Fietsmallemolen draait dag en nacht voor Moergestel Fietsdorp Oproep in het kader van de viering van onze be vrij ding Uw goede idee is bij de Rabobank geld waard Aphrodite Aanleveren kopij i.v.m. Pinksteren BRILLEN LENZEN Weekblad voor Moergestel De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Blikvanger langs de A 58 bij Moergestel Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl O Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... ik nu een paar weken kwijt”, merkte René Bruurs op toen de fietsmallemolen afgelopen zaterdag langs de A 58 werd geïnstalleerd met hulp van Albert Nooren. De blikvanger staat voor het bedrijfsgebouw van Frans Becx. De fietsmallemolen is een zeer doordachte constructie. Aan de fietsen zijn Moergestelse vlaggen bevestigd. Deze worden ’s nachts ver licht met spotjes die in de koplampen zijn ver borgen. De Lind 35a - Oisterwijk 013- 528 4899 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 De fietsmallemolen vestigt de aandacht op Moergestel Fietsdorp, het grootste fietsevenement van Nederland. Langs de A 58 bij Moergestel staat sinds zaterdag 15 mei een fietsmallemolen als blikvanger voor Moergestel Fietsdorp. Dit grootste fietsfeest van Nederland wordt gehouden van 5 juni tot en met 27 juni in het centrum van Moergestel. De fiets mallemolen is een zelfgebouwde constructie met draaiende fietsen en ’s nachts ver lichte vlaggen. Een enorm spandoek maakt duidelijk waar het om gaat. Over de A 58 passeren dagelijks tienduizenden voertuigen. Moergestel Fietsdorp wordt georganiseerd door tientallen vrijwilligers uit Moergestel en Oisterwijk. Het is niet alleen een fietsfeest, maar ook een feest van saamhorigheid. De fietsmallemolen is gemaakt door Moergestelaar Christ Donkers (55) met hulp van zijn zoon Ruud (23). Christ Donkers werkte er een volle week aan. Het gevaarte staat op een door de firma Bruurs ter beschikking gestelde container. “Die ben Materialen voor de kindervakantieweek, de aanleg van een moestuin bij de basisschool, het opknappen van een zendmast, een rol- stoelfiets om uit te lenen, de aanleg van een natuurijsbaan, steun voor hulp bij rouwver werking, viering van een jubileum voor de wandelvierdaagse. Een greep uit de projecten die Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk in 2009 ondersteun de. Ook dit jaar besteedt de bank een deel van de winst aan lokale, maatschappelijke initia tieven. Hebt u een goed idee om het leven in uw loka le gemeenschap leuker te maken? Of kent u een project dat een steuntje in de rug verdient? Laat het Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk weten! Samen met de ledenraad nomineren we drie projecten per afdeling waar alle leden van de bank hun stem op kunnen uitbrengen. Tij dens de afdelingsvergadering in november maken we bekend welke drie projecten wor den beloond met een geldbedrag van 3.000 of 1.500 euro. Daarnaast verdelen we nog eens 4.000 euro onder projecten die een steuntje in de rug verdienen. Het project moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moet het een maatschappelijk doel 3 Weken tijdens MTV-radio Fietsdorp Moergestelse Arbeidsvitaminen bij MTV Vanwege de positieve reacties, het groot aantal luisteraars, ook van buiten onze gemeente en de betrokkenheid bij en van Moergestel Fietsdorp kunt u van 6 t/m Tl juni ook dit jaar weer afstemmen op Radio Fietsdorp. Net zoals vorig jaar is de zender ook via de ether te ontvan gen op FM 105.2. Eén van de programma’s die u kunt beluiste ren is de Moergestelse “Arbeidsvitaminen” onder de naam “Ik meld muziek”. Dit pro gramma zal net als vorig jaar in de ochtend te beluisteren zijn en hiervoor kunnen bedrij