Sensoor Programma Moergestel Fietsdorp Zomerconcert Vocalgroup 4 You Accordeonorkest treedt op in nieuwe recreatiezaal Stanislaus Fietsenzegening niet meer vóór de kerk, maar tijdens de mis Dankbetuiging JAN EN NEL HOEVEN-MULDERS kinderen en kleinkinderen Word VRIJWILLIGER bij SENSOOR Tilburg Benefit Musical voor Sociaal Project in de Dominicaanse Republiek Moergestel, juni 2010 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die, in welke vorm dan ook, ons gouden huwelijksfeest van 11 mei jl. tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Datum: zondag 20 juni 2010 om 15.00 uur Locatie: Den Boogaard Uitgevoerd door kinderen vanaf 5 jaar van club Europrof Het programma van Moergestel Fietsdorp voor de komende zeven dagen bevat een aantal hoogtepunten. Een onderdeel waar de organiserende stichting Moergestel Fietsdorp nogal mee in is genomen, is het landelijk fietscongres op donderdag. Een bijkomend effect hiervan is dat het grootste fietsevenement van Nederland nu ook bij bestuurlijk Nederland op de kaart staat. Een regelrechte topper is natuurlijk Moergestel Zingt van WieKentKunst op zaterdag avond. Die avond scheuren opnieuw de minifietskes door het dorp. Zondagmorgen is in de kerk een speciale mis waarin de St.-Janstrossen worden gezegend en ook de fietsenzegening plaatsvindt. Zondagmiddag is het ruim baan voor de jeugd tijdens de Moergestelse Komtour. Op zoek naar vrijwilligerswerk, waar je zelf ook veel van leert? Sensoor is er dag en nacht voor een gesprek. Anoniem en vertrouwelijk. We zoeken vrijwilligers voor aan de telefoon en om te chatten. Bel 013 - 544 15 44 voor een informatiepakket of kijk op www.sensoor.nl/brabant Moergestel Fietsdorp laat ouderen foto’s zien Kruiden voor Sint-Janstrossen bij de molen nog niet in bloei drie weken laat zien is er steeds voor ieder wat wils, ook voor de ouderen. Sommige ouderen kunnen echter moeilijk naar het St.-Jansplein komen. Op deze groep is het accordeonoptre- den gericht. Behalve dit optreden van het accordeonorkest probeert de Stichting Moergestel Fietsdorp de ouderen een beeld te geven van de gebeurtenis sen tijdens Moergestel Fietsdorp 2010. Deze ouderen kunnen daar immers niet zelf getuige van zijn. Daarom krijgen ze een aantal foto’s te zien van de gebeurtenissen tot op heden. tie van de St. Janstrossen nooit verdwenen. Vroeger kwam dit gebruik op veel meer plaat sen voor. Een Sint Janstros zou een veldboeket kunnen worden genoemd. In deze tros moeten drie planten zeker voorkomen: notenblad (vruchtbaarheid), korenbloem (onschuld) en Sint-Janskruid. Deze laatste plant, genoemd naar Johannes de Doper, beschermt tegen blik seminslag en weer toverij. Naast deze drie plan ten kunnen alle planten van het seizoen wor den gebruikt. Vrijwilligers van de parochie hebben een twin tigtal Sint Janstrossen samengesteld. Deze wor den na de Heilige Mis aan de bezoekers uitge deeld. Het was de bedoeling dat mensen zelf ook een Sint Janstros zouden samenstellen. Daar is een in Brabant unieke voorziening voor getrof fen. Bij de molen van Moergestel zijn drie veld jes met bloemen ingezaaid. Deze kunnen door iedereen gratis worden geplukt voor het samen stellen van de Sint-Janstrossen. Echter, als gevolg van het koude voorjaarsweer staan deze bloemen nu nog niet open. De komende weken kunnen ze alsnog door iedereen worden geplukt. En volgend jaar komen de bloemen opnieuw op. Niet de minste, maar speciaal voor dit concert Zaterdagmiddag 26 juni treedt een veertien- uit België: Roland Verstappen, die samen met koppig accordeonorkest op in de spiksplin- ---I---o. geste van Moergestel Fietsdorp voor de oude ren van Moergestel is georganiseerd door Ton Jacobs. Deze Oisterwijker wist de Deur- drukkers te strikken voor een optreden. Dit begint om 15.15 uur. Daarvóór verzorgt de groep een concert op het St.