Moergestelse reuzin loopt achter fietsende Guus aan Open Dagen Thebe Park Stanislaus Dankbetuiging Anneke Rommen-van Beers Dankbetuiging Jan Vernooij Dankbetuiging Annie van Oort-van den Meijdenberg Expositie in Bibliotheek Buurt ’Rondom de Toren’ schenkt cheques aan drie goede doelen Protestantse gemeente Oisterwijk Vereniging Bierproeven Agenda Vision KBO-Brabant I FAMILIE ROMMEN KINDEREN EN KLEINKINDEREN VAN OORT Organisatie stunt voor nieuwe dragers en sponsoring In het bijzonder bedanken we Zorgcentra De Vloet personeel afd. Beeldvan A, Pastor Herman van den Broek en uitvaartverzorging Will Pellis. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling en medeleven die wij ontvingen na het overlijden van onze moeder, oma en overgrootmoeder Dank voor jullie belangstelling, ieder woord en gebaar, het meeleven, de bloemen, het er zijn, de brieven en kaarten, de telefoontjes en bezoekjes en daarmee de welkome steun bij het overlijden van ons moeder en oma In het bijzonder een woord van dank aan alle medewerkers en vrijwilligers Reuselhof, huisartsen Blessing en Terwindt, Pastor Theo te Wierik, koor 'Crescendo' en uitvaartverzorging Will Pellis. n ie is n 11 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling en medeleven dat wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader en opa OLIEVERFSCHILDERIJEN EN GLASOBJECTEN MARJO KLERX De expositie is in de maand juni te bezoeken tijdens de openingstijden van Bibliotheek Moer gestel op maandag, woensdag en donderdag van 2 tot half 6 en op vrijdag van 2 tot 8 uur. Wilt u meer te weten komen over haar werk of over de cursussen die zij geeft? Bel dan 06 - 51166194 of kijk op www.atelieriedereen.com Zoveel bloemen, lieve kaarten en e-mails hebben ons goed gedaan! In het bijzonder bedanken we Thebe Thuiszorg, huisarts W. de Lenne, Pastor Theo ter Wierik en uitvaartverzorging Will Pellis. MIEKE VERNOOIJ Kinderen en kleinkinderen De daadwerkelijke verhuizing vond in april al plaats. Maar bewoners en medewerkers moes ten even hun weg vinden in het nieuwe gebouw. Nu alles is opgeruimd en de rust is teruggekeerd is het tijd om het gebouw te laten zien aan alle belangstellenden. Tijdens de open dagen worden er rondleidin gen door het nieuwe gebouw gegeven. Er is de mogelijkheid om een aantal appartemen ten van binnen te bekijken en een kopje kof fie te drinken in restaurant De Reuselhof. Ook is er informatie te verkrijgen over Thebe en Woonstichting Leyakkers. Ie n s- s- n 1. d e. :n :n <t k :n n 6 n d, d n n rt ti. 0 1- ss is le n 1- Om de vijf jaar organiseert de Stichting Reuzen- gilde een internationaal reuzenfeest. Het eer ste vond plaats in Moergestel. Dit evenement wordt weer gehouden op zondag 26 september. Dan komt onder meer een zeer bijzondere groep uit Mallorca hier naar toe voor de opvoering van een nooit eerder vertoonde show van reuzen en vuurwerk. De economische recessie maakt het niet makkelijk om het benodigde geld in te zamelen. Daardoor is het idee ontstaan om aan de stunt op zondag 13 juni een sponsoractie te koppelen. Alle vrijwilligers die de reuzen over het Rondje Guus dragen laten zich sponsoren. Ook daarvoor kan in Moergestel contact op worden genomen met Wim Willems. Wim Willems is bereikbaar via het mobiele nummer 06-20067609. Hij kan informatie geven over het dragen van de reuzen en over Weer laat de buurt "Rondom de Toren" van zich horen. Na een zeer geslaagd buurtfeest op 9 april j.l. kwamen de organisatoren van het buurtfeest weer bijeen in het huis van Olivier. Nu om de drie cheques, ieder ter waarde van 175,- euro, te mogen overhandigen aan mevrouw Leen van Herck voor haar project in Slovakije, aan de stichting RIWB en aan de Stichting Olivier. Bij het organiseren van het buurtfeest hadden wij ook als doel gesteld om deze drie projecten in onze buurt financieel te steunen. En dankzij alle buurtbewoners en onze gulle sponsors konden wij’bij het spel van het Rad van Fortuyn dit mooie bedrag ophalen. Dank aan alle buurtbewoners en onze sponsors. Wij allen zijn trots op zo’n buurt. