JOHN'S LriUli eau nfarmatie Thijn Brief van Theo Raaijmakers \ancier 'Ob (013) 513 1504 DANKBETUIGING M Oö 00 Tijn Ketelaars Protestantse gemeente Oisterwijk I Parochie St. Jans Onthoofding De belangstelling was enorm en heeft ons heel goed gedaan. Martinas Johannes Christianas Adrianas Een speciaal woord van dank aan pastor Theo te Wierik msc, onze huisarts P. Terwindt en uitvaartverzorging Will Pellis. Wij willen iedereen bedanken voor de steun, het medeleven, de bezoekjes, de bloemen en de vele kaarten, na het overlijden van mijn man, onze pa, en opa Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MIEN KETELAARS-WOLFS Kinderen en kleinkinderen 0900 332 22 22 Geef een tweede leven aan uw goedzittende bank, stoel of fauteuil. U zult versteld staan. Wij stofferen met ambachtelijke vakkundigheid. meubel- en autostoffeerderij Moergestel Postadres: De Stappert 69 5066 ME Moergestel PAGINA 2 r Stijlvolle Meubelstoffen Mijn peetoom is: Willem Verkooijen Hoera, iedereen mag het horen, mijn broertje is geboren Ik telde z’n teentjes, het zijn er wel tien, kom maar snel langs, dan laat ik hem zien! Tineke Reuze blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje We rusten tussen 13.00 uur en 15.00 uur en na 22.00 uur. Hij is geboren op 11 augustus 2010 om 00.27 uur en weegt 5.050 gram! Trotse ouders: Martijn Kim Ketelaars-Verkooijen Broertje van Tineke Kerkstraat 10,5066 AS Moergestel Waar ik u nu in het bijzonder op wil wijzen is de maaltijd op vrijdag 17 september om 19 uur waarin we gerechten zullen eten uit de 19e eeuw. De maaltijd is toegankelijk voor ieder een - er zijn wel enige kosten aan verbonden - meer informatie en mogelijkheid tot opga ve ook via de website! Het zou leuk zijn om naast bekende gezichten ook wat nieuwe ge zichten te mogen begroeten! Dus bent u be nieuwd naar wat men toen zoal at, wees wel kom! ZATERDAG 28 augustus 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Jgt. Fam. Vissers-van de Wouw; verj. Frans van Oirschot e.v. Nel Smits; mgd. Lenie Hoffmans-Boerlage; jgt. Joke de Kort-van Gestel; verj. Jo Klomp-van Roessel p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: 513 322106 - 29 04 52 06; 06 - 46488394 Mob.tel.: 06-41856316 Fax:013 -5134805 MIVA - COLLECTE 28 EN 29 AUGUS TUS Het is één van de collectes die wij, als parochie, volledig afdragen aan het doel waarvoor het gegeven wordt. Dit keer dus voor vervoersmid delen in de Derde Wereld. 22e WEEK DOOR HET JAAR Week van 28 augustus - 4 september 2010 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Veel succes natuurlijk ook gewenst aan alle andere mensen die op die dag op de een of andere manier zullen meedoen aan de Toermee: in de organisatie, als vrijwilligers/-sters, als sponsors, als deelnemers/-sters, als medewer kers, etc. Heel veel succes allemaal, en ik hoop dat het allemaal goed zal verlopen en dat er veel mensen mee zullen doen en dat het weer mee zal werken! Dat moet lukken als we er hier ook nog een paar kaarsjes voor opsteken! Ik dank jullie allemaal ook al op voorhand voor jullie inzet en voor jullie betrokkenheid bij onze kin deren en jongeren hier! Een geweldig thuisfront waar veel mensen jaloers op kunnen zijn! Veel dank voor wat jullie steeds weer doen! Na de Toermee laat ik van me horen, en zal dan ook wat meer vertellen over ons hier... We blij ven het druk hebben met heel veel dingen, maar we blijven ook veel goede resultaten zien. Veel groeten voor iedereen en de allerbeste wensen en tot over een paar weken! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr(a gmail.com Vrijdag 3 september, 10.00 uur H. Mis in het parochiecentrum b.g.v. Eerste Vrijdag Tijn Ketelaars (KBO); Theo Boogaers (KBO); Corrie Welten-Oerlemans (KBO). Op donderdag 26 augustus gaan we voor de laatste keer dit seizoen ‘terug in de tijd’. Vanaf 19.00 uur kunt u kijken naar de docu mentaire ‘Tropenjaren tellen dubbel’. Een met de Theo Heysterkampprijs bekroonde documentaire. Deze 90 min. durende film is gemaakt naar aanleiding van het 40-jarig bestaan van de oud Indië-gangers, hier in Moergestel. Op zaterdag 28 augustus vindt herhaling van deze documentaire plaats vanaf 13.00 uur. Wilt u ook reageren op onze programma's? