VAN IERSEL Uitmarkt in Tiliander Bibliotheek Midden-Brabant biedt digitale bestanden Thebe neemt centrale keuken van Amphia over Vrij willige rs- steunpunt Oisterwijk wil succesverhalen horen! Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair KBO-Brabant Klassieke muziekzender bezig met grote opmars Cultuurhistorische stadswandeling De bibliotheek thuis. Afdeling Moergestel Loodgietersbedrijf Maree en Johan Hoogenboom treedt in het theater op. Theatergroep de Kern geeft een lezing en muzikale invulling wordt verzorgd door o.a. Piepschuim, Factorium, Nessarose en Musivo. Tussen de cabaret en muziek uit voeringen door worden er dansdemonstraties verzorgd zoor Zuivelfabriek, Danserswijk en Mecaro. In de bibliotheek is een voorleesact voor kinderen. SmaakRijk. Thebe neemt het gebouw van Amphia over, de keukeninventaris en de medewerkers. Dit bete kent dat de 30 Amphiamedewerkers per 1 janu ari 2011 in dienst van Thebe komen. Aan hun arbeidsovereenkomst verandert niets. Thebe neemt alle rechten en plichten over. Voor de 120 medewerkers van Thebe betekent de overna me dat hun werkplek in de toekomst gaat ver anderen van Goirle naar Breda. Thebe gaat de maaltijdservice geleidelijk naar Breda overbrengen. Thebe wil in januari 2011 starten met de verbouwing en uitbreiding van de keuken om de capaciteit op te hogen van 1400 naar meer dan 4000 maaltijden per dag. Ver wacht wordt dat hun maaltijdservice in het najaar van 2011 in zijn geheel in Breda op Minervum zit. Voor alle medewerkers, zowel van Amphia als van Thebe, is er in de nieuwe keuken een werkplek. De overname moet nog worden goedgekeurd door de interne adviesorganen, waaronder de ondernemingsraden, van Amphia en Thebe. De maaltijdservice van Thebe, nu gevestigd in Goirle, heeft de ambitie om te groeien. Hierdoor is de behoefte ontstaan aan een grotere keuken. In Goirle is geen mogelijkheid om de keuken verder uit te breiden. Thebe heeft daarom naar Thebe en het Amphia Ziekenhuis Breda/Oosterhout zijn overeengekomen dat Thebe met ingang van 1 januari 2011 de centrale keuken van Amphia, SmaakRijk, ovemeemt. Amphia en Thebe hebben elkaar kunnen vinden omdat de kosten van de centrale keuken voor Amphia te hoog worden, terwijl de maaltijdservice van Thebe de ambitie heeft om te groeien. MAANDELIJKSE BINGO Let op!!! Let op!!! In de maand september beginnen we weer met de maandelijkse bingo. De lokatie en data zijn echyert veranderd. Voortaan spelen we de bingo in Den Boogaard (bovenste etage). Er is een lift aanwezig. De bingo vindt plaats iedere 3e donderdag middag van de maand. Aanvang 14.00 uur. Noteer vast in uw kalender/agenda de volgen de data: 16 september - 21 oktober - 18 november en voor december is dat ’n week je eerder op 9 december. Wij hopen op een goede opkomst. We spreken af dat u met zijn allen komt en wij zorgen voor koffie en mooie prijzen. Er worden 6 rondjes bingo gespeeld. Graag tot donderdagmiddag 16 september, om 14.00 uur in Den Boogaard. Uw spelleidsters Addy van Gorp en Joke vanAsch Het vrijwilligerssteunpunt in Oisterwijk is op zoek naar vrijwilligers die succesverhalen te vertellen hebben over het vrijwilligerswerk wat ze doen of hebben gedaan binnen de gemeen te Oisterwijk. Heeft u bijvoorbeeld doormid del van het vrijwilligerswerk een vaste baan gevonden of heeft u een bijzonder bedankje gekregen van iemand die uw hulp heeft gekre gen? Misschien heeft u mooie woorden gehoord van iemand die u niet zult vergeten en graag wil delen met Oisterwijk of heeft u uw grote lief de ontmoet tijdens het vrijwilligerswerk? Vertel het me! De succesverhalen komen op verschillende websites te staan zodat iedereen ze kan lezen en ziet hoe positief