I Harmonie op uitstap naar Zwitserland afwashulp (student) Hotel Stille Wilde UW TUIN KAN EGELS REDDEN! Tel.013 5282301 of info@stillewilde.nl Lotenverkoop van de Zonnebloem Protestantse gemeente Oisterwijk Met al uw vragen naar het Vrijwilligerssteunpunt Agenda Vision Handicap.nl houdt nationale collecte in Oisterwijk zoekt Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Werktijden 's ochtends van 10.30-13.30 uur KEES VAN DER BRUGGEN Het gaat niet goed met de egel Egels hebben uw tuin hard nodig Maak uw tuin egelvriendelijk tijdens weekdagen (geen weekends) KIJK OP JAARVANDEEGELNL Optredens in Leukerbad als hoogtepunt invullen en met name de jeugd koos ervoor Gratis advertentie Organisatie voor maatschappelijke diensten Steunpunt Vrijwilligerswerk stucadoorswerken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Vrijdag 28 mei Afterschool vanaf 8 jaar 15:30 - 17:30 uur Open inloop vanaf 16 jaar 19:00 - 01:00 uur Dinsdag 1 juni Buurtsport 15:30-17:00 Entree gratis. Gezellig sporten bij het molenveldje Ópen inloop 19:00 - 23:00 uur Woensdag 2 juni Van alles lekker niets 13:00-17:00 uur. Lekker binnenwandelen alles mag en niets hoeft! Playcafé Super Bingo 15:30-17:30 entree 1,00, vanaf 8 jaar Kleine meidenavond! Schilderen, mozaïeken en tshirts maken! 19:00-20:30 uur vanaf 10 jaar entree 1,- euro. Heerlijk knutselen van avond! Donderdag 3 juni Afterschool 15:30- 17:30 uur Open inloop 19:00 - 23:00 uur 3 - Wt voor eigen activiteiten. Dit kan b.v. zijn: de aanschaf van aangepaste gymtoestellen, het laag houden van contributie of bij een dagcen trum voor kinderen een trampoline of fietsen. Iets extra’s De nationale collecte van Handicap.nl heeft kortom iets extra’s. Wilt u weten hoe u mee kunt doen met uw vereniging of stichting? Neem dan contact op met de regiocoördinator van Han dicap.nl. U kunt de regiocoördinatoren vin den op www.handicap.nl Heeft u vragen over vrijwilligerswerk? Wilt uw weten of vrijwilligerswerk kan doen terwijl u een uitkering heeft? Wilt u weten of verzekerd bent als vrijwilli ger of wat voor vacatures er momenteel binnen de gemeente Oisterwijk zijn? Met al uw vragen over vrijwilligerswerk kunt u terecht bij het Vrijwilligerssteunpunt aan het Kerkplein in Oisterwijk. Hier krijgt u advies over alles wat met vrijwilligerswerk te maken heeft. Het vrijwilligerssteunpunt wordt gecoördi neerd door Noortje Bijvelt. Noortjebijvelt@regio.twern.nl. 528 4080. Tot ziens bij het vrijwilligerssteunpunt! De onderzoekscampagne Jaar van de Egel is een initiatief van de Zoogdiervereniging onder de vleugels van Vogelbescherming Nederland ■’.F Vrijwilligers van de Zonnebloem komen tus sen 31 mei en 12 juni aan de deur met de loten a 2,- euro. De opbrengst komt ten goede aan de Zonne- bloemactiviteiten voor zieken, gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. De loterij is een belangrijke inkomstenbron om ook in de toe komst aan de vraag naar huisbezoek, dagacti- viteiten en aangepaste vakanties voor de doel groep te voldoen. In Moergestel helpt de lote rij bijvoorbeeld om de boottocht en de aange paste vakantie en uitstapjes te realiseren. De trekking vindt plaats op 15 november 2010. Als u een lot koopt steunt u het lande lijke Zonnebloemwerk maar ondersteunt u dus ook de Moergestelse Zonnebloem die dit najaar al 20 jaar bestaat. Er zal dan ook een speciale activiteit georganiseerd worden. De Zonnebloem telt ruim 40.000 vrijwilligers verdeeld over ongeveer 1400 afdelingen.Zij bie den een sociaal netwerk aan zieken, gehandi capten en hulpbehoevende ouderen voor wie eenzaamheid dreigt. Jaarlijks leggen de vrij willigers 1,3 miljoen huisbezoeken afbij 71000 mensen.Daarnaast maken jaarlijks meer dan 142.000 mensen met een fysieke beperking gebruik van het activiteitenpakket van de Zon nebloem. Ook gaan elk jaar zo’n 8000 (zwaar) hulpbehoe vende mensen met de Zonnebloem op vakan tie. Dus loten kopen is een goede keuze. Zondag 30 mei, 10.15 uur, ds. Wil van Egmond Er is deze zondag crèche, kindemevendienst en jeugdkerk. Het is deze zondag, zondag Trinitatis, zondag va