Programma 'Op naar de finale....' Muzikale toppers: Samoeba, The Mixx en De Alpenjagers Wandelevenement rekent op driehonderd deelnemers Vrijdagavond Lichtjestocht Burgemeester reikt vrijwilligersprijs uit Geldprijs voor mooiste aanmoedigingsbord WK Fietszadelzitten Een jeugdige deelnemer maakt zich op voor de start van de Lichtjestocht 2009. Een van de meest geslaagde onderdelen Van Moergestel Fietsdorp is de Lichtjestocht. Aan staande vrijdagavond 25 juni wordt deze Licht jestocht voor de derde keer gehouden. Omdat mooi weer wordt voorspeld, rekent de organi satie op nóg meer deelnemers dan voorgaande keren. De zeer bijzondere Lichtjestocht start zodra het begint te donkeren. “Reken op 22.15 uur”, aldus Paul Spapens van Moergestel Fiets dorp. Samen met Jan Vriens fietst hij voorop. Hij immers fietst al weken dag in dag uit langs al die borden. Ook borden die nu nog worden geplaatst dingen mee naar de prijs. Wandelaars '80 van Oisterwijk' uit alle delen van het land Langs het oorspronkelijke Rondje Guus staan dit jaar minder aanmoedigingsborden dan de twee voorgaande jaren. Dat wil echter niet zeg gen dat het er per saldo minder zijn. Want langs de twee andere routes, richting de Kempen en richting Oisterwijk, staat ook een behoorlijk aantal borden. Ze zijn onder meer te vinden op De Lind in Oisterwijk en langs de weg naar de Heilige Eik. De teksten op de borden zijn als vanouds vaak zeer origineel, zoals op het bord dat de stichting WieKentKunst onlangs plaats te tegenover het Mariakapelleke langs de Oir- schotseweg. Bij een foto van het Mariabeeld van dit kapelleke werd de tekst ’Ons LiefVrouwke gift onze Guus nog ‘n douwke’ geschreven. Op de foto is Ton van der Sande bezig met het plaatsen van dit bord. Cas Horsten van Horsten Kozijnen heeft een aanmoedigingsprijs van 150 euro uitgeloofd voor het meest originele aan moedigingsbord. Guus Moonen zelf is de jury. De laatste lootjes zijn het leukst Moergestel Fietsdorp gaat richting finale. Guus Moonen fietst stevig door. Tot en met aan staande zondag, de dag waarop de derde editie van Moergestel Fietsdorp eindigt en Guus Moonen na opnieuw een weergaloze fietsprestatie over de meet dendert, is er nog van alles te beleven op het St.-Jansplein. Zoals op donderdag een optreden van de Moergestelse per cussiegroep Samoeba en van The Mixx. Vrijdagavond treedt de nog immer zeer populaire Moergestelse groep de Alpenjagers op. Diezelfde avond wordt de Moergestelse vrijwilligers prijs uitgereikt door burgemeester Hans Janssen. Zodra het donker is start de Lichtjestocht. Zaterdag zet Audacia zich in voor nieuwe kleedkamers. Op zaterdagavond begint het nieu we wandelevenement ‘De 80 van Oisterwijk’. Vanaf 14.00 uur zondagmiddag is er de ’gran de finale’ met als hoogtepunt de binnenkomst van Guus Moonen. half jaar bestaat is opzwepend. Aansluitend treedt vanaf 20.00 uur in de tent The Mixx op. Deze zeer gewilde groep uit Tilburg brengt covermuziek uit de jaren ’70 en ’80. Vrijdagavond staan vanaf20.00 uur De Alpen jagers op het podium. Deze groep is nog steeds razend populair. De Alpenjagers zijn in 1966 opgericht. In 1975 hielden ze op te bestaan. Op veler verzoek begonnen de twaalf leden in 2002 weer samen te spelen. Een nieuw en ludiek onderdeel van Moergestel Fietsdorp is het Fietszadelzitten. Omdat dit nooit eerder is vertoond, heeft de organisatie er meteen maar het WK Fietszadelzitten van gemaakt. Aan deze ludieke wedstrijd kan zaterdagmiddag vanaf 15.00 uur worden deelgenomen. Iedereen kan meedoen. Deelname is gratis. Inschrijven kan ter plaatse op het St.