ALLROUND MAKELAARDIJ I Geboorte... Okvo Na de Lichtjestocht prijswinnaars voor het voetlicht Stichting Rick tl Prijswinnaars ballonwedstrijd Koninginnedag Bierproefavond juli in het teken van de Beierse Weissbieren VOOR DE SNEUE BESUSSfRS' STERK IN prijs VERLAAGD!!! Agenda Vision Geslaagd bezinningsweekend Huis voor Zingeving Amerikaanse fotografe bezoekt Fietsdorp voor nieuw boek Mantelzorgers-BBQ A V. Vrijdag 2 juli Afterschool v.a. 8 jrl 530-17:30 u.entree gratis Open inloop v.a.16 jrl9:00-01:00 u.entree gra tis Dinsdag 6 juli Buurtsport 15:30 - 17:00 uur. Verschillende sporten op het molenveldje entree gratis Ópen inloop vanaf 16 jaarl9:00 - 23:00 uur entree gratis Woensdag 7 juli Van alles lekker niets 13:00-17:00 uur Lekker binnen wandelen alles mag en niets hoeft! En tree gratis Grote meidenavond!! 19:00 - 20:30 uur Vanaf 14 jaar Pimp je schoenen, entree 1,- Donderdag 8 juli Afterschool v.a. 8 jr. 15:30-17:30u.entree gratis Open inloop vanaf 16 jaarl9:00 - 23:00 uur entree gratis Tijdens openingsuren worden alle WK wedstrij den uitgezonden! Dank voor de foto's... Moergestelse camping De Lindenhoef wisten samen beslag te leggen op de eerste prijs in de categorie groepen. De algehele waarderings- prijs werd toegekend aan de versierde ‘lichtjes- wagen’ van de familie Moorman. Dan vond er ook nog een beoordeling plaats van de objec ten langs de route die speciaal voor de Lichtjes tocht waren versierd. Deze prijs ging naar de familie van Zon aan de Oirschotseweg. Door het plaatsen van een rookpot was het net alsof de extra verlichte, gestileerde fietser extra gas gaf. Onder de vele bezoekers van Moergestel Fietsdorp bevond zich afgelopen zondag middag de Amerikaanse fotografe en schrijfster Shirley Agudo. Ze werd door de Moeigestelse schrijver Paul Spapens rond geleid. Shirley Agudo was in Moergestel in verband met het nieuwe boek dat ze aan het samenstellen is. Haar viel met name het sociale karakter van Moergestel Fietsdorp op. “Zoals de mensen met elkaar optrekken, geweldig”, gaf ze haar mening over het evenement Shirley Agudo woont elf jaar in Nederland. Ze verwierf internationale bekendheid met het boek Bicycle Mania (www.bicycle- mania.nl). Dit boek illustreert de verbazing van haar en van heel veel andere buitenlan ders hoe Nederlanders met de fiets omgaan. Momenteel werkt ze aan een vervolg dat zich meer in de provincie afspeelt. Ze werd op Moergestel Fietsdorp geattendeerd door Bert Piest. Deze Moergestelaar is directeur van de Gazellefabriek. Traditiegetrouw sluit Steunpunt Mantelzorg Oisterwijk het seizoen af met een gezellige bar beque. Op maandag 5 juli zijn mantelzorgers vanaf 18.00 uur van harte welkom bij het Gerard Horvers (Mantelzorg)huis in Oisterwijk. Aanmelden hiervoor is, in verband met de in koop, wel noodzakelijk. Aanmelden kan tot uiterlijk vrijdag 2 juli bij Freke Schoemaker, tel. 06 4045 2425, of via emailinfo@mantelzorgois- terwijk.nl Wij hopen met u het seizoen 2009-2010 gezel lig en ontspannen af te sluiten. Heel graag tot ziens op maandag 5 juli vanaf 18.00 uur. In augustus is er geen mantelzorgsalon en ook geen spreekuur. We starten weer met onze acti viteiten op maandag 6 september. Steunpunt Mantelzorg Oisterwijk Gasten van de Moergestelse camping De Lindehoef haalden de eerste prijs in de categorie ‘groepen’. De deelnemers aan de succesvolle derde editie van de Lichtjestocht vorige week vrijdagavond zijn door een jury van de Stichting WieKent- Kunst beoordeeld op creativiteit. Daarmee viel een aantal door de stichting Moergestel Fiets dorp ter beschikking gestelde prijzen te win nen. In de categorie individuele deelnemers ging de eerste prijs naar de 6-jarige Annika Arkesteijn uit Moergestel. Een eervolle ver melding in deze categorie was er voor Jan van den Bergh uit Oisterwijk. De gasten van de Vorige maand brachten elf deelnemers samen met Jan Daem en Karin Segers een weekend van bezinning door onder de noemer "Op de roton de van de levenskunst". Het driedaags spiritu eel bezinningsprogramma is een activiteit van het Huis voor Zingeving. Op de scheidingsgrens van Nederland en België, in de abdij van de Achelse Kluis met haar lange monastieke tra ditie, gingen de deelnemers drie dagen op zoek naar handvatten om gelukkig te leven zoals veel mensen verlangen. Onder begeleiding van Jan en Karin kwamen basisvragen aan de orde komen als: Uit welke bron leef ik? - Hoe leef ik? - Waartoe leef ik? Ook werd er tijdens het verblijf in de abdij gedeeltelijk geparticipeerd aan het getijdengebed van de monniken. “In het leven heb je zo ontzettend veel keuzes, zoals politieke partijen, telefoon abonnemen ten, keuzes in de vorm van je relatie, keuzes in opleiding/werk.... Alles draait