(g>OEF! Wvf lalmer Smits nieuws Koninginnedag 30 april en Bevrijdingsdag 5 mei is DAP Moergestel gesloten! Audacia- Voor alle schoenreparaties Bromfiets-rij bewijs halen? Zondag 20 juni: Rabo Komteer Verschieting ”Rad van Sinte Catrien” Drie leden van De Vennen hebben hun jurydiploma! Schoolvoetbaltoernooi Uitdaging! 24 uur fietsen o n H.S.V. De Rietvoorn Moergestelse Dartcompetitie 2010 Je eerste rijles nu voor 17.45 Zaterdag 1 mei zijn we 's ochtends wél normaal open! DIEREN) RAKTIJK MOERGESTEL Je bromfietsrijbewijs ai v.a. 290,- ...5 - 2 ...4 -1 .1-0 .2-2 .6-4 .2-2 ..9.50 11.00 Auto- of motorrijles nu voor 37,50 p.u. www.rijschooljalmersmits.nl of 06 16 09 00 54 Er is dus geen spreekuur en de apotheek is gesloten. Voor spoedgevallen blijven we natuurlijk wel gewoon bereikbaar: Tel. (013) 513 1465. JAARMARKT MOERGESTEL Tijdens de jaarmarkt op zondag 2 mei a.s. zal onze vereniging ook aanwezig zijn met een stand. Graag heten wij jullie, van harte welkom. Indien u lid wilt worden kan dat op dat moment graag geven wij u hierover uitleg. Tevens heb ben we een zeer aantrekkelijke aktie voor nieu we jeugdleden. Ook zullen er rondom onze stand diverse aktiviteiten plaatsvinden welke te maken hebben met de hengelsport. Zou u graag willen starten met deze fantastische hobby dan is nu het moment daar. Tevens willen we alvast onze sponsoren en sportvisserij nederland danken voor hun hulp en het beschikbaar stel len van alle prijzen. Tot ziens tijdens de jaar markt. Wij hopen, op een goede opkomst. Sinds 2003 organiseert de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk jaarlijks op de 3e zondag in de maand juni de Rabo Komtoer in het cen trum van Moergestel. De stichting Moergestel Fietsdorp organiseert ook sinds enkele jaren met veel succes in juni allerlei (fiets (evenementen met het St. Jansplein als middelpunt. De Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk wil daarom de jeugd- wielerwedstrijden beter gaan afstemmen op Moergestel Fietsdorp door de start en finish te verplaatsen naar het St. Jansplein. Om dit te kunnen realiseren moet het huidige parcours gedeeltelijk worden aangepast. Het nieuwe parcours zal daarvoor moeten lopen vanaf het St. Jansplein via de Kloosterlaan - Huijsackerstraat- Kruijsackerstraat - Pr. Irene- straat - Pr. Beatrixstraat - Pr. Magrietstraat, Rootven en vervolgens weer naar het St. Jans plein. De Rabo Dikke Banden Race, een wed- Nacompetitie toch nog mogelijk Audacia laat zich intimideren SC Olympus - Audacia1-0 Zweetangst was meer aan de orde dan zweet van het keiharde werken op de eerste warme dag van het jaar. De fysiek sterkere Tilburgers moch ten dit voordeel uitbuiten tegen een Audacia dat het meer in “technische” oplossingen zocht in plaats van “strijd” te leveren. In de 17e minuiK kwam Olympus aan de leiding doordat een schot van Orhan Yildirim van richting werd ver anderd en Phil van Lier kansloos liet: 1-0. Aan motivatie geen gebrek maar aan brutaliteit ont brak het bij Audacia zeker in de eerste helft om daar iets tegenover tQ stellen. Met wissels in de tweede helft (o.a. Rogier Op ’t Hoog) kwam er meer druk op Olympus en kroop het een paar keer door het oog van de naald, maar een ver- ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Roef-Dongen 2 6-1; GCJ Roef- HMC 5-11; MBJ Roef 2-RHV 8-10; MCJ Roef- Desk 2 9-4; MBJ Roef 1-HMC 2 26-11; HA Roef-Wh.Demons 18-39; MB Elshout 2-Roef 2 10-12. Programma dinsdag 27 april: GCJ 18.30 uur GHV-Roef - Donderdag 29 april MBJ 10.50 uur OHC-Roef 2 HA 12.00 uur Orion-Roef Noteer in je agenda: 15-16 mei: Beachhandbal en Roef-Taxandria- toernooi. 