John van Esch en Johan Wolfs gaan 24 uur fietsen Niet alleen ’Guus’ gaat fietsen! Heiligenboom 2L Aphrodite Max van Kempen (7) uit Moergestel fietst honderd kilometer non-stop Schoolhandbaltoernooi mensen met verlichte fietsen gezamenlijk een kampioenschap fietszadelzitten; 27 juni, slot de jongste ultra-cyclist ooit. Bij de start van Moergestel Fietsdorp, het grootste fiets- Verkoop - Reparatie - Verhuur Ook voor uw elektrische fiets bent u bij ons aan het juiste adres! MEEFIETSEN OF SPONSOREN Uiteraard zijn beide heren afhankelijk van sponsoren, ’n Mogelijkheid daarvoor is mee- Kerkstraat 21, Oisterwijk Tel:013-5217326 www.schepenstweewtelers. nl Opbrengst voor Erik Bertens en Park Stanislaus door het verkeer te loodsen. Ruim een week voordat hij de jongste ultra-cyclist ooit zou moeten worden, deed zich een typische com plicatie voor. Het racefietsje dat hij eind vorig jaar kreeg, was hij letterlijk ontgroeid. Er moest snel een racefietsje van een maat groter wor- Weekeinden 5 en 19 juni: hij er meteen een recordpoging van voor het Hippisch >rds. ut uitzonderiij- a Guus Moonen heeft festljl! 3311 CC RSV Fevior organiseert weer haar jaar lijkse Hippisch Festijn Moergestel op haar terreinen aan de Heiligenboom te Moergestel. We beginnen met de wedstrijd ‘springen voor paarden’ in het weekend van 5 en 6 juni. Na een weekend rust gaan we verder met de wedstrijd voor de ‘dressuur paarden’ in het weekend van 19 en 20 juni. Het zal wederom spannende weekends worden, de beste ruiters uit de regio gaan tegen elkaar strijden in diverse klassen voor de felbegeer de prijzenpot. De uitslag van de ponycompe- titie van 2009/2010 zal ook tijdens het Hippisch Festijn 2010 bekend worden gemaakt. Entree is gratis. Jij komt toch ook? Voor meer informatie www.fevior.nl Op dinsdag 15 en donderdag 17 juni wordt het jaarlijks schoolhandbaltoernooi georga niseerd. Dit is een leuke, sportieve manier om de Moergestelse jeugd kennis te laten maken met de handbalsport. Alle basisschoolkinderen uit Moergestel kun nen meedoen aan dit toernooi. Op dinsdag zijn de wedstrijden voor de jongste jeugd (groep 3 t/m 5) en op donderdag is het toernooi voor de bovenbouw (groep 5 t/m 8). Natuurlijk zijn alle supporters welkom! Dus alle papa’s, mama’s, broertjes, zusjes, opa’s, oma’s kom gezellig kijken en aanmoedigen! De wedstrijden beginnen vanaf 18.30 uur. John van Esch en Johan Wolfs tekenen samen voor een van de particuliere initia tieven tijdens de komende fietsweken in het kader van Moergestel Fietsdorp. Zij hebben het plan opgevat om 24 uur te gaan fietsen voor het goede doel. De start van hun ’dag’tocht is op zaterdag 12 juni om 16.00 uur. Liefhebbers om mee te fiet sen mogen, tegen betaling uiteraard, aansluiten. heeft wel wat te wensen voor hem en zijn gezin. Zijn beide broers Jan en Paul waren zo enthou siast over het idee van John en Johan dat zij samen besloten om ook mee te gaan fietsen! Het andere doel waarvoor beide wat bij elkaar willen fietsen is Park Stanislaus. Gedacht wordt aan de aanschaf van een gemeenschappelijk te gebruiken iets. Dat zou bijvoorbeeld een fiets met duozit kunnen zijn. BELOOFD IS BELOOFD Beide Moergestelnaren zaten vorig jaar op het gemak aan ’n pilsje, en samen genietend van het geestrijke vocht ontstond het idee om ’vol gend jaar’ 24 uur te gaan fietsen voor een nog nader te bepalen goed doel. De heren hielden woord en hun plannen hebben intussen defi nitief vorm gekregen. Samen zijn ze ook op zoek gegaan naar het doel waarvoor ze willen fietsen. Ze kwamen daarbij op twee ideeën: in het eerste geval is dat voor onze dorpsgenoot Erik Bertens. Erik, die de ernstige spierziek te ALS heeft en inmiddels rolstoelgebonden, De fietscommissie heeft 3 zeer mooie fiets tochten uitgezet vanuit Moergestel. Dit jaar is de tocht georganiseerd in samenwerking met de provincie Noord Brabant, die het fietsen in onze provincie wil promoten. Voor de cracks zijn er tochten van 60 km, voor gezinnen met kinderen of andere korte afstand liefhebbers, zijn er tochten van ongeveer 30 km. Een rit overschrijdt zelfs de grens met België. De andere dagen gaan we richting Drunense Duinen en de Brabantse Kempen. Na het succes van vorig jaar, nu dus ook dit jaar 3 heerlijke dagen fietsen in ons geweldige Brabant. Men kan starten vanaf 9.00 tot 16.00 uur. De kosten voor 3 dagen zijn slechts 10,- euro en voor een dagkaart betaalt U 5,- euro. Maak deze dagen vrij en fiets gezellig mee tij dens deze geweldige Fiets3Daagse. Allemaal van harte welkom op 11-12-en 13 juni a.s. voor de