Jubileum.., BI m 10 Van FT Gezinsdoewandeling met IVN Moergestel Dag van de Dialoog dit jaar ook in Moergestel Pinksterdienst niet in Graag uw bericht vóór 15 mei inleveren bij: Jacqueline Vis, Raamackerstraat 10; Ricky Protestantse gemeente Oisterwijk Bedevaart St. Gerardus Wittem KBO-Brabant enkele boerderij en een handje vol huizen, ver- hof, Tilburg moesten gaan, wat ze moeten doen en laten. Voor meer informatie: Jeanne Verberk, tel. 528 Zaps Bent u woonachtig in de Reuselhof, Stanislaus Mariaviering in Handel 20 mei Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl doen met de Dag van de Dialoog in 2010. Nederland in Dialoog LAURA: 50 JAAR verbonden met de congregatie van de Zusters van Liefde Telefoonnummer Wél of géén rolstoel: Opstapplaats: Gaat met eigen vervoer: O Betaling bij inlevering strook O Betaling bij het instappen van de bus (invullen en aankruisen wat van toepassing is) Maak uw keuze uit meer dan 200 verschillende zomerbloeiers uit eigen kwekerij Dankbetuiging Henk van Velthuijsen zondag van de weeskinderen. Deze laatste benaming komt uit Johannes 14: 15-21, de Evangelielezing van i’ kant van het volk. In de alternatieve lezing uit Exodus23: 1-17 lezen we een opsomming aan OlSterWlIK- wetten en voorschriften, zonder duidelijke lijn en verband. Het zijn allemaal voorschrif- xVlOCrgCStCl ten hoe de mensen van het volk met elkaar om <-»• 1O Bewindvoering en Mentorschap met als gast Linda Zomervrucht. Het Alzheimer Cafe is een trefpunt voor men sen met dementie, hun partners familieleden en vrienden. Ook hulpverleners en andere belangstellende zijn van harte welkom. De gas ten praten met elkaar over de dingen die ze meemaken, over dementie, en over de mogelijk heden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete- en Heukelom) en wordt op donderdag 4 en kenen, zij herkennen hetgeen de ander mee- De ondersteuning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde, en gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Wij heten u allen graag van harte welkom in De Copelle te Oisterwijk! Tijd: Inloop vanaf 19.30 uur; aanvang 20.00- Het wordt steeds meer duidelijk, hoe belang rijk het is voor de ontwikkeling van onze kin deren om buiten te zijn en te spelen in de natuur. Het IVN spant zich daar op vele manie ren voor in. Op woensdag 19 mei organiseren wij een “ge zinsdoewandeling” met verschillende natuur- belevingsactiviteiten voor kinderen. Ook de ouders of begeleiders zullen daar actief bij wor den betrokken. Om 14.00 uur heten onze gidsen u welkom op de parkeerplaats bij “Keyzer Palace” op de Moergestelseweg. Deelname is gratis. Wie zelf ooit een wandeling wil organiseren voor een groep in een door u gekozen gebied, kan contact opnemen met onze wandelcoördi- nator Piet van de Kar, tel. 0416 280912. Email: pietvandekar@home.nl De kosten voor een wandeling van ong. 2 uur zijn 45,- euro. In deze oase van rust bouwden de paters Re- Exaudi, zondag verhoor (naar Psalm 27) en de demptoristen hun klooster en stichtten hier een bedevaartsoord ter ere van de H. Gerardus. Een ideale plaats voor bezinning en gebed. Evangelielezing van deze morgen. In deze I Jaarlijks komen hier duizenden pelgrims. Uit tekst zegt Jezus tegen zijn leerlingen “ik laat alle windstreken en omringende landen. Niet jullie niet als wezen achter, ik kom bij jullie alleen op de speciale bedevaartszondagen, maar terug.” Jezus kondigt aan dat de wereld hem t het hele jaar door. Zelden ben je er alleen. De straks niet meer zal zien, maar de leerlingen vele brandende kaarsen getuigen hiervan, wel: Jezus is in de Vader, de leerlingen in hem Ook vanuit Tilburg en omgeving gaat ieder jaar in juni een bedevaart naar St. Gerardus