L Kees Ketelaars patineert Oisterwijks kunstwerk met Moergestels ijzeroer Vierdaagselopers opgelet! d’Ambiejans opnieuw naar Malmedy (B) tweew&ers Aphrodite Vakantie en Moergestel-Nieuws MTV en Nijmeegse Vierdaagse H.S.V. De Rietvoorn s Rabobanken Hilvarenbeek-Oisterwijk en de Leijstroom hebben de intentie om te fuseren BRILLEN LENZEN De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Het idee is om dichtbij te blijven jï Huidverzorgingsinstituut d 4 B A 71 Schoolstraat 5 Jj Bijzondere techniek ’uiting van verbroedering’ In Oisterwijk zijn vorige week door burgemeester Hans Janssen twee door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars vervaardigde kunst werken onthuld. Een van deze kunst werken, een bijenkorf van brons, is door Kees Ketelaars gepatineerd met behulp van in Moergestel gedol ven ijzeroer. “Voor mij was dit een uiting van de verbroedering tussen de inwoners van Moergestel en Oisterwijk in het kader van Oisterwijk 800”, gaf Kees Ketelaars tijdens de onthulling de reden van deze bijzondere werkmethode. WOENSDAG 14 JULI 2010 35e JAARGANG Nr. 1576 Bk ■k v ■MMM Weekblad voor Moergestel De redactie '■4' 1 O Cl*1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Vanwege de vakanties zal Moergestel-Nieuws in de weken 31, 32 en 33 niet verschijnen. Dat betreft de woensdagen 4,11 en 18 augus tus. Woensdag 28 juli verschijnt de laatste krant vóór de zomervakantie! Wij vragen u vriendelijk daar alvast rekening mee te houden. Op pagina 5 leest u alles over het reilen en zeilen van pater Theo Raaijmakers in zijn eerste zgn. 'Rondzendbrief' van dit jaar... MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Evenals vorig jaar gaan wij van MTV ook deze keer met onze camera richting Nijmegen. MTV wil weer graag de Moergestelse deelnemers ontmoeten om hun bevindingen vast te leggen. Dit jaar willen we donderdag, de derde dag, in één van de dorpen aan de route gaan staan. Óm er verzekerd van te zijn dat we geen enkele Moergestelse deelnemer gaan missen, vragen we aan al de deelnemers hun 06 nummer aan ons door te geven, zodat we bijtijds contact met u kunnen opnemen om ons op te zoeken. Wij zullen weer herkenbaar zijn aan ons span doek met de Moergestelse vlag. Deelnemers, neem dus contact met ons op via 06 51800520 of 513 4270. Zaterdag 17 juli is het vissen voor het korps in Reusel. Graag even doorgeven aan Peter Stads i.v.m. de koffietafel reservering in Reusel: 06 15542403. Op 18 juli vissen we op het kanaal voor de klo- are beker. Opgeven bij Bert-Jan Kogels 06- 52084579 of Marco van Elderen 06-40350698. Om 7.00 uur zal de plaatsloting plaatsvinden in ons clubhuis de Klaore. Volgende week de uitslagen van de afgelopen wedstrijden. Ook dit jaar nodigen wij de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse uit om op zaterdag 24 juli om 11.00 uur in Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat la op de koffie te komen. Wij maken van dat moment een groepsfoto die we zullen publiceren in Moergestel-Nieuws van de woensdag daarna, en voor jullie is het een mooie gelegenheid om nog wat na te pra ten over de ongetwijfeld opgedane ervaringen. Breng wel je e-mailadres mee, dan sturen wij de foto uiteraard graag toe! Redactie Moergestel-Nieuws en Jan Timmermans bank de Leijstroom: ”Er verdwijnen geen kan toren en de dienstverlening blijft zoals de klan ten dat gewend zijn. De dienstverlening ver betert zelfs doordat we meer specialisme in huis kunnen halen en onze virtuele dienstver lening kunnen uitbreiden. Ook kunnen klan ten blijven rekenen op vertrouwde gezichten als eerste aanspreekpunt. En niet te vergeten: de maatschappelijke verantwoordelijkheid blijft lokaal sterk aanwezig. We zijn tenslotte niet voor niets een coöperatie”. Ledeninvloed -zeggenschap De Rabobank is een coöperatieve bank, die er voor leden is en waarin klantwaarde voorop staat. Niet het belang van aandeelhouders drijft ons, maar dat van onze leden en de gemeen schappen waarin we actief zijn. Onze leden spelen een actieve en bepalende rol in ons be leid. Daarom zijn wij op zoek naar de mening van onze leden. De afgelopen maanden heb ben de directie en Raad van Commissarissen van beide banken het voornemen tot fusie goed onderzocht. Op basis van dit onderzoek is een voorstel gemaakt en intensief besproken met de ledenraden van beide banken. Deze le denraden hebben besloten om over te gaan tot een ledenraadpleging. Dat doen we via de afde- lingsvergaderingen in september. Tijdens deze vergaderingen peilt de ledenraad de mening van de leden over het samengaan van onze banken. De leden ontvangen voor deze bijeenkomsten een uitnodiging. Op basis