Roef Handbal organiseerde NK Vijf leden van ”De Vennen” gaan 100 km skeeleren! 1 I Training Wendy en Mike van der Zanden Reünie 100 jaar muziekvereniging Prinses Juliana H.S.V. ”De Rietvoorn” Luuk en Bram stellen Moergestel niet teleur Wederom grootse prestatie door jeugd Audacia Franky men. Ik kan jullie steun goed gebruiken”. Afgelopen zaterdag fietste de jeugd van Auda- cia om een ’’steentje” bij te dragen voor de noodzakelijke nieuwbouw van de kleedka mers. In de ochtend waren de spelers van de F en E jeugd actief. Na de wedstrijd Neder- land-Japan begonnen de D en C spelers vanaf 16.00 aan hun rondes. Gekozen was voor een klein rondje Guus van circa 2,5 kilometer. Op deze manier kwamen de jeugdige fietsers meerdere keren langs het plein waar ze enthousiast aangemoedigd werden door ouders, familie en de rest van het publiek. Onder begeleiding van een aantal motoren reden ze veilig hun rondjes en verdiende ze per ronde een stempel. Met deze stempels wor den hun zelf gezochte sponsoren benaderd, die per ronde een bedrag doneren. In totaal wer den door 82 spelers zo’n 600 rondjes gereden. Muziekvereniging Prinses Juliana www.iulianamoergestel.nl Op zondag 27 juni staat voor de jeugd de “Zandputbeker” op de agenda. Zoals jullie op het vorige concours hebben kun nen zien, kun je hier ook grote vissen verwach ten. En de kans dat je een grote brasem vangt is dan ook zeker aanwezig. Het concours vangt aan op de Zandput van 10.00 -12.00 uur, en alle jeugdleden zijn van harte welkom. Om 9.00 uur zal in café “De Klaore” de plaat- sloting geschieden. Na de loting zullen we met zijn allen naar de Zandput vertrekken, waar we dan rustig onze hengels klaar kunnen maken. We hopen jullie allemaal weer te zien, zodat we er weer een gezellige dag van kunnen gaan maken. Alvast veel plezier en een goede vangst. Kosten voor deelname zijn 2,50 Euro per deel nemer. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Bart Klijsen, tel. 513 1902 en Jan Mutsaers 513 4001. I Foto: Leo Roosen veel bochtenwerk en korte rechtstanden. Maar de technisch coureurtjes hadden hier geen moeite mee, integendeel. Een talent als Pascal Eenkhom profiteerde duidelijk van deze moei lijkheidsgraad. De door de gemeente Oisterwijk beschikbaar gestelde verenigingsprijs werd gewonnen de WC de Kempen en uitgereikt door sportwethouder Joost Wagemakers. Voorafgaande aan de eigenlijke Komtoer werd de Rabo Dikke Banden Race verreden. Dankzij de inspanningen van Twan van Gestel, die alle Moergestelse scholen had bezocht, was de deel name meer dan verwacht. Het werd weer een bijzonder leuke strijd tussen de schoolgaande jeugd op gewone fietsen. Uitslagen Rabo Dikke Banden race Cat.l: 7 en 8 jaar: 1. Jurre Coppelmans, 2. Remco Stam 3. Lex Waterschoot Cat. 2:9 en 10 jaar: 1. Frits Rasenberg, 2. Elene van Hout, 3. Stijn Peijnenburg Cat. 3:11 en 12 jaar: 1. Gijs Storimans, 2. Nick van den Oort 3. Jordi Waterschoot. NK Zwemmen Eindhoven Elk jaar, begin juni, staat de NK lange baan voor de deur. Voor onze dorpsgenoten dit jaar niet het ultieme hoogtepunt van het seizoen, maar een trainingswedstrijd. Vrijdag is traditiegetrouw de dag van de 200m rugslag en na de series was het Wendy die zich als snelste in de finale plaatste. In de finale moest Wendy haar meerdere erkennen in Fem ke Heemskerk. Maar haar tijd was goed, slechts 0,3 seconden boven haar beste tijd. In de esta fette 4x1 OOm vrije slag was Wendy de 2e zwem ster. Na de laatste zwemster was het de ploeg van PSV die met de eer ging strijken. Na dag 1 was er lx zilver en lx goud. Zaterdag is meestal een tussendag met een min der