Een duofiets voor de bewoners van Thebe Park Stanislaus “Moergestel Fietsdorp": niet alleen voor jongeren, maar ook voor ouderen KBO Moergestel organiseert tweedaagse reis Gèssel Speult Zesde Speelgoed- en kinderkledingmarkt /■/,'sï 1 gkami (©ilbeljuis ‘t Btoks’ke KVO Addy van Gorp en Joke van Asch willen animo polsen "aiHiMiiMB ffisffiö ®gxst» sysoffiS fl®®® Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl - - - ft. PAGINA 3 I -iiu® E2S08®8 OOffiB® info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2010 Op 11 en 12 september organiseert KPJ Moer gestel weer haar jaarlijks Feestweekend dit jaar onder de naam ‘Gèssel Speult’. Op zater dagavond is er feestavond. We starten de avond met de Esbeekse coverband Punt Uit gevolgd door de Memphis Maniacs. Op zondag is er dit jaar een Hollandse middag met optredens van Rob van Daal, Frank Smee- kens, Charlene en Jordy van de Boer, ook wel de Boxtelse Jan Smit genoemd. Voor de klein tjes zijn er dit jaar ook weer springkussens aan wezig. De locatie is zoals elk jaar de feesttent aan de Heuvelstraat in Moergestel. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij ’t Draaiboompje en de Boerenbond in Moergestel, ‘t Kroegske Spoordonk, Cafetaria van Hoof Haaren, Kerkzicht Diessen en De Hoeve in Middelbeers. Meer info www.kpjmoergestel.nl Voorverkoop: Moergestel: Boerenbond, Partjboerderij 't Draaiboompje - Spoordonk: T’kroegske - Udenhout: Boerenbond - Middelbeers: Cafetaria de Hoeve - Haaren: Cafetaria van Hooft Voordat de najaarsvergadering is, om 19.30 uur in ‘Den Donk’, is eerst nog een ’50 plus beurs op locatie’. Deze avond staat geheel in het teken van een vitale toekomst en genieten van het leven; onvermoede mogelijkheden, uitgebrei de informatie en passend advies op het gebied van gezondheid en welzijn komen aan de orde door een gevarieerd aanbod. Alle zintuigen worden geprikkeld en de beleving staat centraal. Het thema is; Zorg en welzijn, Voeding en beweging, Gezondheid en verzorging. Dus dames van de KVO kom samen met uw vriend in e/o buurvrouw op dinsdag 7 september om 19.30 uur naar ‘Den Donk’ en laat u d.m.v. filmpjes, workshops, minibeurs, proeverijen en informatietas inspireren gedurende de gehe le avond. Kosten 3,00 euro. Fietsen is leuk, fietsen is gezond en fietsen brengt ons in beweging. Dat is voor iedereen heel goed, of je nu jong of oud bent. Een duo fiets stelt mensen, die slecht ter been of gees telijke beperkt zijn in staat om samen met een ander te gaan fietsen. De duofiets die wij graag aan willen schaffen heeft elektrische trapondersteuning en de nodi ge aanpassingen. Hij zal geparkeerd worden in Thebe Park Stanislaus. De bewoners kunnen er samen met familie, vrienden of een vrijwil liger op afspraak gebruik van maken. Ook ande re ouderen in Moergestel; en vanzelfsprekend ook de bewoners van zorgcentrum Thebe De Reuselhof; kunnen de fiets gebruiken. Tijdens “Moergestel Fietsdorp” heeft de wie lerploeg die een 24 uurs fietstocht “Rondje Guus” heeft gereden de aanzet gegeven voor de aanschaf van deze fiets. Wij denken dat het gen bij Den Donk, Bosstraat la in Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is vol ledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bel len naar één van de onderstaande nummers. Wij halen het dan gratis bij u op. U kunt dus weer aan de slag om uw goede ver koopbare speelgoed en kinderkleertjes uit te zoe ken. We hebben een 50-tal tafels om te verhu ren. Wees er snel bij want de ervaring van voor gaande edities is dat onze markt erg gewaardeerd wordt en dat we snel vol zitten. Er zijn geen professionele marktkooplieden aanwezig op onze markt, maar alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Uiteraard hopen we dat het weer druk wordt want zonder kopers ook geen markt. Dus noteert u de datum alvast op uw kalender en hopelijk tot ziens als koper of verkoper op zondag 3 oktober a.s.. Voor info of aanmelding: Jan Jonkers 06- 23932361 na 17.00u, Peter van de Wouw 06- 22171727 of e-mail speelgoedmarkt.scou ting(S gmail.com haalbaar is om, samen met de opbrengst van dit "Rondje Guus", de aanschaf en het onderhoud van de duofiets te bereiken. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk heeft ons namelijk genomineerd voor het Maatschap pelijk project 2010. Wij willen natuurlijk op de eerste plaats komen; dat levert een hoge re bijdrage van de Rabobank op. De leden van de Rabobank kunnen ons daar bij helpen door op ons te stemmen. Kijk op de site www.rabobank.nl/hilvaren- beek-oisterwijk naar ons promotiefilmpje en breng Uw stem uit voor 15 september 2010. Doen! Namens de oudere fietsliefhebbers uit Moergestel zijn “wij”: Toos van der Sande (Thebe Thuiszorg Moergestel) en Johan Wolfs en John van Esch (deelnemers 24-uurs fietstocht “Rondje Guus”) Op zondag 3 oktober 2010 vanaf 10.