PRUSVERSCHIETING GILDEHUIS T STOKSKE Kennedymars voetje voor voetje naar een succes JOS VAN HULTEN MOERGESTELSE GILDES Kermismaandag 5 juli Dankbetuiging Boekenverkoop bibliotheken Guus Moonen is waarlijk een kampioen Rian van Heerebeek-Smolders van Dieren artsenpraktijk Moergestel genomineerd voor Dierenartsassistent van het jaar Verschieting gemeenteschild op kermismaandag Protestantse gemeente Oisterwijk ’n Aantal Audacianen komt over de streep. Moergestel, juni 2010 Hiermede bedanken wij eenieder voor de bloemstukken, kaarten en het medeleven bij het overlijden van mijn man, onze vader en opa Vanaf 14.00 uur muziek van Albert Habraken v.a. plm. 12.00 uur bij Gildehuis 't Stokske Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... CORRY VAN HULTEN-DE LEUW kinderen en kleinkinderen Rian is samen met negen andere dierenartsas sistenten genomineerd voor de felbegeerde titel ‘Dierenartsassistent van het Jaar 2010’. Alle genomineerden zijn inmiddels voor de came ra geïnterviewd over hun nominatie. Het film pje van Rian van Heerebeek-Smolders en de andere genomineerden is te bekijken op www. rhp.nu Burgemeester Hans Janssen was maandagochtend present om Guus als eerste te feliciteren. Zandstraat la, tel. (013) 590 5542 (vervolg van voorpagina) In de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel start op woensdag 7 juli boekverkoop! Een uitgelezen kans dus voor bezoekers die kunnen snuffelen naar boeken voor een klein prijsje. Prijzen voor de boeken variëren van 0.70 tot 1.20. Sla uw slag, er is is vast iets van uw gading bij. De verkoop duurt tot en met zaterdag 24 juli 2010. de vrijwilligers van de EHBO van Oisterwijk en Moergestel en van Audacia. De hele nacht bleven zij in touw. Alda Vriens en haar doch ter Mariëlle en Hennie van Schooten waren vanaf 19.00 uur zaterdagavond tot zondag laat op de middag op het wedstrijdsecretariaat onaf gebroken in de weer. Als gevolg van serieuze computerproblemen was hun taak vaak verre van eenvoudig. Toen een van de deelnemers zich kwam afmelden dankte hij de vrijwilligers voor hun inzet. Hij kreeg een medaille uitgereikt en een stempel op een kaart van Floor, de doch ter van Mariëlle. Ook wat Moergestel Fietsdorp betreft geldt: ‘Jong geleerd, oud gedaan.’ De deelnemers aan de 80 kilometer gaan onder grote belangstelling massaal van start op het St.-Jansplein. ‘Wandelaars doen het voetje voor voetje’, grapt een van de deelnemers aan de eer ste ’80 van Oisterwijk’. Hij zet er direct stevig de pas in als de Moergestelse wet houder Joost Wagemakers rond 20.00 uur zaterdagavond met een luidbel het start - signaal heeft gegeven voor een nieuw onderdeel van Moergestel Fietsdorp. Deze Kennedymars was meteen al een doorslaand succes. drinkwater in slagorde te wachten op dorstige wandelaars. Een ander servicepunt was geves tigd in Hercules in Diessen. Dit geeft duidelijk aan dat dit wandelevenement zowel gemeente- breed als regionaal is opgezet. Er was ook kritiek. Zo zou de bewegwijzering niet altijd optimaal zijn geweest. Een aantal wandelaars had de indruk dat de routes waren uitgezet door een fietser. Velen gaven te kennen een volgende keer meer over bospaden te wil len lopen. Maar, iedereen met kritiek voegde daar meteen aan toe dat er begrip voor was omdat de Kennedymars voor de eerste keer was georganiseerd. Per saldo waren de menin gen zeer positief en gaf men te kennen het vol gend jaar zeker weer terug te komen. Zoals alles met Moergestel Fietsdorp werd ook de ’80 van Oisterwijk’ volledig gedragen door vrijwilligers. Genoemd moeten zeker worden Een keer in de 4 jaar is er op de kermismaan dag geen Koningsschieten bij de Moergestelse gilden. In plaats daarvan houden de 3 gilden een onderlinge prijsverschieting en dit jaar tevens om het Gemeenteschild. Het Gemeente schild is een wisselbokaal ontworpen door plaatsgenoot Kees Ketelaars en nog geschon ken door het gemeentebestuur van de voorma lige gemeente Moergestel. De gilden schieten met hun eigen wapens, St. Joris en St. Catherina met de kruisboog en gilde St. Sebastiaan Barbara met de handboog. Maar voordat de verschieting begint op het gil- deterrein van St. Sebastiaan Barbara nabij ’t Stokske wonen de drie gilden een Heilige Mis bij, voorgegaan door pastoor Theo ter Wierik. Deze gezongen eucharistieviering begint om 10.00 uur. Om 11.45 uur gaan de 3 gilden met slaande trom in optocht naar het gildeterrein van St. Sebastiaan Barbara aan de Zandstraat. De schietwedstrijden zelf beginnen om 12.30 uur. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in het gildehuis ‘t Stokske. Alle belangstel lenden zijn van harte welkom op kermis maandag 5 juli op het gildeterrein aan de Zandstraat. Aan de 80 kilometer zelf deden 148 wandelaars mee. De 40 kilometer-afstand trok 116 deelne mers en de 20 kilometer 117. Deze laatste afstand was vooral populair onder de inwoners van Moergestel en Oisterwijk. Ook de 40 kilo meter trok de nodige deelnemers uit deze plaat sen, maar de meeste kwamen uit een grote regio rond de twee dorpen. Het deelnemersveld van de eigenlijke Kennedymars was zowel regionaal, landelijk als internationaal. Vastgesteld kan worden dat Moergestel sinds afgelopen week einde zich een plaats heeft verworven op de wandelkalender. De deelnemers waren in de regel vol lof over de organisatie. Zo werd veelvuldig een compli ment gemaakt over de verzorging. De gastvrij heid van de medewerkers van Den Boogaard en Tiliander viel menigeen op. Den Boogaard was de hele nacht geopend. De hele nacht was steeds de koffie klaar en stonden flesjes met fris een damesestafetteteam tot tientallen renners die voor Audacia reden. Bij aanvang van Moer gestel Fietsdorp stelde de organisatie zich ten doel om met zijn allen ‘de wereld rond te fiet sen’. Zondagmiddag kon tijdwaarnemer Jos Denissen mededelen dat in totaal een formida bele 57.385,8 kilometers bij elkaar waren gefietst. Jos Denissen was een van die vrijwilligers die dagelijks in touw is geweest voor Moergestel Fietsdorp. Na drie weken met zijn neus boven op de finishlijn kon hij een goed oordeel geven over de waardering in Moergestel voor het grootste fietsfeest van Nederland. Volgens hem is het vooral ervaren als ‘een groot sociaal fes tijn’. Heel duidelijk kwam dat naar voren door de prestatie die de leden van Audacia lever den. Zaterdag fietsten zij rond de 15.000 euro bij elkaar voor nieuwe kleedkamers. Voorzitter Louis van de Meijdenberg toonde zich vol lof. Hij vertelde hoe hij door het dorp liep en iemand hem een biljet van tien euro in de hand stopte. “Voor de kleedkamers”, zei hij - volgens Louis van de Meijdenberg een mooi voorbeeld van het sociale feest dat Moergestel Fietsdorp is. Zondag 4 juli 2010, proponent Emma Rijks. Er is deze zondag crèche en kindernevendienst. De jeugdkerk heeft vakantie. Wordt het alternatieve rooster gevolgd dan le zen we 1 Timoteüs 2: 1-7. Rian van Heerebeek-Smolders is genomineerd voor Dierenartsassistent van het Jaar 2010. Of zij daadwerkelijk deze titel mag gaan voeren, hangt af van het aan tal stemmen dat zij zal weten binnen te slepen. Op deze website kan iedereen zijn of haar stem uitbrengen op één van de tien kanshebbers. De drie assistenten die de meeste stemmen krijgen, belanden daarmee in de finale. De fina le vindt plaats op een congres in december voor dierenartsen en dierenartsassistenten, waar de drie finalisten zichzelf mogen presenteren. Slechts één zal worden uitgeroepen tot Dieren artsassistent van het Jaar 2010. Rian heeft dus nog een lange weg te gaan, maar is vol goede moed. “Ik had immers ook niet verwacht dat ik genomineerd zou worden, maar het feit dat ik genomineerd ben, vind ik al een hele eer”, aldus de genomineerde van Dierenartsen-prak- tijk Moergestel. De winnaar zal naast de felbegeerde maar wel verdiende titel een nascholing ter waarde van 1.500 Euro ontvangen. De ‘Dierenartsassistente van het Jaar’ is een ini tiatief van Roman House Publishers, uitgever van veterinaire vakbladen en andere digitale media binnen de dierenzorgsector. Wandelsportevenement trekt eerste keer al 381 deelnemers Pechvogel Maarten Klijnstra was er wel bij afge lopen zondag. j^ACHCLUB t Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JUNI 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3