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 juni a.s. opent Thebe Park Stanislaus in Moergestel haar deuren voor het publiek. Op beide dagen is iedereen tussen 14.00 uur en 17.00 uur van harte welkom om een kijkje te nemen in het nieuwe woonzorgcentrum. Zondag 6 juni 2010, ds. Hester Radstake Er is deze zondag crèche, kindernevendienst en jeugdkerk. De lezingen voor deze zondag staan in 1 Konin- gen, hoofdstuk 1717-24 en in Lucas, hoofdstuk 7: 11-17. Vrijdag a.s. organiseert Vereniging bierproeven De ingrediënten en het brouwproces zijn nage noeg hetzelfde als bij het brouwen van Pils. Het verschil zit vooral in het feit dat bij het gekiemde gerst (mout) ook een deel gerooster de gerst wordt toegevoegd. De toevoeging van geroosterd gerst is verantwoordelijk voor de amber- of koperachtige kleur van het bier. Bovendien is ale per definitie bovengistend, terwijl pils ondergistend is. Heeft bovenstaande je interesse gewekt kom dan gerust om 20:30 uur naar Café De Brouwer (kosten 10,50 euro p.p.). Vrijdag 4 juni Afterschool Vanaf 8 jaar 15:30 - 17:30 uur Open inloop vanaf 16 jaar 19:00 - 01:00 uur Zaterdag 5 juni DJ workshop 13:00-14:30. Gratis. Volgeboekt Dinsdag 8 juni Buurtsport 15:30 - 17:00 uur Entree gratis. Verschillende sporten op het molenveldje Open inloop 19:00 - 23:00^iur Woensdag 9 juni Van alles lekker niets 13:00-17:00 uur. Poolen, computeren, nintendo wii, muziek luisteren, darten en gewoon hangen! Grote meidenavond! 19:00 - 20:30 uur. Hoe maak je een leuke en goedkope picknick? Donderdag 10 juni Afterschool 15:30-17:30 uur Open inloop 19:00-23:00 uur haar maandelijkse proefavond, waarbij dit keer de engelse ales centraal staan. Ale behoort tot de zoetere bieren met een voller mondgevoel dan pilsbieren. Ale is het resultaat van bierbrou- wen, zoals men dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland kent. De oorsprong van het brouwen van Ale ligt dan ook in Groot-Brittannië. Deze traditie is later overgewaaid naar België (en Nederland). De Ale staat in Nederland ook wel bekend onder de naam 'Amber'. In België wordt ale vaak als specifieke benaming gebruikt voor donkerblonde of amberkleurige, voornamelijk Brabantse doordrinkers van het type Palm, De Koninck, Vieux-Temps, Ginder Ale e.d. Ze worden ook wel Spéciale beige genoemd. In Engelstalige landen wordt in principe elk bovengistend bier tot de ales gerekend (met inbegrip van bijvoorbeeld Belgisch abdijbier, dat in België zelf nooit met deze term wordt aan geduid) en wordt ondergistend bier lager ge noemd. De vrijwilligers van’Thebe Park Stanislaus zijn aanwezig om te vertellen over hun werkzaam heden in het woonzorgcentrum. Zonder hun inzet zouden een aantal activiteiten geen plaats kunnen vinden. Er is altijd behoefte aan meer mensen die hier een steentje aan bij kunnen dra gen. Belangstellenden hiervoor worden dan ook van harte uitgenodigd om een kijkje te komen nemen en informatie in te komen win nen. Voorafgaand aan de open middagen vindt op donderdag 10 juni de officiële opening van het gebouw plaats. Afdeling Moergestel OPROEP! Voor degenen die zich hebben opgegeven voor het jaarlijkse uitje van de KBO op donderdag 17 juni 2010. Graag aanwezig zijn om 7.45 uur op het St. Jansplein. De bus kan dan op tijd vertrekken richting Amsterdam. Alvast heel hartelijk dank voor uw medewerking. ENQUÊTE KBO KBO-Moergestel heeft een groot aanbod van informatieve en ontspanningsactiviteiten voor alle senioren. Twee weken geleden hebben alle leden een enquêteformulier ontvangen, als bijlage bij de Nestor. Op dit formulier staan alle huidige acti viteiten vermeld, het nieuwe aanbod en is er de ruimte om uw verlangens aan te geven. Aan de activiteiten kan worden deelgenomen door alle senioren, dus ook door