-Jansplein. Het gaat er om wie het langst op een fietszadel kan blijven zitten. Bezijden de kerk staat aan het Ermelindishof een Ermelindisbeeld ter ere van alle Moergestelse vrij willigers. De winnaar van de vrijwilligersprijs ont vangt een kleine uitvoering van dit beeld. gersprijzen voor alle drie de kernen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijswinnaar, een eigen uit reiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De volledige benaming van de vrijwilligersprijs is dan ook ‘De Moergestelse Reus’. De idee ach ter deze naam is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De jurering wordt gedaan door een onafhankelijke jury onder voorzitterschap van Hennie van Schooien. De jury wordt gevormd door Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maar ten Lapien, Frans van de Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vugts. Elke dag of avond van Moergestel Fietsdorp wordt opgeluisterd door live-muziekoptredens. Bij de finale van dit grootste fietsevenement van Nederland heeft de organisatie een paar muzi kale toppers in petto. Twee daarvan zijn van eigen Moergestelse bodem. Aanstaande donder dagavond vanaf 19.30 uur treedt de Moergestelse percussiegroep Samoeba op. De naam is een samentrekking van samba en Moergestel. De (Braziliaanse) muziek van de groep die ander- De organisatie van het nieuwe wandelevenement ’80 van Oisterwijk’ als onder deel van Moergestel Fietsdorp is een gelukkige greep gebleken. Bij het ter perse gaan van deze Moergestel Nieuws hadden zich al ruim tweehonderd wandellief- hebbers ingeschreven. Alda Vriens, die het secretariaat voert, rekent op minstens driehonderd deelnemers. “Dagelijks komen er nog nieuwe aanmeldingen binnen. Men kan zich tot een uur voor de start aanmelden bij Den Boogaard”, aldus Alda Vriens. Zij kan precies zeggen waar de wandelaars van daan komen en dat blijkt uit heel het land te zijn. Bladerend door de inschrijfformulieren noemt ze Den Haag, Vlissingen, Arnhem, Bre da, Nijmegen en Roermond. Zijn dit de deel nemers aan de Kennedymars van 80 kilometer, de deelnemers aan de 40 en de 20 kilometer komen meer uit een grote regio rond Moerges tel. Met name Oisterwijkers hebben hiervoor belangstelling. Alle drie de afstanden kennen deelnemers uit Moergestel. Zo blijkt dit wan delevenement opnieuw een geslaagd voorbeeld van het samen optrekken van Moergestelaren en Oisterwijkers. Alda Vriens kan wel een paar redenen aan voeren voor het succes van het wandeleve nement. Uit haar contacten met de deelne mers heeft ze begrepen dat ze rekenen op een mooie omgeving rond Moergestel. De 80 kilometer bestaat uit vier routes die steeds vanuit Moergestel naar de vier windstreken voeren. De wandelaars zijn blij dat er een nieuw evenement aan de wandelkalender is toegevoegd. Van de mensen die zich tot op heden hebben ingeschreven, doen er ruim honderd mee aan de 80 kilometer, zestig aan de 40 kilometer en vijftig aan de 20. Voor tiende keer Moergestels eerbetoon aan vrijwilligers Burgemeester Hans Janssen reikt aanstaan de vrijdagavond de Moergestelse vrijwilli gersprijs uit. Dat gebeurt om 21.00 uur tijdens de pauze van het optreden van De Alpen jagers, de populairste Moergestelse muziek groep ooit. De Stichting WieKentKunst, orga nisator van de vrijwilligersprijs, roept alle Moergestelaren op de prijsuitreiking bij te wonen. “Vrijwilligers zijn zeer belangrijk voor onze Moergestelse samenleving. We kunnen absoluut niet zonder hen. Door bij de prijsuitreiking aanwezig te zijn wordt dit onderschreven”, aldus voorzitter Hennie van Schooten van de Stichting WieKentKunst. De Moergestelse vrijwilligersprijs wordt voor de tiende keer uitgereikt. De negen eerdere winnaars waren Eddie Hurkmans, wijlen Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scou ting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen en vorig jaar de Moergestelse omroep MTV. Sinds een paar jaar vindt de uitreiking van de Moergestelse vrijwilligersprijs plaats tijdens Moergestel Fietsdorp. Dit grootste evenement van Moergestel wordt georganiseerd door vrij willigers. Er komen veel mensen op af. Daarom is Moergestel Fietsdorp als het ware dé plek om een vrijwilliger in het zonnetje te zetten. Vorig jaar is tijdens Moergestel Fietsdorp aan de zij kant van de kerk een beeld onthuld. Dit beeld is een eerbetoon aan alle Moergestelse vrijwil ligers. