Siem Geboorte... Subsidie voor GUO-concerten Durdraaiers WK Poule 2010 KBO-Brabant ïelangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Protestantse gemeente Oisterwijk Stichting Cultuurhistorische stadswandeling Huis voor Zingeving ontvangt 1.000e bezoeker Dankbetuiging Dankbetuiging Ina Smetsers-op 't Hoog Cor Schoenmakers-Op 't Hoog 9 CO 1 Deze kanjer wordt 18! Alle bloemen, lieve kaarten en e-mails hebben ons goed gedaan! KINDEREN EN KLEINKINDEREN SCHOENMAKERS Geboren Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl zoon van Adrian en Linda Kouwenberg-van Ansem broertje van Jip 10 mei 2010 Drapenierwei 12 5551 MS Valkenswaard In het bijzonder willen we bedanken Thebe Thuiszorg, huisartsen Blessing en Terwindt, Pastor Theo ter Wierik, Koor Crescendo en uitvaartverzorging Wil Pellis. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor het medeleven en de steun die wij ontvingen na het overlijden van mijn vrouw, onze moeder en oma In het bijzonder een woord van dank aan doktoren Terwindt en Blessing, Thebe Thuiszorg, Pastor Theo te Wierik en Uitvaartverzorging Will Pellis. Lambert Smetsers Tino, Mariëtte, Meeke en Else Emiel Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling en medeleven dat wij mochten ontvangen na het overlijden van Binnenkort is het weer zover. het WK voetbal Heeft u een beperking en wilt u met de fiets er op uit? MARIAVIERING in de H. Eik Enquête KBO-Moergestel - Succes met de rijlessen. Proficiat van pa, ma en je zus. 1 Okvo Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Zondag 23 mei, 10.15 uur, ds. Hester Radstake Er is deze zondag crèche, kindernevendienst en jeugdkerk. Let op! De Pinksterdienst vindt plaats in de gewone kerkgebouwen en niet in het natuur- theater! Alhoewel de dienst dit jaar niet in de openlucht plaats zal vinden, is het 23 mei natuurlijk wel Pinksteren. Het is de vijftigste dag na Pasen, pas na vijftig dagen staat alles open voor het Paasverhaal. Pas nu dringt de Geest echt door in de harten van de mensen. Pas nu wordt dui delijk wat bedoeld is met de opstanding. Het feest van de Geest wordt Pinksteren ook wel genoemd. Maar wat doet die Geest dan pre cies? En hoe werkt de Geest nu nog door? De lezingen die voor vanmorgen op het roos ter staan zijn Joel 3:1-5, Johannes 20:19-23 en Handelingen 2:1-13. Het wereldkampioenschap voetbal staat voor de deur en de WK koorts neemt toe. Aangezien wij wel van een beetje spanning houden, heeft C.V. de Durdraaiers dit WK, wederom een heuse WK Poule. Hou jij ook wel van een beetje spanning tijdens het WK? Doe dan mee met de Durdraaiers WK Poule 2010. U kunt met deelname aan deze WK Poule 2010 mooie prijzen winnen. De hoofdprijs bedraagt 100,00 euro en een mooie prijs, verder zijn er nog mooie (geld)prijzen te verdienen .De deelname aan deze WK Poule 2010 bedraagt slechts 5,00 per ingeleverd for mulier. Voor het verkrijgen van het inschrijfformulier kunt U terecht bij cafe ’t Draaiboompje, even bellen/mailen naar Eric Boogaers, Oirschotse- weg 35 A, tel 06 2008 15 96 (eric.boogaers@oran ge.nl) - Marieke Verouden, Schoolstraat 4,513 0111 (carlo.marieke@kpnplanet.nl) of via de site: www.de-durdraaiers.nl Het inleveren van het deelnameformulier kan zowel schriftelijk als digitaal. Nadere informatie hierover volgt. Een beetje meer plezier Bel naar Stichting Rick (013) 5219101 kijk op www.stichting-rick.nl of mail naar contact@stichting-rick.nl Op donderdag 27 mei brengen we een bezoek aan de H. Eik. Om 19.00 uur vertrekken we met de fiets vanaf St. Jansplein (of desgewenst met de auto). Graag opgeven bij Rikie. Volgens de laatste berichten zijn er vandalen geweest bij de H. Eik, laten wij er samen een fijne viering van maken en daarna is er koffie met molen cake. Op dinsdag 1 juni is de fietsmiddag - vertrek 13.00 uur vanaf St. Jansplein. Iedere dinsdagmiddag nordic-walking - vertrek 13.30 uur volgens schema. Iedere woensdag zomeravondwandeling - ver trek 19.00 uur vanaf St.Jansplein. Maandag 10 mei, tijdens de meivakantie, orga niseerde het Huis voor Zingeving voor het eerst kindermiddag voor kinderen vanaf 5 jaar. Een themamiddag over dolfijnen en andere dieren verzorgd door dierentolk Gina Biemans. Gina vertelde over haar eigen ervaring met dolfijnen en sprak met de kinderen over en met de die ren die voor hen speciaal zijn. Tijdens, deze middag mocht het Huis voor Zingeving haar 1.000e bezoeker (sinds de start eind september 2009) verwelkomen. Op de foto zie je de 1,000e bezoeker Charlotte, met haar broertje, dieren tolk Gina Biemans en Rob van Tilburg van het Huis voor Zingeving. Het Huis voor Zingeving organiseert dit seizoen nog tot eind juni iedere woensdagavond een lezing of thema-avond op het gebied van spi ritualiteit, filosofie en theologie. Woensdag 26 mei verzorgt Bart Jan Botterman van Vrijheid Is uit Oosterhout een lezing over De Helende Reis in het Huis voor Zingeving. Een metho de voor heling en bewustwording ontwikkeld door Brandon Bays. In 1992 werd Brandon gediagnosticeerd met een grote tumor. Deze diagnose stimuleerde haar om diep in haar ziel te duiken en haar leven nauwgezet onder de loep te nemen. Zeven weken later was haar tumor Op zondag 23 mei is er weer een stadswande ling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 10.30 uur bij het Raadhuis. De rondlei ding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelne mers door de oude stadskern. Nico Haneveld, gids van de Heemkundekring de Kleine Meij- erij geeft uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke verleden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3.