de niet KBO leden. Om iedereen in de gelegenheid te stellen zijn wensen kenbaar maken, is dit enquêteformu lier ook beschikbaar op onze website www.kbo- moergestel.nl of u kunt een exemplaar afhalen aan de bar in Den Boogaard. Na invulling kunt u het formulier inleveren aan de bar in Den Boogaard t/m 13 juni 2010. Hebt u het nog niet ingeleverd? Doe dit dan alsnog! Het bestuur hoopt op veel respons, zodat het beleid zo veel mogelijk op uw wensen kan wor den afgestemd. “We willen bovendien laten zien dat het dra gen van de reuzen heel goed te doen is”, aldus Wim Willems. Hij coördineert in Moergestel de activiteit op zondag 13 juni. De Moergestelse reuzin Ermehndis wordt gedragen door de straten van Brugge. Voorop lopen van links naar rechts Annie van Roessel, cilia Stork, Wim Willems en Hennie van Schooten. De Stichting Reuzengilde, beheerder van de drie reuzen waaronder Gèèselse Er- melindis, zorgt op zondag 13 juni voor een stunt. Met de Moergestelse reus voor op worden alle drie de reuzen over het parcours van het Rondje Guus gedragen. Deze letterlijk zware klus dient twee doelen: het Reuzengilde zoekt nieuwe dra gers en er wordt gestreefd naar een sponsorbedrag ten bate van de grote interna tionale reuzenmanifestatie op 26 september aanstaande. Op 13 juni wordt gestart om 10.00 uur en men denkt vijf uur nodig te hebben om de reuzen over het 16,7 kilometer lange parcours te dragen. De reuzen van de gemeente Oisterwijk bestaan nu tien jaar. Het idee van de reuzen stamt van oorsprong uit Moergestel. In de loop van die tien jaar is reuzin Ermelindis uitgegroeid tot een bij zondere ambassadrice van Moergestel. In veel Europese landen heeft de Moergestelse reuzin al de aandacht gevestigd op Moergestel. Toen het Reuzengilde zich meldde bij de organisa tie van Moergestel Fietsdorp werd de stichting dan ook meteen verwelkomd als een van de goede doelen. Een van de doelen van Moergestel Fietsdorp is immers goede doelen in de gele genheid stellen geld op te halen. Alle drie de reuzen wegen ieder circa 45 kilo. Ze worden gedragen door vrijwilligers uit alle drie de dorpen, Moergestel, Oisterwijk en Heu- kelom. Deze vrijwilligers zoeken uitbreiding; er zijn nieuwe dragers nodig De stunt van het dragen van de reuzen over het parcours van het Rondje Guus moet geïnteresseerden laten zien dat dit een heel gezellige bezigheid is. De dra gers en andere begeleiders van de reuzen zijn uitgegroeid tot een vriendengroep die samen in binnen- en buitenland bijzondere dingen mee- sponsormogelijkheden. Wie mee wil doen maken en vooral samen veel plezier hebben, op 13 juni kan zich bij hem opgeven. Vervolg van Parochieberichten Haar 2 kleindochters waren haar oogappeltjes. Ina kreeg al vroeg problemen met haar gezond heid. Maar ze klaagde niet, ze bleef positief in het leven staan. Ina overleed in het St. Elisabeth ziekenhuis op 74 jarige leeftijd. Op 14 mei overleed Annie van den Meijden berg, echtgenote van Hendrik van Oort. Annie werd geboren op ’t Stokske en leerde al jong mee te helpen op de boerderij waar haar hulp hard nodig was. Ze trouwde met Hendrik en bouw de met hem een mooi boerenbedrijf op. Toen haar drie kinderen haar niet meer zo hard nodig hadden zette zij zich in voor het gemeenschaps leven. Ze was 12 jaar voorzitster van de KVO en was meer dan 20 jaar actief binnen onze parochie als voorgangster in de avondwake, lector en lid van de liturgiegroep. Strijdvaardig zette zij zich in voor een actieve rol van vrou wen in de kerk. Met haar bescheiden, serieuze en zorgzame houding heeft ze veel voor haar medemensen kunnen betekenen. Annie over leed op tachtigjarige leeftijd op de Reuselhof. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secretariaat parochie) PAGINA 3 2 in ig <r, rg Selangenorganisatie voor senioren ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JUNI 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3