-Jansplein. Het accordeonconcert in Stanislaus is een voor beeld van hoe de Stichting Moergestel Fietsdorp zich op iedereen richt. Zoals het programma van Op zondag 20 juni zal Vocalgroup 4 You een zomerconcert verzorgen in de kapel van CC Jan van Besouw in Goirle. Deze fanatieke damesgroep onder leiding van Bart de Graaff, zal een zeer divers repertoire ten gehore bren gen. De club staat er deze middag niet alleen voor: in de pauze zal percussieband Samoeba, ook uit Moergestel, optreden en iedereen verbluffen met opzwepende samba-reggae-muziek, uitge voerd op Braziliaanse trommels. Bart van de Put zorgt ervoor dat iedereen strak in het tempo blijft! In de kerk vindt aanstaande zondag 20 juni om 10.00 uur een eucharistievie ring plaats met als thema ‘Zorg voor de schepping’. “Deze viering staat vooral in het teken van het milieu en daarin past Moergestel Fietsdorp heel erg goed”, aldus pastor Theo te Wierik. Tijdens de mis worden het rennersfiets- je van Max van Kempen en de Sint- Janstrossen gezegend. Anders dan in voorgaande jaren worden na afloop van de mis vóór de kerk geen fietsen meer gezegend. De fietsenzegening vóór de kerk, die uniek was in Nederland en veel fietsers trok uit de omge ving, gaat niet meer door omdat deze voor het gevoel van The te Wierik een beetje ‘als mos terd na de maaltijd’ kwam. Hij wilde liever van de Heilige Mis en de fietsenzegening een geheel Alidas Hidding, muziek van zijn cd Brabocana temieuwe recreatiezaal van Stanislaus. Deze zal laten horen. En om het geheel compleet te maken, treedt het KleinKoor uit Tilburg op. Dit koor, onder lei- ding van Arjan Kooijmans, brengt met name a cappella muziek ten gehore. Al met al het ideale vaderdagcadeau! Zondag 20 juni - 14.30 - CC Jan van Besouw - Goirle; entree: volwassenen 5,- kinderen 2,50 Aan het begin van de ‘Fietserskerk’ vorig jaar fiet sen kinderen met hun fietskes de kerk binnen. Dit jaar is deze rol weggelegd voor Max van Kempen. Andere kinderen worden van harte uitgenodigd ook met hun fietskes naar de kerk te komen. maken. Aan het eind van de eucharistieviering spreekt Theo te Wierik een speciaal gebed uit. De Stichting Moergestel Fietsdorp zorgt dat dit gebed na afloop van de dienst wordt uitgedeeld. Pastor Theo te Wierik spreekt het gebed uit over het fietsje waarmee Max van Kempen honderd kilometer non-stop over het Rondje Guus reed. “Het fietsje van Max staat symbool voor alle fiet sers en voor een schoon milieu. In het gebed wordt gevraagd om respect voor elkaar wanneer we onderweg zijn en voor Gods schepping”, aldus Theo te Wierik. Daags na de eucharistieviering en de fietsen zegening is het 21 juni. In de folklore is 21 juni een belangrijke dag omdat het de langste dag van het jaar is. Drie dagen later, op 24 juni, is het de feestdag van Johannes de Doper. Hij is de patroonheilige van de Moergestelse parochie, al is de parochie zelf toegewijd aan St.-Jans Onthoofding. Deze kerkelijke feestdag is op 29 augustus. De folklore van 21 juni en het belang van Johannes de Doper als heilige komen bij elkaar in de zogeheten Sint Janstrossen. Dit zeer oude gebruik is vorig jaar als onderdeel van de ‘Fietserskerk’ in Moergestel opnieuw geïnt roduceerd. En met succes. Gratis bloemen plukken Op een aantal plaatsen in Brabant is de tradi- r r L 1 PAGINA 3 Toegangsprijs: 7,50 (volw.) en 3,50 (tot 12 jaar) Gezinskaart 16,-) VRIJDAG 18 JUNI 14.30-16.30 uur:" Regionaal Seniorenorkest de Meierij 19.00 uur: Workshop bloemen (Florus) 20.30 uur: Optreden "Dweilorkest Sorry" ZATERDAG 19 JUNI Vanaf 14.00 uur: Audacia jeugd fietst 19.00 uur: Mini-fietskesparade 20.30 uur: Moergestel Zingt (WieKentKunst) ZONDAG 20 JUNI 05.29 uur tot zonsondergang Zonne-Fietstocht NKS 10.00 uur: Themadienst kerk en wijding St.Janstrossen 11.00 uur: Fietszegening/harmonie Prinses Juliana 12.00 uur: Jeugdkomtour 14.00 uur: Start estafetteteams (groep 2) 15.00-18.00 uur: Die Waldrummusikanten 16.30 uur: Prijsuitreiking Jeugd Komtour MAANDAG 21 JUNI 20.00 uur: Optreden staporkest d'Ambiejans Optreden Blaaskappel "de Plekkers" Vanaf 22.30 uur: Wandeltocht kortste nacht groot rondje Guus 30 km DINSDAG 22 JUNI 06.00 uur: Ontbijt voor de vroege vogels 19.00 uur: Kinder- en wandelwagentocht (korte route) 20.00 uur: Optreden Dirty Steam Jazzband Optreden Dameskoor "4 You" WOENSDAG 23 JUNI 20.00 uur: Optreden Beneluxband Optreden Bras(s)band Clapopp 21.30 uur: Presentatie Moergestel Fietsdorp lied 2010 DONDERDAG 24 JUNI Vanaf 16.00 uur: Activiteiten op plein 19.30 uur: Optreden "Samuba" (percussie) 20.00 uur: Sponsoravond Optreden "The Mixx" (jaren 60-70-80 band) WOENSDAG 16 JUNI 19.30 uur: Optreden: Nog l'tje dan 21.00 uur: Optreden "de Böllekes" DONDERDAG 17 JUNI 9.00 tot 17.15 uur: Fietscongres in Tiliander en Den Boogaard 14.30 uur: Start Maarten Klijnstra voor 5.000 km 19.30 uur: Optreden "Het Saxofoon Ensemble" Tilburgseweg 54 5066 BV Moergestel 013 513 2265 europrof@hetnet.nl ECHTE AANDACHT MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JUNI 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3