Oranjecomité Moergestel tw/eem Overval op Epi bij Bureau Brabant Het moet wat waard zijn om het cultureel erfgoed te behouden Aphrodite I Weekblad voor Moergestel 1 (Door Paul Spapens) Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl WOENSDAG 7 APRIL 2010 35e JAARGANG Nr. 1562 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Beste inwoners van Moergestel! De schrik zit er nog goed in na tweede overval op café-cafetaria aan Oisterwijkseweg ■v i JI nieuws Café-cafetaria Epi aan de Oisterwijkseweg. schrift ongegrond verklaard en daarmee wordt 130 Van Alphen Autoschades bestaat 130 jaar en viert dat met een speciale actie... Lees er alles over op pagina 5. AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Uitgave en redactie: duro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur este Op dat moment gebeurden er twee dingen. Renee Outmayer liet van schrik de etenswaar vallen die zij op dat moment in haar handen had. Ze was een telefonisch bestelling aan het klaarmaken. De jonge vrouw, die al een jaar of zes/zeven bij Epi werkt, vluchtte de keuken in. In de vroege morgen van dinsdag 30 maart jl. komen er verschillende telefoontjes bin nen met het alarmerende bericht, dat het Pastoorspaadje ontdaan wordt van zijn beu ken haag. Het zou inderdaad "alarmerend” genoemd kunnen worden, ware het niet, dat er vanaf 2008 een zorgvuldig traject is uitge stippeld om een fout, bij de realisering van de bouw van “Den Boogaard” en de wonin gen achter “Den Boogaard” te herstellen. Op de bouwtekening was namelijk “iets mis gegaan met de kadastrale aanduiding”, zo deelt de gemeente mee. Op 30 oktober vindt er een overleg plaats, waaraan verschillende discipli nes deelnemen, zoals de bewoners aan het Pastoorspaadje, het parochiebestuur, de exploi tant van Auberge De Man, de heemkunde kring, het B-team, de aannemers en uiteraard de gemeente. Op 16 februari 2009 wordt het plan opgesteld om het Pastoorspaadje zijn oude Epi Denissen op zijn beurt riep ‘overval, over val’. De blijkbaar onverwachte hectiek bracht de overvaller van zijn a propos. Hij maakte dat hij wegkwam - zonder buit. Vier tot vijf caféklanten vlogen achter hem aan. “Wel op vei lige afstand, want hij was gewapend”, schetst Epi Denissen de gebeurtenissen. Zelf stapte hij in zijn auto, maar dat alles mocht niet baten. De overvaller die het hazenpad had gekozen rende zo hard, dat niemand hem kon inhalen. “Hij was wel een meter of twee lang”, herin nert Epi Denissen zich de dader. Die verdween over de Tilburgseweg richting Tilburg. Het opsporingsprogramma Bureau Brabant van Omroep Brabant besteedt op 19 april aandacht aan de (mislukte) overal op café-cafetaria Epi aan de Oisterwijkseweg in Moergestel. Eigenaar Epi Denissen is daar blij mee, want de gebeurtenis heeft hem en zijn personeel angst aangejaagd. Met name medewerkster Renee Outmayer heeft de schrik goed te pakken omdat zij de bewapende overvaller binnen zag komen toen zij friet aan het bakken was. Onderwijl belde Epi Denissen 112. Binnen een paar minuten was de politie massaal ter plaatse. De invalswegen naar Moergestel werden afgezet. De volgende dag vond nog een klein buurtonderzoek plaats. Maar tot op heden ligt de dader op het kerkhof. Mogelijk dat de uitzending van Bureau Brabant een bruikbaar spoor oplevert. beeld te brengen wat de achterliggende reden is om het Pastoorspaadje zijn openbaar karak ter te doen behouden. Er is alles aan gelegen om het oude pad, dat er al vanaf 1856 ligt, als groen monument zijn cultuurhistorische iden titeit terug te geven. Uit het vorenstaande is voor de gemeente lering te trekken met betrek king tot de bouw van woningen in het plan “De Tob”, waar Ermelindishof op verwezenlijking wacht. Een goede afweging vooraf, met res pect voor het cultuurhistorisch erfgoed, kan veel narigheid voorkomen. De overval vond plaats op vrijdagavond 12 maart. Het was 21.15 uur, begint Epi Denissen het relaas van de tweede overval die hij heeft meegemaakt. Hij stond achter de bar in het café toen de bel van de snackbar ging. Sinds de eerste overval in 2007 kijkt Epi dan automa tisch op het beeldscherm van de camerabevei- liging. Hij zag meteen dat het weer raak was. “Ik zag een gast die naar beneden keek. Hij had een sjaal rond zijn gezicht gewikkeld zodat hij onherkenbaar was. In zijn handen hield hij een revolver.” Noud Smits, Voorzitter Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” De overval liet tot op de dag van vandaag de (mentale) sporen na. De sluitingstijd werd ver vroegd, de camerabewaking uitgebreid. Als Epi Denissen in het café de cafetariabel hoort, kijkt hij automatisch naar het beeldscherm, er steeds rekening mee houdend dat het weer raak kan zijn. Zoals op 12 maart. De daders van de eerste overval zijn nooit gegrepen. P_ 7- P - B I Ook dit jaar zijn we alweer