Geboorte ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ RUURS H SPARERIBS FRIDAY 1 gr kerk worden gerestaureerd NK Jachthoornblazen: zonovergoten feest! Ja, dan zoeken we jou!!! Expositie Oude Kerkje Bevrijdingsconcert Seniorenorkest NKH ZOEKEN WE JOU? NCB-Mannenkoor zingt in Joanneskerk te Oisterwijk 1 Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Bruurs loon- en transportbedrijf op RTL 7 Hild 1, 5066 CL Moergestel, Tel. (013) 513 1315, www.draaiboompje.nl vanuit de toren een lamp opschijnt. Moergestel 013 513 1496 RTL 7 Transportwereld: zondag 2 mei 17.00 uur RTL 7 Transportwereld: zaterdag 8 mei 17.00 uur (herhaling) Ben je 16 jaar of ouder en wil je in de bediening, in de keuken of achter de bar! Kijk voor meer informatie op onze site: www.draaiboompje.nl en ga naar het blokje 'actueel', of bel ons gewoon en vraag naar Harriëtte Pieter Burgers Toon Coppens In het weekend van 1 en 2 mei 2010 exposeren Marina Prokofieva, Klaartje van Nistelrooij en Ria van Rheenen in het Oude Kerkje in Middel- beers. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. imponerende ramen te maken door elke dag een componisten zoals Mozart, Schubert, Beetho ven en Verdi. U bent van harte uitgenodigd om mee te vie ren en te luisteren. t van een koorlid. Naast de vaste kerkliederen zijn ook enkele wisselende gezangen te horen. Het koor dat uit vijftig leden bestaat, kent een repertoi re met religieuze- en profane muziek van vele loon- en transportbedrijf party Loerden j t 1 /raai eetcafé terras St.-Caeciliaraam ziet er straks van buiten uit als een verlicht schilderij Toompje zalen catering Het St.-Caeciliaraam (achtergrond) wordt als eerste gerestaureerd. Op de foto vlnr Henk van Heesewijk, Ton van Elsdingen en Jaap Drubbel. De stichting Vrienden van St.-Jan is van plan de komende jaren de glas-in-loodra- men van de Moergestelse kerk te restaureren. Dit jaar wordt een begin gemaakt met het St.-Caeciliaraam aan de torenkant van de kerk. Dit raam uit 1927 wordt tevens van binnenuit aangelicht. Dit betekent, dat als Het donker is, het raam van buiten als een schilderij overkomt. “De doelstelling van onze stichting is het behoud van het materiële erfgoed van onze parochie en daar horen deze ramen toch zeker ook bij”, motiveert Henk van Heesewijk de keuze van de stichting om de glas-in- loodramen op te knappen. Vorige maand zijn op ons bedrijf opnames gemaakt van de 'Hydrodrive' die op enkele van onze vrachtwagens is gemonteerd. De voordelen en de werking ervan worden onder de loep genomen en er wordt een bedrijfsprofiel geschetst. Kijk mee op: Vrijheid! Het centrale thema van Bevrijdingsdag is het vieren van onze vrijheid na jaren van onder drukking in de Tweede Wereldoorlog. Maar het is meer geworden: Bevrijdingsdag is een symbool voor elke vorm van vrijheid: van gods dienst, van meningsuiting, van doen en laten. We leven in een land waar heel veel kan en mag, een vrij Nederland! Alle reden om dit elk jaar opnieuw weer te beleven en te vieren. Het Seniorenorkest NKH verzorgt daartoe op 5 mei om 14.00 uur een feestelijk Bevrijdings concert in Tiliander in Oisterwijk. Het Seniorenorkest NKH - oorspronkelijk be gonnen met 17 personen - bestaat thans uit ongeveer 45 muzikanten in de leeftijd van 50 tot ruim 80 jaar, waarvan velen met langjarige en brede muzikale ervaring. De muzikale lei ding van het orkest ligt in de vakbekwame han- De dag begon met een muzikale binnenkomst en eindigde (links) met de felicitaties aan Adrie Oerlemans die een gouden speld kreeg uitgereikt. In haar stoutste dromen had de Jachthoornbla- zersgroep ’Horrido’ niet durven vermoeden dat hun 30-jarig bestaan zó’h zonovergoten feest zou worden! ’n Uitstekende accommoda tie, waarvoor de gastheer veel complimenten mocht ontvangen, kwalitatief prima blazers- groepen, ’n prima jury, ’n knappe organisatie en ’n lekker zonnetje dat de hele dag aanwezig was, maakte van het Nederlands kampioen schap Jachthoornblazen in Moergestel ’n onge looflijk feest. Dat Adrie Oerlemans aan het eind van de middag een gouden speld kreeg uit gereikt namens ’Horrido’ maakte het feest com pleet. Kampioen in de Bes-klasse werd, en dat voor de vijfde keer op rij, ‘De Overlopers’ uit Hoenderlo. Kampioen in de Es-groep werd ’t Sticht (vierde