ven, verenigingen, instellingen, vriendenclubs, families enz. hun muziekkeuze kenbaar maken. Wilt u uw favoriete nummers ook op de radio (laten) horen Dat kan door naar de website van MTV te gaan. Op www.moergesteltv.nl/radio kunt u door geven welke “Muziek U Meldt”. Op deze pagina staan alle benodigde gege vens en kunt u aangeven door wie en hoe de keuze tot stand is gekomen. In verband met de komende Pinksterdagen zijn de inlevertijden van kopij en adverten ties voor Moergestel-Nieuws van woens dag 26 mei aangepast. REDACTIONEEL Alle gewone kopij voor de krant dient bij ons binnen te zijn op vrijdag 21 mei om 12.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaatsen in de krant van woensdag 26 mei. Dat geldt ook voor de (sport)teksten uit het Pinksterweekend! ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 22 mei 12.00 uur. Graag wijzen we er nog eens op dat ons redactieadres ook voor de telefoon!) dage lijks gesloten is van 17.00-19.00 uur. dienen en mag het geen winstoogmerk hebben. Wilt u meedoen? Vul dan het aanvraagformu lier in dat u vindt op www.rabobank.nl/hil- varenbeek-oisterwijk en stuur het vóór 5 juli 2010 naar de bank. kunt het formulier ook opvragen bij een van de kantoren van Rabo bank Hilvarenbeek-Oisterwijk. Canadezen waren present bij de Sinterklaasviering in de Kunstkring in Oisterwijk, waarbij ook kinderen uit Moergestel aanwezig waren. Op 24 oktober a.s. wordt in Moergestel weer stilgestaan bij de herdenking van onze bevrijding, nu 66 jaar geleden. We hebben onlangs nog getuige kunnen zijn hoe bij voorbeeld in Apeldoorn de Canadezen onthaald werden en hoe emotioneel hun wederzijdse ontmoeting was tussen bevrijders en bevrijden. De emoties hadden naar alle waarschijnlijkheid ook te maken met het feit, dat vele veteranen zich bewust waren van het feit, dat dit hun laatste overkomst vanuit Canada zou zijn. Immers, de leeftijd speelt hen parten, aangezien velen ver in de tachtig en zelfs in de negen tig jaren oud zijn. Ieder jaar wordt namens de Werkgroep Herden king Oorlog en Bevrijding een lesbrief samen gesteld, waarbij aansluiting gevonden wordt bij de gebeurtenissen in Moergestel, tussen 1940 en 1945. Ook dit jaar zal weer een lesbrief gemaakt worden om daarmee onze jongste generatie te herinneren aan “barre tijden”, maar vooral aan het grote goed, dat “vrijheid” betekent. De Canadezen waren ook in Moergestel en menig huisgezin heeft toen inkwartiering gege ven aan deze soldaten, die huis en haard had den verlaten om ons te bevrijden. Menig meis je heeft toen haar poezie-album verrijkt zien worden met in het Engels gestelde “good wis hes”. Om herinneringen vast te leggen zijn er toen ongetwijfeld ook foto’s gemaakt, anek dotes verteld en mogelijk zelfs vriendschaps banden ontstaan. Al deze zaken, hoe klein ook, geven een goed beeld van het verblijf van “on ze” Canadezen. Graag zou ik in contact komen met diegenen, die mij kunnen voorzien van al dit moois. Dus, gedichtjes in poëziealbums, foto’s, herinneringen en wat al niet meer. Mag ik een en ander tegemoet zien? Met hartelijke dank. Noud Smits, De Hoefkens 21, 5066 BX Moergestel. Tel. 513 1694; email: noud.smits@home.nl WOENSDAG 35e JAARGANG Nr. 1568 nieuws I ini >ci. uio-jiü i‘t/‘+ in Jtr v g |i Huidverzorgingsinstituut AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER 1 22 RUUD PAN IS Zaterdag 22 mei is er een proeverij en lezing trappistenbier door twee Moergestelnaren in de Tilburgse WV. Zie pagina 7. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. jo 13) 513 2268, Fax. (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur p i iuiu vui yn iyoii ion ik

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1