51 Hl J \f Nederlands Kampioenschap veld handbal in Moergestel a Max en Guus geven het tempo aan van grootste fletsevenement van Nederland - is Zuster Ermelindis overleden s twebmelers Aphrodite J 4 4 p H J Weekblad voor Moergestel 'Familie van den Meijdenberg Direct na de finish wordt Max verwelkomd door moeder en (uiterst rechts) vader Van Kempen. Mart de Swart kijkt op de achtergrond toe. WOENSDAG 9 JUNI 2010 35e JAARGANG Nr. 1571 zijn kleine beentjes weet hij een gemiddel de snelheid van twintig kilometer per uur aan te houden. Het publiek juicht als Max na de korte pitstop aanzet voor het derde rondje. Tijdens het laatste wordt hij vergezeld door burgemeester Hans Janssen. geval wel dat er handbal van hoog niveau te zien zal zijn. Vanaf 11.00 uur starten op 13 juni de wedstrij den aan het Stokeind te Moergestel. De hele dag worden er wedstrijden gespeeld om te bepalen wie elkaar in de finales zullen bestrij den. De laatste wedstrijd begint om 16.00 uur. Iedereen is van harte welkom om te komen genieten van dit spektakel. De toegang is gra tis. op buitenvelden gespeeld. Op zondag 13 juni vinden de finalewedstrijden van de veldcom- petitie 2009-2010 plaats. Zowel de beste vier heren- als damesteams van Nederland zullen naar Moergestel komen om uit te maken wie zich een jaar lang kampioen van Nederland mag noemen. Op het moment van schrijven van dit artikel is nog niet duidelijk welke teams dit zul len zijn, omdat de laatste kwalificatieronden nog gespeeld moeten worden. Zeker is in ieder Zuster Ermelindis werd geboren op den Hild te Moergestel op 10 december 1913. Tot haar 34e jaar heeft ze gewerkt op de boerderij van haar ouders en hun tot het laatst verzorgd. Tevens heeft ze tot haar intreden in 1948 haar 6 broers met raad en daad bijgestaan. Het was voor haar duidelijk dat ze de naam Ermelindis vanuit Moergestel mee zou nemen als kloosternaam om op deze wijze haar verbondenheid met haar thuis te be houden. Ze heeft zich vele jaren in verschillende hui zen van de Congregatie ingezet ten dien ste van de bejaardenzorg. Zr. Ermelindis straalde vriendelijkheid uit en wist wat zorg dragen betekende. Haar naam zal voortleven in de geschiede nis mede door de verering van onze Moer- gestelse Ermelindis. Als op zondagmiddag Moergestel Fietsdorp van start gaat, heeft Guus Moonen er al een enorme prestatie opzitten. Op zaterdag begon nen heeft hij dan al 640 kilometer gereden, non-stop in 23 uur. Echtgenote Anny Moonen zegt dat Guus op maandag duizend kilometer op de teller hoopt te zetten zodat van een goed begin kan worden gesproken. Dat geldt zeker ook voor de sfeer in het dorp. Zondag stonden al de eerste aanmoedigingsborden langs de weg, zoals: ‘Max jij bent snel, die 100 kilome ter haal je wel.’ BIEST-HOUTAKKER Een man uit Biest-Houtakker komt zeggen dat ze het bij hem in het dorp jammer vinden dat Guus het nieuwe rondje van dertig kilome ter alleen overdag rijdt. Dit rondje brengt hem ook door Biest-Houtakker. Alleen, overdag moeten we in de Biest werken, zegt de man. Liever hadden ze in Biest-Houtakker gehad dat Guus Moonen ’s avonds door het dorp zou fietsen. Dan hadden ze daar ook langs de route feestjes kunnen bouwen om de doorkomst van Guus Moonen te vieren. De afdeling Handbal van SV Roef! in Moergestel bestaat 35 jaar. Ter gelegen heid van dit jubileum mag SV Roef! afde ling Handbal dit jaar het Nederlands Kampioenschap yeldhandbal organise ren op zondag 13 juni aanstaande. Handbal is een sport die twee competities kent. In de winterperiode wordt een competitie in de zaal afgewerkt en in de zomerperiodes wordt Op de schouders van burgemeester Hans Janssen voor een ererondje. Terwijl Eindhoven blank stond en ook Tilburg een zware bui over zich heen kreeg, hield Moergestel het zondagmid dag vrijwel droog. Een van de redenen waarom op het zonnige St.