te Wittem. Dit jaar is dat op zondag 6 juni a.s. Alle belangstellende pelgrims kunnen zich hier voor opgeven bij de onderstaande adressen. De prijs voor deelname is 17,- euro (voor kinderen van de basisschool 10,-) Kaartjes zijn verkrijgbaar t/m 22 mei a.s. bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8. en Hij in hen. Niet letterlijk natuurlijk, maar in gedachten, door middel van de Geest, door de Liefde blijft hij bekend. Liefde luidt de Naam der namen waarmee Gij U kennen laat, Liefde vraagt om- ja en amen, ziel en zinnen metterdaad. Zo klinkt het in een lied van Sytze de Vries. In de lezing volgens het Gemeen schappelijk Leesrooster horen we uit 1 Samuel 12: 19b-24. Het volk Israël maakt zich zorgen over het verbond met God. Samuel drukt hen op het hart dat God hen niet in de steek zal s t laten, maar wel ook die trouw vraagt van de AlzheilTier -17 lezen we een opsomming aan OlSterWlIK- nnrcnn riTton TnnrtAr zilt i rlol i11zo Dinsdag 18 mei staat op het programma: In de eerste week van november is het weer Nationale Week van de Dialoog. Na een suc cesvol start jaar voor Tilburg, volgt nu ook de gemeente Oisterwijk (Oisterwijk, Moergestel vrijdag 5 november de Dag van de Dialoog maakt en wat dit voor hem of haar betekent. Tilburg en Oisterwijk georganiseerd. Vorig jaar schoven meer dan 300 mensen in Tilburg op 50 verschillende locaties bij elkaar aan tafel om hun ervaringen, dromen en manie ren om deze waar te maken met elkaar te delen. De deelnemers waren nagenoeg unaniem enthousiast over de Dag en de inhoud van het gesprek. Zo gaf maar liefst 83% van de deelne- mers in Tilburg aan zeker weer mee te willen 22.00 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig, rloon m^r dp Dotr van do TïiaIrvoCT in 7010 Vnnrrnoar infnrrnnfio' Toonno VorkorV tc»1 C7fi 4571.' De Dag van de Dialoog werd in Rotterdam bedacht en voor het eerst georganiseerd na de aanslagen in Amerika op 11 september 2001. Onder de vlag Nederland in Dialoog wordt inmiddels in ruim 55 plaatsen in Nederland jaarlijks de Dag van de Dialoog gehouden. De Dag van de Dialoog vindt in Tilburg plaats op donderdag 4 november en in Oisterwijk een dag later, op vrijdag 5 november. Iedereen die in de gemeente Tilburg of Oisterwijk woont of werkt is vrij om deel te nemen aan de Dag van de Dialoog. Leren van/over elkaar en jezelf Het doel van de Dag van de Dialoog is om mensen echt met elkaar in gesprek te brengen over thema's die lokaal spelen. Door in kleine groepen aan dialoogtafels ervaringen, ideeën en dromen uit te wisselen, ontstaat er ruimte voor een gelijkwaardig gesprek, inspiratie en nieu we inzichten. De uiteenlopende achtergrond van de deelnemers draagt bij aan het vergroten van kennis over elkaar en vormt de basis voor wederzijds respect. Meedoen met de Dag van de Dialoog Tilburg De eerste platformbijeenkomst van dit jaar staat gepland op donderdag 27 mei van 11:30 tot 14:00u (inclusief lunch) en zal onder ande re bijgewoond worden door de Tilburgse wet houder Jan Hamming. Iedereen die mee wil denken in de voorbereidingen naar de Dag toe, een tafel wil organiseren of overweegt als gespreksleider te fungeren is van harte uitge nodigd. U kunt zich aanmelden door een email te sturen aan projectbureau@tilburgindialoog. nl. Meer informatie vindt u op www.tilburgin- dialoog.nl. Hier kunt u zich ook aanmelden als platformdeelnemer, tafelorganisator, ge spreksleider of deelnemer of opgeven voor de nieuwsbrief. natlllirtneater Martens, Krijtestraat 17; Reuselhof of Stanis laus. Aangezien de Pinksterdienst in het natuur- theater altijd door de Raad van Kerken geor ganiseerd werd, en de Raad van Kerken momen teel niet meer actief is, hebben