Koninginnedag en Jaarmarkt Vermeer Installatie Moergestelse Standerdmolen open op zaterdag 8 mei PLOK! haalt enorm bedrag op voor Stichting Semmy KI aï’enl BRILLEN ZONNEBRILLEN CONTACTLENZEN Mar// Pijnenburg-Oerlemans in een eerste jaargetijde die wordt gehouden op zaterdag 8 mei om 19.00 uur in de kerk van St. jans Onthoofding te Moergestel. U bent van harte welkom. OPTIEK Opnieuw Moergestel Games bij ’t Draaiboompje Expositie Pierre Wolfs Foto’s gezocht van muziekvereniging Prinses Juliana! te vermelden. Allemaal bedankt!!! OPENINGSTIJDEN: dindsdag t/m donderdag: 09.00-12.15/ 13.15-18.00 uur vrijdag: 09.00-12.15 13.15-20.00 uur zaterdag: 09.00-16.00 uur Rootven 5, 5066 AT Moergestel Tel. 013 - 5130691 LOODGIETER- EN VERWARMINGS- WERKZAAMHEDEN - Riool - Water - Gas - Sanitair - C.V. - Zink Na het succes van afgelopen jaar willen we ook dit jaar weer een Moergestel Games organise ren! Afgelopen jaar werd een eerste start van dit evenement gegeven ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van Partyboerderij 't Draai boompje. Dit jaar willen we als CV De Dur- draaiers hier een vervolg aan geven en wel op zondag 9 mei a.s. We willen om 12.30 uuur gaan starten met de games en doorgaan tot plm. 17.00 uur op het terrein tegenover 't Draaiboompje. Mocht je nog mee willen doen geef je dan snel op. Een team bestaat uit 6 personen en even tueel een coach. Opgeven kan bij bertjans- mitsl@hotmail.com Wij hopen ook dit jaar weer op een grote opkomst van teams en pu bliek. Tot zondag 9 mei! meer het malen van graan, het zagen van hout, het slaan van olie uit zaden en het maken van papier. Daarnaast maalden zij meren droog en reguleerden zij de waterhuishouding in ons land. Als gevolg van de technische ontwikke ling verdwenen molens vanaf het eind van de 19e eeuw steeds meer uit beeld en werden ges loopt. Het waren de stoom-, diesel- en elektri sche gemalen, die de rol van met name de water molens overnamen. Ook de gemalen werden later het slachtoffer van de technische ontwik keling. Zij raakten buiten gebruik en werden afgebroken. Gelukkig zijn er nog steeds molens en gemalen te bewonderen in ons landen Natio- De Nationale Molen- en Gemalendag wordt dit jaar gehouden op zaterdag 8 en/of zondag 9 mei 2010. Evenals vorig jaar wordt het moge lijk gemaakt voor de molenaars en machinis ten om (ook) op zondag de molen of het gemaal voor bezoekers open te stellen. Dit betekent dat het publiek een extra dag de gelegenheid krijgt om deze werktuigen, die zo'n belangrijke rol hebben gespeeld bij de ontwikkeling van Nederland van nabij te bekijken. Op www.natio- nalemolenengemalendag.nl vindt u de nodige informatie. Iedereen is van harte welkom op de honderden molens en tientallen gemalen die tij dens Na-tionale Molen- en Gemalendag zijn opengesteld. In 2003 heeft de Standerdmolen in Moergestel voor het laatst deelgenomen aan de molen dag. Vorig jaar werd de kapotte as vervangen en sindsdien is de molen weer maalvaardig. Dus doet de molen dit jaar weer mee aan de Nationale Molen- en Gemalendag. U bent op zaterdag 8 mei van harte welkom op de Stan derdmolen voor een bezichtiging en bij vol doende wind zullen de wieken volop draaien. Ook is er weer op de molen gemalen tarwe- volkorenmeel te koop. Molens werden eeuwenlang gebruikt voor onder Vele mooie plekjes in ons dorp zijn in de loop der jaren verdwenen. Gelukkig heeft onze, in 1998 overleden, dorpsgenoot Piërre Wolfs tal van deze locaties in en om Moergestel op schit terende wijze vastgelegd in tekeningen, pas tels, aquarellen en olieverven. Ter gelegenheid van zijn 75e geboortedag wordt in september een boek en een documentaire uitgebracht en een overzichtstentoonstelling georganiseerd. En daar hebben wij uw hulp bij nodig. Als bewonderaar van de schilders van de Haagse School, trok Pierre met palet en tekenstift langs de mooiste plekjes in onze omgeving. Met de nodige adviezen van Theo Heinez en Jan Asselbergs en als inpiratiebron de gebroeders Maris, Jozef Israels, Hendrik Willem Mesdag en Hendrik Johannes Weissenbruch legde hij, in zijn kenmerkende blauwgrijze tinten, het landschap om