Guus Moonen fietst geen 10.000 kilometer meer in Moergestel ,.”1 I Fusie versterkt dienstverlening Thebe T Bedankt! DANKBETUIGING Marinus Jonkers *1 I Wij willen iedereen bedanken voor de overweldigende belangstelling, de vele kaarten en het medeleven bij het overlijden van mijn man, ons pap en lieve opa Het is voor ons een grote troost te weten hoe geliefd hij was en hoe hij werd gewaardeerd. DINA JONKERS-VAN OORT kinderen en kleinkinderen Supersportman blikt terug op zijn ‘Rondjes Guus’ Fwf-* Ze loopt al jaren heftig, maar eens wordt ook Susanne scherwijze weinig meegekregen van wat zich tel heeft afgespeeld. Een uitzondering daarop route, zoals ‘Ons Lief Vrouwke gift onze Guus Uit de fietsclinic van Guus Moonen en Frank Vogels is een damesteam ontstaan. CORRIE EN RIEN CEULEMANS Op vrijdag 25 juni mochten wij uit handen van burgemeester Janssen de vrijwilligersprijs 2009 in ontvangst nemen. Het was voor ons een grote verrassing en een hele eer hiervoor uitgekozen te zijn. We willen daarom de mensen van de Stichting WieKentKunst, de keuzejury en de mensen die zich voor ons hebben uitgesproken van harte danken. Hartverwarmend zijn ook de vele kaarten, de bloemen en de telefoontjes die we van heel veel mensen mochten ontvangen. Ook op straat werden we vaak aangesproken en gefeliciteerd. Het heeft ons en de kinderen buitengewoon goed gedaan. En daarom... allemaal heel hartelijk bedankt! INNOVATIE Sinds de intentieverklaring in 2007 werken Thebe en Oranjehaeve-De IJpelaar-Aeneas al veel samen op het gebied van bedrijfsvoering en delen zij hun kennis van de zorgsector. Het gezicht van supersporter Guus Moonen is na 10.000 kilometer getekend. Hij is negen kilo afge- ZORGPARTNER VOOR JONG EN OUD Thebe is werkzaam in de kraamzorg, de jeugd gezondheidszorg, voeding en dieet en de oude renzorg in de regio's Breda en Tilburg. Na de fusie levert zij met 7.700 medewerkers zorg aan ruim 20.000 cliënten in de thuiszorg, 37.000 cliënten in kraam- en jeugdgezondheidszorg en aan ruim 1.600 cliënten/bewoners in 16 woon zorgcentra. Anny en Guus Moonen laten zich een paar dagen na de finish van de 10.000 kilometer een Italiaanse maaltijd goed smaken. “Moe, heel erg moe”, zegt Guus Moonen als hij de deur heeft geopend van zijn Moergestelse woning. Het is woensdagavond, drie dagen nadat de Moergestelaar als supersportman zijn 10.000 kilometer heeft volgemaakt. Meer precies reed hij een Rondje Guus extra om er absoluut zeker van te zijn dat hij deze onvoorstel bare afstand had gehaald, dit in verband met zijn streven naar een plaatsje in het Guiness Book of Records. Het kan nog wel een paar weken duren alvorens de orga nisatie van dit wereldberoemde boek definitief laat weten dat de naam van Guus Moonen en zijn 10.000 kilometer-record er in wordt opgenomen. Pas dan zal hij zich helemaal kunnen ontspannen, zegt hij nadat hij zijn bezoek heeft binnenge laten. ling op het terrein van innovatie binnen de zorg- en dienstverlening. Een voorbeeld hier- van is de ruimere toepassing van domotica en In en om de woning herinnert nog veel aan de hectiek van de afgelopen drie weken. Op de oprit staat het straatnaambordje van het Guusplein, zoals het St.