Jan en Nel Hoeven- Mulders 50 jaar getrouwd Jan Molkenboer koninklijk onderscheiden Radio Fietsdorp weer 3 weken in de lucht OiSMBW'P6-, Otweeiv&ers ^Aphrodite Voor komende krant kopij eerder aanleveren Dinsdag 11 mei feest op d’n Hild. M.O. Ridder in de Orde van Oranje Nassau WOENSDAG 5 MEI 2010 35e JAARGANG Nr. 1566 NEL MULDERS Nel is geboren op 24 juni 1931 aan het Eind in Haaren. Het gezin Mulders telde 9 kinde ren: 7 meisjes en 2 jongens. Vader Mulders was eveneens boer en had een gemengd bedrijf. Nel bezocht in Haaren de kleuterschool en lagere school en later nog twee dagen in de week E E E Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Daags vóór Koninginnedag, donderdag 29 april, werd Jan Molkenboer (69), Van Rijckevorsellaan 34, verrast met een ko ninklijke onderscheiding. Deze werd hem opgespeld door burgemeester Hans Janssen. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Molkenboer kreeg deze onderschei ding vanwege ’n aantal verdiensten. Zo is hij o.a. van grote betekenis geweest voor de ont wikkeling van het dorp Salimabad in Bangla desh en was hij bestuurder/medeoprichter van de stichting "Maria voor Anderen", een initia tief voor de adoptie van een ziekenhuis in Same, Tanzania. Daarnaast gaf hij een eerste aanzet tot specialisatie longgeneeskunde (voor beide ziekenhuizen in Tilburg). In de periode van november 1975 tot juli 2004 was de heer Molkenboer als longarts verbon den aan het Twee Steden Ziekenhuis (voorheen Maria Ziekenhuis). De heer Molkenboer was de eerste longarts in het Maria Ziekenhuis en de tweede longarts in Tilburg. Samen met col legae bouwde hij de longgeneeskunde in Tilburg en het Twee Stedenziekenhuis verder uit. Toen hij in 2004 afscheid nam als longarts, bestond de maatschap uit 6 longartsen. Kenmerkend voor de heer Molkenboer waren zijn grote collegialiteit en zijn goede betrekkin gen met de 1ste lijn, in het bijzonder de huis artsen. Hij was voor hen gemakkelijk bereik baar en altijd bereid tot overleg. Als medicus, zo luidde de overwegingen voor het toe kennen van deze onderscheiding, heeft decorandus zich bijzonder ingezet. Maar ook buiten zijn hoofd functie is de heer Molkenboer bijzonder actief geweest. Gelet op de continuïteit, aard, uitstraling en maatschappelijke relevantie van de verdiensten wordt de heer Molkenboer benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van 6 t/m 21 juni op FM 105.2 MTV’s Na het succes van vorig jaar, toen de vrijwilligers van MTV-radio tijdens Moergestel Fietsdorp voor de eerste keer 3 weken lang, 24 uur per dag hun uitzendingen verzorgden onder de naam “Radio Fietsdorp”, komt in juni hierop een vervolg. Gedurende de “Fietsweken” van Guus Moonen in 2009 werden de radiomakers van MTV steeds enthousiaster en werden de reacties van de luisteraars talrijker. Gesteund door deze reacties en gezien de positieve ervaringen, had den de MTV-ers vorig jaar eigenlijk al beslo ten dat er een vervolg moest komen en dus kan Gouden echtpaar Nel en Jan Hoeven. Volgende week dinsdag mag de vlag uit op d’n Hild. Het echtpaar Jan en Nel Hoeven-Mulders, Hild 5a, is die dag precies 50 jaar geleden getrouwd. Tijd voor een feest met familie, vrienden en de buurt en Moergestel-Nieuws ging er alvast heen om met hen te praten over die 50 jaar en hoe het allemaal begon... waarom er nog geen reactie op de brief geko men was. Riep een van de