Zondag 2 mei Jaarmarkt Moergestel som Aphrodite Jachthoornblazersgroep ’Horrido’ organiseert Nederlands Kampioenschap Jachthoornblazen Springkussen I iky van Boxtel- de Loo BRILLEN LENZEN TWEEWkccKO Weekblad voor Moergestel a.s. Zaterdag bij Kanoboerderij ’De Reusel’ De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 45,00 30,00 60,00 WOENSDAG 21 APRIL 2010 35e JAARGANG Nr. 1564 Schoolstraat 5 MOERGESTEL MOERGESTEL www.springen.nu Gratis bezorging in de regio! LEVENSLOOP h Huidverzorgingsinstituut I IE ws vanaf vanaf VER HUUR jr *VCKr1UUK 1 28 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (0(3) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Zondag 2 mei a.s. wordt voor de 33e keer ken bij velen en zet dit ook om in daadkracht. In 1975 werd zij lid van de sportvereniging Roef., afdeling handbal waar zij later ook bestuurslid werd. Een vereniging kan niet zon der mensen als zij, die hun hele ziel en zalig- AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Kerkstraat 21. Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Dinsdag 1 t/m vrijdag 4 juni a.s. vindt de 28e Wandelavondvierdaagse plaats. Lees er meer over op pagina 5. Tel. 013-513 1474 Voor ons complete assortiment of meer informatie: Springkussens Aoraham of Sarah Suikerspin (Incl. 50 porties gratis) Springkussens, Popcorn, Suikerspin, Stormbanen, Kop van Jut, Abraham, Sarah en nog veel meer... kers zullen weer van de partij zijn. Tijdens uw bezoek is het bovendien goed ver toeven op een van de gezellige terrassen die zich aan de markt bevinden-. Zoals altijd wordt de markt ook deze 33e keer door C.V. de Dors(t)vlegels georganiseerd. Zij zorgen voor de op- en afbouw, het toezicht bij het parkeren, zijn op die dag het aanspreekpunt voor de marktkooplieden en ruimen na afloop de vele troep weer op die door de bezoekers is achtergelaten. Je kunt dan na afloop ook bijna niet zien dat er wat te doen is geweest in het Centrum van Moergestel. De markt begint om 10:00 uur en eindigt om 17:00 uur. Natuurlijk is ook dit jaar weer de entree gratis. Tevens is er dit jaar een bewaak te fietsenstalling aanwezig, waar u uw fiets kunt stallen tegen een geringe vergoeding. Al met al dus genoeg redenen om zondag 2 mei de jaarmarkt te bezoeken. CV de Dorsftjvlegels Organisatie Moergestelse Jaarmarkt gestel het decor voor het jachthoornblazen. De levensloop van Jachthoornblazersgroep ’Horrido’ begint 30 jaar geleden toen een groep je enthousiaste mensen het idee opvatte om het jachthoornblazen onder de knie te krijgen, ’n Heel specifieke soort muziek die geheel ten dienste staat van de jacht. Dat hadden de toen malige oprichters ook voor ogen. Die oprich ters zijn Adrie Oerlemans (ook al 30 jaar muzi kaal leider), Piet van Gestel, Wim Bijsterveld en Peter Vereist. De huidige groep bestaat uit 14 vaste leden en Jachthoornblazersgroep ’Horrido’ viert a.s. zaterdag haar 30-jarig bestaan met de organisatie van het Nederlands Kampioenschap Jachthoornblazen. WELKOM Ook bij de NVJB (Nederlandse Vereniging J achthoorn Blazers) staat ’Horrido Moergestel’ uitstekend aangeschreven. Daarin is dan ook o.a. de reden gelegen dat men de organisatie kreeg toebedeeld van het Nederlands Kampi oenschap Jachthoornblazen 2010. In de wer- (Foto: Jessica Verhoeoen-van Boxtel) kelijk prachtige entourage van de Kanoboer- c derij aan de Heizenschedijk zullen de klanken Vooro.a.Jiaar vele verdiensten bij Sport- van jachthoorns a.s. zaterdag de boventoon voeren. U bent