-Jansplein tijdens Moergestel Fiets- dorp heet. Er liggen opgerolde reclameaffiches die langs de finish hingen. Er staat een nog deels in bobbeltjesplastic ingepakt minifietske. Dit onderdeel van Moergestel Fietsdorp - de race met minifietskes - ging dit jaar volledig de mist in, waar het vorig jaar nog een groot suc ces was. In de huiskamer staat, nonchalant leu nend tegen de tafel, de fiets waarop Guus Moonen opnieuw heeft bewezen de ‘man van 10.000 kilometer’ te zijn. Het had weinig gescheeld of Guus Moonen had zijn record niet gevestigd. Zomaar langs de neus weg vertelt de Moergestelaar dat hij in het zicht van de haven nog een fikse valpartij heeft meegemaakt. “Ik moest nog een paar rondjes. Bij het oprijden van het viaduct Vinkenberg reed ik tegen een varkensrug aan. Mogelijk was ik in slaap gevallen.” Door snel in een reflex te reageren wist hij zijn val te breken, maar hij liep er een paar lelijke wonden aan een knie door op. Guus Moonen laconiek: “Mijn eerste reac- PAGINA 3 nog een douwke’ van WieKentKunst ter hoog te van het kapelleke langs de Oirschotseweg. Guus Moonen beaamt dat er minder spandoe ken langs de drie routes hingen, maar de aan moedigingen waren er volgens hem niet min der door. Zeker ook in Diessen en Biest-Hout- akker maakte zijn regelmatige doorkomst veel enthousiasme los, met name onder de jeugd. GUUS VOLGEND JAAR En de jeugd is (mede) de toekomst van Moer gestel Fietsdorp, blikt Guus Moonen vooruit naar volgend jaar. Moergestel Fietsdorp met mensen in de organisatie als Jan Vriens en Paul Spapens, duurt volgend jaar twee weken. Guus Moonen zal dat geen 10.000 kilometer meer fiet sen. Volgend jaar hoopt hij weer een keer the Race Across America te fietsen. “Ik wil het re cord van de 60-plussers vestigen”, zegt hij over zijn fietsplannen voor volgend jaar. Het zal vol gens hem tevens de laatste keer worden dat hij non-stop van de westkust naar de oostkust fietst. Óf hij volgend jaar tijdens Moergestel Fietsdorp een fietsprestatie neer gaat zetten en hoe die er uit zal zien, daarover kan hij nog niet zeggen omdat hij het nog niet weet. Wel staat het voor hem als een paal boven water dat hij weer bij Moergestel Fietsdorp betrok ken zal zijn. Zijn activiteiten zullen met name gericht zijn en blijven op het promoten van het fietsen. Daarbij heeft hij zowat alle leeftijdsgroe pen op het oog, in het bijzonder de jeugd. Uit de ervaringen met onder anderen Max van Kempen, het zevenjarig jongetje dat veel har ten heeft gestolen, blijkt dat Guus Moonen vaak bij jongeren tot de verbeelding spreekt. Zij pakken onder zijn invloed het fietsen op. Max van Kempen is ondertussen niet meer het enige Moergestelse jongetje dat graag hard en ver wil fietsen. MOERGESTEL FIETST Daarnaast inspireert Guus Moonen ook menig volwassen Moergestelaar. Zo is uit zijn fietscli nic samen met Frank Vogels een Moergestels vrouwenteam ontstaan. Tijdens Moergestel Fietsdorp deden zij mee aan de estafettes om het vrouwenfietsen te promoten. Guus Moonen, die ook buiten de 10.000 kilometer, zeer veel op de fiets zit, is het opgevallen dat de laatste drie jaar het aantal racefietsende Moergestelaren sterk is toegenomen. “Zal ik eens wat zeggen?”, besluit Guus Moonen, “We zouden heel Moer gestel aan het fietsen moeten krijgen.” Per 1 juli gaan Thebe en de Holding Oranjehaeve-De IJpelaar-Aeneas verder onder de naam Thebe. Met de fusie willen de zorgverleners hun positie op de markt voor verpleging en verzorging versterken. De zorginhoudelijke kennis van beide partijen wordt gebundeld zodat die ten gunste komt aan de kwaliteit van zorg aan cliënten en bewoners. De woon zorgcentra van Oranjehaeve-De IJpelaar-Aeneas behouden naast de