Vier generaties Ketelaars Moergestel Fietsdorp krijgt een Kennedymars Opbrengst collecte Reumafonds Auberge De Man Moergestel qem. Oisterwijk KBO-Brabant 30 Mei Moergestelse Vlooienmarkt Agenda Vision Protestantse gemeente Oisterwijk GEEF ELKAAR DE HAND Informeer naar de mogelijkheden. Afscheid nemen van een dierbare, een geliefde of een vriend, in intieme kring en privé kader voor of na de kerkdienst. Afdeling Moergestel Organisatie ontwikkelt zich tot ‘beweegevenement’ voor alle leeftijden VASTENAKTIE 2010 (7) GEEF ELKAAR DE HAND ZONE MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 MAART 2010 De collecte voor het Reumafonds heeft in ons dorp 1672,60 opgebracht. Wij willen de bewo ners van Moergestel daarom hartelijk danken voor hun bijdrage en ondersteuning. Tevens wil len wij ook onze collectanten bedanken, want zonder hun geweldige inzet was dit niet gelukt. Heel erg bedankt namens comité Moergestel. Direct naast de Sint Jansonthoofding Kerk Sint Jansplein 7 5066 AR Moergestel 013 - 51 34 100 www.aubergedeman.nl Belangenorganisatie voor senioren PAGINA 3 Het is alweer voor de zesde keer dat C.V. de Dorstvlegels een vlooienmarkt organiseert. Deze vlooienmarkt is door het grote succes van afgelopen jaren niet meer weg te denken in Moergestel. Dit is o.a. te danken aan alle stand houders en de vele bezoekers die onze vlooien markt in al deze jaren bezochten, en natuurlijk omdat de Moergestelse Vlooienmarkt nog steeds een echte ouderwetse vlooienmarkt is gebleven waar uitsluitend tweedehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Op 1 februari 2010 werd de familie Ketelaars uitgebreid met een vierde telg in het manne lijk geslacht. Nick mag dorpsgenoot Graard Ketelaars aanspreken met 'overgrootvader' als hij straks kan praten. Op de foto houdt overgrootvader Ketelaars (95 jaar) de kleine Nick vast. Links zit Toon (52 jaar), opa van Nick en rechts zit de trotse nieuwe papa, Gertjan (29 jaar). MISSIE ONTWIKKELING VREDE Moergestel helpt de mensen in Malawi De Vastenaktie staat dit jaar in het teken van: Behoud de Schepping. De opbrengst van de col lecte in Moergestel gaat dit jaar naar de men sen in het Afrikaans land Malawi. Dit land is buitengewoon getroffen door de klimaatver andering, w.aardoor het veel meer te lijden heeft onder grote droogte dan vroeger. Wij ondersteu nen daar de de mensen om een beter bestaan op te bouwen. Het doel van ons project is de lokale organisatie Cadecom te helpen, die werkt aan een structurele aanpak van de problemen door landbouwtraining, nieuwe gewassen en irrigatie. Tijdige watertoevoer doet wonderen. In deze Goede Week voor Pasen komen de col lectanten bij u aan de deur. Heel wat mensen in Moergestel helpen mee aan een betere wereld en geven met een groot hart. De huis-aan-huis- collecte voor de Vastenaktie vorig jaar kon reke nen op een gulle hand en bracht 3482 euro bij een. Aangezien vaak mensen overdag niet thuis zijn, nemen de giften vanuit Moergestel op giro 5850 t.n.v. de Vastenaktie ook jaarlijks toe. In 2009 is 2236 euro gedoneerd. In totaal heeft de bijdrage uit Moergestel dus 5718 euro bedra gen, waarvoor heel hartelijk dank. Deelname aan de ’80 van Moergestel/Oisterwijk’ kost 17,50 euro. De korte afstanden kosten 7,50 euro (40 kilometer) en 5 euro (20 kilometer). Kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis mee doen. Opgeven kan per email via info@moer- gestelfietsdorp.nl, via de website www.moerge- stelfietsdorp.nl of door de formulieren in te vullen bij de VVV-kantoren in Oisterwijk (Tiliander) en Moergestel (Den Boogaard). Deelnemers die een van de drie afstanden vol brengen krijgen een diploma en een medaille. Het is beslist de bedoeling het wandelevenement tot een jaarlijks terugkerend onderdeel van Moergestel Fietsdorp te maken. De Kennedymars is genoemd naar de Ameri kaanse president John F. Kennedy. De eerste 80 kilometer lange tocht werd op 9 februari 1963 gelopen door zijn broer Robert. Op 20 april 1963 werd in Sittard voor de eerste keer in Nederland een Kennedymars gelopen. Deze bestaat nog steeds. Sinds 1981 heeft ook Waal wijk een Kennedymars. De organisatie van Moergestel Fietsdorp heeft veel hulp gekregen van de Waalwijkers. De ’80 van Moergestel/Ois terwijk’ wordt dan ook net zo professioneel georganiseerd als het Waalwijkse voorbeeld. Deze zesde Moergestelse Vlooienmarkt zal plaatsvinden op zondag 30 mei op het St. Jans plein. Voor wie dus pas voorj aarsopruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooienmarkt. