GEZIEN IN GESSEL! Hopmans ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Bemanning helikopter ontdekte brand OP ZOEK NAAR EEN NIEUWE WONING? RSV Fevior goed vertegenwoordigd op de Brabantse Kampioenschappen te Nijnsel Brief van Theo vnaffna, Cochabamba, juli 2010 Beste familie, vrienden en bekenden, We zijn al over de helft van het jaar heen en ik heb nog niet geschreven.... Straks is iedereen met vakantie daar en dan krijgen jullie pas nieuws van hier bij terugkomst. Hier is het ook vakantie - alleen dan wintervakantie - maar dat scheelt niet erg veel of niks in het werk; het is en blijft gewoon altijd druk, daar heeft de school vakantie niet veel mee te maken. Maar ja, het is een beetje kouder hier dan in Nederland/ Europa; ik lees over de zomerse temperaturen daar, maar ik word niet jaloers, want wij heb ben hier in een jaar volop zon! Vakantie en Moergestel-Nieuws autobedrijf -1 Zieke eend bij de dokter... ff De redactie Citroen C3 1.4i Prestige Citroen Xsara Picasso 1.6i-16v Caractere Daihatsu YRV l.Oi RTI Fiat Punto 1.2i-16v Emotion Mitsubishi Colt 1.31 InStyle Automaat Mitsubishi Colt 1.31 Invite 5-drs Opel Astra 1.6i-16v Cosmo Opel Astra 1.6i Njoy Opel Astra 2.2i-16v Coupé Bertone Opel Astra 1.6i-16v CDX station Opel Meriva 1.8i-16v MaxxCool Opel Zafira 1.9 CDTi Executive Peugeot 1007 1.4 HDi Sporty Peugeot 206 CC 1.6i-16v Cabriolet Peugeot 206 1.6i-16v Roland Garros 5-drs Renault Clio 1.4i-16v Team Spirit 5-drs Renault Megane Coupé 1.6i-16v Sport Reanult Scenic 1.6i-16v Expression Seat Altea 1.61 Stylance Toyota Corolla Verso 1.6i-16v Terra Voivo V50 1.8i Momentum Volvo V50 1.8i Basis VW Polo 1.4 TDI Optive VW Fox 1.21 Trend DE SONMAN 36 - MOERGESTEL TELEFOON (013) 513 3745 Voor meer info en foto’s: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl '03 '06 '02 '03 '06 ...ll-'04 '05 '03 '00 '98 '05 '06 '06 '05 '04 '06 '00 '99 '06 '06 '05 ...ll-'O4 '07 '08 Vanwege de vakanties zal Moergestel-Nieuws in de weken 31,32 en 33 niet verschijnen. Dat betreft de woensdagen 4,11 en 18 augus tus. Woensdag 28 juli verschijnt de laatste krant vóór de zomervakantie! Wij vragen u vriéndelijk daar alvast rekening mee te houden. LAAT U BEGELEIDEN DOOR DE PROFESSIONALS VAN ALLROUND MAKELAARDIJ. 'i Na de verreden selectiewedstrijden werd Inge van Uunen reservekampioen door als 2e te ein digen in de klasse E-Ll met haar pony Tres Bien O. Inge moet op zaterdag 7 augustus het spits afbijten. Vervolgens rijden op zaterdag 14 augustus de dressuurruiters: Inge Mols met Romano in de klasse Ml, Anita Roozen met U-Two in de klasse M2, Rosemarie van de Velden met Dancing Dream in de klasse M2 is 3e reserve, Joyce van Opbergen met Beauty in de klasse LI, Zomevrouwe in de klasse M2, Whizy in de klasse Z2 is le reserve. Als springruiter starten: René Dirkx met Quasiboy in de klasse L, Dennis van Mensvoort met Zaracona in de klasse L is 3e reserve, Paul Donkers met Zorana in de klasse Z, Wilco R klasse ZZ en is tevens Kringkampioen. Frans Burgers met v. Aarle’s Wiberra in de klasse ZZ. PAGINA 5 Zoals jullie weten, kunnen we niet veel doen zonder dat we geld ontvangen uit Néderland en andere landen; helaas hebben we ook hier veel last van de crisis: de euro is ten opzichte van de dollar in de afgelopen maanden vreselijk naar beneden gegaan en we krijgen nu 35 cent minder dan voorheen voor een euroEen enorm verschil. Ik wil daarom ook een beroep doen op jullie allemaal: als het mogelijk is om nog een keer wat extra te geven voor onze kin deren en jeugd, dan zou ik daar erg blij mee zijn; ik ben brutaal, maar jullie weten, dat het niet voor mij is en dat we het zo goed mogelijk pro beren te besteden. Heel veel dank voor wat jul lie doen, voor alle steun en veel hartelijke groe ten en beste wensen! Maar liefst 5 dressuurruiters en 3 springruiters mogen naar de Brabantse Kam pioenschappen die gehouden worden te Nijnsel op 7 en 14 augustus 2010. hier aan het schilderen op school, twee broers (14 en 18), die nu voor het eerst bij elkaar in hetzelfde huis wonen; nog drie andere kinde ren van hetzelfde gezin zitten in een ander tehuis en een paar zijn er nog thuis; Guido is net een paar maanden bij ons en begint nu een beetje op te leven; daarvoor was het vaak pure ellende; we hebben dat ook met een paar ande re broers, Victor Hugo en Luis Alberto, die elkaar nauwelijks kennen, omdat ze altijd op andere plaatsen hebben gewoondOp Casa Jerusalen hebben we een stuk of vijf jongens die door de kinderrechter naar ons zijn gestuurd en met wie je dus veel tijd moet doorbrengen; vorige week zijn ze met nog wat anderen een week weggeweest voor een workshop ergens op het platteland. Op de nachtopvang blijft het druk en we zouden wel meer mensen willen onderbrengen, vooral ook nu het winter is; het