ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Maarten Klijnstra komt ten val tijdens 5.000 km-race Burenlawaai ’Klinken de klokken anders vandaag?’ De kleuters van OBS De Bienekebolders hebben maandag 14 juni een bezoek gebracht aan de kerk van St. Jans Onthoofding in Moergestel. Dit gebeurde niet zomaar, maar kwam van uit een oprechte vraag van de kinderen. Terwijl de kinderen op het schoolplein speelden, hoorden ze de klokken luiden en vroegen zich af of de klokken voor een begrafenis of een trouwerij luidden. ‘Kun je dat aan de klokken horen?’ Lid worden van de harmonie? Agenda Vision Verbouwing Rabobank kantoor Moergestel De fietsdriedaagse I Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Jeugdige ultracyclist krijgt veel adhesiebetuigingen uit Moergestel Maarten Klijnstra tijdens zijn rit in 2009. Vervolg van de voorpagina Veel belevenissen tijdens tweede week Moergestel Fietsdorp Pieter Burgers Toon Toppens Vrijdag 25 juni Afterschool v.a. 8 jr. 1530-17:30 u. entree gratis Open inloop v.a.16 jr. 19:00/01:00 u.entree gratis Zaterdag 26 juni DJ workshop 13:30 - 14:00 uur volgeboekt. Dinsdag 29 juni Buurtsport 15:30 - 17:00 uur. Verschillende sporten op het molenveldje entree gratis Open inloop vanaf 16 jaarl9:00 - 23:00 uur entree gratis Woensdag 30 juni Fear Factor JCVision 13:30-17:00 uur vanaf 8 jaar bijzonder om vragen van kinderen te kunnen beantwoorden met een beleving in de praktijk. Ze zijn weer een ervaring rijker en kunnen nu precies vertellen waarom de klokken klinken zoals ze klinken. We willen graag Pastor Theo en kosteres Corrie bedanken voor deze bijzon dere leerervaring.” weer staan de wilde planten nog nauwelijks in bloei. ANNY EN GUUS Ondanks de kou fietst Guus Moonen stug door. Hij is de kampioen van de kleinschaligheid, de eenzame fietser uit het lied van Boudewijn de Groot. Maar soms moet ook hij het hoofd bui gen voor de elementen. Afgemat stapt hij zater dag af voor een korte pauze. ‘Ge moet wel kilo meters maken’, zegt zijn vrouw Anny. Zijn sne dig antwoordt luidt: ‘Ge kunt mèn fiets wel heb ben...’ Tussen de middag verplaatste het gezelschap zich per fiets van Oisterwijk naar Moergestel. De fietsers hadden Noud Vriens tegen kun nen komen. Hij zorgde er namelijk voor dat er tijdens de Heilige Mis toch een aantal St.-Jans- trossen kon worden gezegend. Door het koude aldus voorzitter Jan Vriens van Moergestel Fietsdorp. bleek al snel dat deze wijzigingen erg werden gewaardeerd. Op verzoek van de provincie Noord Brabant werd de tocht zodanig georga niseerd dat deze min of meer grensoverschrij dend werd, om ook deelnemers uit België te kunnen laten deelnemen, en op deze manier in deze regio mensen te bewegen de auto te laten staan, en meer van het fietsen te genieten. Speciaal daarvoor werd in Poppel een “Belgische “startplaats gecreëerd. Een plaats overigens waar voor de overige deelnemers een stempel post werd ingericht. De deelnemers, terugkomend op het St. Jans- plein vonden elkaar al snel, en wisselden, onder het genot van een verdiend drankje, wat erva ringen uit. Terugkijkend was de werkgroep over het geheel erg tevreden, en vast van plan om volgend jaar de organisatie weer op zich te nemen. Ook dan zullen weer een aantal nieuw elementen wor den toegevoegd, om er dan voor de derde keer een “fietsfeest”van te maken. Vanaf 26 juni 2010 vindt een verbouwing plaats in het Rabobank kantoor aan de Raadhuisstraat in Moergestel. De bankhal wordt door middel van een aantal aanpassingen gerestyled. De ver bouwing duurt ongeveer twee weken,. Het kan toor blijft gedurende deze periode gewoon open. De apparaten zijn bereikbaar en ook de afspra ken gaan volgens de normale openingstijden door. De bank probeert de bouwoverlast zo goed als mogelijk te beperken, het kan echter zijn dat u hier toch enige hinder van ondervindt. We gaan ervan uit dat het kantoor vanaf 8 juli weer volledig aan uw wensen voldoet. Muziekvereniging Prinses Juliana is een jon ge club van bijna 100 jaar, met ruim 100 leden. Eén ding hebben de leden in ieder