begonnen met alle voorbereidingen om van Koninginnedag een fantastische, gezellige en feestelijke dag te maken! We hebben weer volop ideeën en het belooft een nóg spetterender feest te wor den dan voorgaande jaren. Er zullen bekende dingen terugkomen, zoals de spelenmarkt en de vertrouwde fietstocht voor de kinderen, maar er zullen ook nieuwe dingen te beleven zijn. De activiteiten voor de jeugd zullen dit jaar doorgaan tot 19 uur en daarna zal de band doorspelen tot 21 uur. Ieder jaar komen er verschillende sporten aan bod. Dit jaar zal SV Roef! zich presenteren met Handbal en een slagkooi waar iedereen een balletje kan slaan. Ook zal er een levend voet balspel zijn. Het pannatoernooi komt daarom te vervallen dit jaar. Nieuw dit jaar is dat we een wandeltocht orga niseren voor nordic walkers en voor iedereen die houdt van een gezellige wandeling. Deze wandeling zal starten aan het begin van de feestdag. Alles zal zich weer afspelen op en rondom ons eigen Sint Jansplein. We houden jullie de ko mende weken op de hoogte van wat er allemaal gaat gebeuren. We zullen ook weer een beroep gaan doen op alle vrijwilligers die de afgelopen jaren hun steentje hebben bijgedragen. Want zonder hen kan deze dag nooit slagen! Mensen die nog nooit geholpen hebben en graag één of enkele uurtjes de handen uit de mouwen wil len steken zijn van harte uitgenodigd om zich aan te melden bij: Brigitte van Gisbergen (513 3837) of Dorris Rijnen (513 2823). Het Oranjecomité Moergestel: Emilie, Paul, Erik, Charlotte, Lucille, Eva, Miriam, Angeline, Brigitte en Dorris. JUBILEUMJAAR De navrante samenloop van de omstandighe den was dat Epi en zijn vrouw Susanne juist dit jaar het tienjarig bestaan van hun café-cafe taria vieren. Op 1 januari 2000 nam het stel de zaak over van Theo Rommen, die naar Polen emigreerde. Daarmee werden ze eigenaar van een van de oudste ‘friettenten’ van Midden- Brabant. Daarvoor werkte Epi Denissen gerui me tijd in deze zaak en was hij ook werkzaam in andere snackbars, waaronder ’t Centrum. Op 30 augustus 2007 werd café-cafetaria Epi voor de eerste keer overvallen. Twee gewapen de mannen kwamen kort na sluitingstijd bin nen. Ze renden achter Epi Denissen aan. Hij schreeuwde naar zijn vrouw Susanne dat ze met haar kind naar boven moest vluchten. Het grote aantal klanten in het café deed de twee de overvaller snel op de vlucht slaan. De eer ste had toen al een greep in de kassa gedaan. SLACHTOFFERHULP De impact van een overval als deze blijkt groot, zeker in een relatief kleine gemeenschap als Moergestel. Tot die conclusie komt Epi De-nis- sen als hij terugblikt op de gebeurtenissen. Een van de eerste dingen die hij deed was het alarmeren van zijn collega-horecaonderne- mers. Voor hetzelfde geld zou de dader zijn slag ergens anders willen slaan. Renee Outmayer riep de hulp in van Slachtofferhulp. Volgens Epi Denissen is zij de schrik nog steeds niet te boven. “Telkens als de bel gaat is het voor haar nog steeds schrikken”, vertelt hij over haar situatie. In het dorp is de overval nog steeds een gespreksonderwerp. Epi Denissen: “Ik was pas geleden bij de Jumbo. De caissiè re begon er over. Ze zei: ‘Ik hoop dat het mij niet overkomt.’ Dat geeft toch wel aan dat mensen er mee bezig zijn.” glorie terug te geven, waarbij de gemeente, de heemkundekring en het B -team vertegenwoor digd zijn. Op 12 maart 2009 worden de bewo ners aan het Pastoorspaadje schriftelijk op de hoogte gebracht welk traject gevolgd zal gaan I worden, met de mededeling, dat de beuken haag in de oude lijn teruggeplaatst gaat wor- den. Op 20 april 2009 wordt een aanvang ge- j maakt met het aanplanten van beuken veren aan de entree van het paadje nabij de kerk. Op 10 november 2009 besluit de gemeente uit voering te geven aan de verdere inrichting van het Pastoorspaadje, waarbij de beukenhaag vanaf Pastoorspaadje nr. 11 tot aan voornoem de entree vernieuwd zal worden. De door bewo ners gerealiseerde openingen zullen ongedaan gemaakt worden. Met het collegebesluit van 10 november 2009 wordt de mogelijkheid gebo den om bezwaar te maken tegen het voorne men ning. Er komt één bezwaarschrift binnen van een bewoner van de woningen aan het Pastoors- tot het afgeven van een aanlegvergun- paadje, maar op 19 januari 2010 wordt door het College van B&W het ingediende bezwaar schrift ongegrond verklaard en daarmee wordt het collegebesluit van 10 november 2009 ge handhaafd. Een besluit, waarvan velen in Moer gestel nauwelijks weet gehad hebben en het heeft daarom, voor wat de uitvoering van dat besluit betreft, op 30 maart voor de nodige commotie gezorgd. De verontwaardiging bij het zien van de verwijdering van de beuken haag 1 was groot, de boosheid was er niet minder om en daarom is het goed om voor de inwoners in

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1