opruiers: ‘Hij heeft ‘m kapotgescheurd’.En dit heeft Jan gewe ten! Jan kwam na zijn lagere schoolperiode te wer ken op de boerderij thuis. Als bijscholing bezocht hij nog de landbouwcursus die op de broederschool werd gegeven. Jan slaagde daar voor met lof. In 1952 moest Jan zich in Roermond melden voor de militaire dienst. Met herhalingen en alles mee heeft hij 2 jaar gediend. Zijn opkomst ging trouwens ook al niet zonder slag of stoot. De dag dat hij zich moest melden trouwde ’n zus van Nel en dus besloot Jan maar gewoon thuis te blijven en het feest mee te vieren. ‘Ik ga wel ’n dag later’! Die eigengereidheid werd hem niet in dank afgenomen. Het heeft hem z’n hele diensttijd achtervolgd en niet altijd in positieve zin. JAN HOEVEN Jan zag het levenslicht op 7 december 1931 op het adres Hild 5. Het pand waar nu zoon Christ woont. Het gezin Hoeven telde aanvankelijk 6 kinderen, allemaal jongens. Op dit moment zijn alleen Jan en Piet daarvan nog in leven. Vader Hoeven had als boer een gemengd bedrijf. Zijn veestapel bestond uit zeugen en melkvee. Jan ging naar de broederschool aan de Bos straat. Wonderwel, en hij weet ook niet te ver tellen waaróm niet, heeft hij nooit de bewaar school bezocht. Met z’n 7 jaar ging ie meteen naar de ‘grote’ school. Door de oorlogsperike- len verkaste hij van tijd tot tijd mee naar o.a. de oude school aan de Schoolstraat, de oude pas torie en ‘De Vereeniging’. Zeven klassen werk te hij zo af. ’n Ander opvallend aspect aan zijn schooltijd was dat hij van klas 2 t/m 6 steeds les kreeg van broeder Jucundinus. Aan die broeder bewaart hij altijd nog ’n niet zachtaardige herinnering.Hij kreeg eens ’n brief mee voor zijn ouders, maar, te voet onder weg naar huis, waren de Spaninksen en den Otters bezig om Jan op te jutten die brief maar kapot te scheuren. Na aanvankelijk aarzeling toonde Jan zijn moed en bewees hij geen ‘watje’ te zijn. Enkele dagen nadien vroeg de broeder men weer 3 weken lang, 24 uur per dag genie ten van Fietsdorp Radio. De zender is te beluis teren op de FM 105.2. Eén van de programma’s die dit jaar terug komen is de Moergestelse Arbeidsvitaminen on-der de naam “Ik meld Muziek”. Hiervoor kunnen bedrijven, verenigingen, vrienden clubs, families en wat nog meer, hun muziek keuze kenbaar maken. Volgende week kunt u precies lezen hoe u zich hiervoor kunt aanmelden en waar u uw favo riete muziek kunt doorgeven. Grote kans dat dan ook uw keuze wordt gedraaid. Uiteraard zijn aanmeldingen vanuit onze gehele gemeen te welkom. In de komende weken zullen wij u ook berich ten over de verdere verrassende programma’s die dit jaar op Radio Fietsdorp te beluisteren zijn. Kerkstraat 21. Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Voor de krant van volgende week (woens dag 12 mei) vragen we u om redactionele teksten zo vroeg mogelijk aan te leveren. Alle normale kopij verwachten we graag uiter lijk vrijdag 7 mei om 20.00 uur bij ons binnen. De sportkopij (zoals uitslagen) kan zoals gebrui kelijk tot zondag 18.00 uur worden aangeleverd. WEEK 21 (PINKSTEREN) In verband met Pinksteren zijn de inlevertij- den van kopij en advertenties voor Moergestel- Nieuws van woensdag 26 mei (week 21) even eens aangepast. Daarover volgende week meer. de landbouw-huishoudschool in Udenhout. In de oorlog heeft Nel nog vaak onderduikers op diverse plaatsen ondergebracht. Die moest ze dan op het