vrijwilligerswerk kan zijn en wat er allemaal uit kan voortkomen. U kunt met uw verhalen terecht bij Noortje Bijvelt, coör dinator van het vrijwilligerssteunpunt in Ois terwijk. Noortjebijvelt@regio.twern.nl of tel. 528 4080. Tot ziens bij het vrijwilligerssteunpunt! verschillende mogelijkheden gekeken, bijvoor beeld om zelf een nieuwe keuken te laten bou wen. Na verschillende berekeningen blijkt dat overname van SmaakRijk de beste optie is. De maaltijdservice van Thebe produceert nu dage lijks 1850 maaltijden. SmaakRijk is sinds 1 juni 2006 gevestigd op het bedrijventerrein Minervum in Breda. Smaak Rijk draagt zorg voor het bereiden en distribu eren van de warme maaltijden voor de patiën ten op de drie locaties van Amphia. De keuken heeft een dagelijkse capaciteit van 1.400 maal tijden. Amphia heeft op dit moment dagelijks behoefte aan 600 maaltijden, terwijl de totale kosten gelijk blijven. Dit betekent dat de gemid delde prijs van een maaltijd te hoog is. Daar komt bij dat het aantal warme maaltijden bin nen Amphia afneemt. De reden daarvoor is dat er een toename is van het aantal dagbehande lingen en de ligduur steeds korter wordt. Het aantal warme maaltijden per dag zakt jaarlijks met zo’n 15. De patiënten van Amphia en de cliënten van de maaltijdservice van Thebe zullen van de overname van de keuken niets merken. Zowel de kwaliteit van de maaltijden als het aanbod blijven hetzelfde. WK voetbal, overspel en echtscheiding, sprookjes? De weg kwijt op internet met alle zoekresultaten? Gemakkelijk online thematisch alle informatie of tips voor boeken, cd’s, dvd’s, luisterhoeken en andere nieuwe media vinden? Biblio theek Midden-Brabant biedt haar leden (ook thuis) exclusieve toegang tot een groot aantal digitale bestanden waar onder Thematips. Thematips Bibliotheekleden hebben exclusief toegang tot een groot aantal digitale bestanden. In de bibli otheken, maar ook thuis. In 'Thematips’ vindt u tweewekelijks een nieuw thema, bijvoorbeeld over Darwin, Kolonialisme en het WK Voetbal: thema’s die tot de verbeelding spreken of actu eel zijn. Bij alle thema's wordt verwezen naar boeken, klassiekers, bestsellers, spraakmaken de, en actuele media. Ook wordt u getipt op cd’s, dvd’s, luisterhoeken en andere nieuwe media die bij het thema passen. Naast een beschrijving van het thema vinden de leden ook nog rele vante websites. Ideaal voor werkstukken en scripties! Waar? Meer informatie op www.bibliotheekmb.nl onder het tabblad ‘leren en informeren’, bron nen voor thuis. Het is ook mogelijk om thuis gebruik te maken van dit bestand. Het biblio- theekpasnummer is de inlog. Digitale bestanden Andere (Engelstalige) bestanden die de bibli otheek biedt zijn Ebsco Master File Elite. Het heeft meer dan 1000 periodieken op het gebied van onder andere business, gezondheid, opvoe ding, wetenschap en multiculturele onderwer pen. Meer informatie over een bepaalde persoon nodig? Biography Resource Center laat een overzicht zien van een groot aantal personen, van de president(en) van Amerika tot popster ren. Voor artikelen over personen/gebeurtenis- sen over alles wat muziek te maken heeft, is er Grove Music. Bibliotheek Midden-Brabant... grenzeloos ontdekken Bibliotheek Midden-Brabant is met 17 vesti gingen en een aantal bibliopunten de grootste culturele instelling in haar werkgebied: de gemeenten Tilburg, Loon op Zand, Oisterwijk, Goirle, Hilvarenbeek en Waalwijk. Bibliotheek Midden-Brabant heeft circa 250 medewerkers die per jaar 1,6 miljoen bezoekers ontvangen en 3,1 miljoen uitleningen realiseren. Als openba re bibliotheek voorzien wij 340.000 mensen van informatie, educatie en cultuur. BravaNL in groot deel Brabant in basispakket Een groot deel