Oranjecomité Moergestel I o Open Dag Peuterspeelzalen in het huwelijk. Gefeliciteerd! Zondag 2 mei op de Jaarmarkt Deze cupido’s treden Nieuwbouw Thebe Park Stanislaus in gebruik Oranje boven! Buurtfeest rondom de kerk zeer geslaagd! Nieuw in Moergestel: Frans van Oirschot r Protestantse gemeente Oisterwijk Agenda Vision PAGINA 3 'Scherven brengen geluk' 1 'W Moergestel 23 maart 2010 Steun het uniformfonds van Gilde St. Joris Wilt u meer weten of overweegt u uw peuter bij een peuterspeelzaal op te geven, kijk dan op onze site www.pszo.nl of kom gezellig langs op de Ópen Dag van 24 april tussen 10.00 en 12.00 uur bij: Dankbetuiging Langs deze weg willen we iedereen bedanken voor de steun en het medeleven die wij hebben mogen ontvangen tijdens het ziekbed en na het overlijden van mijn man, onze vader en opa In het bijzonder een woord van dank aan dokteren Terwindt en Blessing, Pastor H. van den Broek, Thebe Thuiszorg en Uitvaartverzorging Wil Pellis. Psz de Coppele, Willem de Zwijgerlaan 61, Oisterwijk Psz Dribbel, Lavendel 7, Oisterwijk Psz Trepke, Kerkplein 28, Oisterwijk Psz Janneke, Pr. Margrietstraat 1, Moergestel Psz Waterhoef, Terburghtweg 100, Oisterwijk NEL VAN OIRSCHOT-SMITS Kinderen en kleinkinderen Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk organiseert zaterdag 24 april 2010 een open dag van 10.00 tot 12.00 uur begeleiding van de peuter en niet zozeer om de opvang van de peuter”, aldus Gerdine Leysner. Er zijn overiegmomenten met Thebe en met de basisscholen. Zo ontstaat er een doorgaande lijn en biedt de peuterspeelzaal precies datge ne waar de regering de laatste jaren werk van maakt: vroeg- en voorschoolse educatie. Dankzij de gemeentelijke subsidie is de inkomensaf hankelijke ouderbijdrage een lage drempel voor ouders, met een extra gunstige regeling voor minima. Hierdoor kunnen alle kinderen gebruik maken van deze voorziening. Kom op zaterdag 24 april naar onze open dag en kom samen met uw peuter kijken hoe leuk het is! Wij informeren u graag van 10:00 uur tot 12:00 uur op een van onze volgende peuter speelzalen: Psz de Coppele, W. de Zwijgerlaan 61, Oisterwijk Psz Dribbel, Lavendel 7, Oisterwijk Psz Trepke, Kerkplein 28, Oisterwijk Psz Janneke, Pr. Margrietstraat 1, Moergestel Psz Waterhoef, Terburghtweg 100, Oisterwijk Uw peuter is volgend schooljaar van harte wel kom! Inschrijven kan al vanaf 18 maanden. Op 20 en 21 april a.s. is het nieuwe gebouw van Thebe Park Stanislaus in gebruik geno men. Deze dagen verhuisden bewoners van het oude gedeelte van het woonzorgcentrum naar de appartementen in het nieuwe gedeel te. Ook de drie groepswoningen met plaats voor 19 dementerende bewoners worden vanaf deze week bewoond. De nieuwbouw van het woonzorgcentrum betreft een samenwerking tussen Thebe en Woonstichting Leyakkers. Thebe Park Stanislaus is een prachtig, eigen tijds woongebouw met 68 appartementen en een grote ontmoetingsruimte/restaurant. Het res taurant dat 22 april voor het eerst open gaat draagt de naam “De Reuselhof”. Er is voor deze naam gekozen met het oog op het nade rende afscheid van zorgcentrum Thebe De Reuselhof in Moergestel, waarvan de bewoners in augustus 2011 gaan verhuizen naar Thebe Park Stanislaus. De bewoners kunnen in het nieuwe restaurant de warme middagmaaltijd nuttigen. Verder is het winkeltje van het woon zorgcentrum uitgebreid met dagverse produc ten, zoals brood, beleg en zuivel. Nadat de bewoners verhuisd zijn naar het nieu we gedeelte zal er begin mei een start worden gemaakt met de renovatie van het oude gebouw. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 juni opent Thebe Park Stanislaus haar deuren voor het publiek. Iedereen is op deze dagen tussen 14.00 uur en 17.00 uur van harte welkom om het gebouw te komen bekijken. Zondag 25 april, 10.15 uur, ds.W.de Leeuw, Eindhoven. Er is deze zondag crèche, kindernevendienst en jeugdkerk. De lezingen voor deze zondag, Jubilate, juicht! genoemd in de Lutherse traditie, zijn Numeri 27:12-23 en Johannes 10: 22-30. Wordt het alternatieve leesrooster vervolgt, dan staat Exodus 18 op het programma. MB, bewoners boven het Medisch Centrum, de jongeren van stichting Olivier en bewoners- van de appartementen boven de winkels etc. Jong en oud, iedereen vermaakte zich uitste kend. De sfeer was gezellig en de vele bezoekers bleven vaak langer hangen dan tevoren gepland. De prijzen voor het Rad van Avontuur stonden uitgestald en de verkoop van de kaartjes door de acteurs en jongeren van Olivier verliep voor spoedig. Alle prijzen waren aangeboden door de gulle ondernemers uit onze buurt! De opbrengst gaat naar drie goede doelen in de buurt, Stichting Olivier, Leen van Herck en RIBW-MB. De goede voorbereidingen van de organisatie in samenwerking met het activiteitencentrum RIBW waren een groot succes. Het kopje kof fie vooraf, de bitterballen, de soep en de brood jes werden gretig geconsumeerd. Uiteindelijk waren er een kleine 150 mensen die hebben genoten van een gezellige en ontspannende middag. tel. 513 3837. Iedere hulp is van harte welkom. Tot 30 april! Het Oranjecomité: Emilie, Paul, Angeline, Charlotte, Erik, Lucille, Eva, Miriam, Brigitte &Doms. De Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk (SPO) heeft vijf peuterspeelzalen in beheer, waarvan vier in Oisterwijk en één in Moergestel. Veel kinderen in de leeftijd van twee tot vier jaar bezoeken een door de gemeente gesubsidieer de peuterspeelzaal. “De peuterspeelzaal is voor de peuter een pret tige omgeving, die zoveel mogelijk aan zijn of haar leeftijd is aangepast en waar de peuter ont dekkend kan leren. Kinderen die naar een peu terspeelzaal gaan leren samen spelen met ande re kinderen. Het is leuk, goed voor de ontwik keling en een uitstekende voorbereiding op de basisschool. Ook is er de mogelijkheid allerlei nieuw speelgoed en nieuwe materialen te ont dekken”, vertelt Gerdine Leysner, Coördinator Algemene en Beleidszaken. SPO vindt het varf wezenlijk belang dat de peu ters zich spelenderwijs kunnen ontwikkelen onder deskundige begeleiding. Tijdens het spel wordt door de leidsters veel aandacht geschon ken aan de motorische, de sociaal-emotionele en de taalontwikkeling. Indien nodig wordt aan peuters en ouders extra ondersteuning geboden. “Bij SPO gaat het specifiek om de MÓÉRGËSTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 APRIL 2010 Zaterdag 24 april van 10.00-12.00 uur Vrijdag 23 april Afterschool vanaf 8 jaar 15:30- 17:30 uur Open inloop vanaf 16 jaar 19:00 - 01:00 uur Dinsdag 27 april Open inloop 19:00-23:00 uur Woensdag 28 april Techniek 13:30 - 15:30 uur vanaf 8 jaar entree vanaf 2,00 verschillende nieuwe projecten waar je zelf mee aan de slag gaat. Playcafe Toernooienmiddag 15:30-17:30 Entree gratis Vanaf 8 jaar Grote meidenavond! Tutavond 19:00 - 20:30 uur Vanaf 14 jaar entree 1,- lekker tuttelen met crèmepjes enzo Donderdag 29 april Afterschool 15:30- 17:30 uur Open inloop Filmavond 19:00 - 23:00 uur Entree gratis Vanaf 14.00 uurkwamen de buurtbewoners bin nen; welkom geheten door twee malle actrices. Het waren mensen die hun hele leven lang al hier hebben gewoond (meer dan 65 jaar) en nieuwe bewoners van het Pastoerspaadje, bezoe- I kers van het activiteitencentrum van RIBW- I Deze week zullen de bekende tasjes worden uitgedeeld, met daarin een spelletjeskaart, spul len om je fiets of skelter te versieren en een kaart je voor de ballonwedstrijd. De tasjes worden ver spreidt via de basisscholen, peuterspeelzaal Janneke en Mokido. De kinderen die geen tasje hebben ontvangen kunnen dit alsnog ophalen bij: Dorris Rijnen (De Hoefkens 39, tel. 513 2823). Dit geldt natuurlijk ook voor de Moer- gestelse kinderen die buiten Moergestel op school zitten en voor iedereen die hier in Moer gestel Koninginnedag komt vieren op het plein. Er zijn ook nog tasjes én spellet jeskaarten te ver krijgen op de dag zelfbij het meetingpoint. Het programma ziet er dit jaar als volgt uit: 06.13 uur: Een speciale delegatie van het Oranje comité gaat in Moergestel op zoek naar de “Vroege Vlaggers”. 