Capucijnenklooster in Biezen- mortel op gaan halen. Nel, achterop de fiets gezeten, want ze liet de onderduiker trappen, wees de weg naar de ‘veilige’ haven. Welk lot de mensen uiteindelijk beschoren was heeft Nel nooit meer te horen gekregen. Van haar aanvankelijke plan om na de school tijd kapster te worden kwam niets terecht. Dat mocht niet van haar ouders en dat kón finan cieel ook niet. Er moest brood op de plank komen, dus Nel werd thuis op de boerderij verwacht als gewone boerin. Daarnaast heeft ze nog enkele jaren ‘gediend’. Het loon dat ze verdiende (dat ze kreeg naast ’n hele week kost en inwoning) moest ze thuis afgeven. Daarvan kreeg ze ’n kwartje zakgeld. KENNISMAKING Jan en Nel leerden elkaar kennen in de dans tent tijdens Spoordonkse kermis. Die eerste ontmoeting in 1952 betekende het begin van een nog altijd samenzijn. Na een verkerings- periode van 8 jaar (‘het was wel eens even uit en dan weer aan.zegt Nel), trouwden ze op 11 mei 1960 in de Lambertuskerk in Haaren. Pastoor Verrijt (de ‘circuspastoor’) zegende het huwelijk in, nadat eerder op de dag in het gemeentehuis van Haaren het burgerlijk huwe lijk was gesloten. Gefeest werd, zoals gebrui kelijk in die jaren, bij de bruid thuis. Het jonge echtpaar neemt haar intrek in een noodwoning naast de ouderlijke boerderij aan de Hild in Moergestel. Ze wilden niet ’in’trou wen; daarom kregen ze van burgemeester Bardoel toestemming om een kippenkooi te bouwen. Niet ongebruikelijk in die tijd om er tijdelijk te gaan wonen. Jan en Nel krijgen twee kinderen: Christ en Ad. Die op hun beurt zorgden weer voor vijf klein kinderen waarop ze .erg trots zijn. Zoals bij zovelen is het leven voor Jan en Nel ook niet altijd over rozen gegaan. Nel heeft o.a. veel lichamelijke problemen gekend met haar heup en knieën. Het gaat gelukkig allemaal weer goed en ook voor Jan waren er positieve berichten na aanvankelijke problemen. RUSTIG AAN Inmiddels genieten ze samen van de vrije tijd die ze hebben. Ze weten er wel ’n zinvolle in vulling aan te geven, want naast de huishou delijke verplichtingen hebben ze beide hun bezigheden, naast het feit dat het bij huize Hoeven ‘de zoeten inval’ is. Er gaat wat koffie doorheen elke week! Want buurten kunnen ze... allebei! Jan biljart zo’n drie keer in de week bij de KBO en samen gaan ze altijd naar de vergade ringen en zijn ze vaste deelnemer aan de oude renreis. Jan is ook altijd nog actief lid van Gilde St. Joris. Al heel wat jaartjes is hij daar tamboer. Het gilde maakt trouwens ook haar opwachting volgende week dinsdag. Dat is de traditie. We twijfelen er niet aan of Jan en Nel zullen samen met hun kinderen, kleinkinderen en familie een heel gezellig feest beleven. We gunnen ze dat ook van harte en ’Moergestel- Nieuws’ wil hen nu alvast graag van harte feli citeren. We wensen het gouden bruidspaar nog graag veel fijne jaren toe! Proficiat!!! Huidverzorgingsinstituut 3 7Q Schoolstraat 5 M MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 11 ws Weekblad voor Moergestel 19 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag l 8.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Het door Mark Hamelink en Leon Viellevoye gevestigde dartrecord levert 19.726,26 euro op voor de Stichting Semmy! Zie pag. 3 Foto Vlaminckx Oisterwijk AL RUIM 80 J44R FIETSPLEZIER 5 E

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1