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50 inclusief bovenzeil. De vlooienmarkt is geo pend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met T. Moorman, tel. 06- 20802389 of L. Donkers, tel. 06-52344166. Graag bellen na 18.00 uur. Vrijdag 2 april Straat voetbaltoernooi, Start 15:00 uur. Inschrijven via info@jc vision.nl 1,00 p.p. inschrijfgeld Tiener disco! Entree gratis, 19:00-23:00 uur, 10- 14 jaar Dinsdag 6 april Open inloop 19:00 - 23:00 uur Woensdag 7 april Techniek 13:30 - 15:30 uur, vanaf 8 jaar, entree vanaf 2,00. Verschillende nieuwe projecten waar je zelf mee aan de slag gaat. Playcafé: Filmmiddag, Vanaf 6 jaar, 15:30 - 17:30 uur, Entree 1,- Kleine meidenavond! Voorlichtings avond al-cohol, 19:00 - 20:30 uur, Vanaf 10 jaar, entree 1,-. Vanavond worden ze weer een beetje wijzer! Donderdag 8 april Afterschool 15:30-17:30 uur Open inloop 19:00-23:00 uur Donderdag 1 april: Witte Donderdag. 19 uur. Viering Heilig Avondmaal Vrijdag 2 april: Goede Vrijdag. 20 uur. Zaterdag 3 april: Paaswake. 22 uur. Viering Heilig Avondmaal. Zondag 4 april: Paasmorgen. 10.15 uur Voorganger: ds. Hester Radstake. De zogeheten Stille Week, waarin we de krui siging, dood en opstanding van Jezus Christus gedenken krijgt in de Protestantse Gemeente Oisterwijk vorm in een cyclus van 4 diensten. Op Witte Donderdag wordt Exodus 12: 15-20 gelezen, de instelling van het Pascha-maal en Lukas 22, het Laatste Avondmaal. Het is een dienst waar kinderen en jongeren bij betrok ken zullen zijn en waar we met elkaar de Maaltijd zullen vieren. We gedenken op Witte Donderdag de laatste maaltijd die Jezus met zijn leerlingen deelde. Op Goede Vrijdag lezen we uit Lukas 22 en 23. In de lezingen en in de viering volgen we Jezus in zijn laatste uren. Het is een sobere vie ring, waarin lezingen, gebeden, muziek, ge dichten en stiltes elkaar zullen afwisselen. Op Stille Zaterdag is er een heel afwisselende dienst. Het nieuwe licht wordt binnengedra gen: Licht van Christus! We belijden ons geloof en gedenken onze doop. We vieren met elkaar de Maaltijd van het Verbond, het Heilig Avondmaal. En we horen het Paasevangelie: Lukas 24: 1-10. Christus is waarlijk verrezen! Op Paasmorgen vieren we deze vreugdevolle boodschap verder. Christus is opgestaan. Het leven houdt niet op. We lezen hier Exodus 14, de doortocht van het volk Israël door de Jordaan en het Paasevangelie, Johannes 20: 1- 18. Op deze zondag is er kindernevendienst en crèche. Donderdagmiddag 8 april hebben we weer een bijzondere middag gepland in de Reuselhof j voor iedereen die woonachtig is in Moergestel, woont in de Reuselhof of Stanislaus. We beginnen om 14.00 uur met een kopje kof fie of thee en daarna worden we verwend met muziek en leuke verhalen. Wilt u wel komen maar heeft u geen vervoer, laat het ons op tijd weten, dan kunnen wij nog voor vervoer rege len. Om 16.00 uur gaan we de middag afslui ten en natuurlijk hopen wij dat u een leuke middag heeft gehad. Tot 8 april en vergeet u niet om door te geven als u gehaald wilt worden? Tel. Jacqueline 513 2523 - Gina 513 2007 - Ricky 513 6086. CURSUS KALLIGRAFIE OP DONDER DAG- EN VRIJDAGMORGEN Docent: Karin Ma ton en Marij van Gorkom Kalligrafie, de kunst van het schoonschrijven, is een creatieve bezigheid die mooie resultaten oplevert en op veel manieren toegepast kan worden. Het is bovendien geen dure hobby want pen, inkt en papier zijn redelijk goed koop. In de cursus leert u diverse lettertypen schrijven, versierde hoofdletters maken, teksten en/of gedichten in een bepaald lettertype schrij ven en versieren. Na enkele lessen oefenen van een alfabet in een bepaald lettertype past u het geleerde al op een kaart toe. Tevens leert U achtergronden, randjes, versieringen etc. maken en