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/ietsgemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Al eerder schreef ik dat ons kerkgebouw dit jaar 200 jaar bestaat. Van 11-19 september is er een feestweek! De kerk zal elke dag op bepaalde tijden open zijn, u kunt hier naast ons kerkje uit 1810 ook werk van 9 plaatse lijke kunstenaars bekijken. Op 11 septem ber begint de week met een tocht van Lode- wijk Napoleon door het centrum. Om 14.30 zal hij, samen met dominee en pastoor bij de vrijheidsboom op de Lind aankomen! Voor meer informatie verwijs ik u naar onze website www.protestantsekerk-oisterwijk.nl. Zondag 29 augustus, ds Hester Radstake Er is deze zondag crèche en kinderneven- dienst. De jeugdkerk heeft vakantie. Deze zondag vieren we met elkaar het Heilig Avondmaal, zoals we de avond er voor met de bewoners van de Burghtweide ook zullen doen. De lezingen die gelezen worden zijn Deute- ronomium 24:17-22, waarin het over mensen rechten gaat en Lucas 14: 1-14. De rode draad in deze lezing, die eigenlijk uit drie deeltjes bestaat, is ‘hoe ga je om met de mensen om je heen, zij die verder van je af staan en zij die dichter bij je staan’. Een goed thema in com binatie met de viering van het Avondmaal, waarin het diaconale aspect ook zeer centraal staat. HUWELIJK Vrijdag 27 augustus, 13.30 uur: Joost van Baast en Simone Goudsmits. ZONDAG 29 augustus, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Er is geen kinderwoord dienst. Na afloop koffie in het parochiecen trum. Na afloop viering: vertrek Toermee. Jgt. Francisca Hoeven-van Heerebeek; verj. Tine de Wert e.v. Huub van Berkel; mgd. Rinus Jonkers e.v. Dina van Oort; jgt. Hubertus Burgers e.v. Johanna van de Ven; jgt. Jos van Esch e.v. Lies van den Boogaart. Informeer eens naar onze interessante prijzen: Werkplaats: De Sonman 8A 506 GJ Moergestel diverse koren. De laatste jaren woonde ze in een seniorenwoning aan de Korenstraat waar ze het erg naar haar zin had. Cor overleed, totaal onverwacht in het Elisabeth ziekenhuis te Tilburg. Op 29 juli overleed Cisca van lersel-de Bever. Zij werd geboren in Cromvoirt en groeide daar op, op de boerderij samen met een oudere en een jongere zus. In 1954 trouwde zij met Jan van lersel, samen kregen ze 2 zonen. Na enkele keren te zijn verhuisd kwamen ze in 1973 in de Storimanstraat te wonen. De grootste hobby’s van Cisca waren breien en koken. Een mijlpaal in haar leven was het gouden huwelijk met Jan in 2004. Gedurende haar leven bleven pijn en verdriet ook haar niet bespaard. In 1980 kreeg ze te maken met een zeldzaam voorkomende ziekte. Haar oudste zus Sjaan stierf op jonge leef tijd en vorig jaar overleed haar jongere zus Nelly. Dit viel haar zwaar. Begin dit jaar kwam het bericht dat ze ongeneeslijk ziek was. Ze accepteerde dit zeggende: “Ik heb een goed leven gehad”. Theo te Wierik msc Ria Willems, secretariaat WIJ GEDENKEN Op 24 juli overleed Tijn Ketelaars, echtgenoot van Mien Wolfs. Tijn, een boerenzoon die het boerenbedrijf met hart en ziel voortzette, die het moeilijk vond om na zijn werkzame leven dit bedrijf los te laten. Maar hij vond een nieuwe tijdsbesteding, hij fietste in het dorp en maak te overal een praatje. Hij wist waar in het dorp mensen ziek waren of het moeilijk hadden en ging bij hen langs voor een bemoedigend woord je. Zijn eerste zorg waren zijn gezin en zijn familie en ook onze parochie lag hem na aan het hart. Toen het bericht kwam dat de bisschop parochies wil laten fuseren stapte Tijn op zijn fiets om handtekeningen op te halen. Hij werd getroffen door een zware hersenbloeding en overleed op 80 jarige leeftijd in het Elisabeth ziekenhuis te Tilburg. Op 26 juli overleed Cor Oerlemans, ruim 55 jaar getrouwd met Bart Welten. Cor groeide op in een groot, katholiek