tïchtïna Zomertijd! Dartclub PLOK! Moergestel gaat 30 uur non-stop darten voor Stichting Semmy AED geplaatst in ’’Heivelden Zesde voorjaarsmarkt Aphrodite 10 I 4j BRILLEN LENZEN II !i Kopij eerder aanleveren i.v.m. Pasen flELERS 9 Weekblad voor Moergestel Zaterdag 1 en zondag 2 mei a.s. Met o.a. dit soort spandoeken gaat PLOK! aandacht vragen voor de actie rond het dartrecord. r Guus Moonen in 2009. De beide andere hangen bij de Rabobank en op Oisterwijkseweg 68. Maak het verschil. Geef kinderen met hersenstamkanker een kans! Word donateur! Bankrekening 62.63.83.463 Kijk op www.stichtingsemmy.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Dinsdag 16 maart is in ”de Heivelden” de derde AED geplaatst die 24 uur operationeel is nl. bij Leo Boogaers, Regenbeemdeke 17. De AED is gesponsord door het fietsfestijn met WOENSDAG 24 MAART 2010 35e JAARGANG Nr. 1560 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 maart gaat de klok weer 'n uur vooruit (van 02.00 naar 03.00 uur) en begint de zomertijd! V Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl - Op zondag 28 maart a.s. organiseert Scouting St. Jan Moergestel alweer voor de zesde keer haar jaarlijkse voorjaarsmarkt. Volgens inmiddels vaste traditie vindt deze elke jaar plaats op de laatste zondag van maart. Ook deze keer zal de voorjaars markt worden gehouden in ons verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat. De markt is van 10.00 tot 14.00 uur. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbare spullen over waar u niets meer mee doet, dan kunt u deze op zaterdag 27 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk, Bosstraat la in Moergestel. Wij verko pen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers. Wij maken dan een andere afspraak met u of halen de spullen gratis bij u op. Dus tot ziens op zondag 28 maart in vereni gingsgebouw Den Donk in Moergestel!! Voor info of afspraak: Peter van de Wouw 06- 22171727 of Jan Jonkers 06-23932361 (na 17.00 uur) of e-mail: voorjaarsmarkt.scouting@gmail.com Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 De inlevertijden van kopij en advertenties voor deze krant van woensdag 7 april aan gepast i.v.m. de Paasdagen. REDACTIONEEL Alle gewone kopij voor de krant dient bij ons binnen te zijn op vrijdag 2 april 12.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaatsen in de krant van woensdag 7 april. Dat geldt ook voor de (sport)teksten uit het Paasweekend! ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 3 april 12.00 uur. Graag wijzen we er nog eens op dat ons redactieadres (ook voor de telefoon!) dage lijks gesloten is van 17.00-19.00 uur. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de voorgaande jaren! Aan de verko pers zal het in ieder geval niet liggen, want alle beschikbare tafels zijn verhuurd. Daardoor zal er weer sprake zijn van een gevarieerd aanbod van allerlei, nog goed bruikbare, tweede hands spullen voor een zeer vriendelijke prijs. De opbrengst van de markt komt volledig ten goe de aan Scouting Moergestel. Scouting Moerges tel nodigt u daarom van harte uit de voorjaars markt te bezoeken. Voor de entreeprijs hoeft u het niet te laten, want die bedraagt ook dit jaar slechts 1 euro. Kinderen tot 12 jaar heb ben zelfs gratis toegang. Ook bij slecht weer kunt u onze markt gerust komen bezoeken, want de markt is binnen en dus onafhankelijk van het weer. AED is de afkorting van Automatische Externe Defibrillator. Die wordt ingezet als iemand een hartstilstand heeft. Dan kan 1- 1-2 gebeld worden en de postcode doorgege ven. Dan gaat AED-Alert in werking. De vrijwilligers (op De Heivelden zijn er liefst 40!), die kunnen reanimeren worden opge piept en zij gaan naar het slachtoffer. Twee andere vrijwilligers gaan de AED halen. Vervolgens wordt de AED aangesloten op het slachtoffer dat ondertussen al gereanimeerd is en het apparaat geeft precies aan wat er dan gedaan moet worden. Kort geleden is dat al twee keer