KORTING ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Vliegbasis Gilze-Rijen avondvliegen op professionele lakken De gehele maand september BON Vrijwilligers (-werk): hart nodig! Annet Verkuil en Henk Koekkoek in Kasteel Nemerlaer Old-timershow van OTO tijdens Straten Kermis Bom van creatieve creaties! Mooie tuinen.nl ^vhg Unieke expositie bij de Spoordonkse Watermolen Rode Kruis en jongeren •Kies Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Zaterdag 4 september: Open Dag Atelier Maria Konings ötiele verf Moeder en zoon uit Oostelbeers MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2010 15% OTO kent momenteel een ledenstop en Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. M. van der Wijst B.V. Kerkstraat 106 «Oisterwijk Tel: 013 - 528 21 62 E-mail: wijst1@home.nl Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 Woonplaats Telefoon t/m 6 regels 3,50 Juist nu de vakantie weer voorbij is kan het een feest zijn om zomaar een middagje te genieten van heerlijke Jazzklanken. Op zondagmiddag 5 september is het weer zover: Jazzmatinee in Kasteel Nemerlaer. Dit keer verzorgd door de zangeres Annet Verkuil, onder begeleiding van Henk Koekkoek. Vanaf 1988 zingt zij bij de Wooltown Jazzband (optredens in Schotland en Duitsland) en sinds 2003 ook bij Dick’s Dixie Six uit Woerden. Met beide orkesten heeft zij CD’s gemaakt. Haar voorkeur gaat uit naar mooie ballads, franse chansons en mainstream; een reportoire dat zij prima kwijt kan in het combo "Bewitched". Hiermee treedt zij de laatste jaren op bij Jazz in Duketown en andere gelegenheden. Regel matig doet zij gastoptredens. Het matinee begint om 17.00 uur. Entree: 5,- p.p. 8 8 c s cv kastea, M 'wM' rvatte 3,50; arien 5, MtMk Mrta *a MatxtCONTWTI toetsing! Mm mmMm Zaekcrtjes mhIm MET Matst! VU-RIO. riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864 I I I I I I I I I I I I i derd mag worden I I I I I I I I I J Te huur: kantoorruimte centrum Moer gestel plm. 30 m2. Tel. (013) 711 3066. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20. Moergestel, tel. 513 3489. Cursussen/opleidingen. Belangstelling voor beeldhouwen? Tn de 2e week van sept. a.s. start Joep Vrenken weer cursussen beeldhouwen in steen. Info: www.joepvren- ken.nl tel. 0642842646. Sinds 1999 houdt Maria Konings elk jaar een open dag, dit jaar dus al weer voor het 1 le jaar! Cursisten kunnen zo zien wat ze in het aanko mende cursusseizoen allemaal kunnen maken en geïnteresseerden kunnen komen kijken naar de uiteenlopende mogelijkheden. Er is voor ieder wat wils en het cursusaanbod is dan ook zeer uitgebreid: beeldhouwen, schilderen, kunstbeelden maken, kleien, sieraden maken, lood-bewerkingen, glasverf-in-lood, textielbe- werkingen, kerststukken maken enzovoort niets is te gek. Naast cursussen worden er ook vrij gezellenfeestjes, kinderfeestjes en familieda gen georganiseerd. De jongste cursist is 5 jaar en de oudste 85, leeftijd is dus geen probleem! Op zondag 12 september a.s. kunnen •Een bromfietsshow van bekende modellen uit de jaren 50 en 60 Een show van antieke landbouwma- chines Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg-T. 013-543 45 72 www.contourtilburg.nl Zaterdag 4 september is het zover! Atelier Maria Konings houdt een open dag waarin de aller nieuwste creatieve cursussen ten toon worden gesteld! Tijdens deze dag kunt u alle creaties bekijken die binnen het Atelier worden gemaakt en krijgt u uitleg van de diverse mogelijkheden. hulp volwassenen kinderen met beperking of hun In Moergestel biedt Contour, door de inzet van deskundi ge en geschoolde vrijwilligers, aan en een ziekte, en aan mantelzorgers. Weet u nog... tussen 17.00 en 19.00 uur zijn wij gesloten... Buro ’76, Oisterwijkse weg 43 LET OP DE INLEVERT1JDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! PAGINA 6 op de zondag van Straten Kermis willen de leden van OTO graag anderen laten genieten van hun trotse bezit. Toegang tot de show is, zoals altijd, gratis. De show vindt plaats in Buurtschap Straten, aan De Bollen tussen Oirschot en Best. De show is van 11.00-17.00 uur. Zoekertjes UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... bezoekers van Straten Kermis niet alleen genieten van een ouderwetse kermis, maar ook van de inmiddels traditionele oldtimershow van de Oir- I schotse vereniging “OTO”. De club, bestaande uit honderd leden uit Oir schot en aangrenzende gemeenten, toont voor de derde keer haar prachti ge vierwielers tijdens deze kermis. Dit jaar hebben de enthousiaste leden hun wagenpark opgedeeld in vier eilan- I den, te weten Frankrijk, Duitsland, Amerika en Engeland. Elk eiland zal zich presenteren in de juiste sfeer. De j auto’s variëren in leeftijd van krasse tachtigers van vóór de beurscrash op Wall Street tot hippe sportwagens uit de late jaren ’70. Tevens zijn er een aantal speciale attrac ties voorzien: •Kinderspelen bij de eilanden, pas send bij het land •Een auto die door kinderen beschil- Wij zijn op zoek naar een vrijwilliger voor: Een echtpaar op leeftijd. Mevrouw zorgt voor haar man, die hersenletsel heeft en vergeetachtig wordt. Wilt u mijnheer gezelschap houden op maandagavond, zodat mevrouw onbe zorgd kan gaan fiet sen met haar fiets- clubje? Zo heeft zij even tijd voor zichzelf (004083). 