15-17 juni: Schoolhandbaltoernooi Handbal is altijd raak! ROEF KORFBAL KOPLOPER UITGEDAAGD Geko is zowel in de najaars- als zaalcompetitie overtuigend kampioen geworden en staat in de kampioenspoule ongeslagen bovenaan. Al snel neemt Geko, via een afstandsschot een 0- 1 voorsprong. De thuisclub scoort via Anita Timmermans de 1-1. Na enkele minuten ge volgd door de 2-1 via Cheryl Werdmuller. Met opnieuw een afstandschot komen de gasten op 2-2 en nemen zelfs een 2-3 voorsprong. Anita Timmermans maakt wederom gelijk 3-3. Het blijft een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij de tegenstander het vooral van de afstandschoten moet hebben. Tot tweemaal toe lukt dat waar door de tegenstander een ‘gaatje slaat’. Het is echter Anne Jonkers die de spanning weer terug brengt door de 4-5 te scoren. Vlak voor rust her- De Vennen zet Bert Haans, Pieter van der Steen en Ria Haans in het zonnetje. Zij zijn de eerste juryleden die hun diploma heb ben gehaald om in het volgend seizoen wedstrij den te kunnen jureren volgens KNSB normen. Schaatsclub De Vennen traint op de Ireen Wüst ijsbaan en heeft haar eerste seizoen volbracht. Dit jaar hebben de KNSB-wedstrijden in Eind hoven plaats gevonden. Komend jaar willen we ook wedstrijden op de Ireen Wüstijsbaan houden. Daarvoor is er een jurycursus gegeven, zodat er klokkers, baancommissarissen, elek tronische tijdwaarnemers etc. opgeleid worden om de wedstrijden te kunnen jureren volgens KNSB normen. Komend jaar wordt er weer een jurycursus gegeven. Heeft u belangstelling neem dan contact op met schaatsclub De Ven nen. www.devennenmoergestel.nl Op woensdag 28 april a.s. binden ongeveer 175 meisjes en jongens van de Moergestelse basis scholen, Hertog-Jan, Graaf van Ursel en Bienekebolders de strijd aan om de titel van schoolvoetbalkampioen 2010. De wedstrijden vinden plaats op het sportcomplex van Audacia. Er wordt in 3 leeftijdscategorieën gevoetbald om het kampioenschap. De wedstrijden voor de groepen 7 en 8 starten om 16.30 uur, de wed strijden voor de groepen 5/6 en 3/4 starten om 16.45 uur. De finales staan rond 19.15 uur gepland. Natuurlijk hopen wij dat de enthou siaste kinderen die op deze dag hun voetbalkun- sten vertonen door een zeer grote schare oma’s, opa’s, vaders, moeders, Ooms, tantes en alle andere belangstellenden aangemoedigd wor den. stelt de tegenstander de marge weer: 4-6. Na rust zoekt Roefl direct de aanval en is via Cheryl Werdmuller succesvol 5-6. Enkele minuten laten is het echter alweer 5-7, maar de thuisclub weet niet van opgeven. Via Yvette Bax komt Roefl weer op één doelpunt. Daarna komt Roefl via Geke Denissen op gelijk hoogte 7-7. Op nieuw is het de tegenstander die de voorsprong neemt. De 7-8 blijft tot enkele minuten voor tijd op het scorebord staan. Dan neemt Geko weer twee doelpunten voorsprong en breekt de thuis club. Met nog twee scores in de laatste minu ten bepaald Geko de eindstand op 7-11. Deze uitslag doet zeker geen recht aan het vertoon de spel waarbij de koploper, tegen een prima spe lend Roefl, alles uit de kast heeft moeten halen om de ongeslagen status te kunnen handhaven. Voor komend weekend zijn er geen wedstrijden gepland. Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrai nen. De trainingen worden gegeven op ons sportveld (naast de sporthal) elke maandag vanaf 18.00 uur. Meer info bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! HONK-, SOFT-, EN BEEBALL ROEF! Uitslagen: Hb jun PSV - Roefl 8-2; Hb pup: Roefl - Royals 7-14 ;Sb pup:Roefl - Braves 0- 11 en 2-5; Hb asp: Roefl - Cardinals 28-3 Sb jun: Roefl - Robur “58 12-4; Sb 2: 17: Roefl - Nuenen 3-4; Sb jun: Roefl - Storks 7- 9 Sb 1: Storks - Roefl 1-4 en 0-0Hb 1Roefl - Cardi nals 4 - 3 Zaterdag 1 mei: Sb pup1100 en 1215u Roefl - Blue Soeks Beeball: 11:00 Roefl - Royals Hb pup: 13:00u Twins - Roefl Hb opgooi: 14:00 Roefl - PSV Hb 2: 18:00u Roefl - Wizards Zondag 2 mei: Sb jun 11:00u Hilversum - Roefl Sb 114:00 en 15:30 Roefl - Birds Hb 114:30u Nuenen - Roefl Afgelopen zondagen 11 en 18 april jl. heeft Gilde St. Catharina Moergestel voor de 30ste keer de verschieting om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien” georganiseerd. Hierbij werd geschoten met het wapen kruisboog op wip. Mede dankzij het zeer goede weer en ons 30ste jubileumjaar hebben we over de twee schietda- gen verdeeld, 131 schutters hun geluk mogen beproeven naar het fel begeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. In verband met deze 30ste verschieting hebben wij een speciaal jubileumschildje ter beschik king gesteld. De schutters met exact 30 punten verdeeld over de 2 wedstrijden kwamen in aan merking voor deze jubileumprijs. Van de 10 schutters kwam na afkampen onze hoofdman Peter Wolfs als sterkste uit de bus. Dit schild was tevens opgedragen ter nage dachtenis van onze onlangs overleden gildebroe- der Hein Bruurs. Datum 12 13 j uni 16.00 uur tot 16.00 uur. Wie durft deze uitdaging mee aan te gaan? Moergestelnaren nemen het initiatief om voor spierziekte ALS en Park Stanislaus 24 uur te gaan fietsen met een racefiets of mountainbi ke. Heb je het lef? Schrijf je in! Inschrijfformulieren verkrijgbaar bij B&E, Rootven 23 of bel Johan Wolfs 06-55335227 of John van Esch 06-22930849. Nadere berichten volgen nog! strijd voor de schoolgaande jeugd, gaat over een verkort parcours via het Huijsackerpad - Rootven naar de finish op het St. Jansplein. Het bestuur van de stichting rekent hierbij op de medewerking van de bewoners van de ver melde straten. Zo mogen auto’s op die dag niet op de weg worden geparkeerd. Als men die dag met de auto weg wil dient men voor de afslui ting de auto buiten het parcours te parkeren. Eventueel bezoek zal ook met de afsluiting worden geconfronteerd. Uiteraard blijft het hele parcours volledig bereikbaar voor eventu ele hulpdiensten als brandweer, politie en ambu lance. De bewoners van het nieuwe gedeelte van het parcours zijn inmiddels geïnformeerd en er is voor nadere informatie een inloopavond bij Café de Brouwer gehouden. diend gelijkspel bleef uit omdat de Tilburgers door “brutaliteit” overeind bleven. Audacia dat alleen op titel van de derde perio de nacompetitie kan halan kan dat door de resultaten van de concurrentie op doelsaldo doen in de laatste wedstrijd thuis tegen SVG en dat lijkt niet onmogelijk. Uitslagen