van de provincie Noord-Brabant krijgt er op televisie een nieuwe cultuurzender bij. Met ingang van 8 juli 2010 maakt de klas sieke muziekzender BravaNL deel uit van het analoge basispakket van kabelexploitant Ziggo. De komst van BravaNL volgt op een positief advies van de Programmaraad Brabant en heeft betrekking op de gemeenten Bergen op Zoom, Bernheze, Best, Boxmeer, Boxtel, Cuijk, Den Bosch, Dongen, Gilze en Rijen, Goirle, Grave, Haaren, Halderberge, Heusden, Landerd, Lith, Loon op Zand, Maasdonk, Mill en Sint Hubert, Moerdijk, Oisterwijk, Oss, Roosendaal, Ruc- phen, Schijndel, Sint Anthonis, Sint-Michiels- gestel, Steenbergen, Tilburg, Uden, Veghel, Veldhoven, Vught, Waalwijk, Woensdrecht en Zundert. BravaNL werd op 1 juni 2010 al toe gevoegd aan het digitale basispakket van Ziggo op kanaal 26. Aandacht voor Nederlandse producties De programmering van BravaNL bestaat uit nationale en internationale opera’s, concerten, solorecitals en documentaires over klassieke muziek. Daarbij is er speciale aandacht voor Nederlandse solisten, ensembles en orkesten. De entree voor de uitmarkt is gratis. Het pro gramma is te vinden op www.tiliander.com In Oisterwijk opent Tiliander het culturele sei zoen met een uitmarkt. Op 18 september van 11.00 tot 17.00 uur is het theater, alle andere zalen en de foyer open om het publiek de hele dag door gratis te voorzien van cultuur. Op deze dag zullen verenigingen en instellingen die met cultuur en uitgaan te maken hebben zich presenteren middels een marktkraam in de foyer. In het theater zijn er doorlopend voorstellin gen van cabaret en muziek. Een aantal cabare tiers zoals Ellen Dikker, Jasper van Kuyk, Bas Op zondag 18 juli is er een stadswandeling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 10.30 uur bij het Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers door de oude stadskern. Karei van der Straaten, gids van de Heemkundekring de Kleine Meij- erij geeft uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke verleden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3,-. U hoeft zich van te voren niet aan te melden. U bent van harte welkom! BravaNL is een reclamevrije zender en is vie rentwintig uur per dag te zien. Een uitgebrei de programmagids is te vinden op www.bra- vanl.nl. Snelle opmars BravaNL is bezig met een stormachtige opmars in televisieland. Binnen één jaar na de start is de cultuurzender al in meer dan de helft van alle Nederlandse kabelhuishoudens te ontvan gen. Daarmee overtreft BravaNL alle andere tv- initiatieven van de afgelopen jaren. ‘Voor zover ik weet is er zelden een Nederlandse zender geweest die in minder dan een jaar tijd is gegroeid naar negen miljoen potentiële kij kers’, meent een trotse directeur Jur Bron. Oranjegevoel Programmadirecteur en mede-initiatiefnemer Rob Overman denkt dat het ‘oranjegevoel’ een rol speelt bij het succes van BravaNL. ‘Wij zijn een zender die binnenkort niet meer weg te denken zal zijn uit het Nederlandse cultuurland schap. Vooral omdat wij een podium bieden voor Nederlandse artiesten en gezelschappen dat ze nooit eerder hebben gehad. Ook zullen bij BravaNL al vanaf juli de eerste opera's en operettes in het Nederlands worden ondertiteld. En dat is nog maar het begin van de culturele tv-vernieuwingen die de kijkers te wachten staan’, aldus een enthousiaste Overman. Meer informatie over BravaNL is te vinden op www.bravanl.nl PAGINA 3 lil ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 ielangenorganisatie voor senioren v/h Jos Habraken MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JULI 2010 OPENINGSTIJDEN WINKEL! GESLOTEN 1 D.OOu- 1 7.3DU

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3