belangrijke afstand voor Wendy. De 200m vrije slag is niet de beste, maar toch een belang rijke slag voor haar. In de series werd een 6e plaats bereikt en in de finale werd ze ook 6e. Haar tijd 2.03.38 bevestigt dat ze in vorm komt voor de EK. Daarna kwam er voor Wendy een kleine tegenslag. Door de afwezigheid van zieke ploeggenoten kreeg Wendy de opdracht om de starten tijdens de 4xl00m wisselslagestafette. PSV werd uiteindelijk 4e, maar Wendy’s tijd was verrassend goed. Wendy’s broer Mike wist haar te vertellen “Zwem maar eens wat meer vlin der, kan je nog veel meer uit halen”. Zondag is meestal de dag dat de vermoeidheid parten gaat spelen, maar na de ochtendsessie was het duidelijk dat Wendy geen tegenstand duld de. 1.02.69 was verre weg de snelste tijd van de Wat een uitdaging! Natuurlijk kan De Vennen niet ontbreken bij de fïetsweken van Moergestel. Fietsen, maar ook skeeleren is een goede zomertrai- ning ter voorbereiding op het nieuwe schaats seizoen. Arie Aarts, Menno Haans, Jan op ’t Hoog, John Schepens en Gerrit-Jan Vermeer gaan ieder 100 km skeeleren over een verkort rondje Guus. Zij vertrekken op zaterdag 26 juni om 12.00 uur en hopen rond 19.00 uur te finishen. Ventura Nederlands Kampioen werd. Bij de heren speelden HMC uit Raamsdonksveer, WW uit Wervershoof, HAVAS uit Almere en DIOS uit Delft. Bij de heren lagen de uitslagen vrij dicht bij elkaar. Daar werd de finale gespeeld tussen WW en DIOS. Of de heren van WW vermoeid waren, dat weet ik niet, maar DIOS Een geweldige prestatie wat een mooi bedrag oplevert voor de nieuw te bouwen kleedka mers. Daarom alle spelers van Audacia super bedankt voor jullie inzet en steun aan onze club. Niet Namens de ’Jeugdfietscommissie” Jan,Jan,Jos, Wim en Adrie 50% Volgend jaar viert muziekvereniging Prinses Juliana uit Moergestel haar honderdste ver jaardag! Een heugelijk feit dat niet onopge merkt zal blijven. Gedurende het jubileumjaar worden er diverse activiteiten georganiseerd. Uiter aard mag daarbij een heuse reünie niet ont breken. Vandaar dat we op zoek zijn naar alle oud-leden van de vereniging. We wil len namelijk op vrijdag 27 mei 2011 met z’n allen een enorm feest vieren! Ben je ooit lid geweest of ken je iemand in je omgeving die bij Prinses Juliana heeft gemu siceerd, aanmelden kan per direct op jubi- leum@julianamoergestel.nl. Vermeld je adres en telefoonnummer, dan houden we je op de hoogte van alle ontwikkelingen. Graag tot ziens! strijd. Mike die zich aan het voorbereiden is voor de WK voor mensen met een handicap, kwam totaal op 4 afstanden in actie. Dat hij op de 400m vrije slag niet zijn zinnen had gezet, was duidelijk te zien. Mike wist slechts te mel den dat dit de laatste 400m was die hij gezwom men had Voor de 50m vrije slag had hij wei nig aanmoedigingen nodig 0.26.71 om 0.26.33. Een dag later kwam onze dorpsgenoot aan de start voor de 100m vlinderslag en na een uit stekende race, was de teleurstelling van zijn gezicht te lezen. “Ik kan maar niet onder de minuut eindigen, ik word er gek van”, ’s Avonds in de finale was de blijdschap groot, de teller stond stil op 0.59.50. I Op de slotdag had hij vooraf het vermoeden niet de finale te halen. Maar met 0.57.39 wist hij beslag te leggen op de 3e tijd. In de finale wist hij zich nogmaals te verbeteren. “De 0.57.24 is voor nu een prima tijd. Volgende week ga ik won overtuigend en werd Nederlands Kampi oen. De voorzitster van de afdeling Noord-Bra- bant kwam de prijzen uitreiken. Het was een schitterende dag voor handbal Roef1., mede dankzij de enorme inzet van enkele leden onder leiding van onze voorzitter Harry Reijrink. Zij