zondag 25 april 2010 SC Olympus 1 - Audacia 1 Reusel Sport 5 - Audacia 2 Taxandria 3 - Audacia 3 Nemelaer 5 - Audacia 4 Audacia 5 vrij Tuldania 5 - Audacia 6 Audacia 7 - EDN’56 5 Dames: VOAB - Audacia Programma zondag 2 mei 2010 Audacia 1 - SVG 114.30 Waalre 3 - Audacia 212.00 GSBW 5 - Audacia 310.00 Boxtel 7 - Audacia 411.00 Audacia 5 - Best Vooruit 1112.00 DOSKO’32 5 - Audacia 610.00 Audacia 7 - DEES 5y.10.00 Dames: Audacia - Spoordonkse Boys....12.30 Op 18 april is de bondsbeker weer vervist. ‘s Morgens was het koud en aan de grond was er nog vorst geweest. Maar later werd het gewel dig voorjaarsweer. Gelukkig vielen de vangstre- sultaten niet tegen ondanks de koude start. In het totaal is er met 13 personen 94 stuks vis gevangen met een totale lengte van 19 meter en 32 centimer, Al met al een redelijk resultaat zo vroeg in het seizoen. Helaas voor Jan Beekmans telde de vangst van een snoekbaar van ruim 50 cm niet mee, dit had hem een paar plaatsen in het klassement gescheeld. De 3e plaats was dit jaar voor Sjaak van Elderen met 11 stuks en 237 cm. De 2e plaats was voor Peter Stads met eveneens 11 stuks en 257 cm. Heer en meester tijdens deze wedstrijd was Goris Kogels met maar liefst 35 stuks met een totale lengte van 730 cm. Goris van harte gefe liciteerd met dit geweldig mooie resultaat. Op vrijdag 30 april zal ons Oranjeconcours ver vist worden op de zandkuil. Tijdens dit concours is de hengel- en aaskeuze vrij. Let wel vissen met pieren is verboden i.v.m. de gesloten tijd. Geef je tijdig op bij Marco van Elderen 06- 40350698 of bij Bert-Jan Kogels 06-52084579. Om 7.00 uur zal er gestart worden met de plaats- verloting in ons clubhuis de Kloare. De 13 beste schutters, verdeeld over de 2 wed strijden, streden om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”; zij hadden het maximale aan tal van 20 punten. Na een zinderende afkampwedstrijd werd het zilveren rad gewonnen door Harrie Geerts van het gilde St. Joris Catharina uit Gemonde. Gedeeld tweede werden Ad Schakel (St. Joris Oirschot) en Co van de Hout (gilde St. Joris Diessen). De schietcommissie en Overheid van het Gilde St. Catharina kijkt terug op een zeer geslaagde en broederlijke verschieting van het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. Een aantal gildebroeders had op de 2e schiet- zondag communicanten in hun familie. Hierbij willen wij van de gelegenheid gebruik maken om alle communicanten van harte te felicite ren. De Overheid van Gilde St. Catharina Moergestel Begin mei gaat voor de tiende keer in de his torie de Moergestelse Dartcompetitie van start met 8 deelnemers. Nieuwkomer is De Vrijbuiter. Verder zijn Veerkes A en Veerkes Z samenge voegd tot Veerkes AZ. De competitie zal tot medio september gespeeld worden. Voor meer gegevens kan men naar http://mdc.plok.it onder vermelding MDC. Speelweek 1 Woensdag 5 mei: Veerkes AZ- Miss Plok Donderdag 6 mei: Plok Klaore- Veerkes BZ; Triple One I- De Vrijbuiter; Plok Epi- Triple One II. De wedstrijden beginnen om 20.30 uur. r ...2 - 6 PR. IRENESTRAAT 20 MOERGESTEL TEL. (013) 513 3489 Geopend: ma. t/m vrij, van 18.00-20.30 u. zat. van 9.00-15.00 u. PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 APRIL 2010 -auto motorrijschool ONDERWERKMAKERIJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7