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan alweer voor de 6e keer haar jaarlijkse speelgoed- en kinderkledingmarkt. Dé plaats om speel goed en kinderkleding waar uw kinde ren te groot voor zijn geworden te ver kopen. En natuurlijk ook dé plaats om nog goed te gebruiken speelgoed en kin derkleding voor uw kinderen of kleinkin deren te kopen tegen een zeer vriende lijke prijs. Ook deze keer zal dat plaatsvinden in ons ver enigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat in Moergestel. De markt is binnen en dus onaf hankelijk van het weer. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de vorige jaren! Enkele regels voor degenen die iets te koop aan willen bieden: Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed/spel- I len/kinderkleertjes zelf te koop kan aanbieden. Een tafel van ca. 2m2 kost 7,50 euro, te voldoen i bij inschrijving of overmaken op rekeningnr. 13.45.12.200. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft i u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkleding over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 2 oktober vanaf 13.00 uur bren- De eerste dag van de reis brengt de belangstel lenden naar Dortmund. Hier komt men even na de middag aan en is er ruim de gelegenheid om de Kerstmarkt te bezoeken die uit maar liefst 300 kramen bestaat. Het is een van de grootste en mooiste kerstmarkten van Duits land. Aan het eind van de middag wordt men naar het hotel gebracht om te dineren en over nachten. Na het ontbijt op de tweede dag rijdt de tou ringcar naar Düsseldorf waar een bezoek ge bracht kan worden aan een van de grootste Kerstmarkten van Europa. Lekker slenteren door de smalle, verlichte straatjes van de Altstadt en proeven van de heerlijke lekkernijen die bij zo’n Kerstmarkt horen. Aan het eind van de middag haalt de bus ons weer op en rond de klok van 18.00 uur zullen we weer in Moergestel zijn. ’n Paspoort of identiteitskaart is voor deze reis verplicht. Kijkt u in de Nestor voor alle gegevens van deze reis die, zoals eerder gezegd, alleen door gaat bij voldoende deelname. Hier vindt u ook het aanmeldingsstrookje. Niet-leden van de KBO, die de Nestor niet in de bus krijgen, kunnen zich schriftelijk aan melden (uiterlijk 1 september) in Den Boo gaard. We zijn benieuwd naar deze eerste poging om ’n meerdaagse reis te organiseren. Mocht de belangstelling voldoende zijn dan komt er een vervolg. Het is echter de bedoeling om reizen te organiseren die maximaal vier dagen duren. In de Nieuwsbrief bij de Nestor van september en in Moergestel-Nieuws verneemt u nog hoe de kosten betaald kunnen worden. sy/® ShSW§®8 WIKs fl® OTÖ® K®08®8 fl© (SWs® Addy van Gorp en Joke van Asch oriënteren zich via internet op mooie bestemmingen. De Moergestelse afdeling van de KBO organiseert al sinds heel lang jaarlijks een daguitstap met de bus naar ‘ergens’ in Nederland. Al ’n aantal jaren is tot grote tevredenheid de organisatie daarvan in handen van Mieke van de Ven, Corrie Hurkmans en Kees Jansen. Dit daguitstapje blijft het jaarlijkse uitstapje zoals het is, laat daar geen misverstand over gaan ontstaan, maar KBO Moergestel wil kij ken of er animo is voor kleine meerdaagse reizen. Vanuit het bestuur is onlangs Addy van Gorp j toegetreden tot de reiscommissie en verder is deze commissie uitgebreid met Joke van Asch. Zij samen nemen het initiatief bij deze meer- j daagse activiteit. Met name Joke wil met haar kennis op dit gebied maar al te graag haar steen tje bijdragen. Zij organiseerde jarenlang de uit stapjes voor ’n paar honderd ambtenaren van de gemeente Diemen. Die kennis zal haar onge- twijfeld goed van pas komen bij deze nieuwe uitdaging. En ’n uitdaging is het voor de béide dames! In de laatstverschenen Nestor is een brief gevoegd met daarop de bedoelde meerdaag se reis. Klein van opzet weliswaar, maar eerst en vooral is het natuurlijk zien of er inderdaad voldoende interesse is. Gekozen is voor 'n tweedaagse reis die plaatsvindt eind novem ber en die de reislustigen de kans geeft om 'n aantal Kerstmarkten in Duitsland te bezoe ken. Vertrokken wordt op vrijdag 26 novem- ber en op zaterdag 27 november keert men ’s I avonds weer terug in Moergestel. Overnacht wordt er in een viersterrenhotel in Dortmund. De prijs voor deze tweedaagse reis, incl. diner op vrijdag, ontbijt op zaterdag, ’n ruime 2-per- soonskamer en reisverzekering bedraagt slechts 80,- euro voor KBO-leden. Ook niet-leden van I de KBO krijgen de gelegenheid om mee te gaan. Voor hen is de prijs vastgesteld op 90,- euro. Toeslag 1-persoons kamer 25,- euro. Voorwaarde voor het doorgaan van deze reis in echter dat ten minste 40 personen zich aan moeten melden. Dan nl. vindt vertrek plaats vanuit Moergestel en worden deelne- mers ook weer keurig naar Moergestel terug- gebracht. Makkelijker kan het niet gemaakt worden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3