Mensen brengen tóch spontaan inschrijfgeld! 1 KPJ-weekend wordt ’Gèssel Speult '^11 Aphrodite Wendy debuteert, Mike pakt zilver f i BRILLEN LENZEN AL 30 JAAR1-!1- Weekblad voor Moergestel ’Charlène’ is op zondagmiddag te gast bij KPJ. geld brengen alsmede ’n aantal extra giften. Zo werd pater Theo Raaijmakers toch Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen ToerMee viel in het water Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2010 35e JAARGANG Nr. 1580 De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 TUSSENJAAR KPJ Moergestel telt op dit moment ruim 120 leden, in leeftijd variërend van 15 tot 35 jaar. De organisatie van het vroegere touwtrekweek- end is dit jaar aangevuld met nieuwe, jeugdi ge krachten. Enkele namen: Jan Ketelaars, Mark Bierkens en Freek op ’t Hoog. Zij be schouwen dit jaar inmiddels als een tussenjaar om te komen tot de organisatie van een nieuw evenement waarvoor men in voorbereiding meer tijd nodig denkt te hebben. Over concrete invulling daarvan kunnen nog geen mededelingen worden gedaan totdat de plannen daarvoor definitief worden. GÈSSEL SPEULT Dit jaar krijgen we dus te maken met een nieu we muzikaal weekend voor jong en oud. Op zaterdag is de traditionele feestavond, waarvan aftrap om 20.00 uur, met optredens van cover- KAARTVERKOOP In Moergestel kan men kaarten in voorver koop verkrijgen bij Boerenbond en ’t Draai- boompje. ‘Gèssel Speult’ vindt plaats in de feesttent die op de vertrouwde plek aan de Heuvelstraat in Moergestel wordt neergezet. Zo’n pakweg tiental jaren geleden trokken de Touwtrekwedstrijden, zoals geor ganiseerd door KPJ Moergestel, nog elk jaar het maximale aantal deelnemers. De laatste jaren nam die animo voor het touwtrekken echter behoorlijk af. Reden voor KPJ Moergestel op zoek te gaan naar ’iets nieuws’. Dit jaar vindt daarom ’Gèssel Speult’ plaats en wel in het weekend van zaterdag 11 en zondag 12 sep tember a.s. Mike van der Zanden: zilver op het WK Mike bleef voor zijn WK dicht bij huis. Dit toernooi werd gehouden in Eindhoven. “Ik heb via alle kanten laten horen, dat het mini maal zilver moet worden, anders ben ik niet tevreden!”. Mijn 100m vlinder in eigen bad, moest het klapstuk zijn op mijn WK. Natuurlijk zwem ik veel meer, maar daar ligt niet de nadruk. Elke finaleplek is dan winst. Gelijk op de openingsdag zette Mike de zaal op scherp. Tijdens de series werd duidelijk waar hij voor kwam 0.58.64 (PR 0.58.36 in een snelpak) en goed voor de 2e tijd, ’s Avonds was de finale moest het gebeuren. De ambian ce was er en de tribunes waren tot aan de nok gevuld. Hoezo geen belangstelling voor de gehandicaptensport? Ruim 1200 bezoekers, gekleed in oranje, stonden op de stoelen tijdens de bloedstollende race. In de laatste 2 slagen werd het beslist. Nee, wereldkampioen zat er niet in. De Braziliaan is een maatje te groot, maar de vijf die daar achter komen doen voor elkaar niet onder. Het gaat tussen Mike, de Canadees en de Spanjaard. De laatste ligt er het best voor, maar zoals gezegd de laatste 2 slagen daar zit het venijn. Mike slaat toe en wordt 2e: zilver, missie geslaagd, tijd 0.58.22 is een dik PR. Voor alle info zie www. wendyvanderzanden. nl en www. mikevanderzanden. nl Zwemmers van der Zanden terug van EK en WK Vakanties zijn ten einde en iedereen is zo ongeveer weer aan het werk. Scholen gaan weer van start. De vakantie voor broer en zus Van der Zanden is net be gonnen, voor hen zit het lange seizoen er eindelijk op. Dat zijn de consequen ties van het mee doen aan een mondi aal toernooi... Wendy vertrok naar Boedapest voor de EK lange baan. Zij kijkt met gemengde gevoelens terug op haar internationaal debuut. Op haar belangrijkste afstand, de 100m rugslag, sloeg ze 10 meter voor het einde vol met haar arm in de lijn. Daardoor werd haar voorsprong die ze had op haar concurrenten omgezet in een achterstand, ‘n 17e plek en geen kans op revan che in de halve finale. Op de 50m nam ze revanche. Van nature niet écht ‘n sprintster wist ze zich toch te plaatsen voor de halve finale, waarin ze uiteindelijk als 14e eindigde. “Ik ga me nu richten op de EK deze winter in Eind hoven, ik ben uit op revanche”. band ‘Punt Uit’ uit Esbeek en ‘Memphis Ma niacs’. Op zondag gaan de zeilen van de tent om 15.00 uur open voor een oer-Hollandse middag met optredens van Rob van Daal, Frank Smeekens, Charlène en Jordy van den Boer. Laatst genoemde wordt ook wel de ’Boxtelse Jan Smit’ genoemd. Voor beide dagen worden de arties ten bijgestaan door de Ron Nie Show. Voor kinderen zijn er natuurlijk diverse springkus sens aanwezig zodat ook zij zich niet hoeven te vervelen. SH Hoe jammer... hoe jammer... en het is niet de eerste keer dat de ToerMee te maken krijgt met (hevige) regenval. Afgelopen zondag was dat ook weer het geval, maar toch durfden 250fietslustigen de uitgezette kilometers en de strijd met de weergoden aan. De organisatie had er weer alles aan gedaan om het iedereen naar de zin te maken. Sambaband ’Samoeba uit Moergestel zorgde voor de muzikale ontvangst en het ver trek van de fietsers. Ondanks de stromende regen was de stemming er niet minder om. Tijdens de uren dat men kon starten kwamen veel mensen die eigenlijk toch wel mee hadden willen ‘toeren’ maar dat vanwege het weer niet aandurfden tóch het inschrijf geld brengen alsmede ’n aantal extra giften. Zo werd pater Theo Raaijmakers toch niet de dupe van het slechte oer-Hollandse weer. En zo viel er toch veel positiviteit te bespeuren afgelopen zondag op het St. Jansplein. (foto: Leo Roosen). Organisatie ’broedt’ op nieuw evenement gj’estmuUe es oe 10 PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - email: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur - ir—irJuirlt-il AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Ff Vrijdag 10 september wordt een bijzondere expositie met werk van Piërre Wolfs geopend in Galerie De Verdieping. Zie pagina 3. 731 nieuw

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1