Vakantie en Moergestel- Nieuws Geboorte... Drie Moergestelse vrouwen halen diploma gastouderschap Verschieting Gemeenteschild op kermismaandag Onze Vierdaagselopers Aphrodite KBO-Brabant belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Franky van Boxtel, Erica op ’t Hoog en Jeanne Sprengers Huidverzorgingsinstituut Een keer in de 4 jaar is er op de kermismaandag geen Koningsschieten bij de Moergestelse gilden. In plaats daarvan hebben de 3 gilden een onderlin ge prijsverschieting gehouden en dit jaar tevens om het Gemeenteschild. Het Gemeenteschild is een wisselbokaal ontworpen door plaatsgenoot Kees Ketelaars en nog geschonken door het gemeentebestuur van de voormali ge gemeente Moergestel. Gastouders moeten vanaf 1 sep tember voldoen aan nieuwe eisen waaruit hun deskundigheid blijkt. Iedereen die als gastouder werkt, moet vanaf dat moment een diplo ma mbo-2 ‘Helpende Welzijn’ of ‘Helpende Zorg en Welzijn’ heb ben. Drie Moergestelse vrouwen zijn recent voor dit diploma geslaagd. Dat zijn Franky van Boxtel, Erica op ’t Hoog en Jeanne Sprengers. Vanwege de vakanties zal Moergestel- Nieuws in de weken 31, 32 en 33 niet verschijnen. Dat betreft de woensdagen 4, 11 en 18 augustus. Dat betekent dat volgende week de laatste krant vóór de vakantie verschijnt. Na de vakantie zijn we weer terug op woensdag 25 augustus. Houdt u daar rekening mee? De redactie Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Maandelijkse BINGO let op!!! Kerkstraat 21. Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl WOENSDAG 21 JULI 2010 35e JAARGANG X Nr. 1S77 [•,-41 Weekblad voor Moergestel Jeanne Sprengers (links) en Erica op ’t Hoog zijn geslaagd voor het diploma gastouderschap. Drie Gildekoningen: Gos Denissen, Jan Timmermans en Jan Moorman. ken. Heeft Jeanne Sprengers niet meteen plan nen in die richting, de veel jongere Erica op ’t Hoog (1971) wil wel die richting op. Of beter: wil verder ontwikkelen waar ze al mee bezig is. In haar huis in het buitengebied aan de Oirschotseweg vangt ze nu drie kinderen van andere ouders op. Ze heeft de mogelijkheid en de ambitie om meer kinderen op te vangen. Belangstellenden kunnen daarover contact opnemen. De opleiding voor het professioneel gastou derschap hebben de Moergestelse vrouwen gevolgd bij het Koning Willem I College in ’s- Hertogenbosch. Het examen vond plaats op 28 juni, maar pas afgelopen week konden ze in de bij elkaar een behoorlijk zwaar pakket, valt uit het verhaal van Erica op ’t Hoog en Jeanne Sprengers op te maken. Graag tot donderdagmiddag 16 september, om 14.00 uur in Den Boogaard. Uw spelleidsters Addy van Gorp en Joke van Asch Volgende week verschijnt Moergestel-Nieuws nog één keer voor de vakantie, in de weken 31, 32 en 33 zijn we er niet... Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 In de maand september beginnen we weer met de maandelijkse bingo. De locatie en data zijn echter veranderd. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Ook dit jaar nodigen wij de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse uit om op zaterdag 24 juli om 11.00 uur in Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat la op de koffie te komen. Wij maken van dat moment een groepsfoto die we zullen publiceren in Moergestel-Nieuws van de woensdag daarna, en voor de deelnemers is het een mooie gelegenheid om nog wat na te praten over de ongetwijfeld opgedane erva ringen. Lopen er familieleden vanu mee, wilt u ze dan nog eens aan deze oproep herinneren? Redactie Moergestel-Nieuws en Jan Timmermans Voordat de verschieting begon op het Gilde- terrein van gilde St. Sebastiaan Barbara heb ben de drie gilden een Heilige Mis