we helaas moe ten besluiten dit jaar geen Pinksterdienst in het natuurtheater te houden. We hopen in 2011 dit wel weer te kunnen doen, want het is een lange traditie, waarvan het jammer is als hij zomaar ophoudt. Mensen die mee willen hel pen met de voorbereiding voor 2011, kunnen zich altijd melden bij ons. Natuurlijk gaan de Pinksterdiensteri op 23 mei wel door! U kunt hiervoor terecht in één van de vier kerken in de Gemeente Oisterwijk. U bent van harte uit genodigd met ons mee te vieren! ds. Hester Radstake KWEKERIJ VAN DE VEN r TUIN- EN PERKPLANTEN Zondag 16 mei, 10.15 uur, ds. Dick Pennink- Een klooster, een kasteel, een paar café’s, een hof, Tilburg enkele boerderij en een handje vol huizen, ver- Er is deze zondag crèche, kindernevendienst scholen tussen glooiende hellingen aan de voet en jeugdkerk. Zij bereiden de dienst voor jong van de Gulperberg. Dat is Wittem, gelegen in en oud op 20 juni voor. het Geuldal, een kilometer of tien onder Valken- Deze zondag tussen Hemelvaart en Pinksteren, burg. heeft twee benamingen in de traditie, zondag Afdeling Moergestel MAANDELIJKSE BINGOAVOND reuselhof Omdat er op woensdag 19 mei een Mariaviering is in De Reuselhof wordt de bingoavond van deze maand verplaatst naar donderdag 20 mei a.s. Wij hopen op een goede opkomst. We spreken af dat u met zijn allen komt en wij zorgen voor koffie en mooie prijzen. Er worden 6 rondjes bingo gespeeld. De organisatie is in de vertrouwde handen (he laas deze avond voor de laatste keer) van Diny en Bep. GEEF ELKAAR DE HAND MARIAVIERING 20 MEI A.S. Donderdagmiddag 20 mei gaan we met de bus naar Handel voor een Mariaviering. We vertrek ken om 13.00 uur vanaf Reuselhof, Stanislaus en/of St. Jansplein. Bent u woonachtig in de Reuselhof, Stanislaus of elders in ons dorp en u wilt de viering met ons meemaken, vul dan onderstaande strook in met de vermelding waar u wilt instappen en of u gebruik maakt van een rolstoel. Vergeet u ook niet om uw naam en telefoonnummer te vermelden. Voor de kosten vragen we een bijdrage van 6,00 euro per persoon. Te voldoen bij inlevering van de strook of bij het instappen van de bus. Wij zullen tussen 17.00 uur en 18.00 uur weer terug zijn in Moergestel. Voor diegenen die op eigen gelegenheid naar Handel gaan, graag aanmelden i.v.m. de koffie en gebak. Voor u is er geen eigen bijdrage nodig. PAGINA 3 AIWO LVl^ Wil AUOLWl^ V-^JLl VCLXV Oj V^Xl DE FAMILIE WOLFS ■M Simpel of zwaar. Oogt makkelijk, maar is niet waar. Een roeping met, wat blijkt, onzekere taken, en in uitvoering: niet willen verzaken. Veel lovende woorden van medezusters, kennissen en familie voor deze meid. Voor haar daadkracht, rechtvaardig- en onbaatzuchtigheid. Daarom niet alleen felicitaties maar ook welgemeende dank en beste wensen van ons en vele Moergestelse mensen. Dat bracht in 50 jaar, met pieken en dalen veel vreugde en soms wat balen, absoluut het gewenste resultaat. En dus mag je gerust trots zijn op deze daad. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de belangstelling en medeleven dat wij mochten ontvangen na het overlijden van Alle bloemen, lieve kaarten en e-mails hebben ons goed gedaan! Met name dankzij Thebe Thuiszorg, Pastor Theo te Wierik en uitvaartverzorging Vincent te Plate hebben wij op waardige wijze afscheid kunnen nemen. RIAN KETELAARS Hans en Monique Joyce en Remco Heusdensebaan 93 a Oisterwijk tel: 06 - 51109744 www.kwekerijvandeven.nl Openingstijden: Ma. t/m Do. 9.00 - 18.00u Vrij. 9.00 - ZO.OOu Za. 9.00 - 17.00u WIK. lil CIC <11LC1 lidL1CVC ICZUlg Lilt --j ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 MEI 2010 Jelangenorganisatie voor senioren

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3