ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Maarten Klijnstra fietst in Moergestel 5.000 kilometer Afscheidsreceptie Lid worden van de harmonie? Moergestel Fietsdorp was er voor basisschooljeugd, visueel gehandicapten en scootmobielers r tot 50% korting sale Jansplein getrakteerd op een ijsje, drinken en natuurlijk een Guus-button. Rabobank. Een bank met ideeën. L Onder leiding van Ruud van de Ven reden twaalf scootmobielers het Rondje Guus. Als pleisterplaats waren de deelnemers weer van harte welkom op het gastvrije erf van boer Kas- telijns. Vanaf 16.00 uur zondagmiddag ver scheen een hele stoet antieke fietsen op het St.- Jansplein. De zaterdagavond kon niet stuk door het optreden van ‘onze’ veelgeprezen harmonie Prinses Juliana. De muzikanten verzorgden een puik concert in de goed gevulde tent van Horeca Moergestel. Hans de Brouwer verzorg de op zijn eigen wijze het welkomswoord. Maarten Klijnstra probeert dit jaar in Moergestel 5.000 kilometer non-stop te fietsen. Moergestel fietsdorp 2009. Dat dit mislukte mocht hem niet deren. Dit jaar probeert hij het gewoon opnieuw. WONING VftN DE WEEK Rabobank Mede op initiatief van Toon de Bresser en met medewerking van de afdeling Vught was er dit jaar een zeer grote deelname aan de fietstocht voor visueel gehandicapten. Liefst 28 visueel gehandicapten deden aan de tandemtocht mee. Zij genoten met volle teugen op het fietsterras en klapten enthousiast voor Guus Moonen en de andere renners. “Een prachtig voorbeeld van maatschappelij ke participatie aan het fietsevenement”, aldus Jan Vriens, voorzitter van de stichting Moer gestel Fietsdorp. Muziekvereniging Prinses Julia na is een jonge club van bijna 100 jaar, met ruim 100 leden. Eén ding hebben de leden in ieder geval gemeen, muziek maken vinden ze leuk. Of het nu om een thema- concert, een serenade of’n groots promsconcert gaat, muziek neemt een belangrijke plaats in. Natuurlijk zijn er meerdere leuke dingen die je bij de muziekvereni ging doet, zoals op kamp gaan, geza menlijk repeteren, uitstapjes en noem maar op. Als lid van de muziekvereni ging, die ook nog eens een gedeelte van de kosten voor de muziekschool betaalt, krijg je een instrument en repeteer je elke week met een echte dirigent in het opstaporkest. Welk instrument je wilt spelen mag je zelf bepalen: trompet, trombone, hoorn, saxofoon, klarinet, fluit, hobo, slagwerk. Er is dus keuze genoeg. Natuurlijk is er geen maximum leef tijd, en kun je als oudere ook lid wor den en een leuke hobby erbij nemen. i Als je interesse hebt in het maken van muziek, neem dan op korte ter mijn contact op met muziekvereni ging Prinses Juliana via de mail: leden@julianamoergestel.nl Op de site van de muziekvereniging kun je meer informatie vinden. www.julianamoergestel.nl Deze unieke woning verandert graag op korte termijn van eigenaar. Elk serieus bod zal in overweging genomen worden! De afgelopen week was weer eens duidelijk merkbaar dat Moergestel Fietsdorp werkelijk voor iedereen iets heeft te bieden. Zoals voor basisschoolkinderen. Vorige week vrijdag reden bijna 300 kinderen van groep 7 en 8 het Rondje Guus. Ze waren afkomstig van de basisscholen de Coppele, Graaf van Ursel en Hertog Jan. Bij windkracht 5 was het soms flink ploeteren. Maar met Guus Moonen als ‘tegenligger’ lukte het voor de meesten wel, zeker met hier en daar een steuntje in de rug van de begeleidende ouders en leerkrachten. De jeugd werd op het St. geeft toch wel een heel goed gevoel.’ Zijn sportieve loopbaan begon Maarten Klijn stra met tennissen. Op zijn vijftiende stapte hij voor het eerst op de oude racefiets van zijn vader. Dit was het begin van een carrière die is gericht op langeafstandsfietsen. Hij reed een aanta monstertochten. In 2005 besloot hij deel te nemen aan Le Tour Direct van Guus Moonen. In ruim tien dagen later passeerde hij de finish lijn als vijfde deelnemer. In 2007 reed hij voor de tweede keer Parijs-Brest-Parijs. De volgen de loot aan deze opmerkelijke reeks fietspres- taties moest de 5.000 kilometer worden tijdens Jeugdige wielrenner uit Voorburg werd vorig jaar verliefd op Fietsdorp ”Ik kom terug”, nam Maarten Klijnstra uit Voorburg zich voor nadat hij vorig jaar voor de eerste keer als ultracyclist aan Moergestel Fietsdorp had meegedaan. De beoogde 5.000 kilometer non-stop haalde hij net niet. Het werden er 4.216. ”Dit jaar hoop ik die 5.000 kilometer wel te halen”, aldus de in 1983 in Leidschendam geboren wielrenner. Hij liet en laat zich inspireren door Guus Moonen. Maarten Klijnstra start zijn 5.000 kilometerrace op 17 juni. Op de laatste dag van Moergestel Fietsdorp, op 27 juni, hoopt hij een uur vóór Guus Moonen te finishen. “Het afgelopen jaar haalde ik de 5.000 kilometer niet als gevolg van een slijmbeursontsteking in de knie. Om dat tegen te gaan heb ik speciaal getraind. Ik heb me helemaal gericht op mijn deelname aan Moergestel Fietsdorp”, zegt Maarten Klijnstra over zijn sportieve plannen. Moergestel Fietsdorp noemt hij ’een heel mooi evenement. Die sfeer, geweldig. Steeds als ik door het dorp reed, werd ik aangemoe- digd. Ik werd door de Moergestelaren opge nomen, zoals ze dat met Guus Moonen heb- ben gedaan. Na het eerste rondje al riepen ze mijn naam en verschenen de eerste span doeken waarop ik werd aangemoedigd. Dat MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JUNI 2010 www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk I (WW STOKEIND 9, MOERGESTEL LIGTVOET HOUSE OF SHOES Raadhuisstraat 15 T 013-5131867 www.houseofshoes.nl U kunt zich hiervoor aanmelden bij het secretariaat van de bank: directie@hilvarenbeek-oisterwijk.rabobank.nl of via 013- 529 54 00. Raad van Commissarissen en directie Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Op 25 juni neemt directievoorzitter Jeroen van den Ingh officieel afscheid van Rabobank Hilvarenbeek- Oisterwijk. Jeroen zet zijn carrière voort als directeur bij Rabobank Peelland-Zuid. Ter gelegenheid van dit afscheid vindt er op 25 juni tussen 17.00 en 20.00 uur een receptie plaats op Landgoed de Rosep, Oirschotsebaan 15 in Oisterwijk. We zijn helaas niet in de gelegenheid om iedereen te benaderen. Klanten en leden van de bank die Jeroen persoonlijk kennen zijn daarom van harte uitgenodigd om Jeroen de hand te schudden. Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 Iwww.allroundmakelaardij.nl PAGINA 5 1 11111»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5