er van harte welkom om te komen kijken en luisteren! De wedstrijden zijn vrij toegankelijk. Een eventueel meege brachte hond moet aangelijnd! De kampioen schappen beginnen rond 9.15 uur. De prijsuit reiking is gepland om 15.25 uur. vereniging Roef!, specifiek de handbal- tak, werd een totaal verraste Franky van Boxtel-van de Loo (58), wonende aan de Aanstede 16, afgelopen vrijdag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De daarbij behorende onderscheiding werd haar opgespeld voor burgemeester Hans Jans sen in de kantine van sportvereniging Roef! i Een en ander vond plaats tijdens de feestavond ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de handbalafdeling van Roef. Een kleine opsomming van haar vrijwilligers- activiteiten: Leidster bij Scouting Sint Jan (1969-1974); Bestuurslid SV Roef Handbal (1975-heden); Vrijwilligster OKG Graaf van Urselschool (1987-1997) en Vrijwilligster Jeugdvakantieweek (1990-2005). I De burgemeester noemde Franky’een vrijwil- in het centrum van Moergestel de jaar- I ligster met een groot hart’. Zij voelt zich betrok - markt gehouden. Nog altijd een van de Va" VA,An ’At dit in eerste jaarmarkten van het seizoen en ook een van de drukste. U kunt snuffe len op meer dan 200 kramen met een gevarieerd aanbod en ook de standwer- heid en daarnaast veel tijd investeren om te hel- pen, te organiseren, te motiveren en te enthou siasmeren. Franky is o.a. voor Roef, een onmis bare duizendpoot. Franky is in het gezin Van de Loo inmiddels de derde persoon die de eer te beurt valt konink lijk te worden onderscheiden. Haar zus Riky Bergman-van de Loo en haar veel te vroeg overleden broer Kees gingen haar voor. ’Moergestel-Nieuws’ wil Franky graag van harte feliciteren met deze bijzondere en wel verdiende onderscheiding! H A 1l'oL Tffl. b Op zaterdag 24 april a.s. wordt op het terrein van Kanoboerderij 'De Reusel’ aan de Heizenschedijk voor de 47e keer het Nederlands Kampioenschap Jachthoom- blazen gehouden. Vanwege haar 30-jarig bestaan is de organisatie daarvan in han den van Jachthoornblazersgroep ’Horrido’ uit Moergestel. Het is in haar lange geschiedenis pas de eerste keer dat het kampioenschap in Noord-Brabant plaats vindt! Voor het kampioenschap worden 13 verschil- 4 aspirantleden. Ze hebben bijna allemaal de lende groepen met in totaal meer dan 175 bla- gouden, zilveren of bronzen vaardigheidsspeld zers verwacht. Gestreden wordt om de kwali- j in hun bezit. Door de lange staat van dienst en ficatie ’beste blazersgroep’ van Nederland in de vooral ook door haar muzikale vaardigheden toonsoorten Bes en Es. Ook wordt het kampi- heeft ’Horrido’ grote bekendheid gekregen in oenschap Soloblazen gehouden. zowel binnen- als buitenland. Optredens vin- Sinds 2007 worden de Nederlandse Kampioen- den plaats tijdens jachtdagen, jachtdiners, schappen op een jaarlijks wisselende locatie Hubertusvieringen, en ook tijdens uitvaarten gehouden. Na o.a. Midden-Limburg, De Hoge van aan de jacht gerelateerde mensen komt Veluwe en Landgoed Vogelenzang is nu Moer- men de groep tegen. Hoogtepunt in het 30-jarig bestaan is ongetwij feld opgetekend in april 2006, toen de groep op uitnodiging een bezoek mocht brengen aan Rome, met als bekroning een audiëntie bij Paus Bendictus XVI en de muzikale verzorging van twee misdiensten in de Nederlandse Frie zenkerk en Maria Majorekerk (zie: www.frie- zenkerk.nl, archief2006, april, 5e zondag enz.).

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1