gezin van 11 kinderen onder de toren van onze parochiekerk. Na haar huwelijk met Bart gaf ze samen met hem de christelijke traditie door aan de kinderen. Ze was een zorgzame, opgeruimde, vriendelijke vrouw die van gezelligheid hield. Ze kon erg bezorgd zijn om de kinderen, klein- en achter kleinkinderen. Ze genoot ervan als haar gezin bij elkaar was. Naast het werk in haar gezin zocht ze ontspanning o.a. in het zingen bij KOFFIE OP ZONDAG 29 AUGUSTUS Het is deze zondag ToerMee waarvan de op brengst voor Theo Raaijmakers is. Voordat u op de fiets stapt, is er eerst nog koffie! Natuur lijk bent u ook welkom als u niet mee gaat fiet sen! KLEDING EN SIERRADEN VROUWENPROJECT In juni was de 3e middag voor vrouwen in kwetsbare leefomstandigheden. Verschillenden van u hebben kleding, schoeisel en sierraden in het parochiecentrum afgegeven. Wij willen u van harte bedanken voor deze spontane hulp. Ook heeft een vrouw uit ons dorp die middag concreet meegeholpen. Bedankt allemaal. Het was weer een zinvolle middag die voortgang krijgt. Wilt u nu a.u.b. geen kleding etc. meer afgeven in het PC? MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2010 013 5132774, voor n00Il9evt|llen; 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen --II voor afroepweekend opgeven. Vf I PRR0CW£ Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 NIEUWE OPGANG SACRISTIE De onderhoudsgroep heeft de trappen bij de ingang van de sacristie weggehaald en daar voor in de plaats een rolstoelvriendelijke ingang gemaakt. Bedankt, mannen, namens alle men sen die moeilijk ter been zijn. www.johnsstoffering.nl info@johnsstoffering.nl PAROCHIEAGENDA Maandag 30 augustus, 20.00 uur: Overleg Huis voor Zingeving, Parochiebestuur en Pasto raatsgroep. Dinsdag 31 augustus, 20.00 uur: Overleg Pa rochiebestuur en Pastoraatsgroep. Woensdag 1 september, 19.30 uur: Overleg Pastoraatsgroep. Donderdag 2 september, 19.30 uur: Start repe titie gemengd koor MTV RADIO Vanaf zondag 29 augustus begint het regu liere ZM weer, het traditionele programma voor de zondagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur. Zoals gebruikelijk kunt u MTV-radio ge woon ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). AANPASSING PRIESTERKOOR Het is u ongetwijfeld opgevallen dat met de komst van de nieuwe dirigent organist voor ons gemengd koor, Ruud Verbunt, het orgel en de piano verplaatst moesten worden omdat de dirigent (die dus ook nog begeleidt) de koor leden onvoldoende kan zien en andersom. Maar de verplaatsing van het orgel en de piano is geen verfraaiing voor het priesterkoor. Nu is het voorstel besproken en wordt het uitgewerkt, de traptreden worden zodanig aangepast dat het orgel en de piano weer naar hun oude plaats teruggereden kunnen worden wanneer ze niet gebruikt worden. Menigeen is blij met de oplos sing. VRIJWILLIGERSDAG - WIJDING HULP BISSCHOPPEN OP 18 SEPTEMBER Het is niet mogelijk om de vrijwilligersdag te verschuiven vanwege de wijding van de nieu we hulpbisschoppen in de St. Jan in Den Bosch. We zullen felicitaties, namens de parochie, stu ren. Cochabamba, 14 augustus 2010, Beste mensen van Moergestel en omstreken, Als ik zo eens naar de kalender kijk, dan reali seer ik me dat we over een paar weken alweer Toermee hebben! De laatste zondag in augus tus, dat is vaste prik. Vorig jaar was ik erbij en heb weer eens kunnen ervaren dat er veel ent housiasme bestaat: de mensen van de M.O.V- groep zijn lang van te voren al bezig met alle voorbereidingen, o.a. het uitzetten van de route (wat elke keer weer een succes is), het vinden van sponsors, het organiseren van vrijwilligers, het zoeken naar plaatsen waar posten kunnen zijn, het maken van reclame voor de Toermee, etc. Zoveel dingen die ze moeten doen en waar de meesten van ons geen weet van hebben. Op 29 augustus moet alles op rolletjes lopen, en ik wens hen alvast heel veel succes en dank hen ook voor alles wat ze al aan het doen zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 2