Oisterwijk Vereniging van Oisterwijkse Spelers brengt De Bokkerijders tot leven Brede school Gezocht: leden klankbordgroep Brede School Moergestel Jan op ’t Hoog, Menno Haans en Gerrit-Jan Vermeer volbrengen de 100 km! Stadswandeling (W-f je qroof i kwat je H.S.V. De Rietvoorn Wethouder Kees Rijnen loopt de Kennedymars Lid worden van de harmonie? J gemeente veel last van krampen. Het zou er om hangen of hij de laatste twee ronden nog zou halen. Dankzij de begeleiding van Sjefvan den Meij- denberg, die hem zich liet concentreren op zijn techniek, kreeg Gerrit-Jan de slag weer te pak ken. Extra vocht werd aangereikt. Menno Haans en Jan op ’t Hoog bezitten enorme kracht en techniek, al werden hun voeten en spieren ook erg gevoelig. Zij waren echter zo top fit dat ze zichzelf moesten afremmen om de groep bij elkaar te houden. Uiteindelijk kwamen na een tocht van 7 uren Jan, Menno en Gerrit-Jan onder begeleiding van fietsers Joost, Eric, Sjef, Frank en de volgauto Jan over de finish. Kinderen verwelkomden hen met confetti en bloemslingers. Op het podium kregen zij van Schaatsclub de Vennen een aandenken aan deze tocht van 100 km en werden ze in de bloemen gezet. Op zondag 4 juli is er een stadswandeling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 10.30 uur bij het Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers I door de oude stadskern. Kosten bedragen 3,-. U hoeft zich van te voren niet aan te melden. De Vennen is trots op deze kanjers. Op zater dag 26 juni gaf Merijn van Esch om 12.00 uur het startschot en vol goede moed gingen ze van start voor 8 ronden van 13 km. Zo’n lange skee- lertocht is heel intensief en vraagt veel balans en cadans. Als je dat onvoldoende hebt, krijg je het moeilijk. Misschien moest Arie Aarts daarom na twee ronden afhaken. In de vijfde ronde bij het nemen van het viaduct aan de Reedijk, raakte initiatiefnemer John Schepens uit balans en kwam ten val. Hij moest eruit stap pen om zijn knie te koelen en de schaafwonden te behandelen. Drie rijders bleven er nog over en geen enkele van die drie had al ooit een tocht van 100 km gereden. Het werd steeds zwaarder. Hoewel we erg blij waren met het prachtige weer, deed de hoge tem peratuur ook een aanslag op onze skeeleraars. Na de zesde ronde had Gerrit-Jan bijzonder Speeldata, tijden en toegangskaarten Er zijn zes avondvoorstellingen op vrijdag 2 en 16 juli; op zaterdag 3,10 en 17 juli, en op woens dag 14 juli. De avondvoorstellingen vangen om 20.30 uur aan. Daarnaast zijn er drie matineevoorstellingen op de zondagen 4, 11 en 18 juli. Voor elke mati- neevoorstelling geldt: aan vang 14.30 uur. De toegangskaarten kosten 12,50 per stuk. Kin deren betalen 7,50. Voor de matinee voorstel lingen zijn er familiekaarten voor ouders met kinderen: kosten 30,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Tabaksspeciaalzaak Paaijmans Dorpstraat Oisterwijk; op internet www.vos-oisterwijk.nl of voorafgaand aan de voorstelling bij de kas sa’s. De Bokkerijders De Vereniging van Oisterwijkse Spelers brengt De Bokkerijders weer tot leven! De Bokke-rij- ders is een mysterieuze groep opstandelingen die ongeveer 250 jaar geleden het zuiden van Nederland onveilig maakte. Ze stalen van de rij ken en verdeelden de buit onder de armen en onder de leden zelf. De voorstelling van de Vereniging van Oisterwijkse Spelers speelt zich af in een dorpje waar De Bokkerijders met hun avonturen alles op zijn kop zetten. Het wordt een avontuur, spannend en aangrij pend, van en met De Bokkerijders. Regie en muziek De regie is