ons heen vast. Dit werk van Pierre vormt de basis voor het boek waaraan zijn toenmalige schildervriend Jan van de Wouw momenteel de laatste hand legt. Voor de overzichtstentoonstelling in september zijn wij op zoek naar dorpsgenoten die in het bezit zijn van werk van Pierre en die dat ter beschikking willen stellen. Of het nu een olie verfschilderij, een aquarel of een pentekening betreft, het zou ons kunnen helpen een zo vol ledig mogelijk overzicht van het werk van onze dorpsgenoot samen te stellen. Bent u een van die gelukkige bezitters en wilt u anderen ook laten genieten, neem dan contact op met Galerie de Verdieping, telefoon 513 1316. Dartclub PLOK! heeft met zijn 30 uur duurrecord voor Stichting Semmy een enorm bedrag opgehaald. Er werd maar liefst 19.726,26 euro opgehaald. Leon Viellevoye en Mark Hamelink konden samen met John Emmerik en zoontje David, vader van Semmy en oprichter van de stichting, de cheque na het duurrecord onthul len. Wij willen iedereen bedanken die aan dit bijzondere evenement hebben meegewerkt, leden van PLOK, de sponsoren, vrienden en vriendinnen van Frans en Sacha die hebben mee geholpen, alle mensen die een donatie hebben gedaan, en verder alle mensen die we vergeten zijn om hier stuur ze naar ons op! Vermeld bij de foto even tueel wie erop staat en wanneer (ongeveer) de foto is genomen. Als het een echte foto betreft, krijgt u deze natuurlijk van ons retour (vermeld uw adres). U kunt deze sturen naar W. de Werd, School straat 26,5066 EE in Moergestel. Een digita le foto kunt u direct aan ons mailen. Stuurt u deze naar pr@julianamoergestel.nl Bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van muziekvereniging Prinses Juliana is er een boek uitgebracht dat nog steeds bij vele Moer- nale Molen- en Gemalendag is dé gelegenheid om deze waardevolle werktuigen te bekijken. Molens die zijn opengesteld tijdens Nationale Molen- en Gemalendag zijn te herkennen aan de blauwe wimpel die dan uithangt. Ook als de wieken of waterraderen rondgaan of er een fees telijke vlag uithangt, is de molen in de meeste gevallen te bezoeken. De molenaars en machi nisten zullen u graag vertellen over hun molen of gemaal. Op www.nationalemolenengemalendag.nl is een overzicht te zien van de molens en gema len die aan het evenement meedoen. gestelnaren op de boekenplank prijkt: ”Van Toeten En Blazen”. Vanzelfsprekend brengen we met onze honderdste verjaardag, in 2011, weer een boek uit. Natuurlijk moderner, meer passend bij deze tijd. Meer een kijkboek dan een leesboek. Daarom roepen we iedereen op om aan ons foto's te sturen die in de loop van de afgelopen 25 jaar zijn gemaakt van zaken met of bij de har monie. Hebt u een foto van uzelf, van zoon, dochter of ander familielid, stuur deze foto naar ons! Ook foto's van de harmonie op straat, de intocht van Sinterklaas, de carnavalsop tocht, de serenade bij een gouden huwelijksfeest; stuur re naar ons onl Vermeld bii de foto even- Zowel de viering van Koninginnedag als de Jaarmarkt hebben de strijd tegen de weersomstan digheden afgelopen week niet helemaal kunnen winnen. Aan een periode van prachtig weer kwam abrupt ’n einde. Daar waar normaal gesproken de terrassen gezellig drukbezocht zijn, was het vrijdag wat aan de frisse kant en zondag kwam de regen af en toe met bakken uit de lucht. Met name de weervoorspellingen voor zondag had al ‘n behoorlijk aantal Jaarmarktdeelnemers doen besluiten de gang naar Moergestel niet te maken. Bijzonder jammer... De sfeer bij beide eve- e-mail: gerrit-jan.vermeer@hetnet.nl MUM Wij gedenken In onze gedachten was je... In onze gedachten ben je... In onze gedachten zul je altijd blijven! FAMILIE PIJNENBURG FAMILIE OERLEMANS Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel Tel. (013) 513 2006 Mobiel: 06 53 67 51 67 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MEI 2010 PAGINA 3 E «WK ucöiuiicn uc gang naai iviucigcdici mei ic mar.cn. oij/Aiiiuci janinicixzc aicci uij uciuc cvc- nementen was trouwens uitstekend, dus vol goede moed kijken we weer uit naar volgend jaar. M -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3