50 Kinderen doen hun Eerste Heilige Communie AUTOSCHADE? VAN ALPHEN Roef! Handbal viert 35-jarig jubileum Li 'S Aphrodite Opbrengst Vastenaktie Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl 45,00 30,00 60,00 WOENSDAG 14 APRIL 2010 35e JAARGANG Nr. 1563 Z7 AUTOSCHADES -sinrts 1880- GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! 4MS www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 Heel veel mensen in Moergestel lieten hun hart spreken voor de medemens in Malawi. Tijdens de bliksemactie in de Goede Week, is er door ruim 40 vrijwilligers gecollecteerd voor het Vastenaktieproject, t.w.: het project van CADECOM van het Bisdom Mzuzu. In totaal is 4155,32 opgehaald. Dit is inclusief de machtigingen en de collectebus in de kerk. Hierin is ook opgenomen een bedrag van 437,00 van de aktie in Huize Stanislaus. De gehele opbrengst zal ten goede komen aan het project in Malawi. De M.Ó.V.-werkgroep dankt alle mensen die een bijdrage hebben geleverd om tot dit bedrag te komen. Ook danken wij bijzonder alle col lectanten voor hun belangeloze inzet. Af. O. V-werkgroep Moergestel F Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Tim van Ras, Pieter Reinders, Tom Rijnen, Sanne Rijnen, Joyce Schoenmakers, Rick Smits, Maud Smolders, Nadia Swietczak, Lars van de Wouw. Om 11.30 uur doen hun Eerste Heilige Com munie: Stan Adams, Zoë van den Aker, Sarah van der Avoort, Jelle Beerens, Sem Beex, Evy de Bont, Danny van Esch, Brett Habraken, Lana op ’t Hoog, Hilde van Hulten, Mathijs Kennes, Job Ketelaars, Seften de Kok, Luna Kreijveld, Lieke Kuijs, Joris van Leeuwen, Josien Mulders, Aaron van Rijn, Bram Schelle- kens, Aukje Smits, Emmie Verheijden, Valerie Verkooyen, Meike Vugts. {Foto Vlaminckx Oisterwijk) een jongens-juniorenteam van handbalvereni ging HHV uit Hilvarenbeek, omdat deze ver eniging op dat moment werd opgeheven. Een flink aantal mensen uit deze drie teams is ove rigens nog steeds lid van S. V. Roef!Voorzitter Harry Reijrink is zelf een van hen. In de afgelopen 35 jaar heeft de afdeling Hand bal hoogte- en dieptepunten gekend. Eén van de belangrijkste hoogtepunten was de opening van sporthal 't Stokeind, gelegen naast de bui tenvelden van S.V Roef!. Hierdoor werd het voor de afdeling Handbal mogelijk om de thuiswedstrijden ook in eigen dorp af te wer ken, wat voorheen gebeurde in de Hispohal in Het eerste jeugdteam van Roef! in 1987. De afdeling Handbal van Roef! viert in het weekend van 16 en 17 april haar 35-jarig bestaan met een reünie en een jeugdactiviteit. Verderop in dit jaar vindt nog een aantal activiteiten plaats. ’Moergestel-Nieuws’ sprak hierover met Harry Reijrink, voorzitter van de afdeling Handbal. GESCHIEDENIS De handbalgeschiedenis van Moergestel neemt een aanvang in 1975, als een aantal leden van de handbalvereniging ’Deusona’ uit Diessen besluit om samen te gaan met S.V. Roef!. Deusona is daar ontstaan uit de KPJ zoals met meerdere handbalverenigingen het geval is geweest uit de afdeling Noord-Brabant. De reden om zich aan te sluiten bij de grote bond, het NHV, was dat de organisatie beter was, dat de wedstrijden gefloten werden door echte scheidsrechters en dat er in de zaal gespeeld werd. Om een vereniging te kunnen beginnen moest men minstens 15 leden heb ben. Samen met een aantal KPJ-Ieden uit Moergestel kwam men op het aantal van 14 leden. Het 15de lid was maar even een pro bleem, want de kastelein van het café waar destijds de oprichtingsvergadering plaats vond, wilde wel lid worden. Hij zag zijn omzet hierdoor flink stijgen, omdat