gebeurd en binnen 4 minuten waren onze vrijwilligers aanwezig. De eerste 6 minuten zijn cruciaal en daarom krijgt de ambulance de tijd om gemiddeld 10 minuten daarna het slachtoffer over te nemen van onze vrijwilligers. Want iedere seconde telt! Voor verdere informatie over AED-Alert, AED en vrijwilligers kunt u terecht bij www.oister- wijkheartsafe.nl en bij Jan Zoontjens tel. 513 1447. Op de foto v.l.n.r: Leo Boogaers, op wiens huis adres de AED ’n plaatsje heeft gekregen, voorzit ter EHBO Jan Zoontjens en de voorzitter van Buurtvereniging ”De Heivelden”, Jan van Vechel. In Nederland krijgen jaarlijks ongeveer 125 kinderen te maken met een hersentu mor. Een gedeelte van dit aantal heeft een hersenstamtumor (ook wel Diffuus Intrinsiek Ponsglioom genoemd). Vorig jaar werden de leden van de Moergestelse Dartclub PLOK! opgeschrikt door het droevige nieuws dat het dochtertje van twee leden van PLOK!, een hersenstamtumor heeft... Ondanks bovengenoemde getal, is hersenstam kanker relatief zeldzaam. Deze zeldzaamheid zorgt ervoor dat het voor de farmaceutische industrie niet interessant is om wetenschappe lijk onderzoek te steunen. De genezingskans van een hersenstamtu mor is helaas vrijwel 0%, hetgeen betekent dat je als ouders van de één op de andere dag weet dat je jouw kind tussen de 2 en 12 maan den kwijt bent. ‘Stichting Semmy’ is door de oprichters vernoemd naar hun overleden zoontje dat deze vreselijke ziekte overkwam. Het doel van de stichting is dan ook het ver lengen van de levensverwachting en uiteinde lijk het vergroten van de overlevingskansen voor alle kinderen die getroffen zijn en gaan worden door hersenstamkanker. Dit wil de stichting bereiken door geld in te zamelen waardoor onderzoeken hiernaar mogelijk zijn. De leden van PLOK! leven natuurlijk ontzet tend mee met hun ploeggenoten en bovenal goede vriend en vriendin. Daarom wil ieder een van PLOK! zijn steun en betrokkenheid laten blijken door de organisatie van het 30 uur durende dart evenement. Tijdens het evenement, dat gepland staat op 1 mei en 2 mei, gaan Leon Viellevoye en Mark Hamelink proberen om 30 uur non-stop te darten. Zaterdag 1 mei om 12.00 uur beginnen ze aan hun marathon om vervolgens op zon dag 2 mei 18.00 uur, tijdens de Moergestelse Jaarmarkt, te finishen. Tijdens deze 30 uur is het mogelijk om, voor een donatie aan Stichting Semmy, tegen hen te darten. Via mark@plok.it kunt u een tijd afspreken om een partijtje tegen Leon en Mark te darten. Op zaterdag 1 mei, rond 10 uur, komt er een bekende darter uit Engeland spelend in de BDO, Steve West, een paar pijlen gooien tegen de 2 PLOK! spelers. Steven West komt de laat ste 2 jaar al uit op de Lakeside. Leon de Geus, winnaar van het laatste PLOK! toernooi is ook van de partij. Vele bekende darters uit de Tilburgse competitie hebben aangeboden om Leon en Mark door de moeilijke uurtjes heen te slepen. 2 Mei tijdens de jaarmarkt kunt u PLOK! ook tegenkomen op de jaarmarkt. U kunt uw kind laten schminken, we hebben een grab belton we delen ballonnen uit, en nog veel meer. Het enige wat we aan u vragen is een kleine donatie voor Stichting Semmy. Komt u gerust even kijken, en loop even binnen bij Café de Klaore om te kijken of onze darters het nog volhouden. Ondertussen is er ‘n aantal mensen dat spon taan acties is begonnen die bedoeld zijn voor het “PLOK!-steunt-Stichting-Semmy“ eve nement. Deze mensen kunnen hun opbreng sten tijdens de 30 uur afgeven bij Café de Klao re. Vraag naar Kees of naar de kastelein, dan wordt alles verder geregeld. Vergeet niet uw e- mailadres achter te laten voor later contact! Meer informatie Kijk op www.plok.it of op www.stichtingsemmy.nl - 3 JF me 1 oeraeste 17 RUUD PAN IS Donderdag 17 juni a.s. houdt de KBO afd. Moergestel haar jaarlijkse busreis. Lees er alles over op pagina 5. Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur m mm lo um nirsPLizim j r I p I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1