geval ge meen, muziek maken vinden ze leuk. Of het nu om een themaconcert, een serenade of een groots promsconcert gaat, muziek neemt een belangrijke plaats in. Natuurlijk zijn er meerdere leuke dingen die je bij de muziekvereniging doet, zoals op kamp gaan, gezamenlijk repeteren, uitstapjes en noem maar op. Als lid van de muziekvereniging, die ook nog eens een gedeelte van de kosten voor de muziekschool betaalt, krijg je een instrument en repeteer je elke week met een echte dirigent in het opstaporkest. Welk instrument je wilt spelen mag je zelf bepa len: trompet, trombone, hoorn, saxofoon, kla rinet, fluit, hobo, slagwerk. Er is dus keuze genoeg. Natuurlijk is er geen maximum leeftijd, en kun je als oudere ook lid worden en een leuke hobby erbij nemen. Als je interesse hebt in het maken van muziek, neem dan op korte termijn contact op met muziekvereniging Prinses Juliana via de mail: leden@julianamoergestel.nl Op de site van de muziekvereniging kun je meer informatie vinden. www.julianamoergestel.nl Heel spannende activiteit waarbij je o.a. wordt getest op uithoudingsvermogen, je concentra tie en je moet eng dieren vast houden! Wie durft? Entree 1,- inschrijven bij JC Vision of via info@jcvision.nl. Kleine meidenavond! 19:00 - 20:30 uur van wege groot succes 2de maal dit jaar T-shirts pimpen. Entree 1,- Donderdag 1 juli Afterschool vanaf 8jaarl5:30-17:30 uur entree gratis Open inloop vanaf 16 jaarl9:00 - 23:00 uur entree gratis Tijdens openingstijden Vision worden alle WK wedstrijden uitgezonden! Om een antwoord te krijgen op deze intrigeren de vraag maakte Juf Jeanne een afspraak met de kosteres. Maandagochtend 14 juni was het zover en mochten de kinderen een kijkje gaan nemen in de kerk en al hun vragen stellen. Pastor Theo en kosteres Corrie hebben veel verteld; over een speciale klok voor mannen, vrouwen en kinderen, over het Angelusklokje dat iedere dag om 12 uur zijn klanken laat horen en ook de klok voor het doopsel is aan bod gekomen. Zowel voor de leerlingen en de leerkrachten als voor de pastoor en kosteres was het een leuke en leerzame ervaring. Juf Jeanne: “Het is altijd erger had kunnen aflopen.” Maarten Klijnstra kan nog niet zeggen of hij het volgend jaar weer in Moergestel gaat pro beren. “Daar ben ik zeker nog niet mee bezig”, zegt hij. Afgelopen zondag is hij nog even naar j Moergestel geweest en daar heeft hij van de organisatie van Moergestel Fietsdorp een mooie bos bloemen gekregen. Hij probeert aanstaan de zondag de finish van Guus Moonen bij te wonen. Mogelijk kan dat niet doorgaan omdat het zitten hem veel pijn doet. “Dan zorgen we dat hij liggend naar Moergestel kan komen”, ’s Avonds blijft het langer licht en de avonden zijn vaak lekker warm. We zitten dan meer bui ten. Barbecue, biertje erbij, muziek en gezellig ‘buurten’. Soms wordt het wat te luidruchtig en hebben de buren er last van. Ook omdat ieder een de ramen open heeft staan. Lawaai van de buren komt niet alleen altijd ongelegen; als het regelmatig voorkomt, kan het zelfs voor een belangrijk deel uw leven gaan bepalen. Vaak hebben buren zelf niet in de gaten dat ze luidruchtig zijn geworden en vin den ze het helemaal niet erg als u aanbelt om te vragen of het wat zachter kan. Andersom kunt u zelf ook veel doen om overlast voor uw buren te voorkomen. Hoe zou u het zelf vinden als de stereo van de buren urenlang staat te dreunen? Er samen over praten helpt vaak al. Wanneer bellen? Probeer altijd eerst om er samen met de buren uit te komen. Soms lukt dat niet en loopt een ruzie hoog op. In dat geval kunt u de politie bel len via 0900-8844. Vaak om te bemiddelen, want wetten en regels geven niet altijd een dui delijke definitie van overlast. Overigens heeft de politie een geheimhoudingsplicht en maakt daarom nooit de naam van een klager kenbaar. Wel wordt iedere melding vastgelegd in het politiesysteem. Adviezen Na 22.00 uur is het raadzaam zo min mogelijk geluidshinder te veroorzaken. Vaak is het ver standig een feestje vooraf te melden bij de buren. Ook is het handig vooraf