Moergestel Zingt, meezingkraker WieKentKunst MINDFULNESS... MET YOGA ’Één groot sociaal feest, Moergestel verovert de wereld’ Aphrodite BRILLEN LENZEN F'-y Weekblad voor Moergestel Ook de jeugd laat zich niet onbetuigd tijdens Moergestel Zingt. Foto's: Natasja Fotografie De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl WOENSDAG 16 JUNI 2010 35e JAARGANG Nr. 1572 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Feest van samenzang tijdens Moergestel Fietsdorp den gratis ter beschikking gesteld en kunnen mee naar huis worden genomen. Dat laatste stellen bezoekers op prijs omdat ze zo beschik ken over een boekje met teksten van bekende liedjes. “We hebben het aan de sponsors te danken dat we dit gratis aan kunnen bieden”, aldus Hennie van Schooten. Op het meezingprogramma staan voor een groot deel Nederlandstalige liedjes. In het meezingboekje staan ook Engelstalige mee zingers. Wat alle liedjes met elkaar gemeen hebben is dat vrijwel iedereen ze kent. Dat maakt het zo leuk om ze samen te zingen. Deze samenzang wordt op een paar manie ren vergemakkelijkt. Op een podium staan zangers van de koren Joy en Inspiration. Zij worden bijgestaan door leden van de St.- Janszangertjes en van smartlappenkoor Jere miade. In totaal gaat het om toch zeker veer tig zangers en zangeressen. De liedjes worden gepresenteerd door ‘lady- speaker’ Toos Swinkels. Zij maakt ook deel uit van een werkgroep van de Stichting WieKent Kunst. Deze werkgroep onder leiding van Ger- truud Terwindt bestaat verder uit Elsbeth De nissen, Heidi van den Hout-Rijnen, Yvonne Post en Hennie van Schooten. als Oostelbeers en Diessen ook iets van een Guuskoorts aan het ontstaan is. Ook daar ver schijnen inmiddels de eerste aanmoedigings- borden. DE REUZEN ON TOUR Een bijzonderheid te midden van alle sporti viteit en het vermaak, vielen de drie reuzen van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk op door de opmerkelijke prestatie die zondagmiddag werd geleverd. Ongeveer veertig vrijwilligers droegen de reuzen over het kleine Rondje Guus. Nog nahijgend van de inspanning zegt Wim Willems met enige verbazing in zijn stem dat deze prestatie een uur sneller was geleverd dan begroot. De reuzenpresentatie oogstte veel bijval en applaus. De Reuzenstichting streef de met de rondgang meerdere doelen na. Men was vooral uit op het werven van nieuwe dra gers. En daarover kon Wim Willems zeggen: ‘Missie geslaagd.’ De typering ‘sociaal feest’ heeft vele redenen, zoals het feit dat het St.-Jansplein en het par cours dat Guus Moonen fietst, net als voorgaan de twee jaren opnieuw zijn uitgegroeid tot ont moetingsplaatsen. Deze waarde van het fiets- feest, zo wil Jan Vriens duidelijk maken, moet niet worden onderschat en iedereen die wel eens Op zaterdagavond 19 juni wordt vanaf 20.30 uur op het Sint-Jansplein voor de derde keer Moergestel Zingt gehouden. Dit meezingfestijn is de bijdrage van de Stichting WieKentKunst aan Moergestel Fietsdorp. Moergestel Zingt is een gewel dig feest waaraan honderden mensen (jong en oud) heel veel plezier beleven. Deelname is gratis. “Je hoeft alleen goeje zin mee te bren gen”, zegt voorzitter Hennie van Schoo ten van WieKentKunst. Rekening houdend met eventueel slecht weer, vindt Moergestel Zingt dit jaar plaats in de grote tent op het St.-Jansplein. Bij goed weer kan deze tent aan alle kanten open worden gezet. De Moergestelse Vrijwilligersprijs wordt dit jaar niet uitgereikt tijdens Moergestel Zingt, maar een week later, op 25 juni. Tijdens Moergestel Zingt worden 26 bekende meezingliedjes gezamenlijk gezongen. Omdat meezingen pas echt leuk is met de teksten in de hand, deelt de organisatie vooraf boekjes uit met de complete ‘playlist’. Deze boekjes wor- Jan Vriens, voorzitter van de Stichting Moergestel Fietsdorp, hoeft geen moment naar woorden te zoeken als hem wordt gevraagd hoe de eerste week van dit groot ste fietsevenement van Nederland is verlopen. Met een stem die hees is van het vele buurten, zegt hij: “Één groot sociaal feest, Moergestel verovert de wereld.” bij de finishplaats heeft gestaan of op het ter ras heeft gezeten, zal dat uit eigen ervaring kunnen beamen. Op deze plaatsen ontmoeten ook veel Moergestelaren en Oisterwijkers elkaar. Want net als met bijvoorbeeld de reu zen en de doelstelling van Oisterwijk 800 wer ken binnen Moergestel Fietsdorp Moerges telaren en Oisterwijk nauw met elkaar samen. Het sociale waarvan Jan Vriens spreekt vond afgelopen zondag een voorlopig hoogtepunt tijdens de 24uurs sponsorfietstocht voor Erik Bertens. Hij lijdt aan de dodelijke spierziek te ALS. Een grote wens van Erik Bertens is om nog een keer een vlucht met een lucht ballon mee te maken. Een stel Moergestelse mensen formeerde een wielerploeg, waar van de ongetrainde twee dochters van Erik Bertens deel uitmaakten, en reden een for midabel bedrag van 2.400 bij elkaar. Dit is zeker niet het eindbedrag. “Super, super soci aal”, probeert Jan Vriens zijn eigen enthou siasme te overtreffen. BOMVOL ST. JANSPLEIN Zeker zondag was het niet moeilijk om door het enthousiasme van Moergestel Fietsdorp aangestoken te worden. Het was bomvol op het terrein, bij de finish en op de terrasjes. Onder de bezoekers veel mensen van buiten Moerges tel waardoor maar weer eens blijkt dat door dit door louter door vrijwilligers opgezette evene ment Moergestel op de kaart wordt gezet. Door de inspanningen van de stichting wordt Moer gestel meer en meer met fietsen en gezelligheid in verband gebracht. Ondertussen gaat het met Guus Moonen, de ‘Man van 10.000 kilometer’ om wie dit alles draait, voor de wind. Althans volgens diens vrouw Anny. Ze zegt dat Guus zaterdag en zondag ‘ging als een trein’. Het begin was moei- lijker. In feite gaf de eerste week hetzelfde beeld de zien als de eerste twee edities. Niet alleen Guus Moonen, die zondag aan het begin van de avond al op een totaal van 3.780,6 kilo meter zat, groeide in conditie en prestatie, dat gold ook voor het enthousiasme langs de route. Interessant om vast te stellen is dat in dorpen K f MEDISCH ©CENTRUM Centrum voor Yoga en Meditatie Dagelijks lessen Moergestel Fietsdorp 2010 groeit naar groot succes >7 I 1 WH Schoolstraat 5 leuws www.yogamoergestel.nl 20 PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Zondag 20 juni: Rabo Dikke Banden Race! Doe a.s. zondag mee en schrijf je in met het formulier op pagina 7 I AL RUW 80 JAAR HfTSHlZIH 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1