-Jansplein Ben van Esch en Jan Vriens samen zeer tevreden stonden te zijn. Met op de ach tergrond een terras dat zeker voor drie kwart vol zat en een dweilorkestje uit Naarden dat zomaar even de feestvreug de kwam verhogen, gaven zij hun mening over de eerste dag van Moergestel Fiets dorp 2010. Ben van Esch, voorzitter van de Moergestelse horeca: “Nu al, op deze eerste dag, hangt er de sfeer die er vorig jaar pas was na een week.” Jan Vriens: “Een gezellige, goede opstart.” Ben van Esch: “Je ziet het, elkaar ontmoeten, gemoedelijkheid, dat zijn toch de kenmerken van een geslaagd Moergestel Fietsdorp.” Jan Vriens: “De eerste twee weken van Moer gestel Fietsdorp is sowieso al goed weer voor speld. Dus dat gaat goed komen.” Dan spoedt iedereen zich gehaast naar de fi- nishstreep want Max van Kempen komt er aan. Het Moergestels jongetje van zeven heeft er zijn eerste rondje van de honderd kilometer op zitten. Een rondje later stapt hij even af, onwennig en stoer tegelijk. “Hij moet wat eten en drinken, zijn nek moet worden gemasseerd”, zegt Peer van den Dries, die als begeleidende wielrenner met Max is meegefietst. Hij is onder de indruk van de fietsprestaties van Max, want met GUINESS BOOK OF RECORDS De burgemeester heeft het startschot gegeven aan Max van Kempen en aan Guus Moonen en daarmee aan de derde editie van Moergestel Fietsdorp. Dit evenement, inmiddels uitge groeid tot het grootste fietsfeest van Nederland (waar een klein dorp als Moergestel groot in kan zijn!), zal de komende tijd weer worden gedragen door Guus Moonen. Hij immers heeft weer op zich genomen om 10.000 kilometer te fietsen. Dit jaar heeft deze ongehoorde prestatie een extra serieuze lading omdat ‘de Man van 10.000 kilometer’ zich een plaats in het Guiness Book of Records tracht te verwerven. Notaris Henk van Heesewijk houdt de verrichtingen offici eel bij. Op woensdagmorgen 26 mei jl. is in het moederhuis in Veghel op 96-jarige leeftijd overleden Zuster Ermelindis (Adriana Maria van den Meijdenberg) 6 h Tel. 01^513 1474 i Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Max van Kempen kreeg zondagavond een heidenontvangst toen hij na honderd kilo meter finishte. Het zevenjarig jongetje was overdonderd door het enthousiasme van het publiek. Zichtbaar vermoeid kreeg hij een lauwerkrans omgehangen. Daarna maak te hij op de schouders van burgemeester Hans Janssen een ererondje langs het publiek. Hans Janssen had Max van Kempen op zijn laatste ronde vergezeld op een racefiets. Het jongetje zei dat hij zijn prestatie ‘een beetje zwaar had gevonden. Vooral de tegen wind en een regenbui maakten het hem niet makkelijk om de honderd kilometer vol te maken. Maar het feit dat hij het had gedaan én had gehaald vond Max van Kempen wel ‘heel erg leuk’. De volgende dag ging hij weer gewoon naar school. Moergestel begint goedgemutst aan derde Fietsdorp Huidverzorgingsinstituut 712 Schoolstraat 5 M MOERGESTEL M I A 3 jr nieuws L Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uitedijk maandag 12.00 uur zaterdagen, 19 en 26 juni, gaat Audacia fietsen voor nieuwe kleedkamers. Lees er alles over op pagina 3. jVJn AL RUIM 80 JAAR HfTSPLEZIEA J f 15 F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1