de handballers na afloop van de wedstrijden en trainingen graag bij hem een pilsje dronken. Op een speciale ledenvergadering van S.V Roef! in 1975 werd HV Deusona een onderdeel van S.V. Roef!, hetgeen de eerste stap was op weg naar een bloeiende handbal tak. Hetzelfde jaar kwam er een dames-team bij en ook nog a.s. Zondag 18 april doen 50 kinderen in Moergestel hun Eerste Heilige Communie. Maanden van voorbereiding zijn er aan vooraf gegaan met het project “Gods Grootste Geschenk” om te komen tot deze éne speciale dag. Tijdens de 2 Eerste Heilige Communie vierin gen zal het thema "Een Parel in Gods Hand" centraal staan. Ouders, broers, zusjes, opa’s en oma’s, ooms en tantes, overige familieleden, vrienden, parochi anen, iedereen is van harte welkom om deze vieringen bij te wonen. Om 09.30 uur doen hun Eerste Heilige Com munie: Cas Backx, Suzanne van Bakel, Nolke Bekkers, Max Boogaers, Remco Bruurs, Renee van Daelen, Daniel Dankers, Vera Dijkmans, Joey van Helvert, Aron Hommen, Rein op ’t Hoog, Lotte Janssen, Inge de Kruijf, Amber Meuwissen, Iris Nouwens, Rinske van Nunen, Saranne van der Poel, Marijn van der Poel, Huidverzorgingsinstituut Hilvarenbeek en Hercules in Diessen. Dit hield in dat niet alleen de sfeer rond de thuis wedstrijden, maar ook de aantrekkingskracht van de vereniging werd vergroot. 35-JARIG BESTAAN Dat de vereniging nog steeds een behoorlijke aantrekkingskracht heeft, blijkt wel uit het feit dat de afdeling Handbal inmiddels dus 35 jaar bestaat. Op dit moment telt de handbal- tak ca. 100 leden, die verdeeld over 10 teams deelnemen aan de diverse competities. Het betreft 4 seniorenteams en 6 jeugdteams. Met name de bloeiende jeugdafdeling is iets waar de afdeling Handbal erg trots op is. Daarbij wordt de ‘concurrentie’ van een breed sport- aanbod binnen Moergestel vooral bij de jon gens overigens wel gevoeld. Nieuwe leden zijn daarom altijd van harte welkom. JUBILEUMVIERING Het 35-jarig bestaan wordt aankomend week end gevierd in het clubgebouw van S.V. Roef! Op vrijdagavond wordt een reünie georgani seerd voor (oud-)leden, (oud-)trainers en coa ches en natuurlijk ook de trouwe sponsors. Op deze avond zullen de kampioenen van het afge lopen zaalseizoen in het zonnetje worden gezet en zullen uiteraard ook de diverse jubilarissen worden gehuldigd. Daarnaast wordt aan alle jeugdleden een speciale jubileum-sweater over handigd, waarmee het 35-jarig bestaan ook nog eens blijvend wordt benadrukt. Harry be nadrukt dat dit niet mogelijk was geweest zon der de gulle bijdragen van een aantal spon sors. Zaterdagmiddag is speciaal gereserveerd voor de jeugd van de afdeling Handbal. De activi teitencommissie heeft voor hen een spellenmid- dag georganiseerd, waarna zij kunnen genie ten van een lekkere barbecue. (Lees het vervolg op pagina 3) nieuws Weekblad voor Moergestel vanaf vanaf oeraeste 9 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterdijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 1 2.00 uur Donderdag 9 april kregen 9 EHBO-cursisten hun EHBO-diploma uitgereikt. Zie pagina 3. l *4 j EUROGARANTBEDRIJF s VERHUUR Springkussen MOER&EST.EL Voor ons complete assortiment of meer informatie: www.springen.nu Springkussens Aoraham of Sarah Suikerspin (incl. 50 porties gratis) Springkussens, Popcorn, Suikerspin, Stormbanen, Kop van Jut, Abraham, Sarah en nog veel meer... Gratis bezorging in de regio! 1 AL RUIM SO JA4R FIRTSKRZIRR Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 tZL-,IBj s

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1