WftMLFS Reddingshelikopters ingezet Geslaagden: proficiat!!! ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Mooie tuinen.nl J Jongeren kunnen in chat anoniem hun verhaal kwijt Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl BON tueel worden uitgebreid. Tijdens de reddingsoperaties zijn patiënten elektro service in techniek ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Onderhoud of modificaties aan uw machines? bij ons bent u aan het goede adres. Tel: 06-53356709 www.wolfselektro.nl SAMENWERKING Indien nodig kunnen de twee eenheden eikaars taken overnemen of samenwerken tijdens een SAR actie, zoals al vaker is voorgekomen. Ook verlenen ze assistentie aan de kustwacht bij reddingen vanaf schepen en hulp bij rampen en calamiteiten. I I I I I I I Naam om een stemming of gevoel kracht bij te zetten. Die signalen moet de medewerker kunnen interpreteren om een zinvol contact tot stand te brengen. Vandaar dat Slachtofferhulp Neder land vrijwilligers speciaal heeft getraind in chat-specifieke competenties, om deze jonge: rentaai te kunnen begrijpen. Tijden en duur chatgesprek De chatsessie duurt maximaal 45 minuten en is bedoeld om te luisteren, informatief advies of suggesties in een oplossingsrichting te geven. De chatfunctie is uitgebreid getest en wordt bemand door jonge vrijwillig medewerkers van vooral begin- en midden-twintig. Op de volgende dagen kunnen jongeren chat- ten: - maandag van 16.00 tot 19.00 uur - woensdag van 14.00 tpt 17.00 uur - donderdag van 16.00 tot 19.00 uur. Bij gebleken behoefte kunnen deze uren even tueel worden uitgebreid. SQUADRONS Het 7 squadron op MVKK heeft operationele- en opleidingstaken. Operationeel voert het squadron SAR acties uit boven de Noordzee. Tevens verzorgt het squadron alle opleidingen voor de Lynx helikopter, zowel voor technisch- als vliegend personeel. Het 303 squadron heeft als belangrijkste taak het redden van vliegers uit zee. Daarbij vervoert I de helikopter patiënten van de Waddeneilanden I - (met uitzondering van Texel) naar ziekenhui zen op het vasteland en staat stand-by op Vlie land tijdens oefeningen op schietrange de Vlie- hors en bij vliegoefeningen boven de Noordzee. De Lynx helikopter van het 7 squadron op Maritiem Vliegkamp De Kooy (MVKK) heeft twee SAR vluchten uitgevoerd in mei en begon de maand juni met 2 inzetten op één dag. Tijdens de reddingsoperaties zijn patiënten vanaf verschillende locaties boven de Noordzee en op de Waddeneilanden Terschelling, Vlieland en Ameland vervoerd naar ziekenhuizen in Leeuwarden, Groningen, Sneek, Dokkum en Den Helder. Een van de inzetten van de AB-412 was op 25 mei waarbij een patiënt onder moeilijke omstan digheden, door harde wind en golfslag, van een zeiljacht werd geëvacueerd. Op maandag 17 mei voerde de Lynx een SAR actie uit waarbij een patiënt met een hersenbloeding van een groot cruiseschip “Aida Aura” werd vervoerd naar Groningen. Jongerensite Slachtofferhulp Nederland heeft nieuwe chatfunctie Vanaf nu kunnen jongeren tussen de 12 en de 18 jaar chatten met een medewer ker van Slachtofferhulp Nederland via de jongerensite van deze landelijke orga nisatie: www.ikzitindeshit.nl. Jongeren voelen zich aangetrokken tot deze manier van communiceren, zijn ermee ver- trouwd en er bedreven in. Het is dus bij uitstek een laagdrempelige manier om in contact te komen met jonge mensen, als zij te maken krij gen met een ingrijpende gebeurtenis, zoals bij voorbeeld geweld, stalking, beroving of als zij (als getuige) betrokken raken bij een ernstig ver keersongeval. Eenmalig, anoniem, snel contact Chatten is bedoeld voor eenmalig, anoniem en snel contact met een medewerker van Slacht offerhulp Nederland. Hulpvragen komen bin nen via een chatscherm. Wat chatten bijzonder maakt is dat het contact direct is, maar dat de non-verbale communicatie ontbreekt. Wel wor den emoticons, hoofdletters, uitroeptekens en bepaalde afkortingen in de jongerentaai gebruikt nm oor\ ctammincrnr Lrt'nr'r» t r>i i ■zotton In de afgelopen maand mei zijn de reddingshelikopters van het Defensie Helikopter Commando veelvuldig ingezet voor Search and Rescue (SAR) en patiëntenver- voer taken. De AB-412 “Tweety” helikopter van het 303 squadron op vliegbasis Leeuwarden is bijvoorbeeld in de maand mei maar liefst 20 keer ingezet voor patiën- tenvervoer en heeft op 2 juni de 4.400ste uitgevoerd sinds het bestaan van het squa dron. 5? Wvhg Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Hopveld 18 Moergestel VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. t/m 10 regels 5,00 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl Woonplaats Telefoon t/m 6 regels 3,50 Ook voor elektrische installaties voor particulier en bedrijf, kijk voor meer informatie op onze website. I I--- I I -- I I I- I I--- I I I I I ---- Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat I I I I I I I I I 1 I I I I I I I I I ’Zoekertjes’ UITSLUIIiNB schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23. Te huur: kantoorruimte centrum Moerges tel, plm. 30 m2. Tel. (013) 711 3066 Weet u nog... tussen 17.00 en 19.00 uur zijn wij gesloten... Buro ’76. Oisterwijkse weg 43. LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JULI 2010 kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Vers gerookte paling tijdens de kermis 14,00 euro per 500 gr. Palingrokerij Reijrink, Vossenhoorn 9, tel. 513 2328. PAGINA 6 7 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 6