overkoepelende naam Thebe hun eigen naam en identiteit. zelfredzaamheid te bevorderen, zoals prakti sche thuisbegeleiding, uitleen via de thuiszorg- winkels en diverse cursussen. Als netwerkorganisatie onderhoudt Thebe nauwe contacten met andere zorgverleners zoals huisartsen, ziekenhuizen, woningcorporaties en welzijnorganisaties. informatietechnologie. KLEINSCHALIGE ZORG Thebe biedt zorg in 24 gemeenten in de regio West- en Midden-Brabant. Thebe zet de groot te van haar organisatie in om de zorgverlening naar cliënten zo kleinschalig mogelijk te orga niseren. Daarom werkt zij veel met buurtteams, en kleinschalige woonvormen. Die lokale en kleinschalige zorg is ook de toekomstvisie van de twee fusiepartners. Cliënten vinden het be langrijk om zorg dichtbij te ontvangen en waar deren de lokale bereikbaarheid. Medewerkers ervaren kleinschalige teams als inspirerend. ZELFREDZAAMHEID Cliënten zo zelfstandig mogelijk laten leven en wonen. Dat is het vertrekpunt in de dienst- j verlening van Thebe. Naast de reguliere zorg levert Thebe daarom speciale diensten om de MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JULI 2010 tie was: Nu ben ik tenminste weer wakker.” Extreem weer heeft dat verhinderd. Waar ieder een zich op de borst zou roffelen bij zo’n pres tatie, zegt Guus Moonen: “Ik wilde het binnen 22 dagen doen. Dat is me niet gelukt. Dat viel tegen. Dat knaagt aan me. Het is beneden mijn j klasse. Weet je, een goede sportman wil altijd meer, altijd zijn grenzen verder verleggen. Het maximale bereiken.” GUINESS-RECORD Desalniettemin leeft Guus Moonen wel dege lijk in het besef dat hij weer een unieke fiets prestatie heeft neergezet, daarbij geholpen door veel vrijwilligers. Hij noemt met name Mart en Tonnie de Swart. Omdat hij nu reed voor een officiële vermelding in het Guiness Book of Records, is zijn prestatie onder meer geregis treerd door liefst 787 getuigenverklaringen, waaronder die van burgemeester Hans Janssen. Hij was overigens vrijwel dagelijks in Moer gestel te vinden en onderstreepte daarmee het uitzonderlijke karakter van Moergestel Fiets dorp. Tijdens zijn recordrit heeft Guus Moonen logi- scherper gesteld. Toen Guus Moonen startte ging hij voor 10.000 kilometer in 22 dagen. vallen. Maar zijn ogen staan fel en wakker. EXTREEM WEER Hij doet zijn verhaal op het terras achter de gedurende die drie weken allemaal in Moerges- woning. Samen met zijn vrouw Anny laat hij tel heeft afgespeeld. Een uitzondering daarop zich een Italiaanse maaltijd smaken. Het echt- waren uiteraard de adhesiebetuigingen langs de paar drinkt er een glas wijn bij. Anny, die weder om haar Guus drie weken lang in alles heeft bij gestaan, zegt dat Guus Moonen tijdens zijn succesvolle recordpoging ‘alle extremen heeft gehad’. Ze doelt daarmee op het weer dat zowel extreem koud was, extreem harde wind kende, extreem warm was en extreme regen, kende. “Het was zo koud dat we de schoenen van Guus 1 moesten föhnen”, aldus Anny Moonen. Guus Moonen: “Ja, die kou, die vreet energie. Soms was het slechts vijf graden. En die wind, die wind.” De weersomstandigheden komen ter sprake als het gesprek gaat over het record dat Guus Moonen heeft gevestigd. Hij fietste 10.000 kilo meter in 22 dagen en 19 uur. Het bestaande record werd daarmee met een kleine vijf dagen Daarnaast biedt de fusie een krachtenbunde- Z>U,u .XM* Tt'X» H: L. B V» AUf.V...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3