moorman Guus Moonen fietst nu over drie Rondjes Guus Geboorte... VAN ALPHEN AUTOSCHADES --sinds 1880 - Pieter van der Lijn aanmoedigingsprijs voor Ivo Verhei jen AUTOSCHADE? Ook ik maakte de oorlog mee. SCHEPÊ®P 7WEEWIELERS I Aphrodite Aanleveren kopij i.v.m. Pinksteren www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 M.O. AUTOMOBIELBEDRIJF 10.000 kilometer nu ook door Oisterwijk en de Kempen Tijdens de derde editie van Moergestel Fietsdorp in juni gaat Moergestelaar Guus Moonen opnieuw proberen tienduizend kilometer non-stop rond zijn woonplaats te fietsen. In tegenstelling tot vorige keren rijdt hij voor het neerzetten van deze prestatie over drie verschillende rondjes. Een van deze rondjes voert hem door Oisterwijk. Het andere brengt hem naar Spoordonk, Oostelbeers, Middelbeers, Diessen en Biest-Houtakker. Daarnaast blijft het oorspronkelijke Rondje Guus in gebruik. De keuze voor drie rondjes hangt volledig samen met veiligheid. Het grootste deel van het oorspronkelijke Rondje Guus loopt door het buitengebied tussen Moergestel en Haghorst. In dit gebied vindt momenteel een grote ruil verkaveling plaats. Op werkdagen rijden in het gebied gigantische tractoren voor het ver zetten van zand. Deze situatie wordt door de organisatie te gevaarlijk geacht. Guus Moonen en Moergestel Fietsdorp zagen Guus Moonen twee alternatieven ontwikkeld. Deze twee afwijkende rondjes worden door hem om beurten gereden. Op de ochtend van de 10de mei De zon stond aan de kim Toen kwam er van de Oosterzij ’n Vreemde vijand in Maar velen waren reeds paraat En vochten hand in hand En menig moedige soldaat Viel voor z’n Vaderland Refrein: Ik denk aan hen, aan hen die zijn gevallen Daar denk ik aan in diepe medelij Ik denk aan hen, aan al die honderdtallen Die rusten nu tezamen, zij aan zij Al is Holland geen Holland meer Waait ginds de Duitse vlag Houd goede moed, de tijd komt weer Ja zeker komt die dag Dat op die gindse toren weer De rood-wit-blauwe vlag Over ons mooie Nederland Haar zegen brengen mag Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Ivo met de geologenhamer die voorzien is van een inscriptie. Z7 GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! Onder deze titel kregen we afgelopen week onderstaande tekst in onze brieven bus. Het blijkt de tekst te zijn van een liedje dat door een Moergestels meisje in de oorlog vaak werd gezongen. Misschien zijn er onder onze (oudere) lezers wel mensen die de tekst nog her kennen... In verband met de komende Pinksterdagen zijn de inlevertijden van kopij en adverten ties voor Moergestel-Nieuws van woens dag 26 mei aangepast. REDACTIONEEL Alle gewone kopij voor de krant dient bij ons binnen te zijn op vrijdag 21 mei om 12.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaatsen in de krant van woensdag 26 mei. Dat geldt ook voor de (sport)teksten uit het Pinksterweekend! ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 22 mei 12.00 uur. Graag wijzen we er nog eens op dat ons redactieadres (ook voor de telefoon!) dage lijks gesloten is van 17.00-19.00 uur. Geologieprijs voor jonge onderzoekers Het ene rondje heet Rondje Oisterwijk, het andere Rondje De Kempen. Het Rondje Oisterwijk is 25 kilometer lang, het rondje de Kempen 30 kilometer. De organisatie van Moergestel Fietsdorp ziet in ‘de nood’ van de twee alternatieven ook een deugd. Moergestel Fietsdorp is in korte tijd onstuimig gegroeid. De bezoekers komen met name uit de omlig gende regio. Dit gebied wordt nu door middel van de twee alternatieve Rondjes Guus nadruk kelijker bij het evenement betrokken. Voor de organisatie was dit een al langer bestaande wens. zich genoodzaakt alternatieven te ontwikkelen. Daar is overleg over geweest met het trans portbedrijf dat in de ruilverkaveling het grond werk uitvoert. Het Rondje Guus wordt door Guus Moonen zoveel mogelijk gefietst. Dat betekent dat hij op werkdagen elke dag vanaf 17.00 uur en in de weekeinden hele dagen het rondje Guus zal rijden. Dit heeft een lengte van 16,7 kilo meter. Voor de werkdagen tot 17.00 uur heeft Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl gereikt aan amateur-geologen die met hun werk een grote bijdrage leveren aan de geolo gie van Nederland. Vaak op wetenschappelijk hoog niveau. De prijzen zijn genoemd naar Pieter van der Lijn, een amateur-geoloog die ervoor gezorgd heeft dat na de drooglegging van de Noord- oostpolder een gebied met miljoenen zwerf stenen bewaard is gebleven. In zijn openingstoespraak tijdens de uitrei- kingsmiddag, motiveerde de voorzitter van de Ivo krijgt de bij de prijs behorende oorkonde overhandigd door burgemeester W. ridder van Rappard. De (bijna) 18-jarige Ivo Verheijen, De Hoefkens 9, heeft de eerste Pieter van der Lijn aanmoedigingsprijs gekregen. Deze geologieprijs is bedoeld voor jonge onder zoekers en bestaat uit een geologenhamer met inscriptie. Ivo studeert aan het St.- Odulphus Lyceum in Tilburg (6e jaar) en wil graag als vervolgopleiding ’archeolo gie’ gaan doen in Leiden. Ivo kreeg de prijs overhandigd op 13 maart jl. in Museum Schokland (op ’n eilandje in de voormalige Noordoostpolder). In het sfeervol le kerkje vond de uitreiking plaats door de burgemeester van de Noordoostpolder, mr. W. ridder van Rappard. Voor de gelegenheid was het kerkje tot de laatste plaats bezet met bezoe kers, veelal familieleden van de twee perso nen die een prijs kregen uitgereikt. Naast de aanmoedigingsprijs immers, die voor de eer ste keer werd uitgereikt, is er ook de E van der Lijn-onderscheiding. Die wordt jaarlijks uit- Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 WOENSDAG 12 MEI 2010 35e JAARGANG i Nr. 1567 commissie Van der Lijn, Boelens en Hellina, Jaap Veenvliet, waarom de aanmoedigingsprijs was ingesteld. ’Het blijkt in de praktijk haast onvermijdelijk dat grote verdiensten voor de Nederlandse geologie pas op rijpere leeftijd bereikt worden. Om veelbelovende jonge ama- teuronderzoekers een extra stimulans te geven vooral door te gaan op de lange weg, heeft de commissie de aanmoedigingsprijs ingesteld.’ Deze eerste P van de Lijn-aanmoedigingsprijs werd toegekend aan Ivo Verheijen ’’omdat hij zich op een aansprekende wijze met de aard- .wetenschappen bezig houdt. In de hoop dat hij doorgaat met onderzoek en met uitwisselen van kennis en ervaring.” Van harte proficiat Ivo! b Huidverzorgingsinstituut hl Weekblad voor Moergestel 1 «4. 13 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Donderdag 13 mei is er weer de wekelijks nieuwe TV-uitzending van MTV. Kijk voor de inhoud op pagina 2. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 EUROGARANTBEDRUF Aft AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZ1ER Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur p i iuiu vui lui yii lyon iouui. j|i.IK nieuws öeraeste

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1