij in uiteenlopende organisaties een succesvolle car rière als personeels- organisatieadviseur had doorlopen. Het "je Zelf bevrijden" staat centraal in Walter’s praktijk en de lezingen en works hops die hij verzorgt. Naast verwijzingen naar hedendaagse literatuur, vertelt Walter uit eigen levenservaring en dat wat anderen met hem hebben gedeeld. De openingsavond op woensdag 15 september start om 20:00 uur en duurt tot ca. 22:15 uur. Tijdens het laatste deel van de lezing is er ruim te voor het stellen van vragen. Aansluitend is er gelegenheid voor een drankje ter gelegenheid Daarnaast is het ook nog eens een flinke por tie beweging. En het allerbelangrijkste: It’s fun! De werkwijze van Zumbaflavor is simpel. Je koopt bij ons een punch card, waarmee je deel neemt aan lessen. Deze punch card is vergelijk baar met een strippenkaart. Er wordt elke keer een dat je een les volgt een knip uit de kaart gehaald. Ben je er dus een keer niet, dan schuift je les gewoon op tot je weer wel kunt. En is je kaart op, dan koop je gewoon een nieuwe! Op woensdag 22 september om 18.00 uur orga niseert Zumbaflavor bij Fitnesscentrum Physi que aan de Postelstraat 17 in Moergestel een te gekke Zumbatomic Workshop. Schrijf jezelf in op onze website www.zumbaflavor.nl of je kunt bellen naar 530 3143 of06-13245034. Geef duidelijk je naam, adres en telefoonnummer aan ons door en vermeldt ook met hoeveel perso nen je meedoet. Meedoen kost niets! Neem dus al je vrienden en vriendinnen mee! Tot dan! fiets te klimmen en mee te doen aan de spon sortocht. Geweldig om te bedenken hoe het goede doel leeft bij veel mensen in Moergestel, omdat waarschijnlijk geen van allen die zondag anders aan een fietstocht zou zijn begonnen. Dank ook voor al die mensen, die er vanaf zagen om mee te fietsen, maar wel naar de start post zijn gekomen om een sponsorbijdrage af te geven en al of niet een routeboekje op te halen voor mogelijk een latere keer. De opbrengst van de ToerMee bedraagt tot nu toe 5677 euro. Dit is een voorlopige stand en de opbrengst van KBO Berkel-Enschot zit hier ook nog niet bij, dit is dus alleen van de Moergestelse fietsers en sponsors. Gezien de omstandigheden een mooi bedrag. De M.O.V-groep wil bijzonder de vrijwilligers bedanken die ervoor zorgden dat de kramen en de overige spullen op tijd op de posten waren, de brigadiers die zorgden dat de deelnemers op de gevaarlijke punten veilig konden oversteken, en de vrijwilligers die de slagzin op de kaarten invulden bij de posten, de appels uitdeelden, de broodjes smeerden, de soep inschepten en kof fie, thee en frisdrank schonken. Zij hielden de stemming er in. We bedanken ook de pastorie in Berkel-Enschot en de families in Biezenmortel en Oisterwijk, die hun plaats beschikbaar stelden voor de pos ten, voor hun gastvrijheid. Tevens geldt onze dank voor het muzikale optreden van Samba- band ‘Samoeba’ en het trio ‘Elckerlyck’ bij de start- en de koffiepost, evenals de dames Raaij makers voor de fototentoonstelling over het werk van hun broer in Bolivia. Tenslotte bedan ken we alle particuliere sponsors en het bedrijfs leven voor hun gulle medewerking. Mocht u nog niet in de gelegenheid zijn geweest om een bijdrage te geven, hoe klein ook, dit is nog altijd mogelijk op rekeningnr. 1345.03.589 t.n.v. MOV-groep Moergestel. Wij hopen dat u volgend jaar de laatste zon dag van augustus vrij houdt, dan is er weer ToerMee. lang, bij elke besteding van 2,50 euro, een stem pel op een speciale stempelkaart. Bij 10 stem pels is de kaart vol en kan die worden ingele verd. U krijgt dan alvast een leuk presentje en elke maand wordt uit de ingeleverde kaarten één kaart getrokken en de eigenaar daarvan krijgt een gratis ballonvaart! De actie duurt t/m 31 december en elke eerste dag van de maand wordt een prijswinnaar bekendgemaakt. Inge leverde kaarten dingen echter maar één keer mee. Er wordt steeds met een schone lei begon nen. Er zijn dus nog alle kansen voor iedereen! Vind jij dansen ook zo leuk? En wil jij ook op de coolste muziek de leukste moves leren? Kom dan naar de leukste club in de buurt! Vanaf deze zomer heeft Zumba er letterlijk een jonger broertje en zusje bij: Zumbatomic. Speciaal opgezet voor alle kids die houden van dansen! In 45 minuten wordt op een speelse manier allerlei leuke combinaties aangeleerd op echte Zumba-muziek. Van merengue naar hip hop, salsa, samba, reggaeton en cumbia; alle Zumba muziek komt voorbij. De kinderen wor den onderverdeeld in twee leeftijdsgroepen: Little Stars (4-7jr) en Big Stars (8-12jr). Met vaste choreografieën en allerlei leuke spelle tjes leren zij zo de beginselen van elke stroming. Ruim een jaar geleden opende het Huis voor Zingeving op initiatief van de RK parochie Moergestel voor het eerst haar deuren. Om de toenemende groep mensen die de kerk verlaten of helemaal niet met kerk en 'gelo ven' bezig zijn een alternatief te bieden. Vanuit de innerlijke overtuiging er voor iedereen te willen zijn, ongeacht geloof of afkomst. De eerste avond werd massaal bezocht, maar ook de avonden daarna bleken een grote groep geïnteresseerden uit de wijde regio aan te trekken. In totaal woonden het eerste sei zoen zo’n 1.200 bezoekers een of meerdere lezingen over spiritualiteit, religie en filoso fie bij. Woensdag 15 september begint het Huis voor Zingeving aan haar tweede seizoen. Het team heeft versterking gekregen in de persoon van Michelle van de Wiel en bestaat nu uit vier personen. Ook het programma is uitgebreid. Met, naast de inmiddels vertrouwde woens dagavonden, workshops op vrijdagavond waar bij met een kleinere groep mensen wat meer de diepte in gegaan kan worden. En met maande lijks een ‘Goed gesprek’ over een bepaald thema, eveneens op vrijdagavond. Het volledige pro gramma is terug te vinden op www.huisvoor- zingeving.nl en in de papieren programmabro- er gelegenheid voor een drankje ter gelegenheid van de start van het tweede seizoen. De deuren van het Huis voor Zingeving (in de aula van Huize Nieuwenhof) openen om 19:30 uur. De entree bedraagt vijf euro p.p. (incl. koffie/thee). Zie ook www.huisvoorzingeving.nl Team Huis voor Zingeving (v.l.n.r. op de foto: Rob van Tilburg, Jeanne Ketelaars, Hans Pijnaker en Michelle van de Wiel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3