Oisterwijk Gelukt: 1.500 km in 4 dagen Kalfje ’Guus’ geboren ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES KBO-ers genoten van prachtige reis Stadswandeling Rondleiding Joodse Begraafplaats Mooie tuinen.nl Jvhg BON ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Ontwerpbestemmingsplan Buitengebied Oisterwijk en ontwerpbesluit hogere grens waarde wegverkeer- en spoorweglawaai Op woensdag 30 juni is er stadswandeling door het historisch centrum van Oisterwijk. De start is om 16.00 uur bij het Raadhuis op de Lind. De wandeling duurt ongeveer 2 uur en voert van de Joanneskerk tot aan de Petruskerk. Gids is Enny van Helden van de Heemkundekring. De kosten bedragen 3,- per persoon. 10 regels 5,00 Op donderdag 24 juni is er om 19.00 uur een rondleiding op de Joodse begraafplaats te Oisterwijk. De gids van de Heemkundekring Kees Weimers vertelt aan de hand van de vele graven over de Joden in Oisterwijk, hun syna goge en hun leven. De begraafplaats dateert al vanaf 1748. In het metaheerhuis wordt ingegaan op de Joodse gebruiken bij een begrafenis. De kosten bedragen 4,50. U dient zich van te voren aan te melden via 528 8352. U bent van harte welkom. Donderdagochtend 17 juni klokslag 08.00 uur vertrokken twee bussen met daarin 102 KBO- ers vanaf het St.-Jansplein voor de jaarlijk se dagreis. Eindbestemmingen waren dit keer Amsterdam en Volendam, ’n Schitterend zon netje begeleidde de dagjesmensen op de reis naar de eerste stop: Amsterdam. Dat is uiteraard op dat tijdstip in de ochtend op een doordeweekse dag ’n uitdaging, maar met slechts ’n kwartiertje achterstand op het geplan de schema arriveerde het gezelschap bij de Java- kade. Daar lag de prachtige radersalonboot ’Ka pitein Kok’ aangemeerd die eerder al eens gast vrij onderdak bood aan Koningin Beatrix, getui ge de foto’s aan boord. Nadat de passagiers uit de bussen waren gestapt liet men zich graag inschepen op de boot. De koffie met gebak stonden er immers al klaar! Na amper tien minuten voer de boot het water van de Amsterdamse haven op voor ’n indruk wekkende rondvaart van drieëneenhalf uur. Het oostelijke havengebied, het IJ en IJmuiden werden o.a. bezocht en, of dat nog niet genoeg was, genoten de Moergestelse KBO-ers rond lunchtijd van een heerlijk 3-gangendiner aan boord. Aan het begin van het diner kreeg Kees Lemmens ’n dankwoordje namens de organi satoren van de reis. Kees heeft zelf enkele jaren deze dagreis mee georganiseerd maar had afge lopen jaar aangegeven er mee te willen stoppen. Hem werd een boeket bloemen ’aangeboden’ dat hij 's anderendaags kreeg thuisbezorgd. Om half drie ging iedereen weer aan wal om de reis voort te zetten naar Volendam. Hier was iedereen gedurende twee uurtjes vrij om te gaan en staan waar hij wilde. Zonnige ter rasjes werden opgezocht en er werd niet alleen genoten van koffie (al dan niet voor zien van ’n toefje vogelpoep) of 'n biertje... velen maakten uiteraard dankbaar gebruik van datgene waarvan Volendam o.a. bekend is en lieten zich de nieuwe haring goed sma ken! De vervolgens gekochte paling liet men goed verpakken en de chauffeur had er een gastvrij koel plekje voor gereserveerd in de bus... Om 17.30 uur reed het gezelschap vervolgens naar Katwoude waar in restaurant ’Simone’ werd genoten van een heerlijk en uitstekend ver zorgd broodbuffet, compleet met makreel en het welbekende kroketje. Om plm. 18.45 uur vertrok het gezelschap, moe maar voldaan, richting Moergestel om daar anderhalf uur later te arriveren. Zo kwam een eind aan ’n hele dag reisgenot van maar liefst 102 personen. De KBO-ers waren allemaal vol lof over wat hen door de organi satoren was aangeboden, ’n Prachtige reis, veel gezien, lekker gegeten en vooral ook genoten van het uitstekende weer dat de organisatie zómaar kreeg aangeboden, ’n Woordje van dank aan Corry Hurkmans, Mieke van de Ven, Kees Jansen, Addy van Gorp en Joke van Asch is hier dan ook zeker op z’n plaats! Iedereen bedankt voor de gezelligheid en voor degenen die zo’n reis nog niet eerder hebben meegemaakt: u moet dat volgend jaar tóch eens doen! We kunnen het alleen maar aanraden! Het is gelukt. Woensdag 9 juni om kwart over 6 had Guus Mulders 1504,6 km gefietst. Op zon dag 425 km (14 uur op de fiets), maandag 465 km (16 uur op de fiets). Dinsdag de beruchte 3e dag: slechts 325 km en op woensdag tenslot te bijna 300 km. Gelukkig hebben er overdag en ’s avonds regel matig mensen meegefietst. Al met al een bij zondere ervaring, in meerdere opzichten. De totale opbrengst voor Brabantse scoutinggroe pen is bijna 2.000 euro! Maandag 21 juni was ’n bijzondere dag. Bij de familie Timmermans aan de Heizenschedijk is die maandagavond een stierkalfje geboren. Óm dat de boerderij aan het parcours van het zgn. kleine rondje Guus ligt, was een naam voor het kalfje snel bedacht: ’Guus’. Guus Moonen hoorde er onderweg van en stap te het volgende rondje spontaan af om met zijn naamgenoot kennis te maken. Foto: Natasja Fotografie