dit jaar voor het eerst in handen van Anneke Schröder. Zij heeft jarenlange erva ring met het vorm geven van voorstellingen, in het bijzonder ook in andere openluchttheaters. Haar opleiding volgde ze aan de Theaterschool in Kampen, die ze aanvulde met diverse cur sussen op het gebied van toneel, dans en bewe gen. Voor de muzikale ondersteuning tekende een oude bekende: Arjan Kooijmans. Hij is docent muziek, dirigent en arrangeur en had al eerder de muzikale leiding bij producties van de V.O.S. De uitvoering Ruim 70 medewerkers, spelers en vele vrijwil ligers, zorgen dit jaar weer voor spectaculair muziektheater. Ook een groot aantal kinderen, in de leeftijd van 5 tot 13 jaar doen hieraan mee. Alles is wederom tot in detail geregeld, het decor, de kleding, de grime, het orkest, en de techniek. Met de steun van vele sponsors, sub- sidiënten en de vrienden van de V.O.S. is het ook dit jaar weer gelukt om een aansprekende a.s. Zaterdag 3 juli is het weer zover. We vissen dan het kermisconcours. Zoals het er nu naar uitziet zullen we een warme wedstrijd tege moet gaan. We vissen van 13.00 t/m 16.00 op de zandput. Om 11.15 uur zullen we de num mers trekken in ons clubhuis de kloare. De prijsuitreiking zal omstreeks 18.30 plaatsvin den. Tijdens de prijsuitrijking zal er voor ieder iets lekkers zijn. Wij hopen op een grote op komst. Opgave bij Bert-Jan Kogels 06-52084579 of bij Marco van Elderen 06-40350698. Tevens zal dan ook de prijsuitreiking plaatsvinden van het geviste koningsvissen. Onder de deelnemers aan de eerste Kennedy mars in de gemeente Oisterwijk bevond zich wethouder Kees Rijnen. Als wethouder van de PGB is hij onder meer ‘wijkwethouder’ voor Moergestel. “Chapeau voor de organi satie”, is zijn eerste reactie op de ’80 van Oisterwijk’. “Het was een mooie en een vei lige tocht. Prachtig dat we zoiets hebben in de gemeente Oisterwijk.” Voor Kees Rijnen (1949) was het de twintig ste Kennedymars die hij liep. Binnenkort hoopt hij voor de tweede keer aan de Vier daagse van Nijmegen mee te doen. Het ‘onder weg zijn’ en ‘vreemde mensen ontmoeten’ maken het maken van zulke lange afstands- wandelingen voor hem tot een waar genoe gen. “En het feit dat ik dat nog kan”, voegt hij daar aan toe. Muziekvereniging Prinses Juliana is een jonge club van bijna 100 jaar, met ruim 100 leden. Eén ding hebben de leden in ieder geval gemeen, muziek maken vinden ze leuk. Of het nu om een themaconcert, een serenade of een groots promsconcert gaat, muziek neemt een belang rijke plaats in. Natuurlijk zijn er meerdere leuke dingen die je bij de muziekvereniging doet, zoals op kamp gaan, gezamenlijk repeteren, uitstapjes en noem maar op. Als lid van de muziekvereniging, die ook nog eens een gedeelte van de kosten voor de muziekschool betaalt, krijg je een instrument en repeteer je elke week met een echte dirigent in het opstaporkest. Welk instrument je wilt spelen mag je zelf bepalen: trompet, trombone, hoorn, saxo foon, klarinet, fluit, hobo, slagwerk. Er is dus keuze genoeg. Natuurlijk is er geen maxi mum leeftijd, en kun je als oudere ook lid wor den en een leuke hobby erbij nemen. Als je interesse hebt in het maken van muziek, neem dan op korte termijn contact op met muziekvereniging Prinses Juliana via de mail: leden@julianamoergestel.nl Op de site van de muziekvereniging kun je meer informatie vinden, www.julianamoerge- stel.nl In het oudste en mooiste natuurtheater van Nederland brengen de Vereniging van Oisterwijkse Spelers, samen met een aantal kinderen en veel vrijwilligers, u terug in de