ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ RUURS loon- en transportbedrijf Geboorte... o J -^'2 TRACTORCHAUFFEUR MONTEUR VRACHTWAGENCHAUFFEUR lil iUl: KD 3 0T Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Franca en Lottie de Bruijn exposeren in het Oude Kerkje Expositie Annemiek van Seters-Leppens Expositie Fotoclub Shoot in maand mei in Bibliotheek Moergestel 1313” Ti 7 73'7 3 Bosavontuur voor kinderen van 4-7 jaar Jeugdtheater van Niks van Alles www.vanniksenvanalles.nl Moergestel 013 513 1496 i. Help diabetes te stoppen en daarmee andere ziekten voorkomen. Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Functie: - tractorwerkzaamheden in het reguliere werk - onderhoud en reparatie van machinepark Functie-eisen: - ervaring in landbouw en grondverzet - technische kennis - zelfstandig kunnen werken - in bezit van rijbewijs B Gevraagd: Heuvelstraat 20 5066 PC Moergestel Tel. 013 513 1496 Fax 013 513 3963 e: rene@bruursmoergestel.nl w: www.bruursmoergestel.nl Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardg.nl kraanwagen 6X6 WSG Functie: - werkzaamheden in transport en wegenbouw - bedienen van laadkraan en afzetinstallatie Functie-eisen: - ervaring in transport - vakkennis in grond, weg of waterbouw - in bezit van rijbewijs B, C en E achter B evenals CCVB diploma Salaris conform CAO beroepsgoederenvervoer, VCA gewenst. het mooiste geluid in de natuur is? Kortom: meld je snel aan bij dit Bosavontuur in de pure natuur ten zet de vaders compleet op ’n voetstuk! Dat wil je toch niet missen. Bovendien speelt het wiebelbillenboek zich af in pyjama, dus die houdt je die ochtend gewoon aan. Je slaapt uit, ontbijt en komt gezellig naar ’t theater. (Deze voorstelling is gedeeltelijk op herhaling (febr 2010 gespeeld voor Nationale Voorleesochtend) en is geschikt voor kinderen van 2,5 tot 6 jaar met papa’s en mama’s. Aanvang: 11.00 uur Kosten 5 euro per persoon! Er is plaats voor 20 kinderen en ouders. Wie zwemt er af voor zijn A- of B-diploma ergens rond augjsept.lokt. 2010? Je kan je nu aanmelden. Yvonne Janine gaan een nieu we zwem ^voorstelling ontwikkelen die rond die tijd klaar zal zijn en gespeeld zal worden. Laat je even weten of je interesse hebt? Waarschijnlijk wordt deze gespeeld op zondagmiddag 19 óf 26 september 2010! Tijdens het weekend van 15 en 16 mei 2010 exposeren de twee nichtjes Franca de Bruijn en Lottie de Bruijn in het Oude Kerkje in Mid- delbeers. Bij Franca's schilderijen bepalen gelaagdheid en verwering vaak haar gebruik van de verf. Daaraan voegt ze, om de zeggingskracht van het werk te versterken, waar nodig andere materia len toe, bijvoorbeeld zand, grint, textiel en metaal.Door te tekenen en te krassen in de aan gebrachte verflagen krijgt de verfhuid van haar schilderijen een speciale opbouw. Jarenlang heeft Franca zich de schilderkunst eigen gemaakt bij diverse kunstenaars. Met enkele van haar schilderijen heeft zij prijzen gewon nen en al diverse exposities staan op haar naam In het werk van Lottie (keramiek) is vorm erg belangrijk. Er moet ook beweging in zitten en tevens laat zij het beeld eenvoud en ingetogen heid uitstralen. Beweging is vooral duidelijk te zien in haar vrouwenfiguren. Ieder beeld heeft weer een andere houding en straalt daarmee een bepaalde emotie uit. Sinds kort is Lottie een nieuw project gestart: beelden die een combi natie vormen van menselijke figuren en vazen. Ze noemt haar werk dan ook “vaas-vrouwen en vaas-mannen”. Menselijke figuren in de vorm van hoge smalle vazen, opgetild door metalen staven op een houten sokkel en rijkelijk gede coreerd met klei-slibs en glazuur. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Op zaterdag 29 mei en zondag 30 mei 2010 exposeert Annemiek haar schilderijen in haar atelier aan de Raadhuisstraat 37. De exposi tie vindt op beide dagen plaats van 11.00 tot 16.00 uur. Annemiek van Seters-Leppens is al 23 jaar woonachtig in Moergestel. Als jong meisje wilde zij al de kunstzinnige kant op, maar omdat van thuis uit de gedachte heerste dat daar geen droog brood mee te verdienen was is Annemiek autodidact tegen wil en dank. Op 11- jarige leeftijd kreeg zij al haar eerste olieverf- kistje. Zij schildert nu al ruim 40 jaar. Als ambi tie geeft ze aan: “Ik wil de kleuren laten dan sen en swingen.” Het tekenen en schilderen zijn voor haar niet in de eerste plaats een vorm van ontspanning, maar bieden Annemiek de mogelijkheid ons haar werkelijkheid te tonen. Uitgangspunt in haar werken is steeds het tekenen en schilde ren “naar haar waarheid”, zoals ze dit zelf uit drukt. De vertaling hiervan levert werken op in krachtig rood, oranje en geel De afgelopen jaren heeft Annemiek frequent op diverse plaatsen geëxposeerd of deel genomen aan kunstmarkten en ateliertochten Enkele voorbeelden hiervan zijn: Wandelgangen in Hilvarenbeek, Heerlijckheid in Antwerpen, Jacobskerk in den Haag, Oude Kerkje in Mid delbeers. Onlangs behaalde ze een prijs in een ontwerpwedstrijd van de Efteling. In haar nieuwe expositie toont ze werken waar in vrouwenfiguren zijn opgenomen. Er is in dit werk veel aandacht voor vrouwen die door de kleuren iets vlammends en spetterends krijgen. Annemiek vindt het een uitdaging beweging te vangen in verf. U bent van harte welkom. Fotoclub Shoot is in mei 2005 in Haaren ont staan op initiatief van een zestal oud-cursisten van een fotocursus in de Krekul in Oisterwijk. Zij wilden zich na de cursus graag in groeps verband verder ontwikkelen in de fotografie. Gaandeweg zijn de clubavonden naar Oisterwijk verhuisd. Elke tweede dinsdag van de maand komt de inmiddels tot ca. 14 leden gegroeide club samen in wijkcentrum De Waterhoef. Dan worden de door de leden gemaakte foto’s onder ling besproken en beoordeeld. Daarbij is regel matig ook fotograaf-mentor Tom Benens aan wezig om algemene en persoonlijke adviezen, ook van technische aard, te geven. Theorie en praktijk gaan zo hand in hand. Er wordt gewerkt met speciale thema’s als op dracht en er worden foto-uitstapjes naar bijzon dere lokaties georganiseerd. De mooiste resul taten hiervan worden jaarlijks samengebracht, dit keer in de vorm van exposities in bibliot heken in Moergestel, Oisterwijk en den Bosch. Het thema van de foto’s van deze expositie is Ritme in brede zin. Dit kan variëren van een rimpeling in water tot een terugkerend patroon van elke willekeurige aard. Wij hopen dat u als bezoeker evenzeer zult genieten van het kijken naar de foto’s als we zelf al deden bij het maken ervan... U bent van harte uitgenodigd tijdens de ope ningsuren van Bibliotheek Moergestel! r i rJ kundekring de Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoon nummer 528 8352. Kosten 4,50 pp waarvan de helft bestemd is voor de Vereniging Israëlitische Begraafplaats Oisterwijk voor de instandhou ding van de begraafplaats. Op woensdag 12 mei organiseert Natuurmo numenten in Oisterwijk een actieve middag speciaal voor kinderen van 4-7 jaar. Tijdens de middag, die begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur, gaan de kinderen speciaal werken met hun eigen zintuigen! De kosten voor deze middag bedragen 4,50 voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 