PAGINA 6 Het college van Oisterwijk Woonplaats Telefoon gemeente Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. I I -1 I I I I I I I I I I - I I I I I I I I I I I J Ter inzage Het ontwerpbestemmingsplan Buitengebied Oisterwijk ligt vanaf vrijdag 25 juni 2010 gedurende zes weken, tot en met 5 augustus 2010 voor iedereen ter inzage en kan op de volgende locaties worden ingezien: Het plan op papier- inclusief de onderliggende stukken zoals onderzoeksrapporten en ruimtelijke onderbouwingen - bij: Indienen zienswijzen Iedereen kan zijn zienswijze met betrekking tot het ontwerp bestemmingsplan schriftelijk dan wel mondeling kenbaar maken aan de gemeenteraad. Dit kan (bij voorkeur) schriftelijk bij de gemeenteraad van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Een zienswijze met betrekking tot het ontwerpbesluit hogere grenswaarde dient u te richten aan het college van Oisterwijk. Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Een mondelinge zienswijze kunt u indienen bij medewerkers van de afdeling R&MO: mevrouw Franzel Bergevoet of mevrouw Laurie Kamerling (telefoonnummer 013 5291311). Het plan op papier bij: - De bibliotheek van Moergestel aan het St. Jansplein 5a te Moergestel. Het plan kan hier tijdens de openingstijden (maandag, woensdag en donderdag van 14.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 14.00 uur tot 20.00 uur) worden ingezien. LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 t/m Ontwerp bestemmingsplan ter inzage Het college van de gemeente Oisterwijk maakt bekend dat ingevolge artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ontwerpbestemmingsplan Buitengebied Oisterwijk met ingang van vrijdag 25 juni 2010 gedurende 6 weken, tot en met 5 augustus 2010 voor iedereen ter inzage ligt. Dit ontwerp heeft betrekking op het gehele grondgebied van de gemeente Oisterwijk met uitzondering van de woon- en werkgebieden van de kernen van Oisterwijk en Moergestel en de recreatieter reinen. Het bestemmingsplan is conserverend van karakter; er heeft een actuali satie plaatsgevonden en recente ontwikkelingen zijn meegenomen in het bestemmingsplan. Daarnaast wordt met het plan waar mogelijk en ruimtelijk gewenst, ingespeeld op de wensen van bewoners en gebruikers van het gebied. Het plan heeft betrekking op de natuurgebieden, het agrarisch gebied en alle overige in het plangebied voorkomende functies. - de Centrale Publieksbalie in het gemeentekantoor, De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen hier elke werkdag van 08.30 uur tot 13.00 uur, op woensdag tot 17.00 uur en op donderdag tot 19.00 uur worden ingezien. U kunt ook een afspraak maken voor inzage buiten kantooruren. U kunt hiervoor bellen met 013 5291311. Het plan digitaal: - Het ontwerpbestemmingsplan Buitengebied Oisterwijk kan als pdf-bestand - met de onderliggende stukken zoals onderzoeksrapporten en ruimtelijke onderbouwingen - worden geraadpleegd via de gemeentelijke website www.oisterwijk.nl bouwen en wonen>>plannen en projecten. - Het ontwerpbestemmingsplan Buitengebied Oisterwijk kan digitaal worden geraadpleegd op de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl (onderliggende stukken zijn via de gemeentelijke website te raadplegen). Ontwerpbesluit hogere grenswaarde Met toepassing van enkele wijzigingsbevoegdheden uit het ontwerp bestemmings plan is de bouw van nieuwe woningen mogelijk waarbij de geluidbelasting boven de voorkeursgrenswaarde van 48 dB zal uitkomen. Daarom is de gemeente voor nemens om een hogere grenswaarde vast te stellen vanwege de geluidhinder op bedoelde woningen. Ingevolge artikel 110c Wet geluidhinder ligt het ontwerpbe sluit hogere grenswaarde met het akoestische rapport tegelijkertijd met het ont werpbestemmingsplan ter inzage van vrijdag 25 juni 2010 tot en met 5 augustus 2010. Het ontwerpbesluit hogere grenswaarde is niet in te zien via www.ruimtelijkeplan- nen.nl, maar wel op de volgende wijzen: - digitaal als pdf bestand op de gemeentelijke website: www.oisterwijk.nl bouwen en wonen>>plannen en projecten; - op papier (inclusief de onderliggende stukken) tijdens openingsuren bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentekantoor. I I I I I I I I I I I I I I I I I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUNI 2010 Zoekertjes’ UITSLUITEND schrittelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... kosten, M normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden aleen geplaatst CONTANTE betadng! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864 Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u era ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23. Ben je op zoek naar een lieve gastouder om op ie kmd(eren) te passen? Bel me dan: (013) 513 3669 of 06-12351922 of mail: hoogm@xs4all.nl Tot horens! Weet u nog... tussen 17.00 en 19.00 uur zijn wij gesloten... Buro ’76, Oisterwijkse weg 43. JHV

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 6