10.00 uur: Oranjeviering in de parochiekerk. Als afsluiting zal harmonie “Prinses Juliana” bui ten het Wilhelmus spelen. 11.00 uur: Ook dit jaar weer gratis bingo voor alle senioren in Den Boogaard. Tussen 1030 en 11.00 uur: Start Nordic Walking en wandelaars met mooie hoed en pet. 11.15 uur: Alle kinderen verzamelen voor de versierde fietsen-/karren-/skelters optocht. 11.30 uur: Vertrek Oranjeoptocht met voorop harmonie “Prinses Juliana”. Route: Mini rond je van Guus: St. Jansplein - Postelstraat - Past, de Louwstraat - Korenschuur - Korenstraat - Pr. Margrietstraat - Pr. Beatrixstraat - Pr. Irene- straat - Rootven - Raadhuisstraat - St. Jansplein. Het is feest dus de vlaggen mogen uit! j 12.00 uur: Start spelenkermis, ook voor de aller- j kleinsten zijn er superattracties. I 12.00 uur: Opening spectaculaire sport dance games en levend voetbalspel. 12.00 uur: Opening spel sport. Sla je slag met Roef! in onze slagkooi, Powershot hand- bal met Roef! en kussengevecht met de Scou ting. 12.30 uur: Prijsuitreiking van de kinder-oran- jeoptocht door Guus Moonen. 13.00 uur: Gezamenlijk zingen van het Wilhel mus en welkom aan burgemeester Jansen. Hij zal heerlijke taarten uitreiken aan de “Vroege Vlaggers Winnaars” en “Leukste Nordic Wal- king-Wandelaar Winnaars”. 13.30 -18.00 uur: Rodeo en spijkerbroekhan gen. 14.30 -15.30 uur: Demonstratie en workshop Zumba dansen op het plein. 15.30 uur: Uitnodiging aan de Oranjesponsors j om een drankje en hapje te nuttigen aan de Oranjebar of op ons gezellig terras. 15.30 -16.15 uur: Optreden Koen Hessels. I 16.00 uur: Einde spelenkermis en sport. Enkele prijsuitreikingen. Veel attracties laten we nog even staan tot 18.00 uur. 16.15 uur: Alle kinderen mogen hun kaartje uit het versierpakket aan een ballon vastbinden en deze gaan na het Startsein door de Burge meester de lucht in. Wiens ballon zal het verst komen en wie wint één van de mooie prijzen? 16.30- 19.00 uur: Na de ballonnen wordt het programma voor de kinderen in Den Boogaard gezellig voortgezet. 17.00 uur: Hoofdpodium, met z’n allen dansen en zingen met Coverexpress 18.00 uur: Prijsuitreiking spijkerbroekhangen en rodeo. 21.00 uur: Finale Koninginnedag 2010. Kijk goed in het programma bij welke onder delen je leuke prijzen kunt winnen! We willen nog een extra oproep doen voor alle mensen, ook de jeugd vanaf 12 jaar, om zich voor één of enkele uurtjes aan te melden als vrijwil liger! We hebben nog steeds mensen nodig! Neem contact op met Brigitte van Gisbergen, Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Zondagmiddag 11 april gonsde het van de acti viteiten in Den Boogaard. Er was een boog van ballonnen gemaakt, kunstwerken opgehangen, een rad van avontuur opgezet, cadeaus uitge stald, de wii geïnstalleerd, film getest, brood jes gesmeerd afspraken gemaakt, etc. Want.de wijk rondom de kerk zou bij elkaar komen om nader kennis te maken. Enkele buurtbewoners en werkers hadden het initia tief genomen om een leuke middag te organi seren in het kader van het gemeentelijk project “Buurt aan Zet.” Den Boogaard is letterlijk het middelpunt van onze buurt, dus daar mochten we gebruik van maken. De keuken, ondersteuning van de be- j heerder, het stond allemaal tot onze beschikking.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3