moorman Het nieuwe Park Stanislaus opent zijn deuren en heeft u hard nodig... Geboorte... Bomenboek ook te koop bij VVV in Moergestel Familie Spreuwel wint derde ballonvaart KBO-Brabant Protestantse gemeente Oisterwijk Foto-expositie in Galerie De Verdieping Lezing ’Van het leven geleerd’, door Manu Keirse ’’Smokkelaarsrit” Wilhelmina Hilvarenbeek Agenda Vision AUTOMOBIELBEDRIJF I een gratis ballonvaart! De actie duurt t/m 31 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! VVV Moergestel zoekt enthousiaste vrijwilligers! Afdeling Moergestel Op 20 en 21 april a.s. wordt het nieuwe gebouw van Thebe 1 Park Stanislaus in gebruik genomen. Een prachtig, eigentijds woongebouw met 68 mooie apparte menten en een grote ontmoetingsruimte/restaurant. In het voorste bouwdeel op de begane grond zijn 3 groepswoningen voor ieder 6 dementerende ouderen gere aliseerd. Enkele weken na de ingebruikname zal er een open dag zijn, zodat u het gebouw kunt komen bekijken. Zondag 11 april, 10.15 uur, ds. D. Pranger, Rotterdam. Deze eerste zondag na Pasen, wordt “Beloken Pasen” genoemd. Het woord beloken is een Oudnederlands woord en het betekent zo iets als “afsluiten”. Ik las ergens dat de kerk weer over gaat tot de orde van de dag. Dat is zo, maar tegelijkertijd is “Pasen” nooit over. Elke zon dag is het weer een klein beetje Pasen en vie ren we dat Christus is opgestaan! De lezingen voor deze zondag zijn Genesis 28: 10-22 en Lucas 24: 13-35. december en elke eerste dag van de maand wordt een prijswinnaar bekendgemaakt. Inge- lev'erde kaarten dingen echter maar één keer mee. Elke maand wordt met een schone lei begonnen. Er zijn dus nog alle kansen voor iedereen! De start is bij Ruiter Sport Vereniging Wilhelmi na aan de Goirlesedijk 7 Hilvarenbeek. Tocht A is 25 km met 2 ruststops, tocht B is 17,5 km met 1 ruststop. Op ruststops en finish is een lunch. Inschrijven kan per mail Smokkelaarsrit@ rsvwilhelmina.nl Fotogroep CreatiVision zal van vrijdag 9 april t/m zondag 11 april in Galerie De Verdieping te Moergestel alweer haar vijfde jaarlijkse expo sitie houden. Dit jaar is het thema “Energie” en ieder lid toont zijn eigen interpretatie hier van. Daarnaast zullen zo’n honderd foto’s van diverse andere onderwerpen getoond worden. CreatiVision telt slechts negen leden. Zij zijn allen zeer actief in de fotografie. Creativiteit staat bij hen hoog in het vaandel. Er is bewust geko zen voor een klein aantal leden. Kwaliteit gaat hier boven kwantiteit. De galerie is op vrijdag 9 april open van 19.30 uur tot 21.30. Zaterdag 10 en zondag 11 april is De Verdieping geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Uiteraard zijn leden van CreatiVision aan wezig om eventuele vragen te beantwoorden. U bent van harte welkom! men het gevoel van vrijheid. Deze eerste Smokkelaarsrit gaat ook over mooie zandwegen en paden en komt langs plaatsen die historie hebben. Aan deze tocht zullen ruiters/ amazones te paard maar ook een grote diversi teit van koetsiers men hun paard en wagen deelnemen. Omdat de inschrijving nog open is kunnen we nu nog niet het aantal deelnemers geven. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 8 april hebben we weer een bijzondere middag gepland in de Reuselhof voor iedereen die woonachtig is in Moergestel, woont in de Reuselhof of Stanislaus. We beginnen om 14.00 uur met een kopje kof fie of thee en daarna worden we verwend met muziek en leuke verhalen. Wilt u wel komen maar heeft u geen vervoer, laat het ons op tijd weten, dan kunnen wij nog voor vervoer rege len. Om 16.00 uur gaan we de middag afslui ten en natuurlijk hopen wij dat u een leuke middag heeft gehad. Tot 8 april en vergeet u niet om door te geven als u gehaald wilt worden? Tel. Jacqueline 513 2523 - Gina 513 2007 - Ricky 513 6086. VINDINGRIJK Mensen die kaarten inleveren worden steeds inventiever als het erom gaat hun spaarkaart op te laten vallen. Afgelopen maand bijvoorbeeld is er een ingeleverd die rondom was voorzien van gele memopapiertjes! Personeel van een schoenfabriek had ’n hele schoenendoos aan de kaart bevestigd met daarop allerlei grappige en ‘lieve’ teksten. Alsof daarmee de trekking te beïnvloeden is... Ontzettend leuk en