een buurt- of examenfeest bij de politie te melden. Deze weet bij eventuele klachten dan meteen al wat er speelt. Meer informatie vindt u op de websites: - www.vrom.nl/burenlawaai_online van het mi nisterie van VROM. - www.nsg.nl van de Nederlandse Stichting Ge luidshinder. Op 11,12 en 13 juni werd voor de tweede maal een fietsmeerdaagse georganiseerd als onderdeel van de activiteiten rond Moergestel Fietsdorp Gekozen werd dit keer voor een driedaagse i.p.v. een vierdaagse, omdat in het laatste geval praktisch alleen senioren zouden kunnen mee doen. De bedoeling van de werkgroep fiets driedaagse was om er een familiefeest van te makenmet deelname van ouders of grootou ders samen met kinderen of kleinkinderen en er zeker geen prestatietocht van te maken. In dat opzicht werd het een zeer geslaagd geheel. Met de ervaring van vorig jaar werden een aan tal wijzigingen doorgevoerd, welke de sfeer sterk zou moeten verbeteren. Zo werd bepaald dat de start uitsluitend vanaf het St. Jansplein zou geschieden, dat de deelnemers allemaal op dezelfde dag dezelfde route zouden rijden, en ook allemaal op het plein zouden eindigen. Uit de reactie van deelnemers van vorig jaar MOERGESTEL LEEFT MEE Moergestel Fietsdorp vindt het zo erg wat hem is overkomen dat Maarten Klijnstra en zijn begeleiders een weekeindje aangeboden krijgen in een bungalow van De Parel in Oisterwijk. Deze geste is mogelijk gemaakt door directeur Kees Buijs van De Parel. Het is een uitdruk king van medeleven die in Moergestel groot blijkt te zijn. Volgens Maarten Klijnstra heeft hij al veel mails gekregen. Wie hem sterkte wil wensen kan dat doen via het e-mailadres maarten;» maartenklijnstra.nl Moergestel Zingt was een groot succes. Rond de vijfhonderd bezoekers zongen samen bekende meeziglied- jes en beleefden samen een heel plezierige avond. Maarten Klijnstra is vorige week vrijdag avond ten val gekomen tijdens zijn 5.000 kilometerrace in het kader van Moerges tel Fietsdorp. Hij werd op de Driehuizer- weg van achteren aangereden door zijn eigen volgauto. Pas in het weekeinde bleek dat zijn kwetsuren ernstiger zijn dan het zich in eerste instantie liet aan zien. “Mijn stuitje is gescheurd of gebro ken”, vertelde hij vanuit zijn woonplaats Voorburg tegen Moergestel Nieuws. Het ongeval gebeurde rond 21.30 uur vrijdag avond. Op de kilometerteller van zijn fiets stond 830 kilometer. Een dag eerder was hij als ultracyclist aan zijn 5.000 kilometer begonnen. “Het ging heel erg lekker. Ineens, een harde klap. Ik smakte op het asfalt. Ik zag mijn fiets liggen. Ik zag de volgauto staan. De inzitten den van de volgauto stapten uit. Ze waren ont zettend geschrokken. Het was pech, het gebeur de per ongeluk.” Maarten Klijnstra maakte het rondje nog af. Hij bleek een lichte hersenschudding te hebben en schaafwonden op armen en heupen. Afgelo pen weekeinde liet hij zich in het ziekenhuis nader onderzoeken. Dit wees uit dat zijn stuit je is gescheurd of gebroken. Met de valpartij kwam voor de tweede keer een voortijdig einde aan zijn poging tijdens Moergestel Fietsdorp 5.000 kilometer non-stop te fietsen. Vorig jaar moest hij na 4.200 kilometer afhaken wegens slijmbeursontstekingen. Met wrange onder toon zegt hij: “Vorig jaar 4.200 kilometer, dit jaar 800 kilometer. Zo kom ik toch nog aan de 5.000 kilometer.” ONGELUK HOORT BIJ SPORT’ Hij drukt zich zeer gematigd en relativerend uit als hem wordt gevraagd hoe hij zich nu voelt en dan met name mentaal, want de in 1983 geboren ultracyclist heeft veel pijn. “Een heel jaar heb ik getraind om in Moergestel de 5.000 kilometer te kunnen fietsen. Er was een hele organisatie voor opgezet. Maar een ongeluk kan je overkomen. Dat hoort bij de sport. Het is wel zuur dat zoiets gebeurd tijdens een eve nement dat eens in het jaar wordt gehouden. Van de andere kant besef ik dat het allemaal veel - I PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUNI 2010 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl tUktrotecWO

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3