Oranjecomitë Moergestel Geboorte... ,4 Luna doet haar Eerste Communie! Wij zijn gesloten t/m dinsdag 27 april. Daarom zijn wij zondag 18 april gesloten, en daarna gaan wij van onze verdiende rust genieten. KBO-Brabant Protestantse gemeente Oisterwijk De Koninginnedagviering in Moergestel... Agenda Vision Expositie Besouw Groep EHBO-vereniging St. Christoffel Dirigente Maike Horsten neemt afscheid van ’’Cantate Domino” 1 ■■éi Woensdag 28 april staan wij weer voor u klaar met een lekkere lunch, een heerlijk diner of een goede kop koffie met gebak... Zondag 18 april, 10.15 uur, ds. M. van den Beid, Er is deze zondag crèche, kindernevendienst en jeugdkerk. De lezingen voor deze zondag zijn Jeremia 32: 36-41 en Lucas 24: 35-48. Is ondertussen een evenement geworden dat steeds dieper verankerd ligt in het rijtje tra ditionele Moergestelse feesten. Weer of geen weer, ook dit jaar zal er voor en door de Moergestelse bevolking weer een spectacu lair feest worden neergezet! Er staat dit jaar weer veel te gebeuren, de voor bereidingen zijn al in volle gang. We willen graag al iets verklappen over alle activiteiten die op het St. Jansplein plaats zullen vinden. Nieuw dit jaar is dat we een wandeltocht or ganiseren voor nordic walkers en voor ieder een die houdt van een gezellige wandeling. Deze wandeling van ong. 7,5 km. zal starten om 11.00 uur op het St. Jansplein. Inschrijving vooraf is niet nodig. Diegene die de meest koninklijke hoed, pet of stok draagt tijdens het wandelen kan een heerlijke taart win nen. Ook de Vroege Vlaggers maken weder om kans op het winnen van een taart. De Scouting organiseert dit jaar op het plein een activiteit voor jong en oud: iedereen kan op de “Hanebalk” voor een kussengevecht. SV Roef! zal zich presenteren met “Powershot Handbal” en “Sla je slag in de slagkooi”. Er zal een Rodeo- stier zijn en er wordt een wedstrijd spijker broekhangen georganiseerd. Voor dit laatste is er een leuke prijs voor diegene die het langst aan de broek kan blijven hangen. Naast al deze nieuwe activiteiten hebben we ook weer enkele “oude” vertrouwde dingen op het programma staan, zoals de ballonnen wedstrijd, de spelenkermis, de seniorenbin go en natuurlijk de Oranjefietstocht. Binnen kort worden de bekende versiertasjes uitge deeld via de basisscholen. Onze “eigen” Guus Moonen zal ook dit jaar de prijzen uitreiken voor de meest originele en mooist versierde fietsen, karren en skelters. Daarnaast heeft hij voor alle kinderen in Moergestel een ver rassing! Ook aan de muziek is gedacht! Dit jaar zal er een demonstratie en workshop Zumba dansen zijn. En er komt een spectaculaire Sport-Dance- Game. Later in de middag zal een bekende Moergestelse zanger zorgen voor feestmuziek voor groot en klein en de band Cover-express zal vanaf 17.00 uur een spetterend optreden geven. Ook voor de inwendige mens wordt natuurlijk gezorgd deze dag. Genoeg redenen dus om op Koninginnedag naar het St. Jansplein te komen! We willen al onze sponsoren alvast hartelijk bedanken voor alle toezeggingen die zij weder om hebben gedaan dit jaar. Zonder hun finan ciële steun heeft een dag als deze geen kans van slagen! Heeft u zich al ingeschreven om als vrijwil liger uw steentje bij te dragen op deze dag, voor één of enkele uurtjes? We hebben nog steeds “hulpjes van Oranje” nodig, dus aar zel niet en bel naar: Brigitte van Gisbergen 513 3837 of Dorris Rijnen 513 2823. Tot 30 april! Het Oranjecomité I (Vervolg van voorpagina) Roef! Handbal viert 35-jarig jubileum ROEFi-TAXANDRIA TOERNOOI Naast de jubileumviering heeft de afdeling Handbal voor dit jaar nog meer activiteiten op stapel staan. Zo wordt in het weekend van 15 en 16 mei al weer voor de 9e keer het Roef!- Taxandria toernooi georganiseerd. Dit grote toernooi, volgens voorzitter Reijrink met zo’n duizend deelnemers het grootste sportevene ment van Moergestel, wordt georganiseerd in samenwerking met handbalvereniging Taxan- dria uit Oisterwijk en vindt plaats op de velden van S.V. Roef!. Ook dit jaar worden weer zo’n 100 deelnemende teams verwacht. Bijzonder dit jaar is dat er voor het eerst op de zaterdag ook een beach-handbaltoernooi geor ganiseerd gaat worden. Beach-handbal is een snel opkomende variant van het handbalspel. Door sponsoring wordt het mogelijk om de verharde handbalvelden om te toveren tot een imitatie-strand. De verwachting is dat op de zaterdag ongeveer 20 teams met elkaar de strijd zullen aangaan in het mulle zand. FINALES NK VELDHANDBAL Als uitvloeisel van het 35-jarig bestaan is door de landelijke handbalbond NHV het recht toe gekend voor het organiseren van de finales van het Nederlands Kampioenschap