start en finish op het St Jansplein te Moer gestel. Huidverzorgingsinstituut fiets als hoofdrolspeler. In deze nieuwe opzet past onder meer het nieuwe wandelevenement ’80 van Oisterwijk’ op 26 en 27 juni. De vele doe-activiteiten voor alle vormen van fietsen (onder andere duofietsen voor gehandicapten, speciale routes voor elektrische fietsen, tandem- fietsen voor visueel gehandicapten) spelen zich af in de mooie natuur van Moergestel en omge ving. De website www.moergestelfietsdorp.nl Op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 geeft een goed overzicht van alle activiteiten. jUni a.s. wordt iedereen uitgenodigd om - deel te nemen aan een gezellige Fiets3 fietsen. Voor een vast bedrag mag je 24 uur (of Daagse. willekeurig aantal uren) meefietsen, ’n Tweede mogelijkheid is, al is het maar 1 of 2 rondjes, meefietsen voor 5 euro per rondje. Belangrijk is nog te weten dat je niet genoodzaakt bent om in ’n groep te rijden; je rijdt als dat je wilt, gewoon in je eigen tempo. Mensen die vrijblijvend willen schenken heb ben eveneens de mogelijkheid dat te doen. Er is ’n speciaal rekeningnummer opengesteld: 13.45.23.490 t.n.v. J. Wolfs, o.v.v. 24-uur fietsen. Wilt u meer informatie dan mag u bellen met Johan: 06-55335227 of John: 06-22930849. Doet u mee? Het zou mooi zijn als u Erik en Stanislaus de helpende hand wilt bieden. Op de foto: John van Esch (links) en Johan Wolfs: 24 uur voor het goede doel. den gevonden. Kinderracefietsjes zijn moeilijk verkrijgbaar. Moergestel Fietsdorp wordt voor de derde keer gehouden. In drie jaar tijd groeide dit Brabants fietsevenement uit tot het grootste fietsfeest van Nederland. Elke dag, drie weken lang, is er zeer gevarieerd fietsvermaak voor alle leeftij den en voor alle soorten fietsliefhebbers. Centraal staat steeds de tienduizend kilo meter die ultra-cyclist Guus Moonen non- stop rond Moergestel fietst. Dit jaar maakt Start Moergestel Fietsdorp, grootste fietsfeest van Nederland Guiness Book of Records. De uitzonderlij ke fietsprestaties van C met name onder de jeugd veel enthousias me losgemaakt. Daar is onder meer de hon derd kilometer non-stop door Max van Kem pen uit voortgekomen. Het zevenjarig jonge tje start zijn race zondag 6 juni om 15.00 uur. DAGELIJKS PROGRAMMA Het programma van Moergestel Fietsdorp is zeer divers. Dagelijks zijn er vanaf het middag uur tot ’s avonds activiteiten voor fietsers en er is ook steeds ander vermaak zoals muziek- optredens. Alles wordt gratis aangeboden. Hoogtepunten zijn: 11 juni, Fietsketting waar aan alle fietsende kinderen van de basisscho len meedoen; 11,12 en 13 juni, Fietsdriedaagse; 13 juni, Nationale Speciale Fietsendag; 17 juni, landelijk fietscongres met als onderwerp hoe jongeren na de middelbare school de fiets blij ven gebruiken; 20 juni, fietsenzegening; 25 Max van Kempen krijgt een duwtje in de rug van zijn broer Tom. iun*> Lichtjestocht waarbij vele honderden mensen met verlichte fietsen gezamenlijk een Het zevenjarig jongetje Max van Kempen uit Moergestel wordt op zondag 6 juni nachtelijke rit maken; 26 juni, Nederlands de jongste ultra-cyclist ooit. Bij de start van Moergestel Fietsdorp, het grootste fiets- kampioenscban fietszadelzitten: 27 iuni. slot feest van Nederland, gaat hij honderd kilometer non-stop fietsen. Hij doet dat in manifestatie. navolging van zijn grote voorbeeld Guus Moonen. Deze ultra-cyclist uit Moergestel De organisatie van Moergestel Fietsdorp wil start een dag eerder, op 5 juni, met zijn tienduizend kilometer non-stop rond zijn uitgroeien tot een beweegevenement met de woonplaats. Hij rijdt op deze eerste dag afwisselend via twee nieuwe rondjes, een tje van dertig kilometer door de Kempen en een ander van 25 kilometer door Oisterwijk. Max van Kempen traint sinds begin maart dagelijks circa twintig kilometer voor de voor een zevenjarig jongetje onvoorstelbare presta tie van honderd kilometer non-stop racefiet sen. Zijn moeder fietst op een gewone dames fiets naast hem om het tengere jongetje veilig Weekblad voor Moergestel 20 WOENSDAG 2 JUNI 2010 35e JAARGANG Nr. 1570 Zondag 20 juni staat de jaarlijkse Rabo Komtoer weer op het programma. Lees er alles over op pagina 7. -iHJeerti/k fretMn' U4 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, e-mail: buro76@plonet.nl Inleveren kopij vlo e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandagT2.00 uur I d ici. uio-uio ih/h JW*"*?^* J p i iuiu vuiyn lyon loiiLi Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 -i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1