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een ge meentelijke prijs. Het initiatief is destijds geno men door de Stichting WieKentKunst. Later is dit huldeblijk aan de vrijwilligers overgeno men door de gemeente. Nu zijn er vrijwilli- Start zodra het begint te donkeren (rond 22.15 uur) Het tweetal is ludiek gekleed. Aan de Lichtjes tocht is een aantal prijzen verbonden. De Lichtjestocht heeft zich in twee jaar tijd ont wikkeld tot een fenomeen op zich. Aan dit onderdeel van Moergestel Fietsdorp doen men sen mee met verlichte en versierde fietsen. Langs de route maken toeschouwers er een groot feest van met bars, barbecues, muziek en gezellige zitjes. Vorig jaar reden in de Lichtjes tocht vele honderden fietsers mee. Een lange sliert verlichte fietsen volgde het ‘Rondje Guus’ door het nachtelijk duister. Dat is een prach tig gezicht. Opvallend is het grote aantal gezin nen met jonge kinderen dat aan de Lichtjestocht meedoet. Het is een zeer gemoedelijk gebeuren. Iedereen heeft alle tijd. Er wordt onderweg volop gebuurt. Van het versieren en het verlichten van de fiet sen wordt door jong en oud zeer veel werk ge maakt. Van de campings in de buurt komen groepen. Groepen uit Moergestel rijden mee met carnavalswagens waarop bepaalde onderdelen van Moergestel Fietsdorp worden uitgebeeld. Langs de route, met name in het centrum, staan duizenden toeschouwers. Ongeveer een uur na de start komen de eerste deelnemers terug. Onder de toeschouwers bij de finish deelt Ga zelle vijfhonderd lampions uit. Leden van de Stichting WieKentKunst jureren op de vol gende onderdelen: 1) de origineelste fiets, 2) de fietser die het leukst verkleed is, 3) de geinig- ste groep en 4) de origineelste verlichting langs de route. In alle categorieën zijn bekers te win nen. ’Beweegevenement’ De ’80 van Oisterwijk’ is een bewuste uitbrei ding van Moergestel Fietsdorp. De organisatie wil zich in de toekomst nadrukkelijker gaan pro fileren als breed beweegevenement. Het fietsen blijft voorop staan, maar daarnaast komt er veel meer aandacht voor andere vormen van bewegen zoals wandelen. Dat dit een goede keuze is geweest blijkt uit het feit dat de datum voor de tweede ’80 van Oisterwijk’ nu al vast staat. Het wandelevenement wordt in 2011 gehouden op 20 en 21 mei. Het is dan opnieuw een onderdeel van Moergestel Fietsdorp. De deelnemers aan de Kennedymars (80 kilo meter) starten aanstaande zaterdagavond 26 juni om 20.00 uur op het St.-Jansplein. De deel nemers aan de andere twee afstanden beginnen op zondagmorgen om 05.00 uur (40 kilometer) en om 08.00 uur (20 kilometer). De ’80 van Oisterwijk’ wordt georganiseerd onder auspi ciën van de wandelsportorganisatie KNBLO. Bij de uitvoering zijn vrijwilligers van voet balvereniging Audacia betrokken. Deelname aan de 80 kilometer kost 17,50 euro. De korte afstanden kosten 7,50 euro (40 kilometer) en 5 euro (20 kilometer). Opgeven kan ook per email via amestrum@home.nl PAGINA 5 c t c Ji t VRIJDAG 25 JUNI 07.00 uur: 24 uur fietstocht voor de liefhebbers 20.00 uur: Optreden De Alpenjagers 21.00 uur: Uitreiking Moergestelse vrijwilligersprijs 22.15 uur: Lichtjestocht ZATERDAG 26 JUNI 08.00 uur: Audacia fietst 10.000 km in 12 uur voor nieuwe kleedkamers 12.00 uur: Start 100 km skeelertocht van de Vennen vanaf 14.00 uur: Rondrijden ouderen met limousines Alle ouderen krijgen koffie met gebak in de tent Op verzoek kunnen ouderen worden opgehaald. 15.00 uur: Nederlands Record fietszadel zitten 19.00 uur: Finish skeelers 20.00 uur: Start de 80 km van Oisterwijk (Kennedymars) 20.00 uur: Coverband "Punt Uit" ZONDAG 27 JUNI 05.00 uur: Start 40 km wandeltocht 08.00 uur: Start 20 km wandeltocht 09.00 uur: Ontbijt met renners 10.00 uur: In de Heilige Mis van 10.00 uur worden deelnemers aan de fietsbedevaart naar Kevelaer welkom geheten. 10.00 uur: Skeelertocht van de Vennen 'On Wheels' 10.00 uur: Start estafetteteams (SLOTMANIFESTATIE) Intocht wandelaars tot 14.00 uur 14.00 uur: Finish estafetteteams 15.00 uur: Finish Guus Moonen 15.30 uur: Huldiging en prijsuitreiking 16.00 uur: Muziek op plein Optreden "The Mixx" (jaren 60-70-80 band) DONDERDAG 24 JUNI Vanaf 16.00 uur: Activiteiten op plein 19.30 uur: Optreden "Samoeba" (percussie) 20.00 uur: Sponsoravond Optreden "The Mixx" (jaren 60-70-80 band) c c t c c ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUNI 2010 STICHTING I WIEKENTKUNST ONS LIEF VROUWKE GIFT ONZE GUUS N<X.; N OOUWKE

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5