veldhandbal. Welke teams deze finales zullen spelen is op dit moment nog niet bekend, maar dat het een spektakel zal worden staat al wel vast. Deze wedstrijden zullen waarschijnlijk gespeeld wor den op 12 juni. Uiteraard zult u via ’Moergestel-Nieuws’ op de hoogte worden gehouden van de precieze details over dit evenement. Harry sluit ons gesprek af met een uitnodiging aan alle inwo ners van Moergestel om zeker te komen kij ken naar deze finales: “Dit is dé mogelijkheid om absoluut tophandbal in Moergestel te zien!” Vrijdag 16 april Afterschool, Vanaf 8 jaar, 15:30 - 17:30 uur Tienerdisco Glitter and glamour! vanaf 9 jaar, 19:00-22:30 uur, Entree gratis. Nintendo II sing /guitar hero in the house! Dinsdag 20 april Open inloop 19:00 - 23:00 uur Woensdag 21 april Techniek 13:30 - 15:30 uur, vanaf 8 jaar, entree vanaf 2,00. Verschillende nieuwe projecten waar je zelf mee aan de slag gaat. Playcafe Super Bingo, 15:30 17:30, Entree 1,00, Vanaf 8 jaar Kleine meidenavond! High tea 19:00 - 20:30 uur, Vanaf 10 jaar, entree 1,-. Lekkere hapjes maken, thee slurpen en klessenbessen! Donderdag 22 april Afterschool 15:30-17:30 uur Open inloop 19:00 - 23:00 uur In de weekenden van 17/18 en 24/25 april zal er in Galerie De Verdieping werk getoond wor den van de Besouw Groep. De leden hiervan hebben elkaar ontmoet tijdens hun opleiding op de kunstacademie. Na afron ding van deze studie zijn zij samen op donder dag gaan schilderen in het cultureel centrum Jan van Besouw in Goirle, doch ieder van hen vanuit een eigen invalshoek, zoals o.a. natuur, reizen, de wereld om ons heen en oude mees ters. Bovendien ieder met een eigen stijl en invulling daarvan van figuratief tot abstract. Door samen te werken motiveren, inspireren en bekritiseren zij elkaar op een positieve ma nier. Openingstijden: zaterdag 13.00-17.00 en zon dag van 11.00-17.00 uur. Zaterdag 17 april om 13.00 uur zullen alle kunstenaars aanwezig zijn. Op donderdag 9 april kregen 9 geslaagde cur sisten hun EHBO diploma uitgereikt. Dit diplo ma is inclusief verbandleer, reanimatie en bedie nen AED. De algemene ledenvergadering werd onderbroken om een feestelijk tintje te geven aan deze uitreiking. Op de foto v.l.n.r.: Edith van de Wouzu, Coleta Oort, Dennis van Oort, Els van Rooij, Marina van de Ven-Nouwens, Jan van Gisbergen, kaderinstructeur Will van Rooij, Helma van Heumen, Erik Rommen en Magalie van Loon. Nogmaals namens het bestuur van harte gefe liciteerd. We zien jullie graag terug bij het pos ten en op de oefenavonden! en Parochie en Maike als mens binnen het koor. Om de betrokkenheid van Maike met het koor te behouden werd zij benoemd tot Ere-diri- gent. Het koor heeft haar een bloemenvaas met inscriptie, een bloemenabonnement, en een persoonlijk boeket gemaakt door de leden, aan geboden. Het officieel gedeelte werd afgesloten met een lied waarvoor Rien Ceulemans de tekst had gemaakt. Het afscheid werd vervolgens gezellig voortge zet, na afloop heeft Maike van iedereen persoon lijk afscheid genomen. BMSSERU 'DE SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl LEDENVERGADERING Algemene ledenvergadering KBO op donder dag 22 april half twee in Den Boogaard. Mogen wij U herinneren aan deze vergadering? De agenda hiervoor zonden wij aan onze de leden met de Nieuwsbrief van maart. Na deze vergadering is er een optreden van de mondharmonicagroep “de Muziekmakers”. Ter afsluiting van deze middag volgt dan hierna een drietal bingorondes. BINGO IN DEN BOOGAARD Vrijdag 23 april om 14.00 uur weer een gezel lige bingo. Dit keer niet in de Reuselhof maar in Den Boogaard. Wij hopen op een goede opkomst. We spreken af dat u met zijn allen komt en wij zorgen voor koffie en mooie prij zen. Er worden 7 rondjes bingo gespeeld. Samen gaan we er een gezellige middag van maken. Groetjes Diny en Bep. Op dinsdag 6 april jl. heeft Maike op een infor mele wijze afscheid van haar koor genomen. In januari 2009 had zij al afscheid genomen van de Parochie, maar door diverse omstandighe den heeft zij tot en met de viering van Goede Vrijdag het koor nog mede begeleid. Het was een gezellig samenzijn met koorleden, ereleden en de pastors Herman van den Broek en Theo te Wierik. De voorzitter dankte Maike voor haar inzet voor het koor en de parochie. Hij me moreerde haar inzet op 3 aspecten, o.a. Maike als dirigente, Maike betrokken bij de Liturgie Ik heet Jorn Mijn trotse opa en oma zijn Chris en Francine Papa en mama heten Olaf Kaal en Lilijan van Boxtel Ze zijn superblij met mij! Doei doei! ƒ-■ v jflWrfW /I f PAGINA 3 J s i£ Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 APRIL 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3