de heilige Drie-eenheid. Het gaat deze zon dag om de Vader, de Zoon en de Heilige Geest. Ze horen met zijn drieën bij elkaar, ze vormen een eenheid. De lezingen die deze zondag op het rooster staan zijn Spreuken 8:22-31 en Johannes 3:1-16. In het Johannes evangelie horen we over Nicodemus, één van de Joodse leiders. Hij heeft met Jezus een gesprek over opnieuw geboren worden. Eigenlijk gaat het om twee werelden, in de ene wordt je geboren uit een mens, in de andere uit de Geest. Dit laat ste is een scheppingsdaad van God. Bekende woorden uit dit gedeelte zijn “de geest blaast waarheen hij wil, je hoort zijn geluid, maar je weet niet waar hij vandaan komt en waar hij heen gaat.” De Geest gaat waar hij gaan wil. In de Pinksterdienst hebben we dit geïllustreerd met ballonnen die we opbliezen en loslieten, ze schoten alle kanten op! In Spreuken horen we vrouwe Wijsheid aan het woord die beweert de eerste scheppingsdaad van God te zijn - weten dat je een schepsel van God bent is goed: dan heb je ontzag voor God, je schepper! Ongetwijfeld zullen we deze dienst veel liede ren zingen waarin zowel Vader, Zoon en Geest aangeroepen worden. Alledrie laten ze op een andere manier het goddelijke zien! Alledrie zijn ze van belang, we dopen niet voor niks in de naam van de Vader, de Zoon en de Heilige Geest! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 MEI 2010 Dirigent Arthur Verhofstad. De dag werd feestelijk afgesloten in de ont- spanningsruimte van het appartementencom plex. We hadden immers ook nog ’n jarige Dion in ons midden die uitgerekend deze dag de prachtige leeftijd van 65 jaar mocht bereiken! was er een pittige repetitie gepland vanwege het concert ’s avonds. In de hal van de Busbahnhof vond dat concert plaats in samenwerking met Leukerbad Toerismus. Hier wordt de scepter gezwaaid door de Nederlandse Gerda. De har monie leverde hier werkelijk een topprestatie door het aanbieden van een geweldig concert!, De toeschouwers staken hun lovende woorden niet onder stoelen of banken. Dirigent Arthur Verhofstad moest tot tweemaal toe aan een toe gift. Dat zegt genoeg! In de hal was het daar na nog ’n tijdje gezellig genieten van de gast vrijheid... PAGINA 3 Hij was ’s morgens al in de bloemetjes gezet, maar ’s avonds werd er natuurlijk uitgebreid op getoost... Zaterdag was alweer de laatste volle dag van ver blijf in Leukerbad. Ook in de ochtend had men weer volledige bewegingsvrijheid, maar in de middag werden de meeste weer verwacht op de repetities van ’n drietal ensembles die om 17.30 uur de H. Mis mee zouden opluisteren in de Rooms-katholieke Pfarrkirche van Leukerbad. De pastoor waagde zich hier zelfs aan een Nederlands woordje en vond het prachtig dat op drie plaatsen in de kerk een ensemble te beluisteren viel ‘aus den Niederlanden’. Na de viering, die met een welgemeend langdurig applaus werd afgesloten, nodigde de pastor iedereen uit in het naast de kerk gelegen gebouw om met hem ’n borreltje te drinken. Als her innering kreeg hij namens de vereniging ’n klein vaantje aangeboden, ’n Dag eerder had Nederlandse Gerda dat in de Busbahnhof ook een gekregen. ’s Avonds terug ’thuis’ was er ’n barbecue, ’n Barbecue in de sneeuw nog wel.je maakt het niet elke dag mee... Na de barbecue stond een Bonte Avond op het programma die zeer verrassend uitpakte. Liefst 11 optredens vielen te noteren en er ontstond een echte competitie. Vanuit de leden zelf was er een spontaan uitvoerig moment van dank aan de zgn. ‘Zwitserlandcommissie’. Zij werden bedankt met een fles overheerlijke wijn en Zwitserse chocolade. Voorzitter Martien Óerle- mans beloofde in het komende jubileumjaar daar namens de vereniging nog op terug te komen. Om twaalf uur was het feest ten einde en zocht iedereen z’n welverdiende bedje op. Het zou nl. weer vroeg dag zijn. Zondagochtend om kwart voor zes was de bus geladen met alle instrumenten en muzikanten en kon worden begonnen aan de terugreis naar Moergestel. Ruim dertien uur later stonden degenen die het gezelschap in Leukerbad ver welkomd hadden weer als welkomstgroet