VAKANTIE 2010 Jeugdige Moergestelaar vond een nieuw soort prehistorische krab, de Coniocypoda Verheyeni nQ u Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Wij gaan met vakantie van maandag 2 t/m dinsdag 17 augustus. Wiekerrt T Gèèsel, Verzamelt Start nieuwe seizoen Audacia Moergestelse dartcompetitie 2010 Iedereen een heerlijke, zonnige vakantie gewenst! 0-10 oktober 2010 12.30 18.30 12.30 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... 12.00 18.30 12.00 14.30 18.45 14.30 Graag zien wij jullie weer na de vakantie voor een lekkere lunch, een gezellige borrel of een verrassend diner. LlLil i; Ivo Verheijen (18) doet mee met WieKentKunst met fossielen, schedels en mineralen Tot de volgende editie van deze krant verschijnt is het seizoen voor Audacia al weer begonnen. Voor de competitie (waarop we wel tijdig terug kunnen komen) is er een bekerprogramma dat er als volgt uitziet: Audacia 1 22-8 Audacia 1-GSBW 1 24-8 Hulsel 1 - Audacia 1 29-8 Audacia 1 - LSV 1 Audacia 2 29-8 Audacia 2 - Helvoirt 2 2-9 Longa 3 - Audacia 2 5-9 Audacia 2-WSJ 2 Dames 29-8 Audacia - DEES 1-9 Sarto - Audacia 5-9 Audacia - SVSSS Week 12 is gespeeld. Willen degenen die nog hun inhaalwedstrijd moeten gooien, ook mel den wanneer ze de wedstrijden inhalen? Verder is er in de stand niet veel veranderd, behalve de Vrijbuiter stijgt een plaats ten koste van Veerkes BZ. Verder info zie http://www.plok.it Uitslag week 12: Veerkes BZ- Plok Epi 2-10; miss Plok- Plok Klaore 4-8; de Vrijbuiter- Veerkes AZ 8-4; Triple Onell- Triple One I 2- 10. Stand na week 12:1. Plok Epi 10-94; 2. Triple One I 11-84 3. Plok Klaore 9-72; 4. Triple One II 11-63; 5. Veerkes AZ 9-51; 6. de Vrij buiter 9-40; 7. Veerkes BZ 9-39; 8. Miss Plok 10-25. 180 score: Twan Vugts en Leon Viellevoye 2x Hoogste finish: 1. Rini Beekmans 110; 2. Johan van Daelen 102; 2. Twan Vugts 102; 4. Robert de Klerk 96; 5. Maarten Traa 92; 6. Chantal Frensch 88 Programma week 13: Woensdag 28-07 Veerkes AZ- Veerkes BZ Woensdag 28-07 Plok Klaore- Triple One II Donderdag 29-07 Plok Epi-de Vrijbuiter Donderdag 29-07 Triple One I- Miss Plok Hf BMSSERU 'DE SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl Coniocypoda Verheyeni. Toegegeven, dit is een tongbreker van jewelste. Maar voor iets unieks dat voor eeuwig met Moergestel is verbonden, mag dat wel een keer. Deze Latijnse benaming zou je het beste - en behoorlijk vrij - kunnen vertalen in ‘prehistorische krab van de familie Verheijen’. Ivo Verheijen en zijn vader Toine vonden de fossiele resten van het circa dertig miljoen jaar oude zeediertje een jaar of vijf geleden. De Coniocypoda Verheyeni bleek een volle dig nieuw soort krab die dan ook werd genoemd naar de vinders, vader en zoon Verheijen. Ie PAGINA 7 n De fossielen verzamelaar Ivo Verheijen legt zich speciaal toe op haaien tanden. Hier laat hij een tand zien van de Megalodon, de grootste haai ooit. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 JULI 2010 De slaapkamer van Ivo Verheijen puilt uit van de fossielen, schedels en mineralen. Onder de titel 'WieKent Cèèsel verzamelt' organiseert de Stichting WieKentKunst op 9 en 10 oktober het jaarlijkse evenement. Dit staat in het teken van Moergestelse verzamelaars en hun verzamelingen. Moergestel Nieuws besteedt in een serie verhalen aandacht aan een aantal verzamelaars. Deze week: Ivo Verheyen. Als het goed is, is dit fossiel te zien tijdens WieKentKunst Verzamelt op 9 en 10 oktober. Ivo Verheijen (1992) doet daar aan mee met zijn verzameling