van deze raadpleging zal de ledenraad op 14 oktober 2010 besluiten over de voorgenomen fusie. Nog enkele nachtjes slapen, en dan ver trekt (s)taporkest d’Ambiejans voor de 11de keer naar Malmedy, in de Belgische Ardennen tegen de Duitse grens. Wat in 1997 is begonnen als ontspanningsuit- stapje, is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde in de activiteitenkalender van dit sym pathieke en inmiddels befaamde Moergestelse orkest. Op uitnodiging van de plaatselijke WV zal d’Ambiejans (versterkt met enkele gastspe- lers) met in totaal 20 muzikanten, wederom een vol weekend muziek gaan maken in dit bizon- dere Belgische plaatsje. Dat de organisatie en natuurlijk ook het publiek dit gerne muziek weet te waarderen, moge blijken uit het feit dat nu voor de 11 de keer in 13 jaar acte de presen ce gegeven wordt. (s)taporkest d’Ambiejans zal op zaterdag 17 juli de terrassen en pleinen aldaar muzikaal opfleuren van 14.00 tot 19.00 uur, en op zon dag 18 juli van 12.00 tot 17.00 uur (Onder voorbehoud.) Bent U in de buurt, kom gezellig langs, deze ambiance zal U zeker bevallen. MTV Radio zal in hun uitzending van a.s. zondag tussen 10 en 12 uur aandacht aan deze optredens besteden. Kees Ketelaars demonstreert het patineren van zijn kunstwerk met ijzeroer uit Moergestel. zwerm bijen voor. De twee kunstwerken van door de aard van de wijk Pannenschuur. Dwars Kees Ketelaars maken deel uit van het lande- door deze wijk loopt een drukke verbindings- lijke unieke Kunst Werkt-project. Kees Kete- weg. Desondanks zwermen de bewoners uit als laars liet zich tot twee kunstwerken inspireren 1 bijen en treffen ze elkaar in deze wijk. AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Kerkstraat 21. Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Samen bereik je meer dan alleen Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk en Rabo bank de Leijstroom, twee banken die een grote mate van overeenkomst hebben, willen hun krachten bundelen, in het belang van klanten en leden. Er zijn goede redenen voor een fusie. Er wordt steeds meer van onze banken ge vraagd. Meer deskundigheid, meer specialisa tie, betere dienstverlening. Wij willen onze leden en klanten de kwaliteit blijven bieden die zij verdienen. Samen staan we sterker. Door de nieuwe schaalgrootte realiseren we voordelen waardoor het mogelijk is om met onze kanto ren fysiek dichtbij te blijven en onze beteke nis voor ons werkgebied te vergroten. Onze omgeving verandert De financiële wereld is Sterk in beweging en we leven in een dynamische economie. Een bepaalde schaalgrootte is nodig om aan de eisen van deze tijd te kunnen blijven voldoen. Bouwien Janssen, plaatsvervangend directie voorzitter Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk: “Zowel particuliere klanten als ondernemers stellen hoge eisen aan hun bank. We zien dat bedrijven te maken krijgen met een toene mende complexiteit en het zaken doen is steeds meer internationaal gericht. De diensten die wij leveren worden steeds omvangrijker. Dat vraagt om en robuuste bank met gespecialiseer de medewerkers en specifieke kennis”. Dichtbij blijven door groter te worden De kracht van deze fusie is dat we dichtbij willen blijven. Dat doen we door groter te wor den. Martin Houben, directievoorzitter Rabo- Het ijzeroer haalde Kees Ketelaars langs de Reusel. Als gevolg van de landinrichting die daar momenteel plaatsvindt, ligt daar veel ijzer oer voor het oprapen. Ijzeroer zijn bruine brok ken van aan elkaar geklonterd ijzererts. Dat zit van nature veel in de bodem van beekdalen in Noord-Brabant. Al in de prehistorie werden hiervan ijzeren voorwerpen gemaakt. Het mate riaal werd onder meer ook gebruikt als funda ment onder de eerste kerken in het Zuiden des lands. De inventieve Kees Ketelaars vond er weer een andere, unieke bestemming voor. Hij patineerde er het brons mee waarvan het bijenkorf-kunstwerk is gemaakt. Tijdens de onthulling door burgemeester Hans Janssen gaf hij een kleine demonstratie. Patineren is het kleuren van brons. In feite is sprake an een chemisch proces. “Door daarvoor ijzer oer te gebruiken heb ik als het ware een stuk je Moergestel naar Oisterwijk gebracht. Voor mij is dit het symbool voor het feiten dat we samen een gemeenschap vormen”, zegt Kees Ketelaars in een toelichting. Het kunstwerk staat aan de Bijgaard, de straat waaraan de appartementen van Ten Bijgaarde liggen. Voor een van deze appartementencom plexen staat het kunstwerk op een grasveld. Het is het zusterkunstwerk van een tweede kunst object aan het Pannenschuurplein. Dit stelt een ws r L w VU

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1