op het St. Jansplein evenals ’n behoorlijk aantal ouders van onze jeugdige muzikanten. Eén conclusie rest: wat hébben we allemaal genoten en wat verdient de ’Zwitserlandcom missie’ ’n groot compliment: Jan en Riet Janssen, Ron en Rianne van den Oetelaar, Klaas Smits en Willem Ligtvoet. We mogen ook Wim en Marion op ’t Hoog-Janssen niet vergeten. Zij hebben drie dagen lang de bar bediend en dank ook aan de dames die aan de catering hebben meegeholpen. Tot slot dank aan allen die meegeweest zijn, want samen hebben we als één grote familie een prachtig feest beleefd dat iedereen zich nog lang zal heugen... De harmonie tijdens het concert in de Busbahnhof van Leukerbad. Na een voorbereidingsperiode van liefst twee jaar stonden woensdagavond 12 mei jl. om 21.00 uur ruim 60 muzikanten van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ aan getreden op het Moergestelse St. Jansplein. Gepakt en gezakt voor een stevige reis met als einddoel het 850 kilometer verderop gelegen Leukerbad in Zwitserland. ’n Reis die alles te maken had met het komen de 100-jarig bestaan van onze harmonie, ’n Cadeautje van de leden aan zichzelf. Ze had den er dan ook al twee jaar voor gespaard en naar uitgekeken. Natuurlijk had de reis niet enkel als doel ’n paar dagen vakantie houden, er zou immers ook gerepeteerd en gemusi ceerd worden in het welbekende gastvrije stadje op zo’n 1400 meter hoogte in de Zwit serse Alpen. Na een vermoeiende reis begaf iedereen zich naar de gemeenschappelijke ruimte in het prachtige appartementencomplex ‘Residens des Naturelles’. Men liet zich de koffie en het gereedstaande ontbijt goed smaken en daarna nam ieder zijn intrek in het hen toegewezen appartement. De dag kon men vervolgens zelf invullen en met name de jeugd koos ervoor zich richting zwembad te begeven. Leukerbad is beroemd om zijn thermaalbaden. j Het water komt in het stadje op ’n temperatuur van 50 graden uit de aardbodem. De baden wor den dagelijks gevuld met water op ‘n tempera tuur die wordt teruggebracht naar 35 graden. Er zijn diverse straatjes waar in de winter de sneeuw niet blijft liggen vanwege het water dat er onderdoor loopt. Leukerbad kent dientenge- volge ook ’n aantal klinieken voor fysiothera pie e.d. Gezond vertoeven in een gezond klimaat en gezonde omgeving. Weer anderen gingen genieten van de berg wandelingen die men er kan maken. Onverge telijke momenten beleeft men bij het lopen door de sneeuw om andere momenten oog in oog te staan met herten. De vrijdagochtend was na het ontbijt voor iedereen naar eigen wens in te vullen, ’s Middags Ango en lokale projecten slaan handen ineen De nationale collecte van Handicap.nl vindt dit jaar plaats van 7 tot en met 12 juni. Het geld dat Handicap.nl ophaalt gaat naar het Ango fonds. Vanuit dit fonds wordt individu ele financiële hulpverlening betaald aan men sen die buiten elke regeling van de Wet maat schappelijke ondersteuning en zorgverzeke raar vallen. Maar ook lokale initiatieven wor den met de opbrengst ondersteund. De Ango komt al sinds 1927 op voor gehandi capten en chronisch zieken. Daar waar de over heid of zorgverzekeraar het af laat weten, springt de Ango bij waar nodig is. Iedereen met een han dicap of chronische ziekte loopt vroeg of laat tegen problemen of kosten aan. Ango helpt waar de overheid en zorgverzekeraar het af laten weten en zorgt dat het geld er wel komt. Voor die gewenste autoaanpassing, sta-op stoel, studie of computer. Collecte van 7 t/m 12 juni 2010 Om mensen te kunnen blijven helpen, heeft de Ango geld nodig. De nationale collecte die elk jaar in juni plaatsvindt is daarbij van onmisbaar belang. Dit jaar gaan de collectanten van Handicap.nl van 7 tot en met 12 juni langs de deuren. Handicap.nl hoopt dit jaar het bedrag van 840.000,- euro dat in 2009 werd opgehaald te evenaren. Lokale verenigingen Plaatselijke verenigingen die betrokken zijn bij gehandicapten en/ of chronisch zieken zijn van harte welkom om mee te helpen. Minimaal 25% van de opbrengst mag behouden worden

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3