hebben de velden met, voor ons nieuwe abri's, keurig netjes in orde gemaakt en alles zag er picobello uit. Heel veel dank! Ook dank aan de vaste medewerkers Petra en Cees de Laat, Jo Hoosemans en Corry Schilders. Zonder hen wordt het voor ons ook erg moeilijk om alles op rolletjes te laten lopen. EHBO Moergestel bedankt voor uw inzet. Ook de redactie van Moergestel Nieuws bedankt voor het plaatsen van onze artikeltjes het hele jaar door. Het seizoen zit erop, nog een paar vergaderin gen om alles te evalueren en dan liggen we 2 maanden stil. Iedereen een hele fijne vakantie en tot volgend seizoen. alleen de spelers maar natuurlijk alle mensen erom heen die hun bijdrage hebben geleverd Luuk van Gestel en Bram Welten hiel den de faam van Moergestel Fietsdorp hoog. Luuk behaalde een prachtige 3e plaats en Bram Welten een eervolle 2e plaats in hun categorie. Zij beiden maak ten de hoog gespannen verwachtingen meer dan waar. De 8e Rabo Komtoer werd dit jaar voor het eerst verreden op een nieuw parcours met start en finish op het St. Jansplein. Voor toeschouwers en zeker ook voor de jeugdige coureurs een aanzienlijke verbetering qua uitstraling en am- biance. Het parcours zelf was wel moeilijk met bedanken wij via deze weg voor hun inzet. Denk hierbij aan leiders, verkeersbegeleiders, motorrijders, verzorgingstroepen, kraam ver huurder, registratie hulp, ouders die meefiet sten, enz Zo zie je maar weer, als we met zijn allen een (kleine) bijdrage leveren wordt het uiteinde lijk toch een grootse prestatie. Super! 11 JS Bram Welten op het podium (links naast de winnaar). Zij worden begeleid door de fietsers Frank, Sjef, Erik en Joost en door Jan met de volgbus. Het wordt een hele klus om dit te volbrengen, want skeeleren is erg intensief en het wegdek is zeker niet ideaal. Hoewel er goed getraind is, hebben 4 Vennenleden nog nooit een tocht van 100 km volbracht! Wij zijn dus erg benieuwd of zij de 8 rondes kunnen volbrengen. Op het plein is er een “Vennenaanmoedi- gingspunt”. Kom jij ook onze kanjers aanmoe digen? Zondag 13 juni: Wij mogen de wedstrijden organiseren voor het Nederlands Kampioen schap Veldhandbal 2010 voor senioren op onze velden. Het was een drukte van jewelste, om half 10 kwam de eerste bus al aanrijden. De wedstrij den begonnen om 11 uur en er werd in 2 pou les gespeeld. Een dames-poule met de teams van WW uit Wervershoof, RHV uit Rijen, VIDO uit Purmerend en Ventura uit Schiedam. De dames speelden als eerste en daar werd meteen een trend gezet. Na de poulewedstrij- den bleek WW en Ventura als beste uit de bus beginnen aan een zwaar programma met veel te komen en zij speelden de finale, waarin B SS reizen. Volgende week start ik in Berlijn, daar na in Drachten om vervolgens door te reizen naar Canada. Als ik daarvan terug kom heb ik een weekje rust om vervolgens weer op stage te gaan. In augustus is de WK in Eindhoven. Ik ochtend. De finale was een kopie van de och tend, 1.02.63, slechts 0,8 seconde verwijderd van het kampioenschapsrecord. De 4x200m vrije j slag estafette is de slotafstand van het toernooi. Als slotzwemster liet de PSV-ploeg de klok stil staan op 8.21.35. Broer Mike, ook weer helemaal terug in de zwemsport, was ook in Eindhoven. Ook voor hem is dit weekend het NK, een trainingswed- voor de WK voor mensen met een handicap, a ketelaars.nl PAGINA 7 sS sï I'S* Vtti j 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUNI 2010 I gaan, in augustus isuc ui cmuuuvcu. ik nodig iedereen uit om naar Eindhoven te ko- TV Van nilliA ctAim V^n’5 van Zand, P h<

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7