keer op rij) uit Nieuwegein. Het Open Concours werd gewonnen door Jacht- hoornblazers Midden-Limburg en kampioen Soloblazen werd Jan Schelfhorst. den van dirigent Jan Hermans uit Goirle. Er wordt gespeeld uit een vast repertoire van pop ulaire en goed in het gehoor liggende muziek: evergreens, film-, big-band- en popmuziek. Bij de samenstelling van het Bevrijdingsconcert 2010 is gekozen uit het vaste repertoire met qpn aanvulling met typische, feestelijke en her kenbare “bevrijdingsmuziek”. Laat u verrassen en geniet van een middag met zomerse, vrolijke muziek, met een tikje nostal gie en met de blik vooruit, gericht op een zon nige toekomst! Kaartjes voor het concert zijn op de gebruike lijke wijze verkrijgbaar aan de kassa van Tili ander of via www.tiliander.com Van Heesewijk is bestuurslid van de Stichting Vrienden van St.-Jan, die vorig jaar zijn visi tekaartje afgaf met de overkapping van de absou- teplaats op het kerkhof. De stichting is in 2004 opgericht. De aanleiding was het uitkomen van een boekje over de kunstwerken in de Moerges telse kerk (die zoveel kunst herbergt dat gespro ken zou kunnen worden van een dorpsmuse- um voor kerkelijke kunst). Omgekeerd werd dit boekje mogelijk gemaakt door de stichting, zeggen Jaap Drubbel en Ton van Elsdingen. KUNST VOOR GENERATIES Deze twee parochievrijwilligers weten niet alleen veel van de kerkelijke kunst, waaronder de glas-in-loodramen, ze doen er letterlijk ook veel voor om dit materieel erfgoed goed te bewa ren. Zij huldigen het standpunt dat de huidi ge generaties dit materieel erfgoed, zoals het kapelletje langs de weg naar Oisterwijk en de kerk met alles er op en er aan, in goede condi tie aan de volgende generaties moet overdragen. Een uitvloeisel van dit prijzenswaardig stre- I ven is de zorg voor de glas-in-loodramen. Deze zijn zeer eigen aan de Moergestelse kerk en bij iedereen bekend, althans, zoals ze er uit zien. Maar veel anekdotische en historische achtergronden zijn veel minder bekend en dan kom je op het terrein van Drubbel en Van Elsdingen. Ze vertellen bijvoorbeeld dat de vier Johannesramen achter het altaar in de oor log zijn gemaakt door Ninaber van Eijben uit Boxtel. Het kunstzinnig werken was hem door Of Crispinus en Crispinianus, patroonheiligen van de schoenmakers. Ook Ermelindis ont breekt niet. Zij inspireerde zelfs tot een reuzin. Volgens Van Heesewijk van het stichtingbe- stuur en de twee kerkelijke kunstkenners j Drubbel en Van Elsdingen zijn alle glas-in- loodramen hard toe aan een fikse restauratie. Dat gaat in totaal 60.000 euro kosten. Begonnen wordt met het St.-Caeciliaraam gemaakt in 1927 door een Duitser. De komende jaren vol gen de andere ramen. Om het St.-Caeciliaraam in oude glorie te herstellen is zesduizend euro nodig. Binnenkort krijgen de leden van de Vrienden van St.-Jan het verzoek tot een bij drage. Maar de stichting hoopt dat tal van ande re Moergestelaren een duit in het zakje doen omdat de ramen tot het erfgoed van Moergestel behoren en daardoor mede de identiteit van de Moergestelaren bepalen. En straks kan ieder een van het St.-Caeciliaraam genieten omdat er De gehele maand april is het iedere vrijdag: Onbeperkt spareribs eten voor maar J- De H. Mis op zondag 2 mei om 11.30 uur wordt opgeluisterd door het NCB-Mannenkoor vanwege het gouden huwelijksfeest van een koorlid. Naast de vaste kerkliederen de Duitsers verboden. Toch wist hij de vier j stukje glas in een fietstas naar Moergestel te ‘smokkelen’. Alleen al deze ramen zijn voor Moergestel van belang omdat er bekende Moer gestelse taferelen en mensen op zijn vereeu wigd. RAMEN VERTELLEN VERHALEN De andere ramen die gerestaureerd gaan wor den, vertellen al net zo veel van Moergestel en het geloof van de Moergestelaren. Zo zijn er twee ramen die zijn geschonken door Carol Schade en zijn vrouw Jenneke. Weer andere ramen vertellen het verhaal van de heiligen die de patroon ware van de belangrijkste beroepsgroe pen, zoals Isidoris, de patroon van de boeren. I I N ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 APRIL 2010 r~ O W III I i Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Gilzerbaan 34 5037KV Tilburg TO13-592OO8O F013-46882S9 Iwww.3llroundmalrelaardij.nl PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5