creatief allemaal, maar we blijven eerlijk... De aldus ingestuurde kaarten loten uiteraard wél mee, maar dan in een andere gedaante! Deze grensoverschrijdende Smokkelaarsrit is een Enjoy the Ride rit. Enjoy the Ride rijden is een initiatief van de KNHS i.s.m. FNRS en Rabobank. De Smokkelaarsrit is de eerste geor ganiseerde Enjoy the Ride-rit in.Noord-Brabant. Enjoy the Ride staat voor alles wat met buiten rijden te maken heeft. Op hun website www.enjoytheride.nl vindt men diverse mooie ruiter menroutes, waaronder in Campina, de Veluwe, Laag Soeren, Borger, Ameland, IJzerlo, Lunte- ren, Arcen-Velden, Ermelo, Arnhem etc. Maar nu ook in en rondom Hilvarenbeek. Deze omgeving met haar bijzondere landgoederen Gorp Roovert, Tulder, de Utrecht en Oranje- bond, allemaal mooie gebieden met diversiteit van flora en fauna. Elk seizoen maar vooral in het voorjaar met bloeiende Rododendrons krijgt Graag zouden we die tijd uitbreiden, maar daar voor hebben we u nodig. Ook voor de groepswoningen zijn we op zoek naar vrijwilligers. Hier kunnen we hulp gebrui ken bij het begeleiden van bewoners naar een activiteit, bij het koken van de maaltijden, het doen van een boodschapje, evt. samen met enkele bewoners etc. Kortom, zoals u ziet, heel veel handen en harten nodig, waarvoor we een dringend beroep op u doen. Ook al bent u heel beperkt beschikbaar, als u een hart hebt voor ouderen en het leuk vindt om in een gezellige sfeer in een mooi gebouw uw steentje bij te dragen, dan verwelkomen we u graag in het team van vrijwilligers. U wordt gratis lid van de personeelsvereniging, bent via ons verzekerd voor aansprakelijkheid, krijgt goede begeleiding en deelt mee in de festivitei ten in het woonzorgcentrum. Maar bovenal ontvangt u heel veel respect en dankbaarheid van de mensen voor wie u het komt doen! Wilt u zich oriënteren op de mogelijkheden, dan kunt u contact opnemen met Anke Ver dijk of Brigitte de Wit, activiteitenbegelei ders in Park Stanislaus: 513 9320, ook per mail bereikbaar: StanislausAlgemeen@ thebe.nl Vervolg Parochieberichten Wilt u iets doen met uw gevoelens van onge mak en twijfel laat dan uw stem horen. Laat het Pasen worden! Leden van de pastoraatsgroep hebben inmiddels hun naam toegevoegd aan de lijst met sympathisanten. Ook willen wij u wijzen op de overweging van onze pastor welke hij gehouden heeft tijdens de boeteviering op dinsdag 30 maart. Ook deze staat op de site van de parochie: www.parochie- moergestel.nl NOG EEN AANRADER De Spirituele Sociëteit Tilburg organiseert op zondag 25 april 2010 de lezing Schatgraven in het Nieuwe testament door Bram Moerland. Bram Moerland was docent cultuurfilosofie aan de Hogeschool van Utrecht en aan de Aca demie van Beeldende Kunsten in Rotterdam. Hij heeft een filosofische praktijk voor levens vragen. Hij schreef een boek over de Katharen: Katharen en de val van Montségur. Als je de evangeliën van Jezus niet leest als let terlijke geschiedenis, maar als beeldtaal over de menselijke ziel, dan staat er werkelijk iets heel anders dan de betekenis die daaraan gewoon lijk in het kerkelijke christendom gegeven wordt. Dan gaan die teksten ook niet over een dogmatisch geloof, maar over een ontwikke lingsweg die je als mens kunt gaan. In deze lezing behandelt Bram Moerland pas sages uit de evangeliën van het Nieuwe Testa ment, waarbij hij laat zien hoe je die ontwik kelingsweg kunt herkennen. Zijn uitleg komt volgens velen verrassend vanzelfsprekend over. Datum lezing: 25 april, 10.30 - 13.00 uur, loca tie: Boerke Mutsaers Tilburg. Toegangsprijs: 8,- Info: 5332016, http://www.spirsoctilburg.nl/ Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secretariaat parochie) Nu eens niet het Hopveld (toevalligerwijs de beide vorige keren wel!), maar de maart-win- naar van de ballonvaartactie van Café-cafe- taria Epi is dit keer te vinden in Haaren: Eind 31. Afgelopen donderdag werd, onder het toeziend oog van Epi, de kaart van de familie uit de enorme stapel ingeleverde volle spaarkaarten getrokken. Vrijdagochtend konden we de heer Spreuwel op de foto zetten. De ballonvaart vindt begin 2011 plaats wanneer alle winnaars bekend zijn. Bij Cafetaria Epi krijgt men nog dit hele jaar