Jopie en Harm: bijzonder huwelijk op de Reuselhof Vraag: Wat is ’écht Gèèsels’? Antwoord: De combinatie van feest en ontmoeting J r Aphrodite P7 Opnieuw Ouden Nieuw Bezoeker in gedachten... Lid worden van de harmonie? Dinsdag openbare repetitie! Weekblad voor Moergestel Schoolstraat 5 WAS JIJ ER OOK? Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl 0p naar Park Stanislaus. Zaterdag een sabbat en denkdag. Veel volk onderweg naar morgen. Als naar een Beloofde Land. Ze worden er hartelijk verwacht. Bij de deur krijgt ieder een welkomsthand. Vanaf dat moment groeit de overtuiging: Als je ooit door oudheden in je leven Onrust en gejaagdheid graag wil vermijden, Moet je wel een drempel overschrijden, Maar is hier een nieuw tehuis te vinden, Rust en zorg temidden van ook vrinden Uit je volk, omgeving, je dorp Moergestel. Herkenning, vertrouwen, delen in ’t lotsbestel. Er wordt veel gelachen, vooruitgefantaseerd, Vanuit het geleefde leven verdergefilosofeerd. Amen, t.t. WOENSDAG 23 JUNI 2010 35e JAARGANG Nr. 1573 Een van onze lezers vertrouwde ons en het papier) onderstaande gedachte toe die hij optekende tijdens en na een bezoek aan de open dagen bij Park Stanislaus. Afgelopen vrijdag 17 juni vond er in Moergestel een bijzondere gebeurtenis plaats wat uw krant niet onvermeld mag laten. Jopie de Bakker (89 jaar) en Harm Detz (86 jaar) gaven elkaar het jawoord, eerst op het stadhuis en daar na in onze parochiekerk. Beiden zijn bij “toeval” in Moergestel terecht gekomen. De toenmalige vrouw van Harm was in zorgbehoevende omstandigheden en had hulp nodig, die de Reuselhof haar kon bieden. Na het overlijden van zijn vrouw kreeg hij een aanleunwoning toegewezen. Jopie is twee jaar geleden in een aanleunwoning gekomen, ’n paar jaar na het overlijden van haar man, en er ontstond een band (lotgenoten). Van samen wonen kwam het niet omdat volgens hun over tuiging er een huwelijk aan vooraf moest gaan, en dat werd voor Jopie weer een gemengd huwelijk. In haar huwelijk was het toen nog niet mogelijk een oecumenische zegening te krij gen en dat heeft altijd aan haar geknaagd. Maar nu waren er geen hinderpalen meer en werd met de huwelijkskaars tijdens het ’Ave Maria’ een gang gemaakt naar het Maria-altaar. AvdW Een van de eerste Moergestelaren die zich voor het zangfestijn meldt is Toke Hendriks (1939). Het is de eerste keer dat ze Moergestel Zingt bijwoont. “Dit wil ik wel eens een keer mee maken”, zegt ze, waarna ze herinneringen op haalt aan het samen zingen vroeger, tijdens de afwas of Marialiedjes in de meimaand. Opvallend aan deze derde editie was de gemê- leerdheid van het publiek. Vóór het podium waarop ladyspeaker Toos Swinkels zich heel leuk van haar taak kweet, zaten bij wijze van spreken ouderen en jonge kinderen schouder aan schouder. Achterin hield zich de opge schoten jeugd op en daartussen in stond ‘hil Gèèsel’. De burgemeester en zijn vrouw waren 1 MOERGESTEL •5 Tel. 013-513 1474 H ijl g er en er waren ook veel mensen uit Oisterwijk. FIETSCONGRES Een paar dagen eerder was Moergestel Fiets dorp 2010 op het schild van provinciale en landelijke bekendheid gehesen door middel van het fietscongres. Afgevaardigden van gemeen ten, de provincie, gespecialiseerde bureaus en uiteenlopende organisaties lieten hun licht schijnen over de vraag hoe jongeren de fiets blij ven gebruiken als ze naar de middelbare school gaan. Het programma voor de middag speel de zich af in Tiliander, na de middag werd gecongresseerd in Den Boogaard. (vervolg zie pagina 3) Muziekvereniging Prinses Juliana is een jonge club van bijna 100 jaar, met ruim 100 leden. Eén ding hebben de leden in ieder geval gemeen, muziek maken vin den ze leuk. Hoe leuk het is om een muziekinstru ment te bespelen in een orkest, kun je komende dinsdag 29 juni komen bekij ken en beluisteren tijdens een openba re repetitie van het opleidingsorkest. Dinsdag 29 juni zal, speciaal voor de bezoekers, tijdens de repetitie aandacht gegeven worden aan de diverse instrumenten die binnen het har monieorkest bespeeld kunnen worden. Ook