gebruiken om uw werkstuk te verfraaien. U kunt de gekal ligrafeerde teksten op verschillende manieren gebruiken in diverse werkstukjes o.a. wens kaarten, boekenleggers, kalenders, bloemen- kaartjes etc. Ook dit leert u in de cursus. Zo heeft u altijd een persoonlijk cadeautje of mooie kaart of brief voor bijzondere gelegenheden. Bij voldoende belangstelling beginnen er in september 2010 weer cursussen kalligrafie bij de K.B.O. in Moergestel. De lessen worden in Den Boogaard gegeven. De cursussen bestaan uit 20 lessen: Op dondermorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Do cent is Karin Maton. Op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Do cent is Marij van Gorkom. Hebt u belangstelling voor deze mooie hobby, dan kunt u zich opgeven bijWies van Rosma len, tel. 513 1684. STIJLDANSEN VOOR SENIOREN IN MOERGESTEL De dansclub zoekt nog enkele paren voor het stijldansen. De danslessen zijn steeds op woens dagmiddag in "Den Boogaard" en wel als volgt: beginners van 13:00 tot 14:00 uur, dan een pauze voor een gezellig drankje en om wat bij te kletsen. Voor de gevorderden is er een aan sluitende extra les tot 14:30 uur waarna er voor iedereen gelegenheid is voor vrijdansen of om wat te oefenen. Tot (ongeveer) 15:30 uur. Wij starten op woensdagmiddag 22 september 2010 en eindigen begin april 2011. Deze lessen worden al ruim 30 jaar verzorgd door dansleraar Nico Kuiper met zijn assisten te. Vanaf 50 jaar bent u bij ons van harte wel kom, ook personen die buiten de gemeente Oisterwijk wonen, of geen lid zijn van de KBO. Ter afsluiting van het seizoen organiseren wij een gezellige avond in de vorm van een diner- dansant. Allemaal oer gezellig dus! Belangstellenden kunnen zich aanmelden of meer informatie vragen bij onze contactper soon van de KBO. Dion Rijnen, 't Vunderke 22, Moergestel. Tel. 06 38776026 e-mail: dionrijnen@home.nl FIETSEN 25 KM Na het lange winterseizoen willen we weer beginnen aan het fietsseizoen. Op maandag 12 april om 13.30 uur gaan we weer van start. Het vertrek is vanaf het St. Jansplein bij bakkerij Verkooijen. Wij hopen op een gezellig fietssei zoen met veel goed weer. Wande laars passeren het kombord van Moergestel. Wandelen is enorm populair. Daarom organiseert de Stichting Moergestel Fietsdorp dit jaar voor de eerste keer een wandelevenement. Het fietsevenement Moergestel Fietsdorp wordt uitgebeid met een Kennedymars van tach tig kilometer. Ook kunnen wandelaars kiezen voor afstanden van 40 en 20 kilometer. De orga nisatie van Moergestel Fietsdorp wil uitgroeien tot een ‘beweegevenement’ voor alle leef tijden. Fietsen en in het bijzonder de fietsprestatie van Guus Moonen (10.000 kilometer rond zijn woonplaats) blijven voorop staan. Moergestel Fietsdorp 2010 duurt van zaterdag 5 juni tot en met zondag 27 juni. De Kennedymars start op zaterdagavond 26 juni. De deelnemers aan de andere twee afstanden beginnen op zondagmorgen. Moergestel Fietsdorp bestaat in zijn huidige opzet drie jaar. In die korte periode is dit uit gegroeid tot het grootste fietsfeest van Neder land. Drie weken lang wordt elke dag geva rieerd fietsplezier aangeboden aan alle leef tijdsgroepen. De organisatie heeft de ambitie om ook andere vormen van bewegen bij het eve nement te betrekken. Daarbij richt de stichting zich in het bijzonder op wandelen. De gedach te daarbij is dat fietsen en wandelen de enige vormen van voortbewegen zijn volgens de men selijke maat. Zowel wandelen als fietsen zitten enorm in de lift. De ’80 van Moergestel/Oisterwijk’ zoals het nieuwe wandelsportevenement officieel heet, wordt georganiseerd onder auspiciën van de wandelsportorganisatie KNBLO. Bij de uit voering zijn veel vrijwilligers van de Moerges telse voetbalvereniging Audacia betrokken. De deelnemers aan de Kennedymars lopen een ‘klavertje vier’. Dat wil zeggen dat ze de tach tig kilometer afleggen in vier cirkels rond Moer gestel: richting Oisterwijk, richting Hilvaren- beek en Diessen, richting Spoordonk en rich ting Tilburg. Voor de kortere afstanden zijn hele mooie routes door de natuur uitgezet. r»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3