1 KCIll IIIOIIICIHCCI Cvll ICClCllbLUp CI1 een wachtlijst voor nieuwe leden. Want OTO wil groot genoeg zijn om veel te kunnen organiseren, maar klein genoeg om een vriendenclub te blijven. Maar TE* *3' r~. - I I-- I I I- I I- I I I- I I- I I I- I I- I j Onderstaand gedeelte ook invullen. Deze open dag wordt op zaterdag 4 september gehouden van 11.00 uur tot 16.00 uur aan de Blazeveldweg 1, 5076 PS te Haaren. Wilt u meer weten? Neem dan contact op met Atelier Maria Konings via maria.konings@zonnet.nl, bel (0411) 62 2192 of kijk op www.ate- liermariakonings.nl. De transport- en gevechtshelikopters die zijn gestationeerd op vliegbasis Gilze-Rijen begin nen op maandag 30 augustus met het jaarlijks avondvliegprogramma. Er wordt in principe op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag tot uiterlijk 23.00 uur gevlogen. De vliegbewegingen vinden vooral plaats in de aangewezen laagvliegge- bieden en in de directe omgeving van de vliegbasis. Het avondvliegen staat gepland tot april 2011. Rond de feestdagen wordt zo min mogelijk gevlogen. Het avondvliegen is noodzakelijk om de vaar digheden van de helikopterbemanningen op peil te houden. Er wordt onder andere geoefend met nachtzichtapparatuur en in het vliegen op lage hoogte. Daarnaast worden de zogenaam de nationale taken getraind, zoals evacuaties van personen en bosbrandbestrijding. Recent hebben zowel de Cougar als de Chinook haar waarde bewezen bij het blussen van bran den in Schoorl in Noord-Holland en Goirle nabij Tilburg. De helikopters zijn vorig jaar nog ingezet bij duinbranden in Schoorl. Voor informatie over vliegbewegingen zie www.defensie.nl/actueel/vliegbewegingen. Voor nadere vragen en eventuele klachten kan wor den gebeld met Sectie Voorlichting Commu nicatie van het Defensie Helikopter Commando, 0161-296100. Klachten kunnen eveneens worden ingediend via www.defensie.nl/actueel/vliegbewegingen of via het gratis nummer 0800-0226033. Zo zoekt ook deze mevrouw oppas voor haar ernstig zieke man, zodat zij wekelijks een paar uurtjes onbezorgd op adem kan komen (004134). Ga aan de s/ag a/s vrijwilliger en bel naar Sonja Havens. In de maand september is er een bij zondere expositie te zien in de molen zaal van de Spoordonkse Watermolen. Helma Merkx en haar zoon Ralph van Brunschot stellen beiden hun bijzon dere werken ten toon. De tentoonstelling is gratis te bezich tigen tijdens de openingstijden van de Watermolen van woensdag t/m zon dag vanaf 10.00 uur. Ik ben Helma Merkx (1951), geboren in Helvoirt en woon nu in Oostelbeers. Mijn passie voor tekenen is al begon nen op de lagere school, ik ben dus autodidact. Een andere uitdaging is voor mij het brandschilderen. Ik ben Ralph van Brunschot, geboren in Eindhoven in 1980 en opgegroeid in Oostelbeers. Al sinds mijn jeugdja ren is mijn grootste hobby tekenen. Die gave heb ik van mijn moeder Helma Merkx, dus ben ik daar op late re leeftijd meer mee gaan doen. Vanaf mijn 18e richt ik me ook op schilde ren, dat is uitgelopen op het maken van muurschilderingen. Vanaf mijn 25e ben ik gaan airbrushen. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen Fl A (Tl Tl fTIPt positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees- MVgllll IIIVI gegroet bij een brandende kaars, ook als u 11* er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast I onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. M.W.M. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren start op 14 september van 18.45 uur tot 20.00 uur nieu we activiteiten voor de jeugd uit de basisschool jaren 6.7.8 en brugklassers in Rode Kruisge bouw, Blokshekken 6 in Oisterwijk. Elke dins dagavond wordt aandacht besteed aan eerste hulp, waarbij de mogelijkheid bestaat diploma A en B te behalen. Je leert er om te gaan met portofoon- en brancardgebruik, evenals rol- stoelgebruik ten behoeve van zorgcentra- bewo ners en het maken van kerststukjes voor deze bewoners. De deelnamekosten bedragen 2,50 euro per maand, voor informatie en aanmelding neem contact op met Marion Bergman, tel. 5216496.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 6