- U hoeft zich van te voren niet aan te melden. U bent van harte welkom! helemaal weg. Zonder medicijnen, zonder ope ratie. In de jaren na haar genezing heeft Brandon De Helende Reis ontwikkeld en sindsdien dui zenden mensen kunnen helpen zichzelf te bevrijden van levenslange klachten en emotio nele blokkades. Bart Jan Botterman vertelt je deze avond alles over Brandon Bays en De Helende Reis. Hoe de methode werkt, voor wie deze geschikt is, maar vooral ook wat zijn ervaringen ermee zijn, zowel persoonlijk als in zijn praktijk. En uiter aard is er ruimschoots gelegenheid voor het stellen van vragen. Aanvang: 20:00u (toegang vanaf 19:30u); entree: 5,- p.p. (inch koffie). U vindt het Huis voor Zingeving in Huize Nieuwenhof en op www.huisvoorzingeving.nl. Team Huis voor Zingeving Jeanne Ketelaars, Hans Pijnaker, Rob van Tilburg Op donderdag 27 mei is er om 14.30 uur een Mariaviering in de H. Eik georganiseerd door KBO-Moergestel. Iedereen is daarbij van harte welkom. Wilt u gezamenlijk per fiets. Het ver trek is om 13.30 uur vanaf het St. Jansplein. Auto’s vertrekken vanaf het plein om 14.00 uur. U kunt ook op eigen gelegenheid gaan. Er is voldoende parkeergelegenheid bij de kapel. KBO-Moergestel heeft een groot aanbod van informatieve en ontspanningsactiviteiten voor alle senioren. Om de twee jaar peilt zij de belang stelling voor nieuwe activiteiten en uitbreiding van bestaande activiteiten. Ook dit jaar vindt dit plaats middels een enquê te formulier, dat wordt verspreid onder alle leden. Op dit formulier staan alle huidige acti viteiten vermeld, het nieuwe aanbod en is er de ruimte om uw verlangens aan te geven. Aan de activiteiten kan worden deelgenomen door alle senioren, dus ook door de niet KBO leden. Om iedereen in de gelegenheid te stellen zijn wen sen kenbaar maken, is dit enquêteformulier ook beschikbaar op onze website www.kbo- moergestel.nl of u kunt een exemplaar afhalen aan de bar in Den Boogaard. Na invulling kunt u het formulier inleveren aan de bar in Den Boogaard t/m 13 juni 2010. U zult versteld staan van het grote, gevarieer de aanbod, dat de KBO u te bieden heeft. Tijdens het WK is de tussenstand te volgen op de website van CV de Durdraaiers (www.de-durdraaiers.nl), en zal de tussenstand te zien zijn in café ’t Draaiboompje. Mocht U een e-mail adres opgeven, houden wij u via de mail op de hoogte. Winnaars krijgen automatisch bericht. Twijfel niet en laat u leiden door de extra span- ningsprikkel tijdens het WK. Doe mee met de Durdraaiers WK Poule 2010. Namens het bestuur van C.V. de Durdraaiers wensen wij u veel plezier met deze Poule en het komende wereldkampioenschap voetbal. PAGINA 3 Zowel Stichting Jacques de Leeuw als de Mensink Stichting heeft subsidie toegekend aan GUO-concertserie 2010/2011. Eerder al zegden ook Gemeente Oisterwijk en Theaters Oisterwijk Moergestel (TOM) subsidies toe. Digitaal Oisterwijk verleent al jarenlang sup port als webmaster. Stichting Podiumkunsten Oisterwijk (SPO), dat de GUO-concerten bestuurt, hoopt op nóg een subsidiebevesti- ging één dezer dagen. Daarmee denkt de Oisterwijkse concertorganisatie haar begro ting voor komend seizoen sluitend te krij gen. De organisatie programmeert haar GUO-con certen onder de vlag van Groeten Uit Oisterwijk. De kern is sinds eind jaren zeventig actief en gaat haar 33ste concertseizoen tegemoet. Haar expertise ligt bij folkroots en singer-songwri- ters. In deze genres heeft ze een uniek interna tionaal netwerk opgebouwd. Sinds enkele jaren vormt SPO het dagelijkse bestuur van de GUO- concerten. Voor seizoen 2010/2011 staat een serie van acht GUO-concerten gepland in Den Boogaard. Dit is de tweede reeks GUO-concerten in Den Boogaard sinds de organisatie een driejarige overeenkomst tot samenwerking sloot met Theaters Oisterwijk Moergestel (TOM). In Tiliander houdt TOM op vrijdag 21 mei vanaf 19 uur een gratis preview van seizoen 2010/2011. Enkele artiesten worden gepresen teerd, evenals de nieuwe seizoensbrochure en de GUO-concertserie. Een dag later krijgen de websites van TOM en van GUO een update. Belangstellenden voor de GUO-concerten kun nen vanaf dan terecht op www.guo.inoister- wijk.nl. Via een link naar de website van Den Boogaard kunnen ze hun GUO-tickets reser veren. Voor een gratis abonnement op de digitale GUO-Nieuwsbrief volstaat een mailtje naar guo@inoisterwijk.nl. Abonnees ontvangen maandelijks een update van de GUO-concer ten. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MEI 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3