bijgewoond, voorgegaan door pastoor Theo te Wierik. Tij dens deze gezongen eucharistieviering ging pastoor ter Wierik in op de oude oerdegelijke tradities van de Brabantse gilden. Na afloop werd eveneens de nieuwe kleding voor Tam boers en Vendeliers van gilde St. Joris volgens oud gebruik gezegend. Volgens de pastoor ston den ze er allen ‘betraand’ na de zegening bij, De laatste twee doen hun verhaal ten huize van Erica op ’t Hoog aan de Oirschotseweg; Franky van Boxtel is op vakantie. Het blijkt dat de drie vrouwen vermoedelijk de eersten in Moergestel zijn met dit diploma. Het papiertje is voor de ouders een extra zekerheid dat Franky van Boxtel, Erica op ’t Hoog en Jeanne Sprengers kwalitatieve zorg kunnen geven als ze hun kinderen opvangen. Bovendien stelt dit ouders in staat ‘belastinggeld terug te ontvangen’, benadrukken de twee. Erica op ’t Hoog en Jeanne Sprengers doen het gastouderschap ieder met een eigen ach tergrond. Jeanne Sprengers (1954) vangt drie kinderen van haar dochter op. Ze noemt zichzelf gekscherend ‘herintreedster’. Dat slaat vooral op het feit dat ze in haar jeugd de Mulo en de Havo heeft gehaald (‘Bij de nonnekes in Oirschot’). In haar verdere leven stichtte ze een gezin en nu dan als oma is ze weer gaan studeren met als resultaat een diploma voor gastouderschap. Het diploma is ook noodzaak voor mensen die van de opvang van kinderen hun beroep ma- Ai sim so lAAKmrsKma ,schepe^7> provinciehoofdstad het papiertje ophalen. Tot j Let op, de opleiding behoorde onder andere kinder- EHBO, het bezighouden van kinderen en het j zelfstandig leiden van een kinderopvang. Alles j - - lUCdllC Cll Udld £1)11 CV11LC1 VCldllUClU. Voortaan spelen we de bingo in Den Boo gaard (bovenste etage). Er is een lift aanwe zig- De bingo vindt plaats iedere 3e donderdagmid dag van de maand. Aanvang 14.00 uur. Noteer vast in uw kalender/agenda de volgen de data16 september - 21 oktober -18 novem- Ij 11 iid\/Qr7nrninncincti+i 11i+ I of het van emotie of van het rijkelijk gebruik te water was, vertelde hij er niet bij. Na afloop van de HH. mis verzamelden de gilden zich in --y-7----- hun stamcafé, waarna de 3 gilden met slaande her en voor december is dat n weekje eerder trom in optocht optrokken naar het gildeter- 9Pdecember. rein van St. Sebastiaan Barbara aan de Zand- 0 hopen op een goede opkomst. We spreken straat I af dat u met zijn allen komt en wij zorgen voor i koffie en mooie prijzen. Er worden 6 rondjes De schietwedstrijden zelfbegonnen om 12.30 bingo gespeeld. uur. De gilden zelf schieten met hun eigen I -jj— j-:jj- wapens op dezelfde boom, St. Joris en St. Cat harina met de kruisboog en gilde St. Sebastiaan Barbara met de handboog. De uitslagen van de onderlinge Prijsverschie ting waren bij Kruisboog op wip, na afkampen Peter Wolfs van het gilde St. Catharina met 10 punten en eveneens na afkampen Mari van de Sande van het gilde St. Joris ook met 10 punten. Handboog op wip, na afkampen Jack Weken van het gilde St. Sebastiaan Barbara met 9 punten. Bij de verschieting om het Gemeentelijk wis- selschild moergestel telden de schoten van de beste tien schutters mee voor de einduitslag. Het Gilde St. Catharina mag met in totaal 70 punten het wisselschild meenemen naar hun Gildehuis aan de Heuvelstraat. Gilde St. Sebas tiaan Barbara werd met 67,32 punten knap tweede, terwijl St. Joris met 66 punten de rij sloten. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in het Gildehuis ‘t Stokske. Alle gilden ontvin gen uit handen van de hoofdman van het gilde St. Sebastiaan Barbara een bokaal als herin nering aan deze geslaagde dag. -niéuws

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1