is er de mogelijkheid om de diverse instrumenten uit te proberen en informatie in te winnen van ervaren muzikanten. Een goed moment om eens kennis te maken met muziekvereniging Prinses Juliana! Of het nu om een themaconcert, een serenade of een groots promsconcert gaat, muziek neemt een belangrijke plaats bij ons in. Natuurlijk zijn er meerdere leuke dingen die je bij de muziekvereniging doet, zoals op kamp gaan, gezamenlijk repeteren, uitstapjes en noem maar op. Als lid van de muziekvereniging, die ook nog eens een gedeelte van de kosten voor de muziekschool betaalt, krijg je een instrument en repeteer je elke week met een echte dirigent in het opstaporkest of opleidingsorkest, en later zelfs in het harmonieorkest. Welk instrument je wilt spelen mag je zelf bepalen: trompet, trombone, hoorn, saxofoon, klarinet, fluit, hobo, slagwerk. Er is dus keuze genoeg. Natuurlijk is er geen maximum leef tijd, en kun je als oudere ook lid worden en een leuke hobby erbij nemen. Als je interesse hebt in het maken van mu ziek, kom dan komende dinsdag 29 juni naar Den Boogaard. Vanaf 19.00 uur tot 19.50 uur willen de leden van het opleidingsorkest u graag laten horen wat zij in enkele jaren al geleerd hebben en kunt u informatie inwin nen over de diverse instrumenten en het lid maatschap van de muziekvereniging. Ook op de site van de muziekvereniging Prinses Juliana kun je meer informatie vinden. www.julianamoergestel.nl |i Huidverzorgingsinstituut Pastor Theo te Wierik zegent Max van Kempen en diens racefietske. Links Tom, de oudere broer van Max. Veel belevenissen tijdens tweede week Moergestel Fietsdorp 6.633,2 kilometer staat in een zwierig handschrift geschreven op het score bord. Het is zondagmorgen en het loopt tegen het middaguur. Guus Moonen is nog steeds minuut na minuut bezig de kilometers weg te vreten - of is het beter te spreken van het leveren van een hero ïsch gevecht tegen de wind? Kort daarvoor heeft Max van Kempen, de mini-Guus, zijn bijdrage geleverd aan de zon dagse eucharistieviering. Deze staat in het teken van Moergestel Fietsdorp en heeft daar om van pastor Theo te Wierik het thema ‘Zorg voor de schepping’ meegekregen. Tijdens de drukbezochte mis noemt hij de fiets ‘een onder deel van de schepping’. Anders dan voorgaande jaren zijn na afloop van de mis geen fietsen gezegend. In plaats daarvan heeft Theo te Wierik gekozen voor de zegening van één fiets en van één fietser. Respectievelijk het racefietske van Max van Kempen en het zevenjarig Moergestels jon getje zelf. Het jongetje en zijn fietske staan voor alle fietsers en hun fietsen. Verlegen blikt hij net boven het altaar uit. Als de kerk gangers elkaar vrede toewensen, wordt hij van alle kanten de handjes geschud. Zijn tengere lijf schudt ervan. ‘De aarde is er voor iedereen’, houdt Theo te Wierik de aanwezigen voor. Het is niet voor niets dat het thema van de Heilige Mis ‘Zorg voor de schepping’ is omdat de fiets het enige mechanische vervoermiddel is dat de schepping niet beschadigt. Samen met wandelen (de ‘benenwagen’) is het tevens het enige vervoer middel van de menselijke maat en dat is afge lopen week weer gebleken in Moergestel - Moergestel Fietsdorp heeft zich opnieuw getoond als een sociaal feest waarin de ont moeting voorop staat. Sommigen noemen Moergestel Fietsdorp juist om die reden ‘écht Gèèsels’. MOERGESTEL ZINGT Een hoogtepunt van de ideale combinatie van feest en ontmoeting was zonder twijfel Moer gestel Zingt. Het meezingfestijn was voor de derde keer door WieKentKunst georganiseerd. Het was wederom een schot in de roos, mede dankzij het feit dat voor de eerste keer in een tent werd gezongen. Daardoor werd het ake lige weer verslagen. Koude en wind legden het af tegen de warmte van samen zingen. Moer gestel Zingt werd door vijfhonderd mensen bezocht. leuws AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Op pagina 5 vindt u alle informatie over de activiteiten van de komende dagen en het slot van Moergestel Fietsdorp 2010.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1