7,50. Vooraf aanmelden is nodig en kan bij het bezoekerscentrum, 523 18 00 of via www.natuurmonumenten.nl/agenda Zintuigen Werken met gereedschappen kan bijna ieder een, maar werken met je zintuigen dat zijn veel mensen vergeten. Ook kinderen doen de laat ste jaren niet zoveel meer met hun zintuigen. Vandaar dat we voor jullie, kinderen, deze spe ciale en actieve middag georganiseerd hebben. Samen met een natuurgids van Natuurmonu menten gaan jullie deze middag beleven in het bos. Jullie gaan aan de slag met je eigen neus, niet die van een ander!, met jullie eigen oren en ogen. Niet binnen, nee echt op verkenning in de pure natuur. Jullie zullen verrast op kij ken wat je allemaal gaat ontdekken door goed te kijken en te luisteren. De natuur komt dan echt “binnen” bij je. Misschien een beetje vreemd, maar wel spannend. Daarnaast maak je ook kennis met de geluiden en geuren van het bos. Herken je de geur van de bosbodem? Hoeveel kleuren groen ontdek je? Weet je wat Reserveer altijd als je zeker wil zijn van een plaatsje. We hebben ruimte voor ongeveer 100 billen (ofwel 50 kontjes). Voorlopige agenda zomer 2010 Maandag 24 mei: Kastelendag op Kasteel de Strijdhoef in Udenhout Voor het 6e achteréénvolgende jaar hopen we er een groot kasteelfeest van te maken tijdens de landelijke kastelendag. We spelen om 11.30 én om 13.30 uur de familievoorstel ling: Jij ook van mij! Deze voorstelling duurt 1 uur en is geschikt voor gezinnen én zeker voor jong oud van 5 t/m 95 jaar. Dit keer is het een mimevoorstelling met veel humor, gekke grappen rondom voor 't eerst verliefd zijn Neem dus iedereen mee die van kastelen, voor stellingen, mooie tuinen etc. houdt! De kaart- Op zondag 16 mei om 11.00 uur is er een rond- jes kosten 3 euro en zijn voor de hele dag. Ook leiding over de Joodse begraafplaats in Oister- kun je een wandeling door de nabij gelegen wijk. Stadsgids Kees Weimers van de Heem- bossen maken. De voorstelling wordt in de openlucht gespeeld én gaat alleen bij droog weer door. Reserveer even als je zeker wil zijn van een plaatsje op 24 mei: tel. 509 3612. Zaterdag 19 juni van 11.00 tot 13.00 uur: Plons feest van de zee Vier je verjaardagsfeest met al je onderwater- vrienden. Bij mooi weer trek je onder je kleding je badkleding aan én gaan we aan ’t eind zee- bodypainten (grimeren op je lichaam dus) Janine speelt een korte voorstelling over een lieve haai. Daarna gaan we parelkettingen knut selen en grimeren dus. Tussendoor is er een hapje en een drankje én elk kind krijgt zijn eigen zeeboekje mee naar huis. Geschikt voor kinderen van 4, 5,6 en 7 jaar Kosten: 10 euro per kind, er is ruimte voor 20 kinderen. Zondag 20 juni 2010 Janine speelt graag boeken na. In de boeken “Mijn papa de Wiebelbillenboogie staan de papa’s helemaal centraal. Ze zijn de helden! Omdat er heeeeel vaak moeders met kinderen op bezoek komen nodigen we nu één keer alle papa’s en peuters uit om samen spelletjes te doen, te zingen, te dansen en alles uit te beel den. De Vlaamse schrijver Guido van Genech- Doneer met een domino-effect. www.diabetesfonds.nl 0800-5766123 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Diabetes heeft een domino-effect en kan leiden tot bijvoorbeeld een hartaanval, dementie en nierfalen. Uw donatie helpt niet alleen <q diabetes bestrijden. Weet wat diabetes doet, en hoe u diabetes type 2 kunt voorkomen. f 1 PAST. VAN DEN BOOGAARDSTRAAT 47, MOERGESTEL 'MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 12 MEI 2010 Diabetes Foods l DUbetM. te groot om te negeren PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5