lang, bij elke besteding van 2,50 euro, een stem pel op een speciale stempelkaart. Bij 10 stem pels is de kaart vol en kan die worden ingele verd. U krijgt dan alvast een leuk presentje en elke maand wordt uit de ingeleverde kaarten één kaart getrokken en de eigenaar daarvan krijgt Voor het nieuwe gebouw zijn we op zoek naar vrijwilligers. In Stanislaus werken al veel vrij willigers, maar er zijn er nooit genoeg! Hoe meer vrijwilligers, hoe meer we het leven en wonen in het nieuwe gebouw kunnen veraan genamen. En als vrijwilliger krijg je er zo veel voor terug! In de ontmoetingsruimte worden een restau rant en winkel gevestigd. Ook zullen er aller lei activiteiten plaatsvinden. Deels zal dit door medewerkers van Thebe worden inge vuld. Maar daarnaast zijn er vrijwilligers nodig. Hoe meer vrijwilligers hoe meer leven er kan zijn in de ontmoetingsruimte. We zoe ken mensen die ons komen helpen bij het opdienen van de maaltijden in het restau rant, het serveren van koffie, thee, hapjes en drankjes aan de bezoekers van het restau rant. Bezoekers die van binnen en van bui ten kunnen komen. Op alle dagdelen van de week kunnen we nog mensen gebruiken. Maar natuurlijk is hulp bij een activiteit of hulp voor een individuele bewoner ook heel erg welkom. In de winkel komen mensen die in het woon complex wonen dagelijks o.a. hun spulletjes kopen die ze nodig hebben voor de broodmaal tijd. Maar ook allerlei andere dingen zijn te koop. De winkel is voorlopig dagelijks (behal ve op zondag) open van 10.30 tot 12.00 uur. Het ’Bomenboek van de Parel in ’t Groen’ is ook te koop bij de VVV in Moergestel. De Moergestelse VVV is gevestigd in Den Boogaard. De ope ningstijden vanaf april zijn elke vrij dag en zaterdag van 10.00 uur tot 14.00 uur. De plaatselijke VVV wordt volledig gerund door vrijwilligers. Het ‘Bomenboek’ kost 6,50 euro. In het ‘Bomenboek van de Parel in ’t Groen’ staan fiets- en wandelroutes langs bij zondere bomen in Moergestel, Oisterwijk en Heukelóm. Het boek telt 100 pagina’s, is full color gedrukt en er staan mooie foto’s in. De Stichting WieKentKunst heeft het boek uitge bracht. Vanaf de presentatie van het boek twee weken geleden is het een succes, door het thema, de interessante informatie en door de uitvoe ring. Het boek is gemakkelijk bruikbaar voor wandelaars en fietsers. Iedereen weet dat verlies tot het leven behoort en toch bereiden weinig mensen zich hierop voor. Men stelt zich allerlei vragen, bijvoor beeld: “Is het normaal dat ik mij na maanden nog zo verdrietig voel? Zal ik nog ooit opnieuw kunnen genieten van het leven?” “Is het wel goed dat ze zoveel over haar overleden man praat?” De spreker luisterde meer dan 30 jaar naar mensen in verdriet en reikt vanuit deze rijke ervaring suggesties aan die kunnen helpen om verdriet te overleven. 20 april a.s., 20.00 uur in ’t Draaiboompje. Toegang is gratis. Voor informatie: 533 1029. Zondag 18 april Vrijdag 9 april Afterschool, vanaf 8 jaar, 15:30- 17:30 uur Open inloop, vanaf 16 jaar, 19:00 - 01:00 uur Dinsdag 13 april Open inloop, 19:00 - 23:00 uur Woensdag 14 april Techniek, 13:30 - 15:30 uur, vanaf 8 jaar, entree vanaf 2,00 Verschillende nieuwe projecten waar je zelf mee aan de slag gaat. Playcafé, Kook ut lekker zelf, 15:30 - 17:30, Entree 1,-, vanaf 8 jaar Grote meidenavond!, Pimp je eigen kleding, 19:00-20:30 uur, Vanaf 14 jaar, entree 1,-. Neem wat oude shirts mee en maak er iets moois van! Donderdag 15 april Afterschool, 15:30- 17:30 uur Open inloop, 19:00 - 23:00 uur L* Tof Wi- 1 Aa<xi i gl.llUAM.ll til ut tigtuaai uamvau Mi|gi Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Ter uitbreiding van ons team van VVV-agentschap Moergestel zijn wij op zoek naar vrijwilli gers. Opleiding of ervaring in toerisme/reacreatie is niet vereist, wel enthousiasme. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Gerard Cobussen, tel. 513 2494. De openingstijden van het VVV-agentschap in Moergestel zijn vrijdag én zaterdag van 10.00-14.00 uur. Belangenorganisatie voor senioren PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 APRIL 2010 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 ELKAAR

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3