ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ itKVO o Campagne ’De Hilver, de vrije loop’ start met opening Spruitenstroomp j e De wondere insectenwereld op ”het witte doek” Collecte Prinses Beatrixfonds Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! TffiO.lt Genieten van eten zoals het ooit bedoeld is? Dat kan! Bel voor reserveringen: 013-513 1493 HING VAN DE WEEK' Dagvers, puur en eerlijk zijn de ingrediënten van De Genieterij te Moergestel. Op 25 augustus kwamen de verschil lende organisaties die betrokken zijn bij de herinrichting van De Hilver bij een in Oisterwijk. Doel van de samen komst was de ingebruikname van het Spruitenstroompje. Tegelijkertijd vond de start van de campagne ‘De Hilver, de vrije loop’ plaats. Het was een gezellige bijeenkomst waar ook plaats was voor een infor meel gesprek. Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013 4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl Mijlpaal Ongeveer veertig afgevaardigden van onder andere Dienst Landelijk Gebied, verschillen de gemeenten, Grontmij, het waterschap, de ZLTO, terreinbeherende instanties, de provin cie én ruim 40 geïnteresseerde omwonenden bezochten de bijeenkomst. Nadat zij jarenlang samen aan het project werkten, konden zij nu voor het eerst samen naar een mijlpaal kijken: de ingebruikname van het Spruitenstroompje, een zijloop van de Reusel. Het traject van deze beek is deels nieuw en deels hersteld. Eerste water door Spruitenstroompje Om het Spruitenstroompje officieel te openen nam de heer Will de Laat, Voorzitter Landin richtingscommissie De Hilver, plaats in een grote graafmachine. Onder luid applaus verwij derde hij de sponning, zodat er voor het eerst water door het “nieuwe Spruitenstroompje” stroomde. Dit was een gedenkwaardig moment, aangezien de afronding van landinrichting De Hilver hiermee een stuk dichterbij komt. ‘De Hilver, de vrije loop’ De ingebruikname van het beekje vormde tevens aftrap van de campagne ‘De Hilver, de vrije loop’. Via deze campagne worden de omwo nenden en andere betrokkenen vanaf het najaar geïnformeerd over de ontwikkelingen in De Hilver. Natuurlijk worden zij dan, o.a. via de lokale media, uitgenodigd bij vergelijkbare leuke momenten in de uitvoering om deze zelf “live” mee te maken! Achtergrondinformatie De Hilver De Hilver ligt voor het grootste gedeelte in de gemeenten Hilvarenbeek en Oisterwijk en heeft een oppervlakte van ongeveer 8.120 hectare. In dit gebied wordt de verkaveling voor de agrariërs verbeterd. Daarbij worden de oude structuren in het landschap zoveel mogelijk gehandhaafd en waar mogelijk beter zichtbaar gemaakt. Daarnaast worden ecologische verbin dingen gerealiseerd, wordt ca. 700 hectare eco logische hoofdstructuur en ca. 70 hectare land schapsplan aangelegd. In de komende jaren wordt tevens de recreatiemogelijkheden verbe terd. De werkzaamheden die hiervoor nodig zijn, zijn bijvoorbeeld het graven en dempen van waterlopen, de aanleg van diverse kunstwer ken, de hermeandering van de Reusel en het maken van waterbergingen. Deze werkzaam heden zijn begin januari van dit jaar begon nen en zijn uiterlijk eind 2011 klaar. De laatste wijkactiviteit in het kader van het 50- jarig IVN-jubileum vindt plaats bij de brug over de Achterste Stroom tussen de Wolvensteeg en de Heisteeg. Op vrijdagavond 3 september vanaf 21.00 uur zal er een wereld voor je open gaan: Op een door lampen beschenen wit doek komen op een mooie avond begin september veel insecten af. De eersten ongeveer 15 a 30 minuten na zonsondergang in de schemering (begin september is de zonsondergang om onge veer 20.20). Dat zijn muggen en vliegen, wantsen, kevers, mieren, kokerjuffers en misschien nog meer Pas om ongeveer 22.00, als het helemaal don ker is, komen de eerste vlinders en wie geduld heeft moet beslist langer wachten op mooie nachtvlinders. Op een mooie avond kunnen er heel wat soorten gezien worden. Ervaren IVN gidsen geven toelichting bij de waarnemingen. Deelname is uiteraard gratis. Het evenement vindt geen doorgang bij regen, windkracht 4 of meer en bij 10°C of lager. www.ivnoisterwijk.nl Het Prinses Beatrixfonds bestrijdt spierziekten en bewegingsstoomissen door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en zet zich in om de kwaliteit van leven van patiënten en hun familie te verbeteren. Je zou maar in een rolstoel zitten. Vanwege een spierziekte die je zomaar overkwam. Onzeker over je toekomst. Zeker dat je zonder verder onderzoek en hulp, kansloos bent! Ook dit jaar doet het Beatrixfonds weer een beroep op een bijdrage van de Moergestelse bevolking om mensen met een spierziekte een betere kwaliteit van leven te geven. Vorig jaar heeft de Moergestelse bevolking een flinke financiële bijdrage geleverd in de strijd tegen deze spierziekten. In de week van 12 tot 18 sep tember a.s. zullen onze collectanten bij u aan bellen met de bekende Oranje collectebus. Het is weer de nationale collecteweek van het Prinses Beatrixfonds. Corrie Timmer en UTim de Ruiter, organisatoren Collecte Prinses Beatrixfonds Alle leden van de KVO worden gratis uitgeno digd voor ‘beter eten festival’ op vrijdag 17 sep tember a.s. van 11.00-18.00 uur in de Brabant- hallen te ’s-Hertogenbosch. Beter eten 2010; drie keer beter Brabanthallen ’s-Hertogenbosch is het toneel van de eerste landelijke consumentenbeurs voor Real Food (beter eten) Een ontdekkings reis langs fruit, groente, vlees en vis. Herkenbare producten, vers, duurzaam en door de liefde van de producent rijk(er) van smaak. Uit de eigen regio, maar ook van verder weg. Genoeg geproefd? Kijk dan hoe top koks ‘beter eten’ in een wip op tafel toveren. Of ga zelf aan de slag in de workshops. Voor meer informatie surf naar www.betere- ten2010.nl Als u graag een dagje mee wil naar deze bijzon dere dag, alléén op vrijdag 17 september gratis voor de KVO, in de Brabanthallen. Geeft u zich meteen op bij Rikie en wij zorgen voor gra tis toegangsbewijzen. LET OP; denkt u aan dinsdag 7 september 19.30 in ‘Den Donk’ 50 plus beurs op locatie’, samen met uw vriendin e/o buurvrouw. L ODSCUOTStWKi Ö5 5066 Ctl WffiOtSTfl TtL 015-515-1495 Lisette, Robin Bram PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2010 DE HOEFKENS 3, MOERGESTEL I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5