om kiezen. In Achel mocht we drie dagen binnen de abdijmu- ren vertoeven met een heerlijk programma zon- Heeft u een beperking en wilt u met de fiets er op uit? In de maand juli organiseert KVO Moergestel de volgende activiteiten waarbij iedereen van harte wordt uitgenodigd; Dinsdag 6 juli gaan we weer fietsen en vertrek ken we om 13.00 uur vanaf St.Jansplein. Iedere dinsdag is het nordic-walking volgens een programma, vertrek 13.30 uur. Iedere woensdag is het zomeravond wandelen, vertrek 19.00 uur v.a.St. Jansplein. Op dinsdag 20 juli worden we verwacht in de Ambrosiushof. Vertrek 13.00 uur vanaf St. Jans plein met fiets of mogelijkheid met auto. Kosten 7,50. Voorheen was de Ambrosiushof bekend als Ambrosiushoeve, waar bijenonderzoekers hun specialistische kennis ontwikkelde. In deze ge weldige tuin is nu een dagbestedingcentrum voor dementerende ouderen onder gebracht. Onder het genot van koffie thee met iets lek kers en een rondleiding mogen we meegenie ten in dit klein paradijs. U bent van harte welkom en hebt u vragen, stel ze gerust bij het bestuur, zie onze site www. kvo.nu Wie kent ze niet; Paulaner, Franziskaner, Erdin- gen de bekendste Duitse Witbieren. Maar de betere Beierse witbieren komen uit de zg. ‘Pri- vat’ brouwerijen uit het Beierse Hallertau, het gebied met de grootste aaneengesloten hopcul- tuur van de hele wereld en het walhalla van de witbieren. Ingolstadt aan de Donau omgeving herbergt een groot aantal van deze familie brou werijen met als specialiteit het brouwen van Weissbieren. Een speurtocht door het hopge- bied Hallertau heeft een zestal bijzonder Weiss bieren opgeleverd. Op kermisvrijdag 2 juli kan men kennis ma ken met deze bijzondere witbieren Gepresenteerd worden een 6-tal witbieren en wel Nordbrau ’93 en Hemnbrau Hefeweizen uit Ingolstadt zelf. Kuchlbauer Weisse, Gutman Hefeweizen, Hofmühl Weissbier en tot slot het Schneider Weisse. Diverse van deze privé bier brouwerijen zijn verschillende malen bekroond door de International Breweries’ Competition. De Bierproefavond wordt georganiseerd door de Bierproefvereniging Moergestel en wordt gehouden in café de Brouwer te Moegestel. Het bierproeven begint op vrijdag 2 juli om 20.15 uur. Onder de deelnemers wordt een origineel ‘Schneider Weisse’ bierglas verloot. Enkele weken geleden mochten de prijswinnaars van de ballonwedstrijd hun prijzen in ontvangst nemen bij Novy-van Wezel. De ballon van Lieke van de Wouw kwam het verst. Maar liefst 685 km. heeft haar ballon afgelegd, totdat deze in Brettwisch (NoorcLDuitsland) gevonden werd door een 79-jarige man "in einem Pflaumenbaum". In de plaatselijke krant werd zijn bijzondere vondst gepubliceerd. Nog nooit eerder heeft een Moergestelse ballon zo’n lange reis gemaakt! De ballonnen van de andere prijswinnaars werden gevonden op een afstand van 344 tot 465 km., allemaal tussen Bassum en Achim Bollen (Noord Duitsland). Prijswinnaars: namens het oranjecomité van harte gefeliciteerd! Op de foto v.Ln.r.: Charlotte Verkooijen (465km) Lieke van de Wouw (685km) Tom Visser (402 km) Tijn Klep (344 km) en Ben Coppens (355 km). der keuzes. Er was orde, discipline, mate en regelmaat. Ik vond het heerlijk. Zelfs een vakan tie in een luxe resort is niet zo zorgeloos.”, al dus één van de enthousiaste deelnemers op de site van het Huis voor Zingeving (www.huis- voorzingeving.nl). De deelnemers wonen ver spreid over het hele land, in de regio (Oisterwijk, Tilburg, Hilvarenbeek) maar ook in Beuningen (Gelderland), Zuidhorn (Groningen) en Leeu warden (Friesland). In november (19 t/m 21) staat er weer een bezin ningsweekend op het progamma van het Huis voor Zingeving met als titel ‘Van wonde tot verwondering’. Dit keer verblijft de groep in Koningsoord, de nieuwe abdij van de Trappis- tinnen (voorheen uit Berkel-Enschot) in de bossen tussen Arnhem en Oosterbeek. Het spi ritueel bezinningsprogramma wordt wederom verzorgd door Jan Daem en Karin Segers. Geïnteresseerden kunnen zich nu reeds melden via info@huisvoorzingeving.nl. U ontvangt dan bericht zodra de inschrijving start. lip 11 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Moergestel-Nieuws is blij met de toegestoken handen van mensen die ons foto's aanleveren. Zo lopen we elkaar niet overal voor de voeten en plaatsen wij met plezier foto's die ons wor den toegestuurd. Dank daarom aan o.a. Natasja Fotografie (zij was er o.a. maandag ochtend bij toen Guus finishte), Paul Spapens en Leo Roosen. PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JUNI 2010 Een beetje meer plezier Bel naar Stichting Rick (013) 521 9101 kijk op www.stichting-rick.nl of mail naar contact@stichting-rick.nl iljfiMF

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5