fossielen (enkele tiendui zenden), schedels (een stuk of vijftig) en Het verhaal van de fossielen is van hetzelfde laken een pak: pa begon er mee, zoon raakte er van in de ban. Samen met zijn vader of met leden van de Tilburgse fossielenclub waar Ivo Verheijen lid van is, zoekt hij fossie len op drie plaatsen. In de haven van Antwerpen waar hopen zand liggen van de havenuitbreidingen. Langs de Nederlandse kust, zoals bij Cadzand en bij een zandwin ning in Langeboom nabij Oss. De fossiele krab is overigens nabij Breskens gevonden. Op alle drie de zoekplaatsen vindt Ivo Verheijen geregeld haaientanden. Binnen zijn gigantische collectie fossielen zijn oeroude haaientanden zijn specialiteit. Tot zijn pronk stukken behoren tanden van de Megalodon- haai, de grootste haai die ooit heeft geleefd. “Wel twintig meter", antwoordt Ivo Verheijen op de vraag hoe groot die lieverdjes werden. Ook bijzonder vindt hij zelf is het rijtje van zeven wervels van een walvis die hij uit het opgespoten Maaszand bij Langeboom opdiepte. In dat museum in het naburige Boxtel heeft Ivo Verheijen een vakantiebaantje gevonden. Hij heeft net zijn gymnasiumdiploma aan het Odulphus College in Tilburg gehaald. In september start hij zijn studie archeologie in Leiden. Het komt er op neer dat de jeugdige Moergestelaar van zijn hobby zijn beroep wil OP NAAR LEIDEN Fossielen vindt hij mooi, zegt hij, omdat ze de ontwikkeling van levende wezens mooi laten zien. Omdat fossielen en mineralen dicht bij elkaar liggen, ging hij ook die verza melen. Ofschoon nij pas achttien jaar is, kan de jeugdige Moergestelaar bogen op een onvoorstelbaar grote collectie. Een deel daar van is te zien tijdens Moergestel Verzamelt van WieKentKunst. Maar voordat Ivo Verheijen toekomt aan het maken van een selectie heeft hij het druk met een andere belangrijke taak: woonruimte zoeken in stu dentenstad Leiden. Ivo Verheijen met de schedels van een baviaan (origineel) en een mens (replica). mineralen (een paar honderd). Het pronk stuk moet de Coniocypoda Verheyeni wor den, maar dat gaat niet zo eenvoudig. Een uniek fossiel als deze moet wettelijk bewaard worden in een museum. De prehistorische maken. Archeologen vinden tegenwoordig wel werk sinds wettelijk bepaaM -- bouwprojecten vooraf te laten archeologisch onderzoek. Dat levert regelma- krab heeft een laatste rustplaats gevonden in het Oertijd Museum in Boxtel. Ivo Verheijen gaat proberen het museum te bewegen de vondst van hem en zijn vader voor eén keer in Moergestel tentoon te stellen. Uiteraard samen met een deel van zijn zeer bijzondere collectie stoffelijke resten van heel lang gele den. ld is om grote gaan door een tig spectaculaire vondsten op. SPANNENDE HOBBY In zijn hobby is Ivo Verheijen aangestoken door zijn vader Toine. Toen Ivo een mènneke was van een jaar of elf raakte hij eerst in de ban van schedels, die door pa Verheijen ook al werden verzameld. “Spannend", was een van zijn redenen om schedels te gaan verza melen. En: “Ik vond het heel mooi om te zien hoe zo'n schedel in elkaar stak."En: “Niet iedereen heeft zo’n hobby.” De verza meling van circa vijftig schedels heeft hij deels zelf verzameld in bijvoorbeeld de natuur of bij poeliers, of gekocht. Een voor beeld van dat laatste is een juweel van een tijgerschedel die nu boven het voeteneinde van zijn bed prijkt. De mensenschedel op zijn slaapkamer is namaak want vader Verheijen wil geen echte in zijn huis aan De Hoefkens.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7