opvanghuis begint zijn weg te vinden met groe pen kinderen en jongeren van de straat en ook hebben we veel contact met andere instellingen, die ook iets willen doen op dat gebied en ik denk, dat dat ons allemaal helpt. RSV Fevior wenst al deze ruiters veel succes en misschien worden ze wel afgevaardigd naar de Nederlandse Kampioenschappen in Ermelo. Tijdens een reguliere oefenvlucht van de Alouette III helikopter van vliegbasis Gilze-Rijen merk te de bemanning vandaag een kleine brand op nabij de ‘Vijf Eiken’, een gebied tussen Rijen en Dorst. Nadat de exacte locatie door de vlieger was doorgegeven heeft de brandweer van de vliegbasis contact opgenomen met de civiele brandweer. De civiele brandweer is hierop uitgerukt naar de brand en heeft inmiddels laten weten dat de brand ‘onder controle’ is. De goede communicatie tussen de vliegbasis en de Brandweer Korpsen uit omliggende gemeen ten heeft bijgedragen aan het snel ter plaatse kunnen zijn bij de brandhaard. Regelmatig wor den grootschalige oefeningen gehouden met hulpdiensten van de vliegbasis en de hulpdiensten uit omliggende gemeenten. Giften graag naar: Rabobank 1345.20.769 t.n.v. Stichting Werk Theo Raaijmakers Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail.com theoraaijmakers.web-log. nl De vakantie wordt hier op school o.a. gebruikt om de school aan de buitenkant te schilderen; de binnenkant was in de ‘grote’ vakantie ge beurd en het gaat er allemaal weer heel goed uit zien, en bovendien heb ik een aantal mensen van ons bezig! De vakantie wordt hier ook veel al beinvloed door het W.K. voetbal; heel Zuid- Amerika is dan nog gekker dan Nederland of Engeland of Duitsland of Spanje, als dat moge lijk is; er worden hier ook uren en uren aan besteed op de televisie en hele kranten vol; en dan doet Bolivia niet eens mee; de laatste keer dat ze erbij waren was in 1994 en dat duurde maar even; misschien volgende keer in Brasil! Ze hebben hier wel altijd heel sterk dat van “als er maar een Zuid-Amerikaans land wint”, maar dat zal dus deze keer niet doorgaan. Ik ben de laatste tijd nogal actief geweest met kerkdiensten in een parochie, in de vrouwen gevangenis en o.a. ook op een school, waar veel MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JULI 2010 van onze jongeren zijn geweest; op die school, die inmiddels 25 jaar bestaat, kwamen we te pra ten over mensen van ons, die daar hun middel bare school hebben afgemaakt en dan kom je er achter, dat er velen van hen zijn, die goed zijn terechtgekomen. Mensen die verder zijn gaan studeren (en die nu tandarts, ingenieur, dok ter, leraar/onderwijzer/es, landbouwdeskundi ge, etc. zijn), en anderen, die misschien niet zo veel hebben gestudeerd, maar die het verder goed doen; er gaan er van hen dit jaar ook nog een stuk of vier trouwen - voor zover ik nu weet - er zijn er veel, die een of meer kinderen heb ben, en dan kom je er achter dat je langzaam aan een beetje ouder wordt! Het gaat om jon geren, die al zo’n jaar of vijftien geleden bij ons waren en die nu hun eigen leven hebben opgebouwd en dan weet je dat je ergens mee bezig bent! Er zijn resultaten en je kunt wel zeg gen, dat dat niet altijd het belangrijkste is, maar het is wel leuk! Soms loop je wel even tegen een (tijdelijke) muur: ik had pasgeleden iemand, die afgestudeerd was voor leraar en we probeer den werk voor hem te vinden; dat is uiteinde lijk gelukt, maar het is daar een corrupte toe stand bij de mensen, die over het onderwijs gaan; normaalgesproken krijg je geen baan als je niet betaalt, en we wilden gewoon niet beta len. Er zijn andere zaken die niet zo gemakkelijk zijn, dus dan moet je altijd wel het positieve blijven zien, anders ben je verkocht; gisteravond kwam een student (medicijnen) op bezoek; hij was vroeger iemand, die botinfecties had en heeft daar veel operaties en behandelingen voor on dergaan en dat is allemaal goed gekomen; het gaat prima met hem; maar nu is zijn vader ern stig ziek, aan het andere eind van Bolivia en hij wil hem naar hier laten komen, want daarginds kunnen ze helemaal niks voor hem doen, maar wie zal dat betalen??? Met onze ‘bevolking’ op de verschillende plek ken (Casa Jerusalen, Casa Ana Maria, Nacht opvang, Opvanghuis, school, etc.) gaat het wel goed; problemen genoeg, maar ook altijd leuke dingen; op het ogenblik zijn Guido en Mario ■BE? JBB uniek object in Moergestel. OIERENARTSENPRAKTIJK Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl Voor een relatie zoeken wij een WIJ ZOEKEN: Vrijstaande woning met karakter. Royaal perceel. Hogere prijsklasse. Voldoet uw woning aan bovenstaand profiel, neem dan contact met ons op. Uw informatie wordt vertrouwelijk behandeld. --r L JÉfc T?'* afe,-, -sii MtfFiin

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5