tijd. Onder lei ding van regisseur Anneke Schröder, muzikaal ondersteund door Arjan Kooijmans, strijken in juli de Bokkerijders neer in Oisterwijk. Het levert dit jaar opnieuw geweldig muziektheater op, voor jong en oud. Dat mag u zeker niet missen! voorstelling te realiseren. De Bokkerijders is geschikt voor een breed publiek, voor jong en oud, zoals u dat van de V.O.S. gewend bent. PAGINA 7 Ontwikkelingen Brede School Moergestel -i Worden de ontwerpplannen ook algemeen bekendgemaakt? Via de scholen, peuterspeelzaal en kinderopvang wordt regelmatig nieuws verspreid. Daarnaast organiseren we voor alle belangstellenden in september 2010 een algemene presentatie van het voorlopig ontwerp van het Brede Schoolgebouw. Aanmelden Aanmelden voor de klankbordgroep kan als volgt: per e-mail miranda.qroot(a)oisterwijk.nl of telefonisch (013) 529 12 63. Wilt u meer weten over de klankbordgroep neem dan contact op met Miranda Groot, projectleider van de Brede School. De basisscholen Hertog Jan en Graaf van Ursel, peuterspeelzaal Janneke en kinderopvang Humanitas werken samen met de gemeente aan het realiseren van een Brede School in Moergestel. Graag betrekken we daarbij ook enkele dorpsbewoners die deze ontwikkelingen met ons volgen. Deze dorpsbewoners vormen samen de klankbordgroep Brede School Moergestel. Wat is de taak van een klankbordgroep? We presenteren aan de klankbordgroep het voorlopig ontwerp van het Brede Schoolgebouw en later het definitief ontwerp. We vragen de klankbordgroep hierop te reageren vanuit de dorpsbewoners gezien. Ze zijn daarmee ook het aanspreekpunt èn informatiepunt voor buurtbewoners die hun inbreng willen hebben. De klankbordbijeenkomsten vinden plaats in juli 2010 (Voorlopig Ontwerp) en in het najaar 2010 (Definitief Ontwerp). Indien wenselijk worden er extra bijeenkomsten georganiseerd. Wilt u deel uitmaken van de klankbordgroep? We zoeken voor de klankbordgroep 5 inwoners van Moergestel die con structief mee willen denken over het ontwerp van het Brede Schoolgebouw. Bent u buurtbewoner, ouder van schoolgaande kinderen of voelt u zich op een andere manier betrokken bij de Brede Schoolontwikkeling in Moergestel, meldt u dan aan voor de klankbordgroep. Met het samenbrengen van deze organisaties in één gebouw wil de gemeente goede huisvesting realiseren én ontwikkelkansen voor kinderen bevorderen. Daarnaast zijn deze organisaties ook partner in het dorpsnetwerk Brede School. De toekomstige gebruikers van het Brede Schoolgebouw zijn: Basisschool Graaf van Ursel Basisschool Hertog Jan Peuterspeelzaal Janneke Kinderopvang Humanitas (kinderopvang en buitenschoolse opvang). ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JUNI 2010 Waar komt het nieuwe Brede Schoolgebouw in Moergestel? In april 2008 heeft de raad van de gemeente Oisterwijk opdracht gegeven om te onderzoeken of er een Brede School gebouwd kan worden op de plek van de huidige basisschool Graaf van Ursel aan de Kloosterlaan. Er is toen uitgebreid onderzoek gedaan, onder andere naar wat dat zou betekenen voor het verkeer op die plek. Conclusie was dat op die plek een Brede School gebouwd kan worden. Op basis van het onderzoek heeft de raad in september 2009 opdracht gege ven om een ontwerp voor een Brede Schoolgebouw te maken op het terrein van de Graaf van Ursel aan de Kloosterlaan. Op dit moment wordt samen met de gebruikers gewerkt aan een Voorlopig Ontwerp van de school. Dit wordt in september 2010 aan inwoners van Moergestel gepresenteerd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7